Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Dziękuję dziewczynki za informację hmm u Szefa w firmie jest poniżej 25 osób więc ZUS mi będzie wypłacał. A mojego numeru konta nie mają na pewno więc będe musiała im podać. Uspokoiłyście mnie, że nie muszę nigdzie latać i załatwiać Bóg wie czego:)a z tą pogodą w Anglii to wogóle jest tak, że kapryśna jest prawda?i taka bardziej mrzawa?nic dziwnego, że kobieta jakaś zniechęcona może być przez tą aurę:)musimy jakos przetrwac te chłodne miesiące;) a potem będziemy na lipcowe upały narzekać, że brzucholki mamy duże i się pocimy na upale:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu miejmy nadzieje ze tak bedzie w lipcu :)wlasnie leze w lozeczku i nie moge zasnac bo mnie mecza nudnosci od kilku godzin masakra doslownie czuje sie jakby mi zpadek przestal trawicjedzenie ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! chciałabym dołączyć :) jestem w 11 tc, w zeszłym tygodniu na usg widziałam, jak dzidzia się porusza ! pływała sobie w moim brzuchalku, to było niesamowite, lekarz zdziwił się, że tak wcześnie było widać ruchy maleństwa. przewidywalny termin porodu to 15 sierpień. pozdrawiam Was wszystkie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przybrałyście już na wadze ? brzuszki już widać ? ja jestem bardzo szczupła, miałam zawsze bardzo dopasowane ubrania, wczoraj musiałam kupić nowe spodnie bo się już w żadne nie dopinałam . .. :) a Wy zauważyłyście dużą różnicę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki,mamy termin na ten sam dzień,ja nie tyje,schudłam trochę ale jeszcze wszytko przede mną. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........wiek.........miasto.........TP............ ...które dziecko ********************************************************* ********************** BettieO............?..............?............01.08..... .................? alcia28............28.......Gdańsk..........02.08.< br />.............1 letnia_mama.....30.......W-wa............02.08........... . ..........2 .A.N.I.A............?..............?............02/10.0 8..................? taka tam aga....29...........?..............02.08.................... . .2 Kropelka03........?.............?.............03.08...... . ...............? Mam 2 serca ....32........Wrocław.......04.08......................2(6. 5l ) Karmalek_30.... 30............?.............05.08.......... .............? Andi_2011.........?.............?.............05.08...... .. ...............? Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd.....06.08.......................2 przyszłamama....?.............?.............07.08....... .. ..............? Patrycja 2810....?.............?.............08.08................... .. ..? Quore1988........?.............?.............10.08....... .. ..............? Lissy_Bee.........?.............?..............10.08..... . .................? Młoda Mama ......?............?...............11.08.................... ...? Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola ......11.08/18.08 ....... 2 (22m córka) Karolinkaa_j/Z. Wola/........?..............11/21.08..................? Miss.M............17.........Łódź............15.08 ..............(1,5 syn) 30juz30...........?.............?...............17.08.... .. ................? joannaeł..........?.............?...............19.08 ......................? MISIACZEK ......24.........Wrocław........19.08.....................1 < br /> Camerata.....?.............?...............22.08....... ...............? Oliwia27l .?..............? Dzierżoniów 22.08 2 Dagniesia36..... ?.............?...............25.08....... ...............? mamazuzia.......?.............?...............25.08...... .. ..............? Ania78............?.............?...............26.0 8.......................? Lina87............24.......,Gdańsk..........26.08....... . ...............? Cycha26......... 26........Toruń............27.08 .< br/>.............1 Paulinka...........?.............?...............28.08.< br/>..............? malutka3110.....32........Kraków..........30.08..(1 -bliźniaki).....3 Adusia883.........?..............?..............30.08 .< br/>.............? Młoda z Torunia .25........Gdańsk.............27.08......................1 pafi86..............?.............?...............31.08.. ....................? *kinga*123.......21........Rzeszów.............?........ .. ..............1 hmmmm177......24......Warszawa..........22.08.... Dziś odkryłam Wasze forum i postanowiłam dołączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss. M - pewnie wymiotowałaś ? dlatego schudłaś ? mi od początku dopisuje mega apetyt , dzisiaj np na zieloną paprykę z majonezem , ani razu nie zwymiotowałam, może ze dwa razy mnie zemdliło.. a witaminki jakieś bierzesz ? ja tylko folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny. Ja w pierwszym miesiącu schudlam 2 kg. A teraz nie dosc ze waga wróciła do normy to jeszcze 2 kg przytylam. Boje się trochę tej wagi pod koniec ciąży ale staram się o tym teraz nie myśleć mogę wyglądać nawet jak sloniatko byle tylko moje dzieciatko było zdrowe :) miłego dnia kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka nie zgodze sie, mi wczesniej placil pracodawca (duza firma) placa normalnie w terminie jak wyplate a pozniej pracodawca sie z zusem rozlicza, ale na Twoje konto pracodawca wplaca,a jak placi zus to jest jeszcze tak ze oni maja 30 dni na wyplacenie zasilku odkad dostana dokumenty wiec radze pilnowac bo wiem z doswiadczzenia ze dziewczyny naprawde dlugo czekaly na pieniadze fajnie, ze forum ruszylo troche ;-) ja brzucha po pierwszej ciazy nie stracilam wiec trudno mi okreslic czy przytylam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze ktoras z Was wie jak postepowac w mojej sytuacji, jestem na urlopie wychowawczym do listopada 2012 a termin porodu mam na sierpien 2012, i teraz pytanie czy moge isc na urlop macierzyński?? moze ktoras z Was byla w takiej sytuacji jak ja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angeliiqe Po urodzeniu przechodzisz na macierzynski a po nim masz do 3 lat wychowawczy.. Wiec ciaglosc zachowasz.. :):) Hej moje panny :) Ostatnio ktoras pisala o dziwnych snach..a ja mam je coraz fajniejsze.. wchodze juz w 13 tydz wymioty przechodza juz sa znikome ale dolaczylo zmeczenie...nie moge na mieso i pochodne patrzec wiec jak krlik tylko warzywkami zyje.. Wzielam sobie poza tym do serca odzywianie i nawet sama chlebek pieke, malemu soki typu kubus robie, albo wyciskam z cytrusow..bo samej mi nie daje niczego pic.wczoraj zanim kupilam nowa odmiane herbaty za caly dzien wypilam 1,5szklanki plynow.. Musze miec niskie cisnienie chyba bomi ciagle zimno jestem ospala stasznie..jak sie przespie chwile to jak nowo narodzona.. ale cale dnie to dla mnie meka.. nigdy nie przypuszczałabym że mozna się tak czuć.. stawiam to na barki pewnie wyzszego stezenia hormonow niż w 1sej pojedyncej ciazy.. Ale noce.. niosa ze soba super sny :) Dzis mi sie snilo ze poczulam ruchy dzieci..ze swojemu synkowi je pokazywalam, ze na usg bylam i pytalam czy widac juz plec-i widzialam na tym usg takie wyrazne buzie.. :) Ale fajnie sie sni takie rzeczy :) W czwartek ide do gina i na usg.. jestem bardzo ciekawa czy juz bedzie widac plec..pewnie dlatego mi sie to snilo..wiem że to wcześno, ale czytałam że już istnieje prawdopodobienistwo. JoannaUK No u was to hardkorowe metody..ale z 2 str nie wiem czy tez i nie dobre.. Czytałam kiedys ze duży procent dzieci ktore pochodza z ciazy podtrzymanej po porodzie boryka sie z czestymi zapaleniami pluc sa astmatykami itp.. Wiec na pewno na wyspach maja i to na uwadze.. Niki86 A to ci male adhd :) Oj... chyba ci pokaze co potrafi jak bedzie wiekszy ;) A na powaznie..widać sportowiec jakiś Ci sie szykuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angeliiqe z tego co sie orientuje mozesz nawet isc na l4, przerywasz wychowawczy i idziesz na zwolnienie (wiecej placa;-) ) i pozniej masz normalnie macierzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.A.N.I.A. no niewiem ja sie z tym nie zgadzam moim zdaniem lepiej jet w Polsce.....nie wyobrazam sobie stracic swojej fasoleczki tylko dlatego ze tutaj w UK jest taka pochrzaniona selkvcja ''plodow" tak to oni naywaja. mi sie konczy 9tydzien i ciagle ani widu ani slychu od poloznej wkurza mnie juz to jesli do 12 tygodnia sie do mnie nie odezwie zloze skarge i pojde sobie prywatnie do [olskiej kliniki.a poza temtem dziewczynki niedawno mowilam ze mam tylko mdlosci niestety obawwiam sie ze pochwalilam dzien pred zachodem slonca bo od samego rana mecza mnie dzisiaj wymiot:( jestem padnieta ale przynajmniej wiem ze dzidzia sie rozwija ;)Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna UK Zgadzam się z toba -powinno sie miec wybor..ze kto chc nich bedzie pod opieka.. Wiem o czym mowie o jak sama poszłam do szpitala z leciutkim krwawieniem to ryczalam jak glupia ze 2 godziny latam po schodzach z parteru na piera i zalatwiam idiotyzmy i nikt siemna nie przejmuje..a ja czulam jak siwieje!!! To jest toche niehumanitarne..ale coz taki juz ten swiat pokrecony!! :-/ A wymioty tez nam tu nie opce..pociesze cie że ja mialam takie wymity ze myslalam ze oczy mi wyleca :( Dziewczyny pisaly ze im cola pomaga..sprobuj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, to jak Wam się śnią takie super sny to dajcie ich trochę, bo mi to się śnią jakieś makabry. Ostatnio , że mój mężczyzna mnie zostawił, bo stwierdził że to nie będzie jego dziecko i ma już inną kobietę. A to, że urodziłam mulata!! A to że byłam w zaawansowanej ciąży, miałam wypadek i wszystkie zęby straciłam. Budzę się czasem w nocy cała mokra , sprawdzam stan mojego uzębienia i czy mój przytulak śpi obok :) Chciałabym Wam coś zaproponować , bo uważam że tak będzie się nam lepiej pisało. Macie NK albo Facebooka? Lepiej się piszę jeśli wiemy jak te drugie osoby wyglądają :) to mój mail Laura177@wp.pl wyślijcie mi jakieś namiary na Was, to Was zaproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w kraju tyle się mówi, żeby kobieta pod opieką ginekologa już od początku ciąży, bo pierwsze 3 miesiące są najważniejsze , patrzcie jak nasza sytuacja różni się od tej w UK , tutaj bez porównania bardziej kobieta czuje, że jest pod opieką. . A co do snów - dzisiaj śniło mi się, że błądzę w jakimś lesie, wszędzie było pełno paproci i takich krzewów z kolcami, i nie umiałam stamtąd się wydostać.. sen był bardzo rzeczywisty, obudziłam się ze wściekle bijącym sercem ..brrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej a dzisiaj sobota, a tak mi się sprzątać nie chce .. na mojego M nie mam dzisiaj co liczyć, bo wróci dopiero wieczorkiem, a mi jeszcze zostały podłogi i cała kuchnia i łazienka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki 86 dokladnie opieka jest bez porownania ale coz na to mozemy poradzic raczej nic.dzieki Bogu dobrze sie czuje nie mam zadnych plamien biore witaminki ..... ja juz nie moge doczekac sie pierwszego usg a tutaj przedemna jeszcze 2moze 3 godzinny wywiad z polozna ktora dopiero wysle dokumenty i umowi mnie na wizyte w szpitalu na scan.Moj nazeczony jest anglikiem i dla niego samego jest to dziwne ze tak dlugo musimy czekac tymbardziej ze bedzie to nasze 1 malenstwo. a tak poza tematem musze sie wybrac do sklepu na male zakupy ale postanowilam sobie ze autko zostaje w garazu poniewaz potrzebuje troszke ruchu pracer mam siedzaca prace przed komputerem tylek juz mnie boli od tego siedzenia musze sie dotlenic wszystko by bylo dobrze gdyby nie to ze ciagle chce mi sie dzisiaj wymiotowac a w mojej lazience siedzi mechanik ktory naprawia wanne......milego popoludnia mamuski;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. troche sie nie odzywałam ale moj komputer umarł. teraz na szybko korzystam z innego. spadłam 4 kg znowu i zaczynam sie martwic. nie wymiotuje, jem normalnie a wygladam jak trup. juz w czwartek mam wizyte i w koncu poznam konkretny termin. troche sie boje czy wszystko bedzie ok ;/ no ale badzmy dobrej mysli. ile nas tu juz jest:D co wejde to jakies nowe mamusie przychodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonecznikowa.. Wiem jaka adrenalina Ci towarzyszy.. ja też w czwartek mam wizyte' Tyle że ja w czwartek się dowiem czy malucha są oddzielnie czy razem..bo to ważne.. -czuje że w czwartek będę cała chodziła z nerwów :-/ Joanna.. ja tak samo robiłam w 1 ciąży..jesoo ile się nałaziłam.. a teraz..tragicznie się czuje i dziś leżąc tak myślalam..boziu..pozycja leżaca ciagle prawie :( Ale przynam się że mam nawet lekkiego pietra że wyjde na spacer i się poślizgne.. już w tej ciąży zaliczyłam 1 wywrotke na dłuższym spacerku.. i teraz ostroznie tak chodze niczym baletnica!! A u was nie ma prywatnych praktyk? musisz czekan na panstwowę? wiesz.. powiem Ci szczerze że gdybym i ja chciała do lekarza się panstwowo dostać to też czekałabym u siebie -akuracik do tego konkretnego ok 3-4mies!! Sądze że na pewno macie tam prywatne gabinety..czyli tak na prawde opieka medyczna kobiety w ciazy bedzie zalezała od niej samej.. a moze sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinamonka moze nie 3 ale dwie godziny napewno mam wiee znajomych ktore sa aktualnie w ciazy i wywyaid niestety tyle trwa mnie zaproponowano ze polozna mni odwiedzi w domu i zrobi wywiad ale jak narazie na tym ucichlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Cie zaskocze...bo moj wywiad z polozna trwal niecale 30 min pozniej tylko pobranie krwi..jedyne co polozna robi to wazy i wypelnia karte ciazy...i tyle ..jeszcze nie slyszalam o 2 czy 3 godzinnym wywiadzie a poza tym oni tu na pacjentke tez maja limity czasowe..wiec chyba jakies nieporozumienie z tym 2h 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta 21 z tym co piszesz zgodze sie ja pracuje w malej firmie i zrozumiałam ten twój post że pracodawca płaci ze swojej kasy to by było bazsensu a to że sie rozlicza z zusem to na twoją ręke ponieważ nie czekasz 2 miesięcy na kase bo zus tak się pie...y z płaceniem masakra. Co do wagi to chyba tylko kg schudłam więc nic wielkiego jak narazie jeszcze nie wymiotuje w pierwszej ciąży już mną targało równo. I coś nie mogę spać kręce się jak bym miała owsiki mąż nadaje że nie śpi przezemnie:)koszmar. hmmmm12 nie wystraszyłaś mnie ja jestem strasznie uparta jeżeli chodzi o kogoś to doradzam ,pouczam, a jeżeli chodzi o mnie to ciężko mi się z sobą gdzieś ruszyć . Dwa lata temu wylądowałam z hiperstymulacją w szpitalu , ale w domu wiłam się w domu z bólu strasznego mąż po czterech dniach zmusiłmnie na wizytę u lekarza jak on mnie zobaczył był w szoku że tyle wytrzymałam mogłam przez to stracic jajniki oba. Brzuch potrafił mi w ciągu nocy urosnąć 10 cm przez woda która sie zbierała w jamie brzusznej.Zadne przeciwbólowe leki nie pomagały tylko środki nasenne. Jak poroniłam w nocy pierwsza ciąże to poszłam spać wziełam przeciwbólowe i rano pojechałam do szpitala bo wiedziałam że po wszystkim no taka dziwna jestem co do swojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×