Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pestycyda

Brak dwojek u dziecka.

Polecane posty

Witam wszystkich. Na poczatek prosze o powtrzymanie sie od glupich, zbednych komantarzy. Postaram sie opisac krotko o co chodzi, bo dlugich postow sie nie czyta zazwyczaj. Moj problem polega na zabkowaniu mojego dziecka. Dzis skonczyl 13 miesiecy. Ma dolne i gorne jedynki, poltora tyg. temu wyszly gorne dwojki. Przed ich wyjsciem (dwojek) dziasla mial spuchniete od prawie 3 miesiecy, a na dole nie widac nic... I to mnie martwi. Ogolnie zabkowanie zaczelo sie od 8 miesiaca i wszystkie zeby wychodzily mu parami, wiec cierpial za kazdym razem. Od kilku dni znow zaczal sie dramat, ale bardziej na gorne trojki chyba... A dwojek ani sladu. Wiem, ze niektorym dzieciom pozno wychodza zeby i w innej kolejnosci niz zwykle, ale czytalam tez, ze moze nie byc zalazkow zeba. Czy ktos cos moze poradzic w tym temacie? (wybaczcie brak polskich znakow - nie posiadam :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw!:) U nas była identyczna sytuacja, nawet poszłam do dentysty prywatnie błagając o rentgen, żeby zobaczyć, czy są zalążki, ale powiedział, że dramatyzuję niepotrzebnie ;) I tak było: Nince wyszły jedynki dolne, później górne, później górne dwójki i trójki, a po jakimś czasie dolne dwójki. Pani doktor później powiedziała mi, że do 24 miesiąca zycia dziecko ma czas na to, żeby większość ząbków, w tym dwójki, wyszła. Póki co nie martw się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sadze żebyś sie powinna martwić, mojemu synkowi wyszły najpierw dwójki a dopiero potem jedynki... wyglądał jak wampirek teraz ma 8 ząbków i znowu się cos szykuje bo zakatarzony....i pani doktor powiedziała "o, czwóreczki ida" a potem wytłumaczyła że trójki wychodzą dopiero po czwórkach :) więc się nie martw, to pewnie dwójki tylko całe dziąsełka ma rozpulchnione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgatHa dzieki :) Tylko tez gdzies przeczytalam, ze komus tez nie wyrosly, bo po urodzeniu dostawal antybiotyk silny, a moj maluch tez po urodzeniu zaraz "motylki" i antybiotyk... I ze przez tarczyce tez... A ja mam niedoczynnosc (nie odziedziczona), wykryta dopiero 4 miesiace temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz do siebie tego,co wyczytasz, ja po tej historii z zębami też wrzuciłam na luz, ciesz się, że masz zdrowe dziecko, któremu niebawem na pewno wyjdą dwójeczki :) Mam kilka znajomych z niedoczynnością i nadczynnością i dzieciaczki problemów nie mają, bo bywa tak, że problemy z tarczycą zaczynają się dopiero po porodzie na skutek zawirowań hormonalnych. A jeśli antybiotyk podany Twojemu synkowi miałby mu zaszkodzić na ząbki to myślę, że już mysleliby nad jakimś odpowiednikiem-głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaheira no wlasnie chcialam sprawdzic czy cale spuchniete, ale za nic nie da sobie do buzi zagladnac. Poza tym jeszcze kilka razy sie uderzyl w buzie, ze leciala krew - nie wiem skad, bo nie widac, czy z dziasla, czy przegryzl warge.Zeby kurcze zebow nie naruszyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojego synka
to pierwsze wyszły dwójki górne, potem jedynki dolne, wygladał jak wampirek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) rozne rzeczy czytam o zebach (na biezaco dyskutujemy z mamami z listopada) i moze ktoras tez ma ten problem, ale glowy nie dam. Moze troche sie zamartwiam, bo od kilku dni mamm z malym horror w domu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jak u poprzedniczki najpierw górne dwójki, później dolne jedynki i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby lepiej jak dziecku pozniej zeby ida, ale on nie umie dobrze gryzc :( Niektore obiadki ze sloika musze jeszcze podusic, bo jak tego nie zrobie, to zje tylko papke, a wieksze kawalki wypluwa. No i jesli na dolne dwojki beda spuchniete z takim samym wyprzedzeniem jak dorne, to ja ide po jakis prozak... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz.....niedlugo...... u nas górne dwójki jak skończył 9mies., miesiąc później dolne jedynki. Teraz ma prawie rok i nic więcej nie widać. Brakuje mu górnych jedynek, wygląda jak wampir :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez zaczynam się martwić... Mamy 21miesięcy u góry komplet od jedynki do czwórki na dole tak samo tylko na dole dwojek brak!!! Oby to było normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Dora
Witam. Mój synek ma 17 mcy. W wieku 10 mcy wyszły mu najpierw dolne 1 potem górne 1 następnie górne 2 i później wszystkie czwórki a dwojek dobrej pory ciągle brak ! Za to widzę ze trójki zaczynają puchnac. Nie martwilabym się tym zbytnio gdyby nie to ze mam jeszcze dwójkę starszych i u nich zęby wychodziły kolejno 1 dolne 1 górne 2 górne. Dwójki dolne z opóźnieniem bo jak wykluwaly sieć czwórki to w tym czasie również dwójki a potem dopiero trójki i piątki . A najmłodszy ma jak ma i brak dolnych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam kilka dorosłych osób, ktore w ogóle nie miały 2ek. Brak po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×