Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Tak więc dziewczyny, ja już na zwolnieniu..byłam wczoraj u lekarza i kazał mi iść na urlop i jak najwięcej wypoczywać, leżeć na lewym boku i czytać sobie książki :) miałam wczoraj jeszcze pójść do pracy ale rano wstałam i fatalnie się czułam, brzuch mnie bolał i mdliło mnie strasznie, tak więc nie poszłam w końcu...troszkę mi się hemoglobina podwyższyła po tym żelazie..ale jak ją biorę na czczo to żołądek boli :/jednak dalej mi przypisał, bo pomogło...no i ćwikłę wcinam :) aiulka, ja też czasem czuję takie kłucia, ale to chyba normalne..tak samo jak twardnienie brzucha - mi wczoraj lekarz powiedział, że u mnie szyjka w porządku i nic się nie dzieje, tak więc, że skurcze są, to normalne po 20tym tyg, no i trzeba się po prostu oszczędzać i wypoczywać, jak brzuch stwardnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie macie HGB? mi spadło do 11,2 i zastanmawiam się jaka jest norma dla kobiet w ciąży bo wiem, że może przyjmować wart niższe niz normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciężarówki ;* Byłam wczoraj u lekarza, kazał zwiększyć dawkę magnezu i potasu do 3-4 tabl dziennie i powinno przejść to drętwienie. Co do kłucia to ja też ostatnio coraz częściej odczuwam ale to podobno normalne w końcówce ciąży. W piątek mam odebrać wyniki moczu i zobaczymy co tam. Krew dopiero w lipcu mam mieć robioną. Kurczę jeszcze tyle tygodni a ja już sił nie mam. Pocę się strasznie, mogłabym brać prysznic co godzinę. Żaden antyperspirant nie działa. Chodzę jak pokraka, o wszystko się obijam, jakbym piła coś ;) A jeszcze nie mam tak wielkiego brzucha... Marze ostatnio o dobie snu, w chłodnym klimatyzowanym pomieszczeniu, cisza, spokój, i najlepiej z cewnikiem żeby do łazienki nie wstawać co chwila :P Ehh marzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti - wkleję ci listę, co zamówiłam na doz: 1. Bepanthen, 5%, krem, 30 g 16.09zł 2. Linomag, maść, 30 g 7.01zł 3. Cicatridina, globulki dopochwowe, 10 szt 30.20zł 4. Seni Soft, podkładka, higieniczna, 90cm x 60cm, 5 szt 7.32zł 5. Seni Soft, podkłady higieniczne, 40 cm x 60 cm, 5 szt 4.77zł 6. Oilatum, emulsja do kąpieli (import równoległy), 500ml 47.39zł 7. Majtki, higieniczne, poporodowe, rozmiar 44-46, 2 szt 6.59zł 8. Canpol zestaw do pielęgnacji paznokci, 9,99zł 9. Kompresy gazowe Matocomp, 17 nitkowe, 7,5 x 7,5, 8 warstwowe, 100 szt 8.89 10. Marimer, urządzenie do czyszczenia nosa, 23,66zł 11. Paracetamol Hasco, 500mg, tabletki powlekane, 15 szt., 3,89zł Te rzeczy bardziej mi się opłacało zamówić, niż kupić gdzie indziej. A z kartą wychodzi jeszcze taniej:) Co do hemoglobiny to mój lekarz przepisuje żelazo jak spadnie poniżej 11. Jak miałam równo 11 to kazał jeść czerwone mięso i buraczki. I tak mi się trzyma od 11 do 11,7. Ale nie spada. sikorka - ja tez się tak pocę:( A nie mam aż tylu ubrać, zeby si co chwilę przebierać:( Używam antidralu i on mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti, mi lekarz mówił, że hgb koło 10 to anemia, ja najmniej miałam 10,8 i cały czas biorę żelazo, no i jedz buraczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)co do kłucia to powiem Wam, że mnie też kłuje w różnych miejsach i o różnych porach ale nie martwię się tym:)eh z wysypianiem Goju mam tak samo, co prawda żaden maluch mi się do łóżka nie pcha heh ale wstawanie żeby się wysikać i przy przewracaniu się na boki ból dają się we znaki i faktycznie nie można się fajnie wyspać:(Ja to Wam powiem, że jak na prawym boku śpię mała się wkurza i denerwuje i kopie tragicznie ale na lewym jest to samo. Na wznak nawet nie umiem leżeć, do męża mówię że niedługo będę na stojąco pod ścianą spać:)Dla kobiet w ciąży hemoglobina 11 to najniższa ponoć granica, ja brałam żelazo już jak miałam równe 11 ale po miesiącu brania spadła mi na 10,6 i żołądek bolał że hej więc lekarka kazała mi odstawić wogóle.Także już tą hemoglobinę będę miała niską chyba aż do porodu:)A co do pocenia to ja akurat w tym temacie nie powiem co i jak bo sama choruję już długo na niewydolność gruczołów potowych i nie pocę się nic a nic, nie używam antyperspirantu ani niczego włosy pod pachami mi nie rosną wogóle:)Latem z tym poceniem jest masakra bo mam wrażenie że od środka mnie rozsadzi gorąco, bo ciało się nie chłodzi nie wydala potu. Leków na to nie biorę chociaż powinnam ale nie chcę się truć:)znajomi się śmieją, że zazdroszczą strasznie ale to wcale nie tak fajnie:)Sikorka strasznie dużo tych tabletek musisz łykac. Ja tylko femibion łykam i na to zapalenie układu moczowego które mam.Limetka dobrze że wreszcie na L4 jesteś odpoczywaj jak najwięcej:)Aga wiesz gadanie ludzi zawsze takie jest, mnie też zaczepiają nawet obcy i też komentują brzuch a ja się śmieje bo co mogą wiedzieć o wysokości i położeniu brzucha;)Marti masakra ile sprzątania, odpoczywaj często rób sobie przerwy żebyś się nie przeforsowała:)Ja też czekam żeby mąż złożył łóżeczko. W lipcu to zrobimy żeby pościel się nie kurzyła tyle czasu, kupię nowe zasłonki przeniosę komodę i literki z imienia na ścianę takie drewniane z allegro muszę zamówić:)Goju ja też muszę koszule zamówić masakra nie mam nic dla siebie do porodu:)muszę iść odebrać z apteki z doz femibion bo zamówiłam, tylko że na internecie kupiłam go w normalnej cenie i mam nadzieję że tą zniżkę mi pani naliczy po okazaniu karty tak?no i zakupy muszę zrobić a coś lenia mam dziś bo za dużo zjadłam na obiad i ciężko się ruszać heh coś:)buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti - nie bardzo wiem, co to ten import równoległy:P Ale szwagierka zamawiała tak niektóre leki i bylo to samo ale za niższą cenę. Basia - tak, jak pokażesz kartę to ci naliczą zniżkę przy kasie, nie martw się:) kurcze chmurzy się coś u nas, a ja wypralam pokrowiec na nasz materac i jak nie wyschnie, to będzie problem ze spaniem:P poza tym wychodzę zaraz do przedszkola i nie mam ochoty zmoknąć. Na szczęście zapowiadają ładną pogodę w tym tygodniu, a ja nie znoszę takiej burej aury. Upały może nie są też najprzyjemniejsze, ale z dwojga złego wolę to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mnie tez czasami na dole kłuje, i chyba to norma;) upławy się nasilaja z dnia na dzień,a siara leje sie jak szalona ale tylko w nocy. pewnie obcieram sutkami o koszule nocna i. od paru dni śpie w staniku z wkładkami laktacyjnym. co do koloru moczu to jak jest ciemny kolor to znaczy że mogło dojść do odwodnienia i nalezy pic duzo wody. im jaśniejszy tym lepszy. mi położna kazała pić dużo soku z granatu lub jeśc owoce granatu. bo maja bardzo duzo witamin i poprawiaja wyniki badań. zaczełam od dziś popijać i zobaczymy czy coś pomoże. hemohlobine mam 12,9 u mnie w szpitalu norma od 11,5. wię nie jest źle. wczoraj zaczełam pranie,ale skończyło sie tylko na pieuszkach bo pogoda paskudna i pranie niechce schnąć. mi zostało jeszcze kupić te globulki dopochwowe po porodzie co dziewczyny pisały. i tyle;) kochane u was dzieciaczki też maja pare razy dziennie czkawke??? u mnie tak ze 3 razy dziennie i nie wiem czy to normalne?? miłego popołudnia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem roztrzesiona:( Zawału mało przed chwila nie dostałam! Mój Wiktor wbiegł na ulice prosto pod samochód! Dobrze, że przed naszym domem jest akurat próg zwalniający a poza tym zdążyłam do niego podbiec. Nie chce myśleć, co mogloby się stać... W takich sytuacjach normalnie dociera do człowieka, ile niebezpieczeństw jest wkoło:( Telepie mnie z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nie dziwie Ci sie, też bym pewnie niemal na zawał zeszła... No ale z dziećmi tak jest, nie zdążysz wszystkiego przewidzieć. Ja w marcu 2 tyg pilnowałam 1,5 rocznej siostry, dziecko żywe srebro, też nie raz serce zamierało, jak wchodziła po półkach na górę segmentu :) A ja miałam iść wcześniej dziś spać, a czekam na telefon od swojego, a padnięta jestem jak nigdy. Jutro mam nadzieje odespać. Miłej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złość mi przeszła na młodego dosyć szybko, może przez ten mecz Polska:Rosja:) a dzisiaj od rana leje! A ja mam zawieźć rodziców na lotnisko, bo wylatują do Egiptu, zrobić zakupy i pozdbierac u mamy truskawki. Z tymi truskawkami to zobaczę, bo błoto będzie okropne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja - podziwiam, jak Ty się schylasz z brzuszkiem? Ja sobie posadziłam cukinie ale już widzę, że chyba pójdzie na rozdanie bo teraz sie ciężko schylać a co dopiero w sierpniu... Ale niektóre z Was mało przybrały! A ja już mam 17 kg na plusie :-( a najlepsze jest to, że wcale dużo nie jem. Słodycze - jakiś cukierek raz na parę dni. Poza tym też normalnie. No nic, będę się martwić za rok jak nie zejdzie przy karmieniu. Odnośnie kąpieli to na szkole rodzenia nas przekonywali do emolientów, przynajmniej przez pierwsze miesiące ale pozostałam nieprzekonana :-). I tak poczytałam sobie różne eko-fora i chyba na początku to będziemy myć samą wodą plus oliwka z oliwy, ewentualnie jakieś owsianki i inne cudka. Zresztą wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczyny mam taką różnicę w samopoczuciu ze wczoraj pojechalismy do znajomych na mecz i Mąż nie pil bo nie chciałam prowadzić a dziś moge góry przenosić mimo ze za oknem ponuro i leje...a moze własnie dzieki temu ze jest chłodno tak mi dziś lepiej... ale podziwiam Was za sprzątanie ja robię tylko pranie z prasowaniem, obiad i zmywam...cała reszta na głowie męża i teściowej bo mycie podłog i odkurzanie to chyba bym urodziła od razu nie wspomnę już o grzebaniu w szafkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Wcześniej już chyba kiedyś pisałam.. Jestem teraz w 31 tc. Widzę,że niektóre już mają całą wyprawkę dla dziecka:)-fajnie! Mi pozostały jeszcze kosmetyki dla dziecka i koszule do szpitala dla mnie oraz wózek:)Ubranka zaczęłam dość szybko kupować,więc nazbierało się dość dużo tego..:)Mam też łóżeczko,zakupione pod koniec maja (cały zestaw) Ile wasze dzieciątka już ważą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)pogoda dzisiaj tragiczna u mnie że aż chęci do wszystkiego odbiera..ja przez ostatnie dni rano jak wstaję czuję się ok a potem koło południa właśnie coś zaczynam się gorzej czuć i tak już do wieczora mam eh...dzisiaj to samo..od paru dni nie mam apetytu wogóle, mało co jem nie jestem głodna nawet nie mam ochoty na nic...nie wiem może to ta pogoda?współczuje zgagi Adze bo ona ma tragiczne przejścia z nią a ja mam wieczorami tylko w gardle tak jakbym skórek z chleba sobie tam napchała i cofa mi się wszystko...eh Goju nawet sobie nie umiem wyobrazić co przeszłaś wczoraj, ja bym chyba padła na zawał na miejscu. Ja to się właśnie obawiam tego wszystkiego jak dam radę tak myślami wybiegać w przyszłość żeby przewidzieć jakieś niebezpieczne sytuacje i uchronić przed nimi malucha bo wiem że trzeba mieć oczy na około głowy, tu kant tam róg tu gorącego coś tu coś trującego a maluchy ciągnie do wszystkiego co złe jak na złość:)Mam problem mały, bo mam 3 pokojowe mieszkanie. Duży pokój i dwa mniejsze i w tych dwóch mniejszych wykuliśmy taki duży łuk a wejście do jednego zamurowaliśmy i wyszedł z tego jeden taki duży pokój. I łóżko mam pod ścianą w sypialni a naprzeciwko za tym łukiem pod ścianą myślałam ustawić łóżeczko i komodę. Tylko mam problem bo nie wiem czy to łóżeczko małej nie za daleko od naszego będzie na początku. Trzeba ponoć czuwać nad oddechem w nocy i wogóle spać czujnie i tak myślę jak to rozwiązać. Z malutką bym się bała i mężem spać w jednym łóżku że gdzieś w nocy ją przygnieciemy czy coś. Nawet myślałam że gondolę od wózka koło łóżka postawię iw niej na początku będzie spała bo sporą mam gondolę eh nie wiem jak to rozwiązać. A Wy gdzie ustawiacie łóżeczka i jak planujecie spanie?Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Goju to faktycznie chwile grozy przeżyłaś, ale na szczęście nic złego się nie stało. Basiu ja mam mieszkanie 2 pokojowe, jeden mniejszy pokoik przeznaczyliśmy dla małej dla nas ten drugi. Ja na początku też zamierzam mieć małą w gondoli obok mojego łóżka-mam sporą, a poźniej będzie spała w nocy w łóżęczko, które stoi w jej pokoiku. W dzień też będę kładła ją do łóżęczka, tylko na początku w nocy będzie spała w gondoli obok nas. Więc u mnie tak ten problem rozwiąząłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja, a ja mam do Ciebie pytanie zupełnie nie ciążowe ... jak Ty robisz dżemy z truskawek w jeden dzień? pytam, bo my w sobotę przywieźliśmy koło 20kg truskawek, z połowa poszła na soki a resztę na dżemy. No i smażyliśmy to pół soboty, całą niedzielę i pół poniedziałku ... myślałam, że już urodzę przy nich ... no i odechciało mi się dżemu truskawkowego ... ale dla dzieci będzie jak znalazł ... więc jak się robi dżem w jeden dzień? bo może jeszcze od teściowej będę miała ;-) poza tym pogoda fatalna, samopoczucie też coraz gorsze ... na dodatek przeziębiona jestem, katar na szczęście trochę odpuścił, ale zatoki mam zawalone po jednej stronie i boli mnie po tej stronie glowa, ucho, wszystkie zęby ... normalnie porażka ... aż spać w nocy nie mogłam. No i za zakupy się wziąć nie mogę ... nie mam jeszcze nic dla siebie z kosmetyków i dla dziecka ... mam zamiar zamówić na doz.pl tylko nie mam weny, żeby przysiąść do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja będę miał łóżeczko ustawione bardzo blisko naszego łóżka.. :)i mam nadzieję,że będzie chciał spać w nim,bo moja mama mówiła mi,że ja to nie lubiłam swojego łóżeczka tylko wózek hmm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie o kartę rabatową DOZ dla mamy i dziecka. Hej Mamusie, mam pytanie czy taką kartę dostaje się za darmo, czy trzeba coś za to płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Goja wspolczuje przezyc, ale wazne,ze sie nic nie stalo lozeczko na poczatku bedzie stalo w naszej sypialni obok lozka a pozniej albo oddamy sypialnie malej i sie przeniesiemy do duzego albo odstawimy ja do brata zalezy jak to wyjdzie Basiu takich sytuacji nie da sie przewidziec, dzieci jak zaczna chodzic to non stop obite obdrapane, czasem nawet nie wiadomo kiedy sie stukna a lozeczko na noc na pcozatku mozesz przusuwac do lozka nikt w nocy nie bedzie chyba Was odwiedzal chyba i komentowal ustawienia ;-) dzis chyba jak wiekszosc czuje sie fatalnie.,, i fizycznie, i psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) A wiesz może o co chodzi z tą WIRTUALNĄ RECEPTĄ, która znajduje się w danych? Czy to trzeba wypełniać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty na bank za darmo, moja przyszła miesiac temu w dwa dni od zamowienia ponoc w Wawie w Wola Parku będa darmowe usg 2d/3d/4d z Odettą Moro- Figurską w weekend 23-24.06 nie wiem tylko w jakich godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy na kartę DOZ moge kupić w cenach promocyjnych w aptece? czy muszę zamawiać przez neta? strasznie mi się nie chce :( strona jakaś do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIULKA a wiesz może o co chodzi z tą wirtualną receptą, która znajduje się w danych....? Zaznaczałaś tam coś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×