Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość deszczowa piosenka 24

Czy jest tu jakiś katecheta, osoba duchowna lub rozumiejąca Pismo Święte?

Polecane posty

Gość to czemu Bóg nie mogl
dla mnie BIblia jest przerazajaca, okrutna, w dodatku niespójna. Nie ma litosci przebaczenia, jest oko za oko, kary, mordowanie , msciwośc. Ew bezmyslna uległosc,wrecz lizusostwo, dla uzyskania nagrody. Ludzie nie postepuja dobrze, zeby komus nie wyrzadzic krzywdy, tylko ze strachu przed karą i z checia nagrody, Zero bezineteresowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
nie w kwesti 10 przykazan !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kościołów i księży to się nie będę wypowiadał bo szkoda nerwów :( możliwe że każdy inaczej interpretuje to co czyta w tej Bibli więc dlatego wychodzi jak wychodzi, moim zdaniem może specjalnie tak Jezus mówił w niektórych sprawach żeby człowieka same te czytanie przerażało żeby nie robił tego czego Jezus sobie nie życzy? Tzn np to że jak nadejdzie sąd ostateczny to ci źli wcale nie umrą, bo przeciez Bóg wybacza podobno. Napisano ze zły umrze zeby wystraszyć! Po to żeby być dobrym! Z drugiej strony jak by życie wieczne dostali tylko tacy co są dobrzy, to nudno by było w śród samego dobra żyć wiecznie :D a może i nie :) przecież ile rzeczy niby zakazanych jest tak wspaniałych i nie robią innym krzywdy :) takie moje przemyślenia :) staram sie nie szkodzić ludziom, już wiele złego zrobiłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiaaaaaa
Być może ze strony Boga umieszczenie zakazanego drzewa w raju było celowe, bo od początku stworzył ludzi aby byli wolnymi i myślącymi samodzielnie istotami i celowo powiedział im czym grozi zrywanie owoców z zakazanego drzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikuś polega na tym że nie nalezy Biblii brać dosłownie tak jak jest pisana .Żona ma milczeć i wspierać męża, być posłuszna itd .Pewnie że tak ale na miarę czasów w których żyje . Ja zaliczam się ostatnio do bardzo przykładnych żon . Nie kłócę się z mężem , słucham co ma do powiedzenia z całą uwagą na jaka mnie stać , przytakuję nawet kiedy nie ma racji . A potem i tak robię po swojemu a mąz puszy się zadowolony jaki genialny pomysł zrealizował .Więc zastosowanie się do tejże reguły która Cię tak autoro smuci u mnie stało się pożyteczne .Niestety doszliśmy do tego stanu po wielu , wielu próbach załatwiania wszystkiego przekrzykiwaniem . I po co mi to? Bóg podarowal mi wszystko czego potrzebuje, cała reszta to fanaberie bez których mogę żyć. Nie jestem zbyt religijna ale wiara w to że jest ktoś kto akceptuje mnie bezwarunkowo pomogła mi przetrwać wiele złych chwil . I gdyby nie to pewnie już dawno bym się położyła po kolejnym upadku bo nie byłoby sensu wstawać . Nie doszukujmy się sensu w Biblii a szczególnie w Starym Testamencie , bo ktokolwiek w nim namieszał spisał nowy rozdział i tego trzeba się trzymać .Sądzę też że przykazana można różnie interpretować , 2)Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną - ja to rozumiem w ten sposób że żadne pieniądze , zachcianki , pragnienia , bożki i ich posągi nie przysłonią mi mojej wiary .No i bez wątpienia jest dużo krótsze do nauczenia się niz cała treść w oryginale .I żyje się łatwiej .Po co szukać dziury w calym ? Biblia jest była i będzie tak samo jak ludzie którzy ją czytają i próbują zrozumieć.I tylu ilu ludzi tyle zdń na okreslony temat . sztuka polega na tym żeby mieć swoje zdanie i nie dac sobie ubliżyć z powodu tego co jest dla nas podstawą wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43242344rere
Jakbyście studiowali historię, to wiedzielibyście, że to wszystko są w dużej mierze legendy nie mające prawdopodobnie pokrycia w rzeczywistosci. Tzn. coś tam było, tylko jak w tym kawale o samochodach rozdawanych na Pl. Czerwonym, kiedy okazało sie że chodzi o rowery, i nie rozdają ich tylko kradną... Niektórzy święci kanonizowani oficjalnie przez koscoł katolicki okazali sie byc nawet postaciami w 100% legendarnymi. Jak np. Dionizy, polecam szkice średniowieczne prof. Strzelczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
no prosze cie ?!! masz cos w zasiegu piekne , smaczne byc moze , ale masz tego nie dotykać , czyz to nie czysta zlosliwosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu Bóg nie mogl
no i jak ma wygladac tpo zycie wieczne? w jakim wieku mieliby byc ci wszyscy ludzie ? starzy? mlodzi? mmilabym sie spotkac ze swoja babcia , ktora mialaby np 6 lat? Alebo zawsze bylaby strauszka? i co robic przez wiecznosc? Jesli czlowiek tesknilby do zycia ziemskiego? Co to za nagroda, taka niepewnosc! I gdzie te wszystkie miliardy ludzi zmarlych mialyby sie spotkac? jak odnalezc? Ok - moze to byloby mozliwe, ale kompletnie nie zachecajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Pewnie, że złośliwie a Bog musiał wiedziec, że ludzie ulegną pokusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu Bóg nie mogl
kiedy Biblia jest niespojna wtedy mowi sie - bo to przenosna Z drugiej strony - ze trzeba przestrzegac tego, co napisane Czyli interpretacja w zaleznosci, jak wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
piramidy to dopiero legeda :) 10 przykazan musimy traktowac dosłownie , inaczej ja mogę jako facet interpretowac te w kwesti nie codzołozyć , ze jak sypiam z kobieta wonego stanu to wszyztko jest oki mimo ze mam zonę , a jak z meżatka to dopiero jest zle - wiec juz nie pzresadzajmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dla mnie BIblia jest przerazajaca, okrutna, w dodatku niespójna. Nie ma litosci przebaczenia, jest oko za oko, kary, mordowanie , msciwośc. Ew bezmyslna uległosc,wrecz lizusostwo, dla uzyskania nagrody. Ludzie nie postepuja dobrze, zeby komus nie wyrzadzic krzywdy, tylko ze strachu przed karą i z checia nagrody, Zero bezineteresowności." Nie zgodzę się z Tobą, po Twojej wypowiedzi zgaduję, że nie czytasz Pisma regularnie. Przyjrzyj się dokładnie fragmentom, które przytaczasz, może uda Ci się zauważyć czego one dotyczą. Jest to Księga trudna do interpretacji, szczególnie Stary Testament więc nie przychodzi to łatwo i "na już". franiaaaaaa drzewo symbolizuje zasady które ustalił dla nas Bóg, gdybyśmy ich nie złamali nadal żylibyśmy w raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43242344rere
mi się zdaje, że człowiek po prostu rodzi sie na nowo. Taki stan wiecznego szczescia w niebie moim zdaniem nie jest mozliwy bo to zwyczjnie by się znudziło. Wiele osób sądzi nawet, że kosćiół wie o reinkarncaji, w końcu krywaja wszystko w tym Watykanie, nie udostępniaja niczego, bo uwazaja że mają monopol. Kretyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowe_oczy
Kosciół wszytsko interpretuje tak jak mu wygodnie... Pamiętam jeszcze z liceum, gdy ksiądz przestrzegał wszytskie dziewczyny na religi, aby nigdy nie godziły się na wspołżycie z mężem, który załozył prezerawtywe, bo to onzacza, że on się brzydzi swojej żony, że jej nie kocha, poniewaz musi jej dotykac jakby w gumowej rękawiczce... Brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiaaaaaa
Jeśli chodzi o życie wieczne to jestem pewna, że Bóg wszystko doskonale urządził - bo wszystko co On robi jest doskonałe...nie ma się czego obawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o mnie to na ziemi oczywiście bym chciał zostać wieczność nie starzejąc się :) tak się już ze starzałem :D każdy sobie biblie według siebie zinterpretuje :) myślę ze tam jest wszystkiego po trochu tak jak w gazetach :) to z drugiej strony moze być podchypliwie pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
ciemna nie badz złosliwa :) "franiaaaaaa drzewo symbolizuje zasady które ustalił dla nas Bóg, gdybyśmy ich nie złamali nadal żylibyśmy w raju." no jasne Bóg stworzył mnie z popedem , i fiutem , dał mi piekna kobietę , ktora pozadam , ale dotknac jej nie mogę ?!:) czysta złosliwosc jak na moje rozumowanie , a ja symboliki nie szukam w starych ksiegach ktore byly pisane wtedy kiedy głupich było miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu Bóg nie mogl
franiaa - a obozy smierci. wony, kataklizy, meka niewinnych ludzi to doskonale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiaaaaaa
A dlaczego obwiniasz Boga o wojny i kataklizmy? Akurat wojny, głód i inne tego typu to konsekwencja grzechu, który pierwsi ludzie popełnili pod wpływem Szatana...od tamtej pory to on rządzi światem i dopóki Jezus nie przyjdzie to niestety zło będzie na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
by cos wiecej z rozumiec , nalezy zagłebic sie w bytach , ktorych podobno jest 6 , a o zyciu wieczym ... tu nalezy siagnać do reinkarnacji i do przypadku udowodnionego najbardziej czyli przypadku http://docs7.chomikuj.pl/738337498,PL,0,0,Ta-historia-jest-uwa%C5%BCana-za-jeden-z-najbardziej-udowodnionych-przypadk%C3%B3w-reinkarnacji-w-dziejach-ziemi.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43242344rere
i osbiscie widzę ogólnie w religiach więcej złego niż dobrego. Miliony ludzi co umarły w wojnach krzyżowych, do teraz - z rak terrorystów. Moralnosc- kazdy ma i bez religii, rodzimy się z sumieniem co nam nie daje zyc jak zrobimy cos złego. Jest to cecha wszystkich zwierzat co zyja w stadach, nawet u małp jest moralnosc. Niby to daje nadzieję, itp. Ale sa naprawdę inne sposoby, mozna czerpac chęć zycia np. z własnej rodziny, pomagania innym, hobby, itp. A nie wierzenia w głupoty. Co stwarza tez pozywkę do niezrozumiałej przeze mnie nietolerancji dla innych osób. Przesladowanie dzieci w szkole co nie chodzą na religię, itp. Wieczne spory o krzyż, czy ma wisiec tam czy siam.... Znam też osoby co były tak wierzace że zapominały o realnym zyciu, uciekały w religię, w ogóle rezygnowały z zycia zwłaszcza z wstarszym wieku, wyczekując na smierc i zbawienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
biorac pod uwage 2 przykazanie nie ma mowy o krzyzach gdziekolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ludziom zgotowali ten los że tak jest jak jest :( tu niema co winić Boga. Chociaż myślę ze czasami Bóg się miesza w ziemskie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu Bóg nie mogl
Franiaa- jak moze rzadzic Szatan, jesli Bog jest wszechmocny? Jesli dopuscil Szatana, to chyba nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
swiete słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do księży... Ludzie są różni, księża też. Wiecie co to churching? jak przenies, nie chciałam być złośliwa, jeśli tak to odebrałeś to przepraszam ;) Myślę, że to błędna interpretacja, przecież Bóg sam kazał nam się rozmnażać czyż nie? Istnieje wielu współczesnych proroków którzy są znawcami Pisma Świętego i twierdzą że owe kataklizmy i wojny są kolejnymi krokami przybliżającymi nas do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franiaaaaaa
Z pewnością nie miesza się sam, tylko wtedy kiedy ludzie Go o to proszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
a co on sie bedzie mieszał w sprawy ludzko szatanskie , to ludzie maja poradzic sobie z szatanem , jesli szatan wygrywa , jest to z przyzwolenia samych ludzi , inaczej sztan nie ma szans , to tak jak z dziecmi własnymi , masz wpływa na nie do jakiegos momentu , po nim mozesz cos doradzic , ale nakazac juz nie , bo i tak zrobia co uwazają ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
ale sex nie jest tylko dla rozmnazania :) i to ja decyduje ile mam miec dzieci , a nie los , albo ma głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu Bóg nie mogl
czyli wnisek,ze nie warto sie wysilac, bo i tak Bog to wszystko ustawia. nie ma co ratowac ludzi z kartaklizmow, budowac tam, walczyc o pokój, skoro to i tak jest zapalnowane przez najbardziej rozumna istote. Miec ogolnie wszystko w nosie, nic nie robić, nikomu nie pomsagac - no - ew sie modlic. Nic łatwiejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×