Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem czy sie smiac czy nie

SZLACHTNA PACZKA! Widzieliscie juz nowe zgloszenia?

Polecane posty

Gość z tym glaskaniem brzucha
a jaki nr obuwia ma ta Joasia i roz odziezy, mam troche nowych i po sobie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jemma Jemima
Ja chcialam pomoc w zeszlym roku. Nie zarabiam duzo, sama mam problemy, ale pomyslalam, ze ludzie maja gorzej. Ale jak weszlam na te strone, okazalo sie, ze maja lepiej, tzn. wieksze zarobki, zostaje im wiecej kasy po oplaceniu czynszu z oplatami itd, tylko no wlasnie chleja, sa niezaradni czy 10 lat nie szukaja pracy albo robia sobie kolejne dzieci. Ale generalnie duzo osob piszacych o swej skrajnej biedzie mialo na utrzymanie o 100zl wiecej niz ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jemma Jemima
I z mojego miasta nie znalazlam kompletnie nikogo komu chcialabym pomoc. Pozniej zaczelam przegladac ogloszenia na Gumtree, ale tam podobna sytuacja. Dochodze do wniosku ze Ci ktorzy naprawde maja problem to sie tym nie chwala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym glaskaniem brzucha
Tych naprawde biednych tam nie znajde. Moja mama ma 820 zl renty, z tego 500 zl oplaty, ok. 180 zl lekarstwa,wiec co jej zostaje ? 140 zl. gdyby nie pomoc moja i brata juz dawno wyladowala by na ulicy.. z tej samej kwoty kilka lat utrzymywala jeszcze mojego brata, ktory sie uczyl i dorabial..nie kupowala wtedy lekarstw i namnozylo jej sie problemow zdrowotnych.. kolejny przyklad moj kuzyn ma 3 dzieci, dochod cos na glowe 250 zl, mieszkaja w zawilgoconym domu, jedzenie maja wlasne, bo zyja na gospodarce, ale i tak b ciezko im i nie maja luksusow, o ktore ludzie tu prosza.. duma w zyciu by im nie pozwolila o cos prosic..ich syn ostatna zime przechodzil w trampkach i nosil 2 roz za duze ubrania, bo takie dostali za darmo, na dodatek z tej kwoty musza odkladac na stodole, bo im sie zawalila stara, na wsi bez stodoly sie nie da.. jest pewno samotnych matek, ktore maja duzo gorsza sytuacje, wystarczy wybrac sie do pierwszego lepszego dom matki czy domu dziecka..ida swieta i ja pomoge takim osobom, ktore widze, ze mojej pomocy potrzebuja, a nie czyjs alkohol i fajki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na paczce mozna znalezc naprawde potrzebujace osoby. trzeba tylko miec cierpliwosc i przez gaszcz patiologii ktorzy maja niekiedy wiecej na zycie niz ludki z kafe a skomla o Bog wie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz akurat twoj kuzyn
pod patologie podchodzi, po co sobie tyle dzieci narobil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym glaskaniem brzucha
narobil czy nie, on nigdzie nie chodzi i o nic nie prosi, nie pija, patologii nie ma, dzieci czyste i kochane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenie pierdzielone darmozjady
Pan Krzysztof (33 l.) i pani Agnieszka (33 l.) wychowują trójkę dzieci Natalkę (8 l.) Mateusza (6 l.) i Wiktora (3 l.). Mieszkają w małym mieszkaniu z jednym pokojem oraz aneksem kuchennym. Pan Krzysztof pracuje od rana do wieczora jako tynkarz, a pani Agnieszka wieczorami pracuje od września w sklepie jako sprzedawca, więc dziećmi zajmują się na zmianę, przed i po powrocie z pracy. Przyczyną trudnej sytuacji jest zła kondycja finansowa rodziny. Państwo Krzysztof i Agnieszka łącznie zarabiają 4500 zł. Ponadto otrzymują zasiłek rodzinny w wysokości 33 0zł oraz zasiłek na obiady (175zł/mies.) przyznany dla Wiktora. Łącznie daje to wprawdzie 5005 zł. Natomiast po odjęciu - kosztów utrzymania domu (540 zł), leczenia Natalii (250zł) oraz co miesięczna spłata kredytu mieszkaniowego oraz gotówkowy (łącznie 1400 zł) - na jednego członka rodziny miesięcznie przypada 563 zł na życie. Ponadto córka Natalka ma problemy ze stopami, z tego powodu kilka razy w roku uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych. Koszty rodzice ponoszą sami. Dodatkowo rodzina, gdy jest potrzeba, kupuje dla Natalki buty ortopedyczne, których koszt to około 250 zł. Rodzina najbardziej cieszyłaby się z żywności, odzieży i butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenie pierdzielone darmozjady
Zostaje im 560x5 =2800 i to im kurva mało na życie?!! Co oni wpierdzirlaja? Kawior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" im warto pomoc Jedna z niewielu rodzin ktorej warto pomoc: KUJ-376-010752 Pani Izabela (33 l.) i Pan Mariusz (34 l.), wychowują dwie córki: Zuzię (10 l.) i Oliwię (5 l.) 13 października bieżącego roku rodzinę dotknęła tragedia - w jednej chwili stracili dorobek całego życia, zostali tylko w piżamach, gdyż spalił im się dom wraz z całym dobytkiem. Rodzinie nie udało się niczego uratować. Pan Mariusz w wyniku pożaru doznał poparzeń II stopnia. Rodzina w chwili obecnej pomieszkuje u rodziców Pana Mariusza oraz mamy Pani Izabeli. Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo ciężka, gdyż Pan Mariusz ze względu na poparzenia jakich doznał w tej chwili jest na zwolnieniu lekarskim, natomiast Pani Iza od kilku lat przebywa na urlopie wychowawczym ze względu na chorobę młodszej córki Oliwii. Rodzinę bardzo krępuje mieszkanie "kątem" u rodziców. Choć wiedzą, że są tam mile widziani mimo ich trudnej sytuacji finansowej. Obecne warunki mieszkaniowe dla tak licznej rodziny są skromne i nie wystarczające. Na dochód rodziny składają się obecnie tylko zasiłki (1015 zł). Łączny dochód rodziny (254 zł na osobę) pozwala jedynie na wykupienie lekarstw i rehabilitację córki, a na życie niewiele zostaje, nie mówiąc o kupieniu czegokolwiek do domu. W sytuacji, w jakiej się znaleźli, brakuje im dosłownie wszystkiego i trudno im było wymienić choć jedną rzecz szczególnie potrzebną. Brakuje żywności, mebli. Pani Iza wspomniała też o prezentach dla córeczek pod choinkę, ale gdy zapytałam o ich marzenia to wśród najważniejszych wymieniły pokój, który kiedyś miały." Jakby co moger udzielić dobrtych porad na temat poparzeń:classic_cool:.Natomiast może ktoś by mi pomógł:O?Nie musi być to pomoc finansowa bo szukam po prostu odpowiednich znajomości:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"z tym glaskaniem brzucha Tych naprawde biednych tam nie znajde. Moja mama ma 820 zl renty, z tego 500 zl oplaty, ok. 180 zl lekarstwa,wiec co jej zostaje ? 140 zl. gdyby nie pomoc moja i brata juz dawno wyladowala by na ulicy.. z tej samej kwoty kilka lat utrzymywala jeszcze mojego brata, ktory sie uczyl i dorabial..nie kupowala wtedy lekarstw i namnozylo jej sie problemow zdrowotnych.. kolejny przyklad moj kuzyn ma 3 dzieci, dochod cos na glowe 250 zl, mieszkaja w zawilgoconym domu, jedzenie maja wlasne, bo zyja na gospodarce, ale i tak b ciezko im i nie maja luksusow, o ktore ludzie tu prosza.. duma w zyciu by im nie pozwolila o cos prosic..ich syn ostatna zime przechodzil w trampkach i nosil 2 roz za duze ubrania, bo takie dostali za darmo, na dodatek z tej kwoty musza odkladac na stodole, bo im sie zawalila stara, na wsi bez stodoly sie nie da.. jest pewno samotnych matek, ktore maja duzo gorsza sytuacje, wystarczy wybrac sie do pierwszego lepszego dom matki czy domu dziecka..ida swieta i ja pomoge takim osobom, ktore widze, ze mojej pomocy potrzebuja, a nie czyjs alkohol i fajki," Perwnie daje sie w konia robić:P.Napisz co ma za problem to moze pomogę w tej sprawie:classic_cool:.Lekarstwa które polecam raczej nie bedą kosztować wiecej niż 100 zł miesiecznie i przypuszczalnie wiecznie nie będzie musiała łykać:classic_cool:.A nawet jak się wybuli na poczatku sporo to taka paczka starczy czasami nawet na kilkadziesiat lat:classic_cool:.Oczywiście należy rozpoczać od zdrowej diety i przypuszczalnie głodówki-zwłaszcza że jest darmowa:classic_cool:.W razie czego mogę udzielić szczegółowych rad:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takich rodzin
które znalazły się w biedzie niezamierzonej np: przez pożar tam jest bardzo mało. Większość to cwaniacy, żyjący z zasiłków i cudzych pieniędzy, wyżebranych na różne sposoby. Nie trzeba daleko szukać, tu na kafe na topiku alkoholików taka Misia, pijaczka, jest zakwalifikowana podobno do szlachetnej paczki. A z jakiej racji ja mam dać takiej pijaczynie, która w nędzy znalazła się na własne życzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jazda
Pani Sabina (54 l.) mieszka samotnie wraz z córką Asią (20 l.) która jest nimfomanką i większość dnia (a często i nocy) spędza na onanizowaniu się. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczyna używa do tego celu coraz wymyślniejszych przedmiotów - od marchewek, ogórków i młodej cukinii po świece, szczoteczki do zębów, a nawet butelki po oliwie Exta Virgin. Zrozpaczona mama prosi dobrych ludzi o wibrator i zapas lubrykantów, gdyż narządy płciowe córki są w opłakanym, od ciągłego pocierania, stanie. Pani Sabina uważa, że najlepszy byłby wibrator na 220V gwarantujący intensywne doznania, ale chętnie przyjmie jakikolwiek, nawet używany, np. żelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podajcie linka gdzie
wypowiada sie ta misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka556
no to jazda Pani Sabina (54 l.) mieszka samotnie wraz z córką Asią (20 l.) która jest nimfomanką i większość dnia (a często i nocy) spędza na onanizowaniu się. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziewczyna używa do tego celu coraz wymyślniejszych przedmiotów - od marchewek, ogórków i młodej cukinii po świece, szczoteczki do zębów, a nawet butelki po oliwie Exta Virgin. Zrozpaczona mama prosi dobrych ludzi o wibrator i zapas lubrykantów, gdyż narządy płciowe córki są w opłakanym, od ciągłego pocierania, stanie. Pani Sabina uważa, że najlepszy byłby wibrator na 220V gwarantujący intensywne doznania, ale chętnie przyjmie jakikolwiek, nawet używany, np. żelowy. A gdzie go wysłać????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przegladajac prosby z mijego regionu zwatpilam. Slownie 3 nadaja sie do pomocy. Niech tam Zrobie ta paczke dla tych 3 rodzinek Kij z tym ze mnie braknie dam rade Reszta to patologia dokumentna Na pewno im pomoge :) Jesli staruszka pisze ze szczegolna potrzeba to cieply sweter :) Kilka jej dam :) Albo ser zolty.....?? Kij bede miec ci staruszkowie udane swieta jakem kaciaa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z Twojego regionu to
skad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
Wszyscy hurtem do do nieba pójdziecie za swą życzliwość i dobre serce.Matko na jakim my świecie żyjemy.Ludzie to jednak gorsi są od wściekłych psów,w łyżce wody utopili by bliźniego:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pale sie nie miesci kurcze b
Jezu to jakieś nieporozumienie z tą akcją. tam są sami alkoholicy, bezrobotni, i dzieci w wieku 32 lat. :D. I wszystko chore na najgorsze choroby świata > :D. Grosza nie dam. Wysadzić ich do slumsów albo do fabryki dać niech tam zap.ier.dal.aj.ą. a nie łżą w żywe oczy, że pracy nie ma . Kpiny po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhmmmmmm
to wszystko to chyba jakis zart :/ fajna akcja stala sie posmiewiskiem :/ to w takim razie ja sama moglam sie zglosic, bo wyglada na to, ze w gorszej sytuacji jestem nic Ci ludzie :/ mam 7 miesiaczne dziecko, pracuje tylko maz (zarabia 2100 zl) i to starcza na same oplaty. Zostaje nam 400 zl zasilku wychowawczego na 3 osoby :/ potrzebujemy nowy tel LCD 46 cali. Tylko koniecznie Smart Tv. pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chce robot kuchenny mikser toste sokowirowke golarke elektryczna depilator kino domowe i laptopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mma miesiecznie ok 400 zl na osobe na papu po splaceniu kredytu oplaceniu rachunkow telefonu gazu pradu itd. :D Mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu. Ej no ja tez chce do paczki dajcie mi dajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhakdkdfjf
Pani Danuta (lat 55) i pan Andrzej (lat 55) wychowują sześcioro dzieci: Annę (lat 23), Wiolettę (lat 22), Beatę (lat 20), Karolinę (lat 18), Macieja (lat 16), oraz Tomasza (lat 14). Mieszkają w 9 osób w 3-pokojowym mieszkaniu wraz z dwuletnim wnuczkiem Kacperkiem, synem Beaty. Trudna sytuacja rozpoczęła się 15 lat temu, gdy u Pana Andrzeja zdiagnozowano zator płucny, oprócz tego przeszedł on amputacje obu kończyn dolnych oraz trzy zawały. Ponadto Pani Danuta w ubiegłym roku straciła pracę. Rodzina utrzymuje się jedynie z renty pana Andrzeja, zasiłku rodzinnego oraz alimentów przyznanych na wnuczka. Łączny dochód to 1212zł. Po opłaceniu mieszkania (670 zł) oraz leków dla pana Andrzeja (130 zł) rodzinie pozostaje bardzo niewiele pieniędzy, około 40 zł na członka rodziny. Dorosłe dzieci próbują znaleźć prace, oprócz tego uczą się, by zdobyć zawód i polepszyć swoje kwalifikacje. Bardzo chcą pomóc rodzicom, jednak jest to trudne, ponieważ nie mają odpowiednich kwalifikacji, gdyż skończone mają dotychczas tylko gimnazjum. Rodzina prosi głównie o żywność, środki czystości i odzież. Pan Andrzej drżącym głosem wspomina też o maszynie do szycia, by mógł samodzielnie szyć sobie i rodzinie ubrania. Wyposażenie mieszkania: Inne: Kołdra, pościel, poduszka, ręczniki, prześcieradła, firanki, zasłony. Brakujące sprząty gospodarstwa domowego: Maszyna do szycia dla pana Andrzeja, mikrofalówka, żelazko, patelnia, garnki, używany komputer. Inne potrzeby Brak Szczególne upominki: Marzeniem pana Andrzeja jest szlifierka mimośrodowa i oscylacyjna by mógł skończyć remont przedpokoju oraz maszyna do szycia, by mógł samodzielnie szyć sobie i rodzinie ubrania. Marzeniem Kacpra jest samochód oraz rowerek na 3 kółkach. Najważniejsze potrzeby: Żywność, maszyna do szycia, środki czystości :D jaja normalnie jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokpiny jakieś
Kurcze czytam wklejone przez was przykłady ludzi w potrzebie i normalnie nie wierzę własnym oczom !!!!!! Ludzie to ja też zaraz zgłoszę się do wolontariusza z ogłoszeniem i prośbą o pomoc !!!!! Pracuję i zarabiam 1300 zł ,wychowuję sama 2 dzieci .Alimenty to 400 zł płacone albo i nie z naciskiem na nie(mąż jest alkoholikiem !!!).Mam z alimentami 1700 zł na naszą trójkę(w tym już rodzinne) .Mieszkanie musimy wynajmować bo nie mamy dachu nad głową ,pochłania to 800 zł miesięcznie do tego co 2-gi mies prąd i gaz to ok 200 zł razem.Dzieci dojeżdżają codziennie do szkoły ,koszt biletów ok 100 zł(na dwoje) ,ja dojazd do pracy -bilet mies koszt 110 zł.Zostają jeszcze telefony na kartę to ok 60 zł na nas troje w miesiącu .Więc przy dobrych układach czytaj alimentach zostaje nam 490 zł na TRZY OSOBY !!!!!W tym dzieci !!!!Czyli na osobę 163 zł 33 gr !!!!! Ludzie !!!!My żyjemy normalnie choć skromnie tylko dzięki temu że wymyślam tanie obiady,kupuję tańszą żywność,oszczędzamy prąd i gaz ,z komputera korzystam u koleżanki jak jestem z dziećmi.PYTAM SIĘ CZY JA SIĘ NIE NADAJĘ DO TEGO ZBY TAKIE PACZKI OTRZYMYWAĆ ????? Czy cały czas muszę kombinować ?Chyba nie bo jak czytam do cholery że ktoś ma wprawdzie 5 tys dochodu ale po spłacie ,kredytu ,takiego a takiego ,pożyczki,rachunków i jedzenia zostaje im po 400 zł na os.i nie wyrabiają finansowo TO JA SIĘ PYTAM CO TO MA BYĆ ? TO JEST JAKAŚ FARSA !!!!!!! Też nabiorę pożyczek ,kredytów i będę żebrać .Tę stronę powinien zweryfikować wkońcu ktoś !!!!!! A na koniec to chętnie przyjmiemy ba pilnie potrzebujemy butów dla dzieci (tylko markowe np.Nike,Puma,Adidas) bo posłużą dłużej i dzieci nie będą gnębione w szkole że chodzą w bazarowych rozm 39 i 42.Komputer też bardzo pilnie potrzebny a właściwie laptop dobrej klasy do przeszukiwania internetu w celu odrabiania lekcji,bluzy ,spodnie to dla dzieci(tylko markowe).Ja marzę o dobrych perfumach najlepiej GIORGIO ARMANIEGO to moje marzenie i buciki ,kozaki dobre a nie takie za 50 zł noszone 3-sezon z rzędu ,aż mi wstyd !!!!Oraz słodycze,kawy,oleje,margaryny,jogurty,ciastka (te markowe i dobrych firm bo tanie mięso psy jedzą).Szczególlne życzenie---Najbardziej ucieszyłabym się z małego autka -samochodu może być toyota używana (znacznie zaoszczędziłabym na dojazdach i czasie )teraz dojazd w jedną stronę do pracy zajmuje mi 45 min!!! Ludzie toż ta strona z niewielkimi wyjątkami to lenistwo i niezaradność oraz wygodnictwo tych rodzin (jeśli piszą że mają po 300 zł na osobę)a żyją w nędzy !!!! Ja też nie chcę żyć w nędzy !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhakdkdfjf
Pani Maria (26 l.) i Pan Rafał (28 l.) wychowują trójkę dzieci: bliźniaków Weronikę i Kacpra (8 l.) oraz Elwirę (6 l.). Kilka lat temu Pan Rafał stracił pracę z powodu chorób, jakie nękają go od dzieciństwa oraz nowe powstałe w wyniku pracy w trudnych warunkach (powietrze w miejscu pracy było przesiąknięte zapachami farb i chemikaliów). Pan Rafał boryka się z dużymi problemami z sercem, wątrobą i jelitami. Z wykształcenia jest stolarzem. W wyniku pracy w stolarni stracił dwa palce, a jeden zmiażdżył. Pan Rafał powinien być poddany leczeniu, niestety musiał z niego zrezygnować, bo pochłaniało ono zbyt wiele pieniędzy, co doprowadziło do tego, że rodzina nie miała za co żyć. Pani Marii mimo usilnego poszukiwania pracy udaje się znaleźć jedynie prace dorywcze. Pięcioosobowa rodzina mieszka w niewielkim, wynajmowanym mieszkaniu. Dzięki pracy Pani Marii dom jest schludny i czysty. Na dochód rodziny składają się nieregularne dochody Pani Marii i Pana Rafała (łącznie ok 1100 zł) oraz zasiłki (855 zł). Łączny dochód rodziny to 371zł na osobę. Prawię połowę dochodu pochłania czynsz i bieżące rachunki. Na pozostałe wydatki zostaje niewiele. Brakuje, więc na wydatki związane z edukacją dzieci oraz inne potrzeby, np. jedzenie. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Pani Maria ucieszyłaby się również z kuchenki, bo obecna jest w opłakanym stanie i prawdopodobnie nie przetrwa do następnego roku. Pomoce szkolne: Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Cyrkiel, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Przybory do pisania Inne: dość duży tornister dla Elwiry (dotychczasowy jest zbyt mały i książki się w nim nie mieszczą), długopisy ścieralne dla dzieci Wyposażenie mieszkania: Kuchenka Inne: pościel, koce Brakujące sprząty gospodarstwa domowego: dwuosobowa wersalka, odkurzacz Inne potrzeby Dzieci przystępują w tym roku do pierwszej komunii, więc rodzina potrzebuję części akcesoriów, to znaczy: białych rękawiczek dla Kacpra, sznura którym przepasana jest alba i kontrafałdy - białego kołnierza nakładanego na albę Szczególne upominki: Dziewczynki bardzo by się ucieszyły z dwóch zestawów puzzli (jeden ze Scooby doo, a drugi z Teletubisiami najlepiej z dużą ilością elementów do ułożenia). Dziewczynki proszą też o dwie peruki do zabawy - czarną i rudą. Dla Weroniki bardzo by się przydała książka o lesie (dziewczynka bardzo się tym interesuje) oraz zegarek ze wskazówkami. Kacper byłby szczęśliwy z powodu laptopa, który jest mu potrzebny do nauki (dzieci bardzo by chciały korzystać z edukacyjnych płytek interaktywnych dołączonych do książek - zwłaszcza Kacper, który jest świetny z matematyki i w taki sposób chciałby się uczyć). Ponadto chłopiec chciałby otrzymać figurki Bakugan - bardzo lubi tą bajkę. Pan Rafał prosi o niewiele - przydałby się mu zestaw kosmetyków, zwłaszcza do golenia. Pani Maria mówi, że nic dla siebie nie chce. Kiedy zaczynamy dopytywać o czym marzy, co sprawiłoby jej radość mówi, że nigdy nie miała żadnych kolczyków czy pierścionków. Najważniejsze potrzeby: Najbardziej potrzebne rodzinie są środki czystości i produkty spożywcze. Bardzo ucieszyli by się też z kuchenki (obecna jest bardzo stara i nadwyrężona np.działa tylko jeden palnik, często się psuje, Pani Maria obawia się, że nie dotrwa do przyszłego roku). Laptop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobko powyzej :) Perfumy Armaniego moge Ci wyslac mam kilka flakonow serio pisze jak cos wal na e-mail to nie zarty slowo daje :) karotka251@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
długopisy ścieralne dla dzieci :O :O :O a co to ma byc za fanaberia? :D i te białe rękawiczki na komunie dla chłopca :O to jest komunia czy dyskoteka w manieczkach :O i kontrafałda...omg nie może w zwykłej białej szacie wystąpić? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×