Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość deszczowa piosenka 24

Czy jest tu jakiś katecheta, osoba duchowna lub rozumiejąca Pismo Święte?

Polecane posty

Gość deszczowa piosenka 24

Proszę bez agresywnych wypowiedzi, obrażających Biblię, chciałabym, żeby ktoś to wyjaśnił. W Nowym Testamencie napisane jest: "Podobnie i mężowie, współżyjąc rozumnie, oddajcie cześć istocie niewieściej jako słabszej i jako współdziedziczkom życia łaski, aby nie nie były przeszkodzone modlitwy wasze." (1 List św. Piotra 3,7); "Nie pozwalam zaś niewieście nauczać, ani panować nad mężem, ale zachować się w milczeniu. Adam bowiem pierwszy został utworzony, potem Ewa..." (1 do Tymoteusza 2,12-13); "Żony niech będą poddane swoim mężom jak Panu, ponieważ mąż jest głową żony, jak Chrystus jest głową kościoła... Lecz jak kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony swoim mężom we wszystkim." (Do Efezjan 5,22-24). Bardzo mnie to zasmuciło, szczególnie fragment o tym, że "istota niewieścia jest słabsza", czy wg Biblii mężczyzna jest lepszy, mądrzejszy? Myślałam, że wg Boga, który jest naszym Ojcem, wszystkie jego dzieci są równe, wszystkie mają jednakowe prawo do szczęścia, własnego zdanie, wolności, wyboru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
taaaa jak by tak było Bóg była by kobietą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
a koscioła lepiej zapytaj dlaczego usunoł z dekalogu drugie przykazanie , bo te ktore znasz , jest wersją katechetyczną , i jak sie zastanowisz nad brzmieniem 10 , a znajdziesz w Bibli w 2 ksiedze mojrzeszowskiej prawdziwy dekalog , zobaczysz , ze 2 wywalili a 9 podzielili na dwie czesci by dalej było ich 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgywsm
No i okazałaś swoja naiwnosc, przeciez nie Bóg napisał biblię a czasy były jakie były i kobieta była po to aby służyc panu i władcy, nie miala nic do powiedzenia i poczytaj sobie kiedy kobiety wywalczyły swoje prawa a i tak w XXi obudziłyśmy się z ręką w nocniku. Powodzenia w czytaniu prawd objawionych tylko pamiętaj abyś nie utożsamiała koscioła z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mnie to zasmuciło, szczególnie fragment o tym, że "istota niewieścia jest słabsza", czy wg Biblii mężczyzna jest lepszy, mądrzejszy? Myślałam, że wg Boga, który jest naszym Ojcem, wszystkie jego dzieci są równe, wszystkie mają jednakowe prawo do szczęścia, własnego zdanie, wolności, wyboru.... bo tak właśnie jest, wszystkie dzieci są równe, w tych fragmentach chodziło o współżycie w rodzinie,szacunek, o pewną hierarchie która Bóg ustalił mając na względzie dobro każdej rodziny która w jego oczach jest święta, ale w przyszłości ludzie będą jak aniołowie i ta hierarchia nie będzie obowiązywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
ot i drugie przykazanie Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 2 Mojż. 20:4-6 (por. Wj 20,4-6 BT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Bóg nie napisał Biblii ale przezciez pod jego wpływem napisali to prorocy... !!!!! Więc to co w Biblii pochodzi od Boga... Tak to już jest, że każda religia stawia wyżej mężczyzn niż kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
biblia była pisana rekami apostołów , ale słowa były Pana , dla ludzu prostego i tak tez nalezy ją rozumiec , a nie ideologie jakas do nie i tego co w niej napisane dorabiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aeewewrwer
nie bog pisal biblie a poczytaj sobie teksty o mordowaniu zwierzat, myslisz ze bog by chcial zeby ludzie jedli mieso??? bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
To usunięte przykazanie ukazuje, że Bóg wcale nie jest łaskawy i miłosierny, lecz mściwy i zazdrosny, więc nie jest istotą idealną... Przecież zazdrośc jest jednym z grzechów głównych... Kościół sam gubi się w swoich przekazach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowa piosenka 24
Dzięki za wypowiedzi, pocieszyliście mnie trochę, co do tego, że Bóg nie pisał Biblii...przecież są w niej cytowane słowa Jezusa - Syna Boga. Może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
dokładnie , poza tym , nie mogł by czerpac kozysci majatkowych z sprzedazy , tego co sprzedaje , obrazów , krzyzyków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgywsm
Jak nie wiecie o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę, zawsze tak było , jest i będzie. Myślcie a odpowiedzi same Wam przyjdą, Bóg jest w nas a niekoniecznie w kosciele który wiedział jak zadbać o swoje interesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgywsm
Jak nie wiecie o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę, zawsze tak było , jest i będzie. Myślcie a odpowiedzi same Wam przyjdą, Bóg jest w nas a niekoniecznie w kosciele który wiedział jak zadbać o swoje interesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
Bóg stworzył człowieka na obraz i podobienstwo swoje .... tak jest napisane , wiec i drugie przykazanie to potwierdza ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
nawet u boga jest tak , ze pokorne ciele dwie matki ssie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieże na kłoniu
To że kobiety są niżej w hierarchii niż mężczyźni to kara za grzech pierworodny Ewy bo to głównie ona się do niego przyczyniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
bezcielesna ? w naszej religi ? zartujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Ale nikt Adamowi nie kazał zjadac jabłka... Więc to Ewa była bardziej winna i dlatego kobiety są wg Boga gorsze i rodzą w bólach...? Zresztą skoro Bóg jest wszechwiedzący to na pewno wiedział, że ludzie zerwą zakazane jabłko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
z ta wszechmocą jest problem , bo jesli tak jest , to mamy paradoksów mnóstwo bo jezeli tak jest , to umie stworzyc kamien ktorego nie da rady podniesc , zas jak moze go nie podniesc skoro jest wszechmogący ?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
jablko było z drzewa w raju jakich wiele , adam nie wiedzial ze owe jablko jest z zakazanego drzewa , ewa go wydymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
jablko podaje sie w katechizmach dla dzieci , ale dokładnie to chyba chodzi ogolnie o owoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragmenty , które podałaś nie mówią o tym ,zę ktoś jest gorszy w sensie słabszy . One wskazują na pewną hierarchię , na porządek i odpowiedzialnosć jaka jest udziałem tych " na górze " i tych " na dole " :) Ponadto Biblia pełna jest wersetów , które mówią ,zę u Boga nie ma znaczenia kim jesteś , ale jakie jest Twoje serce przed Bogiem :) Mało tego , Biblia wywyżasza wiel kobiet , które w tamtych czasach zajmowały mocno poślednie miejsce , a jednak znalazły sie w Piśmie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez 14 lat w których uczęszczałam na lekcje religii tak o tym słyszałam. Ale nie w naszej religii bo odstąpiłam. I tak z ciekawości bo już z księżmi nie rozmawiam zapytaj jak wygląda Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przenies, stara głupia śpiewka Bóg uczynił świat w takim kształcie a nie innym, ustanowił prawa fizyczne, czas i przestrzeń, materie i rzeczy o których nie mamy pojęcia, wiec słusznie został nazwany wszechmocnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Pamiętam ze szkoły z religi, iż kosciol umownie traktuje ten zakazany owoc jako jabłko... Ale oczywiście nie jest nigdzie napisane jaki to był owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Pytanie o to, czy Bóg mogłby stworzyc tak cięzki kamien, że nie dałby rady go uniesc to pytanie sprzeczne logicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dlatego ja Biblie traktuję
jako dzielo literacko, historyczne, obraz epoki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×