Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Hej dziewczynki:)byłam wczoraj na tym usg genetycznym i było robione przez brzuch:) nei jestem w pełnym 11 tygodniu a dokładnie wczoraj byłam w 10 tygodniu i 4 dniu ciąży:) Pan Doktor powiedzial ze wszystko ok, tylko zebym nie czytała na internecie interpretacji tych parametrów bo różne głupoty piszą a u mnie akurat do wieku ciąży i do wielkosci malucha wszystko jest proporcjonalne:) Mąż ze wzruszenia sciskal lzy ja też, jakos prawie się popłakałam bo maluch tak się zdenerwował jak lekarz nacisnal ta glowica na brzuch, że zacząl wymachiwać rączkami i nogami hehe zabawnie wyglądało:) 39,1 mm ma mój maluszek:)prawie 4 cm:)kość nosowa jest, pępowina trójnaczyniowa nt mi wyszlo 1,39. Łożysko na scianie przedniej i bocznej ilosc wód płodowych prawidłowa:) 153 uderzenia serduszka na minute:)budowa ciała stosownie do wieku ciąży:)tyle lekarz mi napisał:) koło 20 tygodnia powtarza się to badanie i wszystkie narządy bada i sprawdza:) eh było stresu ale to już za mną:)trzymam kciuki za te, które sąprzed tym usg:) a ztymi naszymi bakteriami to porazka, naprawdę ze tez kobieta nie moze byc zdrowa i cieszyc się z tego stanu..eh...kolejną wizytę mam 10 lutego dopiero..ehh tyle czasu...wolalabym czesciej sprawdzac wszystko, ale z 2 strony wiem ze wizyty co 4 tygodnie wyznaczane są jak jest wszystko ok:)milego dnia Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:)byłam wczoraj na tym usg genetycznym i było robione przez brzuch:) nei jestem w pełnym 11 tygodniu a dokładnie wczoraj byłam w 10 tygodniu i 4 dniu ciąży:) Pan Doktor powiedzial ze wszystko ok, tylko zebym nie czytała na internecie interpretacji tych parametrów bo różne głupoty piszą a u mnie akurat do wieku ciąży i do wielkosci malucha wszystko jest proporcjonalne:) Mąż ze wzruszenia sciskal lzy ja też, jakos prawie się popłakałam bo maluch tak się zdenerwował jak lekarz nacisnal ta glowica na brzuch, że zacząl wymachiwać rączkami i nogami hehe zabawnie wyglądało:) 39,1 mm ma mój maluszek:)prawie 4 cm:)kość nosowa jest, pępowina trójnaczyniowa nt mi wyszlo 1,39. Łożysko na scianie przedniej i bocznej ilosc wód płodowych prawidłowa:) 153 uderzenia serduszka na minute:)budowa ciała stosownie do wieku ciąży:)tyle lekarz mi napisał:) koło 20 tygodnia powtarza się to badanie i wszystkie narządy bada i sprawdza:) eh było stresu ale to już za mną:)trzymam kciuki za te, które sąprzed tym usg:) a ztymi naszymi bakteriami to porazka, naprawdę ze tez kobieta nie moze byc zdrowa i cieszyc się z tego stanu..eh...kolejną wizytę mam 10 lutego dopiero..ehh tyle czasu...wolalabym czesciej sprawdzac wszystko, ale z 2 strony wiem ze wizyty co 4 tygodnie wyznaczane są jak jest wszystko ok:)milego dnia Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:)byłam wczoraj na tym usg genetycznym i było robione przez brzuch:) nei jestem w pełnym 11 tygodniu a dokładnie wczoraj byłam w 10 tygodniu i 4 dniu ciąży:) Pan Doktor powiedzial ze wszystko ok, tylko zebym nie czytała na internecie interpretacji tych parametrów bo różne głupoty piszą a u mnie akurat do wieku ciąży i do wielkosci malucha wszystko jest proporcjonalne:) Mąż ze wzruszenia sciskal lzy ja też, jakos prawie się popłakałam bo maluch tak się zdenerwował jak lekarz nacisnal ta glowica na brzuch, że zacząl wymachiwać rączkami i nogami hehe zabawnie wyglądało:) 39,1 mm ma mój maluszek:)prawie 4 cm:)kość nosowa jest, pępowina trójnaczyniowa nt mi wyszlo 1,39. Łożysko na scianie przedniej i bocznej ilosc wód płodowych prawidłowa:) 153 uderzenia serduszka na minute:)budowa ciała stosownie do wieku ciąży:)tyle lekarz mi napisał:) koło 20 tygodnia powtarza się to badanie i wszystkie narządy bada i sprawdza:) eh było stresu ale to już za mną:)trzymam kciuki za te, które sąprzed tym usg:) a ztymi naszymi bakteriami to porazka, naprawdę ze tez kobieta nie moze byc zdrowa i cieszyc się z tego stanu..eh...kolejną wizytę mam 10 lutego dopiero..ehh tyle czasu...wolalabym czesciej sprawdzac wszystko, ale z 2 strony wiem ze wizyty co 4 tygodnie wyznaczane są jak jest wszystko ok:)milego dnia Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:)byłam wczoraj na tym usg genetycznym i było robione przez brzuch:) nei jestem w pełnym 11 tygodniu a dokładnie wczoraj byłam w 10 tygodniu i 4 dniu ciąży:) Pan Doktor powiedzial ze wszystko ok, tylko zebym nie czytała na internecie interpretacji tych parametrów bo różne głupoty piszą a u mnie akurat do wieku ciąży i do wielkosci malucha wszystko jest proporcjonalne:) Mąż ze wzruszenia sciskal lzy ja też, jakos prawie się popłakałam bo maluch tak się zdenerwował jak lekarz nacisnal ta glowica na brzuch, że zacząl wymachiwać rączkami i nogami hehe zabawnie wyglądało:) 39,1 mm ma mój maluszek:)prawie 4 cm:)kość nosowa jest, pępowina trójnaczyniowa nt mi wyszlo 1,39. Łożysko na scianie przedniej i bocznej ilosc wód płodowych prawidłowa:) 153 uderzenia serduszka na minute:)budowa ciała stosownie do wieku ciąży:)tyle lekarz mi napisał:) koło 20 tygodnia powtarza się to badanie i wszystkie narządy bada i sprawdza:) eh było stresu ale to już za mną:)trzymam kciuki za te, które sąprzed tym usg:) a ztymi naszymi bakteriami to porazka, naprawdę ze tez kobieta nie moze byc zdrowa i cieszyc się z tego stanu..eh...kolejną wizytę mam 10 lutego dopiero..ehh tyle czasu...wolalabym czesciej sprawdzac wszystko, ale z 2 strony wiem ze wizyty co 4 tygodnie wyznaczane są jak jest wszystko ok:)milego dnia Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh przepraszam coś się popsuło z kafe kliknelam kilkakrotnie eh dodalo sie po czasie chyba mi cos nie dziala:( przepraszam wybaczcie poprosilam o usuniecie postow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Wam Mamusie zarejstrować się na stronach Bebilonu Bebiko Pampersa Gerbera:)sama to zrobiła mają przysłać pocztą jakies probki broszurki i poradniki:)zawsze się może przydać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W gerberze się coś nie da zarejstrować nie wiem czemu ale w pozostałych trzech się zarejstrowałam i czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Letnia _mama - o ciąży nic nie czytam. Dosłownie nic. Nie nastawiam się na nic. Mdłości już mi chyba przechodzą , chociaż nie zapeszam, męczyłam się z nimi całymi dniami. Teraz chodzę ciągle głodna.....Chodzisz w Warszawie prywatnie do lekarza? U mnie w sumie oprócz mojego mężczyzny i siostry to nikt nie wie o ciąży. Nie mówię, bo nie chcę żeby moi rodzice znów się martwili. We wcześniejszych im powiedziałam dosyć wcześnie, a później jak leżałam w szpitalu to nie potrzebnie mieli stres. Tak więc teraz powiem jak już wyjdę z I trymestru. alcia28- to bardzo dobrze, że chce Ci się spać. Im więcej objawów tym lepiej!! Powiem CI że ja jak miałam pierwszą wizytę USG to dostałam ze stresu rozwolnienia i gorączki, a jak siedziałam tam i czekałam to myślałam że zemdleje ze strachu, że znów nie będzie serduszka. Musimy być dobrej myśli, chociaż czasami trudno ;/ basia2410- słyszałam , że kobiety w ciąży powinny unikać serów pleśniowych, mleka niepasteryzowanego itp, bo właśnie jedząc je narażamy się na jakieś bakterie, grzybki itp. Tak samo chodząc na basen powinnyśmy wkładać sobie tampon :) Się trochę rozpisałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm177 - o ciąży sobie poczytasz pod koniec 2-ego trymestru, wcześniej można się tylko negatywnie nakręcać, czytać o tym co się komuś złego wydarzyło i na siłę doszukiwać się objawów u siebie. Ja tak miałam, i dałam spokój. Chodzę do lekarza, do centrum medycznego, mam pakiet z pracy. Dziewczyny z Warszawy, pamiętajcie o programie "Zdrowie, mama i ja", można się dostać do dobrych lekarzy i to za darmo. Jak jest jakiś problem to pokonamy go wspólnie, służę pomocą. Leżałam po porodzie na sali z dziewczyną która korzystała z programu, zdradziła szczegóły co robić, jak są problemy z lekarzami. Także warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia2410 - dzięki za info o tych programach Bebiko, Babilon, już się też zapisałam :) Wczoraj od lekarza też dostałam pełno materiałów informacyjnych, jakichś próbek kosmetyków, gazetek.. :) Wreszcie zaczynam odważnie to czytać, gdy wiem, że z maluszkiem w porządku :) dziś tylko trochę mdłości było, poza tym mam straszne wzdęcia, a rano codziennie gnam do toalety zaraz po wstaniu z łóżka, poza tym właśnie zjadłam.. surowy ząbek czosnku :0 dobrze, że mąż na delegacji, nie musi mnie wąchać :) Zaczynam planować urlop, miał być we wrześniu, ale trzeba go przyspieszyć, ostatni urlop we dwójkę :) a Wy planujecie jeszcze urlop w tym roku? pozdrowionka! dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 2410 cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze. obstawiam u Ciebie dziewczynkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja również dziękuje za info o rejestracji na tych stronkach :) chętnie z nich skorzystałam :) a ja dziś leniuchuje sobie cały dzień kochane :) czuję się całkiem nieźle w końcu to już 12 tydzień :) ale ten czas leci masakra. Na 17 mam wizytę u gina i pewnie zaczniemy walkę z bakteriami :/ mam tylko nadzieję że to nic poważnego. Trzymajcie się cieplutko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze nie tylko ja mecze sie z mdlosciami i to nie tylko porannymi, czesto nawet w nocy mam. w pierwszej ciazy bylo tak samo i po 13 tygodniu calkiem przeszly. tez sie zarejestruje na tych stronkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi moje "ciężaróweczki" czy Was też gnębią takie dziwne sny? Mi noc w noc śnią się takie bzdury, że budzę się wystraszona. Czasami to boję się zasnąć :) I jeszcze jedno pytanko: czy Wy też wstajecie w nocy po 3-4razy siusiu?? :) budzę się, mam pełen pęcherz że aż boli a siusiu robię parę kropli ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. A mnie przechodza mdłości.. Nie powiem zapachy mnie drażnia ale jest już lepiej.. Za tydzień do dr.. Obecnie meczy mnie tylko parcie na pecherz.. ide z taaaaaaaaaakim pecherzam a wcale sie nie nazbieralo tyle.. Zaczynam znow popadać w senności.. potrafie o 21 sie polozyc spac i do 7 spac jak zaczarowana.. Jedynie co mi dokucza to brak apetytu na wszystko!! ciagne na wszystkim co nie miesne.. jak widze w tv reklame pieczonej piersi z kurczaka to mnie zaczyna mdlić :? Macie mamuski fajna strone.. super opisany kazdy tydzien płodu i jego rozwoj.. http://www.dzieciowo.pl/2009/04/dwunasty-tydzien-ciazy-nic-co-ludzkie-nie-jest-mi-obce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)jeszcze na stronie Pampersa się możecie zalogowac i na Bobovicie też wysyłają dużo rzeczy:) ja to wczoraj zrobiłam własnie:)A ja Gosiu to chłopca czuję nie wiem czemu:)jakoś tak czuję, że Wiktorek będzie ale zobaczymy:)eh wiecie co?dzisiaj pierwszy raz zwymiotowałam rano:( do tej pory potworne mdłości w nocy i w dzień ale mówiłam sobie ok dam rade, ale jak mam wymiotować jak dzis to eh masakra:(wspólczuję tym , które od początku wymiotowały:(ja To co do snu to jakoś się przestawiłam w nocy budzę się o 2 3 albo 4 wstaję coś muszę porzuć żeby nie czuć mdłości oglądam tv do 7 8 rano kładę się potem i spię pół dnia nieraz. Eh chyba się przestawiłam , albo dzidzia mnie przestawiła:)A z tym pęcherzem też tak mam, ale wcześniej jakoś bardziej odczuwałam to o dziwo teraz nawet nie a jestem w 11 niecałym tygodniu:)eh Dziewczynki dziś kiepski u mnie dzień robię właśnie ryż z jabłkami może jakoś przełknę:(życze Wam lepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do budzenia się w nocy i niemożności późniejszego zaśnięcia to ja mam sposób ... mam nadzieję, że Bóg się za to na mnie nie gniewa ... ale zaczynam sobie mówić różaniec ... i jeszcze chyba nigdy nie udało mi się skończyć jednego dziesiątka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe no ciekawe muszę spróbować chyba:) a wiecie jak zasypia moja mama?jest taki kanał bajkowy mini mini np na cyfrowym polsacie ale i na innych kablowych tv, w każdym bądz razie Mini Mini i tam po godzinie już chyba 20 albo później nie ma bajek tylko taka rybka falująca w górę i w dół śpiąca i wystarczy, że mama z 10 minut na nią patrzy i zasypia hehe a telewizor nastawia na czasowy wyłącznik:)jeszcze nie probowałam ale spróbuję:)Wam jak byście nie mogły spać też polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam problemow ze snem, wrecz caly czas mi malo ;-) tez potrafie odleciec o 21 i spac 7-8, w nocy jeszzce do lazienki nie latam, pozniej pewnie bede i pewnie zaczna sie znowu ciezkie noce,.. a to kopie, a to niewygodnie super, ze po wizytach wsyztsko dobrze :) Basia a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja też nie ma problemu ze spaniem, wprost przeciwnie. A na jutro się umówiłam z koleżanką do klubu, mam nadzieje, że chociaż do 1 wytrzymam i nie zasnę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin według lekarki był na 12 sierpnia a z tego usg nt genetycznego wtorkowego wyszło, że na 10 sierpnia:) na pen drive'a lekarz zapisał mi zdjęcia z badań i było napisane właśnie, że poród na 10 sierpnia:)eh oby lipiec nie był upałny bo będzie nam ciężko Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się pocieszam myślą, że już do pracy wtedy nie będzie trzeba chodzić i zamiast w biurze będzie można na słoneczku siedzieć całymi dniami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby to pocieszające:) ja już Dziewczynki odpoczywam w domu tzn na L4 bo miałam ciężką pracę dość i lekarka od samego początku chciała, żebym na L4 była. Więc ja już mam powiedzmy relaks:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od miesiąca też jestem na L4. W pracy nie dałabym rady, bo mam pracę stojącą-chodzącą-schylającą się-do góry ręce podnoszącą. Poza tym po dwóch poronieniach to nie było innego wyjścia jak tylko zadbać o ciążę od samego początku. Czasami już umieram z nudów w domu, bo ile można sprzątać(oczywiście bez dźwigania itp) prać i prasować.Moi rodzice mieszkają w innym mieście 150km ode mnie więc odwiedzać ich często też nie odwiedzam. Mam nadzieję, że nie będziecie miały nic przeciwko temu jeśli zostawię Wam tu nr gg, bo jeśli któraś z Was też jest na L4 i czasem nie ma co robić w ciągu dnia, to ja chętnie mogę poplotkować :P 9637625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO to widzę. że mam baardzo podobnie w związku ze spaniem: 1. Zasypiam ok 21:) 2. Budzę się w nocy. 3.Niejednokrotnie budze sie ze względu na pełny pęcherz i latam siku (przed ciążą to sie nie zdarzało) 4. Miewam wyraziste sny :) jak to milo, że to wszystko jest normalne :) te nasze hormonyyyy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO to widzę. że mam baardzo podobnie w związku ze spaniem: 1. Zasypiam ok 21:) 2. Budzę się w nocy. 3.Niejednokrotnie budze sie ze względu na pełny pęcherz i latam siku (przed ciążą to sie nie zdarzało) 4. Miewam wyraziste sny :) jak to milo, że to wszystko jest normalne :) te nasze hormonyyyy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO to widzę. że mam baardzo podobnie w związku ze spaniem: 1. Zasypiam ok 21:) 2. Budzę się w nocy. 3.Niejednokrotnie budze sie ze względu na pełny pęcherz i latam siku (przed ciążą to sie nie zdarzało) 4. Miewam wyraziste sny :) jak to milo, że to wszystko jest normalne :) te nasze hormonyyyy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO to widzę. że mam baardzo podobnie w związku ze spaniem: 1. Zasypiam ok 21:) 2. Budzę się w nocy. 3.Niejednokrotnie budze sie ze względu na pełny pęcherz i latam siku (przed ciążą to sie nie zdarzało) 4. Miewam wyraziste sny :) jak to milo, że to wszystko jest normalne :) te nasze hormonyyyy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO to widzę. że mam baardzo podobnie w związku ze spaniem: 1. Zasypiam ok 21:) 2. Budzę się w nocy. 3.Niejednokrotnie budze sie ze względu na pełny pęcherz i latam siku (przed ciążą to sie nie zdarzało) 4. Miewam wyraziste sny :) jak to milo, że to wszystko jest normalne :) te nasze hormonyyyy :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×