Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

witam drogie Panie jak tu cichutko :) Wczoraj miałam wizytę u mojego gina no i niestety mam anemię, jeśli chodzi o bakterie o których pisałyśmy wcześniej to podobno nic groźnego. Jestem w 12 tyg i miałam USG normalnie przez brzuch rewelacja jak wyraźnie widać już nasze maleństwo :):) następna wizyta 16 lutego. Zastanawiam się nad zrobieniem USG prenatalnego wolała bym być pewna że wszystko ok, ale muszę zrobić je prywatnie czy któraś z was orientuje się jaki jest koszt tego USG? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny jestem tutaj pierwszy raz idlatego ze tez zostane mamuska w sierpniu 2012 . Nie bylam jeszcze u lekarza gdyz mieszkam na stale w Anglii a tutaj z koleji bardzo dlugo sie czeka na jakakolwiek wizyte w szpitalu czy u poloznej .ciaze mam potwierdzona 8 pozytywnymi testami ciazowymi gdyz nie dowierzam do dzisiaj ze mam mala fasoleczke w sobie.obecnie wedlug moich obliczen jestem w polowie 9tygodnia ciazy liczac od dnia ostatniej miesiaczki.Jestem bardzo szczesliwa Pozdrawiam cieplutko:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alcia28 - nie pomogę w kwestii ceny za prenatalne. W pierwszej ciąży nie miałam, i teraz też nie zamierzam, póki nie ma wskazań. Za to na pewno zdecyduje się na 4D, na pamiątkę, ale w późniejszym tygodniu niż poprzedniu. Niech będzie więcej widać :) hmmm - odezwę się do Ciebie na gg. Co prawda u mnie z czasem różnie, moja Mała zaczyna chodzić, więc roboty dużo, sił mniej, ale może uda mi się wyciągnąć Cię na jakieś wamusiowe warsztaty :) Albo jak Jesteś na fb, to zapraszam Cię i inne warszawskie Mamy i przyszłe Mamy na https://www.facebook.com/WAMUSIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joannaUK1987 - witaj na naszym forum :) I gratulacje! Mam nadzieję, że już niedługo zobaczysz swoje Maleństwo na usg i koniecznie dopisz się do tabelki na poprzednich stronach :) A gdzie aktualnie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje letnia mamuska mieszkam w Doncaster od 3 lat i raczej chyba juz tak zostanie :) jejku moja radosc jest tak wielka ze szok z moim bylym prtnerem staralismy sie 5 lat o dzidzie i nic od 2 lat jestem moim obecnym nazeczonym i w 2 miesiacu staran zaszlam w ciaze moze dlatego nie dowierzam boje sie ze cos moze byc nie tak....tyle sie naczytalam roznych glupot w internecie....no i to dlugie czekanie na wizyte u poloznej denerwuje mnie bo juz bym chciala miec pewnosc ze wszytsko jest wporzadku i uslyszec bicie malenkiego serduszka:)a ty skad jestes ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaUK1987 właśnie podstawowym błędem wszystkich kobiet jest czytanie wszelakich informacji na internecie. Ja jak wczoraj szłam do ginekologa to jeszcze w poczekalni włączałam internet w telefonie i sprawdzałam czy aby moje wyniki są prawidłowe? To jest już jakaś paranoja z mojej strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia 28 a w ktorym tygodniu jestes?:) powiem ci szczerze ze gdy zobacze moje dzieciatko i uslysze bicie serduszka nie bede juz taka panikara i przestane czytac te glupoty o poronienach wiesz ja sie martwie bo ciaze mam potwierdzona tylko tymi testami ciazowymi nie mialam jeszcze zadnego badania z krwi ....uwierze jak zobacze usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nie jestem w stanie wytrzymać nie odzywając się :) Z mężem sprawa się wyjaśniła wszystko wróciło do normy więc jast ok:) Wczoraj byłam u gina dzidzia ma się super ma 16mm 8 tydzień sreduszko bije, a plamię nadal przez tego krwiaczka którego lekarz zauważył na pierwszej wizycie termin mam dokładnie na 31 sierpnia. Lecz pewnie będzie wcześniej z tydzień bo już wiem że to będzie cc ponieważ niewielki odstęp od poprzedniej. Szkoda no ale z jednej strony dobrze bo wszyscy w rodzinie ustawią się z urlopami by nam pomóc , ale będzie jazda będzie prawi za dwa lata to mogę mówić że mam trojaczki jak się już zrównają:)wzrostem. Dziwczyny polecam wam szkołe rodzenia najlepiej to tam gdzie będziecie rodziły o ile tam organizują takie szkolenia , ale warto chociaż i tak w praniu troche innaczej to wychodzi ,ale zawsze człowiek nie idzie ciemny do tego szpitala. Właśnie mama poszła na spacer z bąblami ,a ja sie biore za wielkie sprzątanie nie ma sie co nad sobą rozczulać przynajmniej człowiek nie myśli wtedy o swoich dolegliwościach:) JoannaUK1987- a kiedy masz wizytę pierwszą ? słyszałam że tam to przeważnie dopiero w 12 tyg badaja poniewaz w sumie to do 7 tyg jest naturalna selekcja czyli poronienie samoistne u nas tylko tak wczas sie reaguje i bierze leki na podtrzymanie ,ale nie bój sie jak już jest 8 tydzień to najgorsze za toba . Ja naprzykład teraz dwa tyg plamiłam i nie byłam u gina bo plamiłam na brązowo gdyby to była krew to co innego i wyszło że super jest:) nie ma co sie nakrecac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna dokładnie tak jak napisałaś 12 tydz wczoraj byłam już na trzeciej wizycie i ginekologa, ale do 11 tyg to była dla mnie droga przez mękę ciągłe wymioty, senność brrr okropność na szczęście jest już lepiej. Malutka fajnie że napisałaś i cieszę się że wszystko się ułożyło. Ja wcześnie nie pisałam za duzo na forum ponieważ moje dolegliwości mi na to nie pozwalały ale teraz postaram się odwiedzać was częściej :););0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to termin porodu przesunął mi się z 02.08 na 30.07 ale mam nadzieję że nadal mogę z wami pisać nie chciałabym przechodzić do lipcówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka 3110 tak to prawda tutaj naturalna selekcja jest do 12 tygodnia nie do 8 ale wedlug wiedzy wiem ze najwazniejszy jest czas do 10 a potem zagroznie poronienia mija, niewiem kiedy bede miala wizyte jeszcze plozna ma do mnie oddzownic w ciazu 2 dni i podac mi date spotkania z nia z kolei ona wysle dok do szpitala i w 12 tyg jesli wszystko pojdzie po mysli wszystko pojdzie sprawnie z wysylaniem moich dokumentoow w 12 tyg powinnam miesc 1 scan dziecka :)ja ogolnie czuje sie dobrze tlko sutki mnie bola i mam mdlosci no i czeste oddawanie moczu pomimi tego iz nie pije litra napojow dziennie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy Wy również jesteście wrażliwe bardzo? ja ostatnio czytałam córce "dziewczynkę z zazpałkami" i płakałam, normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Letnia_mama dam się wyciągnąc na te spotkania jak najbardziej ale jak już urodzę, bo wiesz- uwierzę jak zobaczę :) JoannaUK1987 -chyba ten sam rocznik jesteśmy ;) nie czytaj nic w necie na temat ciąż bo tam są napisane też takie głupoty, że aby niepotrzebnie możesz się wystraszyć.Z oddawaniem moczu to u mnie np jest masakra, szczególnie w nocy, bo wstaję po 4-5razy niby z "pełnym" pęcherzem.A więc moja noc wygląda tak, że zasypiam zaczynają mi się śnić jakieś chore historię, budzę się idę do wc, kładę się znów,potem sen, sikanie, sen sikanie hehehe i tak w kółko.Rano wstaję niprzytomna. malutka3110-może to strach przed kolejnym dzieckiem był powodem do Waszych sporów. Podziwiam Cię że plamiłaś i nie poszłaś tego sprawdzić , ja w poprzednich dwóch ciążach plamiłam na brązowo.Byłam u różnych ginekologów żeby coś z tym zrobić, bo byłam przekonana że coś złego się dzieje, a oni mi wciskali głupoty że mam nadżerkę i to ona plami! Całe życie nie miałam nadżerki i raptem w ciąży zawsze się pojawiała! A tak naprawdę 2 razy się okazało że to nie żadna nadżerka tylko dzidzia się nie rozwijała co było powodem moich poronień.Mam nadzieję że Cię nie wystraszyłam :* napisałam tylko jak było u mnie z plamieniem na brązowo. Niech już przyjdzie ta wiosna, bo w zimę to tylko depresja człowieka nęka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm177 - to za słowo trzymam :) Fakt, wiosna mogłaby już przyjść, albo choć zima solidna, ze śniegiem i mrozem, bo takie pierdupałki to nie zima. I tylko się choróbska przyplątują :( Na mnie chyba czas, to znaczy na nas i na spacer.. Kierunek pracownia cukiernicza i pyszne pączki, pomocy, bo znowu będę gruba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gOSIAAA nie przejmuj sie ja placze z byle powodu nawet gdy mam drobna ale to naprawde bardzo drobna sprzeczke z moim ukochanym hehe ;)szczezrze to wspolczuje mu troszeczke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamusie:) Ja lubie zime ale ta breja na chodnikach mnie dobija wrocilam z corka ze szkoly i musze buty suszyc grrrr A jesli chodzi o samopoczucie to moze byc leci mi 13 tc ale jeszcze dopadaja mnie codzienne mdlosci a zgaga to mnie wykonczy kiedys.Glowa juz czasem tylko boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamusie:) Ja lubie zime ale ta breja na chodnikach mnie dobija wrocilam z corka ze szkoly i musze buty suszyc grrrr A jesli chodzi o samopoczucie to moze byc leci mi 13 tc ale jeszcze dopadaja mnie codzienne mdlosci a zgaga to mnie wykonczy kiedys.Glowa juz czasem tylko boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alcia28 Z tego co mi mówiła kolezanka która robiła usg prenatalne w tamtym roku tzn w lipcu 2011 zapłaciła za nie 300 zł w małopolskim województwie:)a jak jest w innych nie wiem, sama nie myślałam nawet o nim. Dla świętego spokoju je będziesz robic, a nie że masz jakieś wskazania do tego tak?Ja nie brałam pod uwagę ale hm...może? Cześć dla nowych Mamusi:) fajnie, że jest coraz więcej nas:)zawsze to większe wsparcie;)a ja nienawidze zimy pod każda postacia;)ani mroźna ani chlupawą ani pod żadną inna:)najlepsza jest wiosna i lato:)i czekam na nie jak na zbawienie;)miłego dnia Mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia2410 dziękuje za odpowiedz. Moj lekarz nic nie podejrzewa mówi że wszystko jest ok. Ja chciała bym zrobić je sama od siebie bo w pierwszym miesiącu ciąży (nie wiedząc że jestem w ciąży) miałam operację. Strasznie mnie zdziwiło że w szpitalu przed operacją nie wyczytali z wyników że jestem w ciąży przecież robią morfologię i mocz. Nie wiem może w pierwszym miesiącu może być to nie widoczne no nie wiem ciężko mi stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm..wydaje mi się, że już na wynikach z krwi widoczna jest ciążą w 1 miesiącu, Skoro testy na mocz wykrywają zapłodnienie po 7 dniach to krew po miesiącu tym bardziej. Wydaje mi się, że lekarze niedopatrzyli tego i to błąd ale nie chcę też oceniać bo za mało w tej kwestii wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! Ja też mam termin na sierpnia,dwa dni temu byłam na wizycie i Fasolka ma 2,5cm, serduszko pięknie biło. Mam pytanie do WAS: Może orientujecie się w cenie badań genetycznych które przeprowadza się między 11a 14 t.c?? Bierzecie jakieś witaminy? Mój lekarz nie zalecił mi konkretnych i nie wiem jakie kupic. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam gdzieś właśnie, że z krwi po 3 dniach od zapłodnienia wiadomo a po 7 już na pewno:)Tak że lekarze chyba niedopatrzyli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to genetyczne usg zapłaciłam o dziwo tylko 100 zł a przygotowana byłam na dobrze ponad 200:) co do witamin ja biorę póki co do końca 12 tygodnia femibion 1 a potem od 13 tygodnia mam femibion 2. Ale myślę, że trochę niebezpiecznie samej kupować i przyjmować leki,nawet wiatminy, więc może powinnaś zapytać lekarza co masz sobie kupić za witaminki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha miałam do Was Mamusie pytanie:)pewnie będziecie wiedziały a ja jestem zielona w takich sprawach:) jak to jest z wypłatą pensji jak się jest na L4. Szef płaci mi tylko 33 dni od początku zwolnienia tak? a potem już ZUS tak? i jeśli chciałabym te pieniążki od nich na konto żeby mi przesyłali to muszę iść wypełnic jakis formularz i już tak? Jestem od połowy stycznia na L4 czyli szef mi zapłaci jeszcze tylko do połowy lutego a potem już ZUS za drugą połowę lutego i dalej tak?i czy mogę iść wypełnić ten formularz już teraz, czy to za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia jak ja byłam na L4 to nic nie zgłaszałam a i tak dostawałam na konto. Nie jestem pewna ale może z zakładu pracy coś zgłaszają albo ZUS płaci do zakładu i oni ci przelewają? ciężko wyczuć ja przynajmiej nic nie zgłaszałam a dostawałam na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na zwolnieniu od początku grudnia i nie musiałam niczego zgłaszać do ZUS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAsiu2410 z tą wypłatą wynagrodzenia na zwolnieniu jest taż że przez pierwszy miesiąc wypłaca Ci normalnie zakład pracy pensje, natomiast jeżeli Twój zakład pracy zatrudnia poniżej 25osób to powyżej 33dnia na zwolnieniu Twoją pensję będzie wypłacał Ci ZUS, wszystkich formalności tego dotyczących powinien dopilnować Twój pracodawca, ewentualnie powinnaś zadzwonić do ZUS i upewnić się czy mają oni Twój nr konta, bo najczęściej oni wypłacają w gotówce poprzez listonosza.A jeżeli Twój zakład pracy zatrudnia powyżej 25osób(tak jak u mnie) to pensję wypłaca Ci normalnie pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASIA24109 JA JESTEM W ANGLII U NAS ZIMY JAKO TAKIEJ TEZ NIE MA W TYM ROKU snieg widzialam tylko przejezdzajac w gory ale i tak jets zimno czessciej pada .niewiem czy to ta pogoda czy te hormony tak na mnie dzialaja ze ciagle czuje sie zmeczona i mam dziwne humory.mam nadzieje ze nidlugo pijawi sie slonko i werwa do zycia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×