Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Basia -a z tym sprzataniem to jest tak, że łatwiej ogarnąć duży dom niż mieszkanie:) No może więcej podłóg do umycia:P asiulka - w takim przypadku jak u twojej koleżanki, to trudno byłoby coś wykryć przez ciśnienie. Ogólnie mówi się, że lepsze niskie niż wysokie. Ja od poczatku mam dosyć niskie i tez lekarz nigdy mi nic nie mówił. vicodin - chodzący ze mnie bufet:) Oby zmniejszyły się po karmieniu! ita - pierwsze słyszę o tym, że po pasie mogą wypadać narządy. Nosiłam po pierwszej ciąży i raczej wszyscy polecali. Brzuch mi się szybko wchlonął. Skóra niestety jak jest rozciągnięta to ciężko jej wrócić do stanu sprzed ciąży:( Tym bardziej jak się ma rozstępy - to już w ogóle nie ma szans. toficzek - mi drętwieje odcinek pod piersiami, ale myslę, że powodem jest ciągły ucisk młodego. Gmera mi tam nogami strasznie. aneta -nie mam pojecia, co ci doradzić... agata - hmmm to teraz może być tak, że szybko się zacznie, albo z takim rozwarciem pochodzisz do końca. Taka dosyć stresująca sytuacja... A mi pęka głowa, bo pospałam do 10! Wczoraj były u mnie kolezanki, poplotkowałyśmy i zanim potem posprzatałam to bylo po północy. Ale lepiej się czułam w nocy, choć mam wrazenie, że w brzuchu mam kamień jak próbuję się odwrócić w nocy:( Idę zrobić sobie kawkę, moze mi ten ból głowy przejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djdjsd7d7
internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aneta- pierwszy raz slysze o jakims dokarmianiu.. i ,ze jak to wyglada? nie wiem dezycja nalezy do Ciebie ale dziwne,ze lekarz nie bierze pod uwage ze to tylko usg, ktore jesli chodzi o wage b czesto sie myla a poza tym nie kazde dziecko "musi" wazyc 3,5-4 kg... ja sie urodzilam 2950 i nic mi nie jest ;-) Gosia ja dla odmiany dzis ledwo wstalam przez bole krzyzowe;/ cos czuje,ze te z nas ktore rodza drugi/trzeci raz juz zaczna odczuwac te wszystkie bole wczesniej a pewnie pochodza jeszcze... a jesli chodzi o krocze tez mi sie kiepsko chodzi, gin powiedziala ze to przez macice bo na cos uciska (nie pamietam oczywiscie na co) a ja jeszcze majac swiadomosc o tym rozwarciu, i czopie chodze jak typowa kaczka Toficzek- mi nie dretwieje cisnienie mialam pamietam dzien przed porodem bardzo wysokie mierzylam co jakis czas i wogole nie spadalo, zbic sie tabletkami tez nie dalo. na porodowce tez mieli to caly czas na uwadze a po porodzie jak reka odjla- zadnych problemow z cisnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka zalezy jakiej budowy jestes, dziewczyny b szczuple czesto maja taki sam brzuch jak przed ciaza albo nie wiele sie rozni mi zostal po malym taka skora na brzuchu wiszaca troche... teraz mam zamiar nosic ten pas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam nowe ciuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
Ja ciśnienie w ciąży mam zazwyczaj ok 90/60, ostatnio miałam 100/60 i to było u mnie maksymalnie :)) Z kolei jeśli chodzi o mycie okien- to w po tych deszczach myje raz w tygodniu i nic mi nie jest:)) W pierwszej ciąży też myłam do końca a urodziłam aż 2dni przed terminem:)) Co do angielskiego to moja 2 i pół letnia córcia już liczy 1-10 po angielsku i dużo słów łapie z bajek na Disney Junior i Nick Jr :) Niezamierzenie uczy się coraz więcej:) Ja od wczoraj czuję się cały czas zmęczona, wszystko mnie boli i drażni. Czop odszedł już 3tyg temu ale to przez antybiotyk, do terminu zostało 2 i pół tyg. Do lekarza zapisał mnie na 1sierpnia a na 2sierpnia termin :D Chciałabym już urodzić bo strasznie mnie wszystko boli i wkurza wstawania w nocy do wc co godzine.. Do tego córcia nadal wymagająca dużej uwagi i poświęcenia jej czasu i energii:) Ostatnio mam dziwne sny, co chwilę śni mi się że urodziłam synka mówiącego który miał już wszystkie zęby haha :D Albo że urodziłam dziecko a w szpitalu nikt mi nie chciał powiedzieć jaka płeć, waga i ile cm.. :) Budzę się przerażona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te sny to ponoć normalność, moja przyjaciółka mowiła ze przed samym porodem bała się w snach ze jej córka urodziła się brzydka, ale nie umiała sprecyzować o co jej chodzi... dowiem się o tym przypadku z ciśnieniem od naszej wspólnej kumpeli ale jak wroci z wakacji...moze faktycznie jak ktoś ma zawsze niskie to normalne...ja mam temperaturę ciała 33-34 stopnie a jak mam 36 to mąż się śmieje ze wyglądam jak w gorączce :) kurde zastanawiam się jak to jest ze rodzimy dzieci a potem nam zostają takie prezeny jak rozstępy, wisząca skóra, nadwaga itd...bez sensu totalnie...ja już mam całe podbrzusze w rozstępach ale ustąpily z ud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
Nooo mi po pierwszym dziecku zostało kilka rozstępów na nogach.. Ale wisząca skóra nieee, nadwagi może z 3kg ale to przez to że nic z tym nie robiłam, kompletnie:) Teraz mam samozaparcie i silne postanowienia żeby zrzucić wszystko a nawet więcej:)) No i oczywiście pas poporodowy, bo koleżanka po bliźniakach- zero wiszącej skóry dzięki temu kawałkowi materiału:)) I kilka znajomych matek bardzo go sobie chwali i poleca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bez sensu jest, że tyle obiet ma ciało po ciązy przeorane i poniszczone:( Ja po pierwszym dziecku miałam bardzo ciężki okres, w którym nie mogłam poradzić sobie z tym zmianami. A jak slyszę rozmowy młodych mam, że mają jeden rozstęp i już stroju na plażę nie włożą, to az mnie serce ściska... Bo euforia z urodzenia dziecka w końcu mija i człowiek się zastanawia, dlaczego musi teraz tak wyglądać. A ja jakoś znowu źle się czuję. Głowa mnie boli, niedobrze mi. I w kroku mnie już boli przez co chodzę jak kaczka. Może to też ta pogoda, tak nagle się ochłodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo przezywalam... po urodzeniu dziecka zostajemy matkami, ale wciaz kobietami i to normalne ze chcemy dobrze wygladac ale nie zawsze sie da... tez mam mocne postanowienie i koniecznie ten pas. Na szczescie nie "udalo" mi sie znowu duzo przytyc bo na chwile obecna mam 9-10 na plusie a do terminu niedaleko uff! widze nie jedna chodze jak kaczka ;-) najgorzej jest mi wstac bo zanim sie rozprostuje to minie kilka minut ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta - mam tak samo, wstaję jak słoń! Co do wagi, mi niestety dużo się przytyło - już 17 kg:( Ale taka chyba moja natura, więc teraz już pod koniec ciąży mam to w głębokim poważaniu. Tym bardziej, że apetyt wcale mi nie dopisuje i nawet mi się nie chce pogrzeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane;* dawno sie nie odzywałam, internet mi padł i prawie tydz naprawiali;( mam nadzieje że juz bedzie ok. poczytałam was i teraz nie wiem co miałam napisać tyle tematów sie przewineło. u mnie ciśnienie zawsze było dośc wyskokie teraz w ciazy mam tak około 140 na 85. mierze sobie codziennie i jak było by to dolne większe niz 90 to mam jechac do szpitala ale jak naraie to jest ok. mały skacze w brzuszku jak szalony;) i tez mam takie objawy jak wy bó krocza pleców i brzucha tak jak na okres. lekarz kazał brac mi tabletki rozkurczowe i magnez do końca tyg a potem czekac na poród . z miesiączki termin mam na 12 a z usg na 9;) poza tymi objawami mam jeszcze tak że wypróżniam sie około 3 razy dziennie, a od poczatku ciązy przytyłam 10 kg ale teraz skoczyło na 9 pewnie przez te ciągłe wyprózniania. brzuch mi sie nie obniżył bo mam dalej zgage i roblem z oddychaniem. dziś byłam ostatni raz na zakupach przed porodem w next były straszne promocje i zamiast 180 funciaków zapłaciłam 90;) pokupowałam dużo wiekszych ciuszków napewno sie przydadzą;) pogoda u mnie straszna od miesiąca zimno jak w zimie;) w dzień max 18 stopni a w nocy około 10;( i nabawiłam się bólu gardła, ale dzieki Bogu nie jest tak jak w pl. z tego co piszecie do upały dały wam nieźle popalić. u mnie rozstepy tez sie pojawiły na posladkach, pare na piersiach i udach, na brzuszku jeszcze nie mam ale to jaest chyba tylko kwestia czasu. ktos pisał o chodzikach w angli można kupić ale rodzice nie są zwolennikami, moja bratowa miała przy bliźniakach i i mały tez zawsze podwijał nóżke przy jeżdzie;) ale z czasem to mineło i zaczoł szybko chodzić. mieli coś około 10 miesięcy jak juz biegali. mojej kloleżanki synek teraz w maji skończył rok i dopiero zaczoł raczkować;) leniuch jeden;) miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:) eh ja się dzisiaj nasprzątałam jak głupia, jakbym w amoku jakimś była. Potem biegiem na zakupy bo do męża na walkę bokserską miał wpaść kolega do mnie koleżanka, szwagier i siostra i do wódki trzeba było szykować wszystko. Eh taka byłam zmęczona potem że masakra. Poszli niedawno ja ogarnęłam i pomyłam wszystko mąż spi a ja nie mogę spać, eh w gardle to mam tak jakbym napchała skórek od chleba eh:(chyba zgaga:(ale nie wiem po czym nawet:(Eh nie wiem o której się położę:(siedzę oglądam tv i włączyłam komputer. Mi teraz w ciągu kilku dni wyszło parę rozstępów,ale dosłownie ze 4 i co najśmieszniejsze nie są fioketowe a białe. Tak mi dawniej na piersiach parę wyszło i na biodrach teżbyły od razu białe hm:)ja mam 7kg na plusie narazie.Eh padnięta jestem a spać nie mogę eh . Wy pewnie smacznie spicie;)dobrych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia to widze ze nie śpisz tak jak ja, u nas tez byli znajomi na walce, poszli po 24, a ja nie mogłam zasnąć i tak się męczyłam do po 4, w końcu wstałam i odpaliłam kompa, niedziela pewnie będzie do du.. będę nieprzytomna. No to już sama nie wiem z tym pasem poporodowym, a kiedy sie go powinno założyć po naturalnym i po cc? Ja tez mam niskie ciśnienie, ale ja zawsze takie miałam. Co do bólu krocza, krzyża i czasem brzucha to ja już od dłuższego czasu mam i tez podnosze się jak słoń i zanim się rozruszam to hoho.... Wczoraj wózek kupiliśmy, tez były z tym przeboje, ale udało się taniej, smyk sam od siebie dał 20% zniżki i tak prawie o 1000 zł taniej bo z tego roku te wózki(które niczym się nie róznią) są droższe. I jest taki śliczny specjalnie kazałam wnieść do domu żebym mogła popatrzeć jeszcze na niego, ale już dziś do piwnicy. miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
asiulka358 http://allegro.pl/tummy-trimer-new-gorset-pas-poporodowy-hit-s-m-i2461075873.html Ja kupuje ten. Ale możesz kupić też w aptece tylko trochę droższy (ok.50zł) Co do pasa to mi położna mówiła że tydzień po porodzie siłami natury można już w nim śmigać:) A po cesarce to kazała czekać do zdjęcia szwów, bo to róznie bywa ponoć:) A ja przytyłam 7kg jak narazie:)) Ale jeszcze troszke ponad 2tyg;) W pierwszej ciąży na liczniku miałam +16kg :)) Wózek:) Fajniee tak popatrzeć na nowy, co? Chciałoby się już w nim maleństwo wozić:) Ja do pierwszego dziecka miałam taki zwykły na dużych kołach, bez bajerów, teraz odłożyliśmy i kupiliśmy X-Landera ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my znowu pospalismy do 10, chyba moj organizm próbuje się wyspac na zapas:P Ale na siku to wstaje chyba co godzinę:( Ja już kiedyś pisałam ze dwa razy o pasach poporodowych. Rodziłam naturalnie, więc nie wiem, jak to jest po cesarce. Kupiłam go jakiś tydzien po porodzie i nosiłam codziennie. Mialam pas "Pani Teresa". http://allegro.pl/wyszczuplajacy-poporodowy-pas-pani-teresa-rozmiarl-i2488028403.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala ale tam sa tylko dwa rozmiary.a.ja w s na bank nie bylam...mialam zdecydowane M :-(jak to dobrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
http://allegro.pl/tummy-trimer-new-gorset-pas-poporodowy-hit-l-xl-i2461075874.html Tu masz większy:)) Tam masz tabele rozmiarów, po porodzie musisz zmierzyć i na tej podstawie dobrać rozmiar... S/M: 55-75 L/XL: 75-95 XXL/XXXL: 95-110 Ten pas Pani Teresa ma taką wadę że jest wciągany a nie zapinany i jak troszkę brzuszka ubędzie to robi się za duży i koniec:( A ten mój jest zapinany jak stanik na 3 stopnie regulacji więc na dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
rozmawialam z kolezanka ktora nosila pas po dwoch ciazach i polecala wciagany. asiulka358 musisz poczekac i po porodzie sie zmierzysz. dzis w nocy dostalam takich skurczy ze az plakalam z bólu, myslalam ze rodze ale przeszlo. dziewczyny jak macie takie bóle bierzecie NoSpe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
Ja w pierwszej ciąży brałam NoSpe ale tylko jak bóle utrzymywały się długo ale były nieregularne, teraz aż takich nie mam. NoSpa niby jest bezpieczna, ale jak dla mnie chemia to chemia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
asiulka358 - dokładnie, musisz zmierzyć się po porodzie :) Ale jak będziesz nadal miała tak po środku te wymiary to najlepiej idź do apteki i będziesz widziała co kupujesz :) i w razie czego możesz szybko i bezproblemowo wymienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie ten wciągany byl bardzo wygodny. Nigdy nie używałam niczego na haftki, więc nie wiem jak się zachowuje taki pas. Ale mi się nic nie rolowało, nie wbijało w ciało. Fakt, ciężko bylo na dupsko naciągnąć, ale dałam radę:P asiulka - weź ciut mniejszy, bo jak weźmiesz za duży to nie spełni swojej roli. Co do nospy to ja nigdy nie miałam potrzeby brać. A od dzisiaj zaczynam pić herbatkę z malin:) Właśnie zaparzyłam, zobaczymy, jak smakuje. W ogole dzisiaj się cały dzien poleniłam, ugotowałam tylko obiad, potem byliśmy u mojej mamy. Dzięki temu czuję się nawet całkiem nieźle, a z reguły wieczorem jest ze mnie flak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki pogoda taka sobie i niby powinnam sie lepiej czuc a jednak :( juz maz chodzi i caly dzien nademna skacze :) od rana skurcze mam ale nieregularne chyba powinnam zaczac mierzyc ile trwaja bo wydaje mi sie ze coraz czesciej sa i ze sa troche silniejsze eszcze nie panikuje ale caly dzien w lozku nie mam sily nawet do ubikacji chodzic :( mam nadzieje ze mi przejdzie w srode mam ktg to chociaz do sr by ypadalo byc w 2paku :D tak was czytam i chyba jeszcze musze pomyslec o tym pasie bo jezeli on naprawde jest taki fajny to moze wrto by go bylo jednak kupic :) chociaz ja bym wolala moze na silownie i brzuszki no ale pewnie taki pas przyspieszylby efekty no nic pomysle jeszcze :) wracam do lozeczka milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka jak maz skacze to trzeba sie cieszyc:) fajnie ze u Ciebie juz widac koniec. mnie fak.swedza dwa rozstepy na brzuchu ze nie wiem czy to nie jakies uczulenia na krem i smaruje oliwka albo pudrem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka to widzę, że możesz dołączyć do gron a 10.08:p mieliśmy trochę napięty weekend... trochę jeżdżenia i załatwiania... a teraz mogę spokojnie poleżeć w łóżku i czeka mnie do zrobienia tylko obiad na 2 dni:) za oknem pochmurnie... co mnie akurat cieszy, bo przynajmniej nie ma upału... byleby nie padało to na spacerek się potem wybiorę:) muszę zwrócić uwagę na te pasy poporodowe, choć nie wiem czy u mnie będą wskazane ze względu na cc... waga mi skoczyła do 63.7 - co oznacza 9.7 kg na plusie:p ciekawe czy do końca ciąży jeszcze przytyję... choć koniec zbliża się wielkimi krokami... choć powiem uczciwie, że ja mam dalej pojedyncze, niebolesne skurcze... nic ponad to... więc pewnie gdyby nie cc to rodziłabym po terminie spokojnie... w sobotę rano usłyszałam to plumkanie, o którym pisała Asiulka:p ale tylko w ten jeden dzień... śmieszne dźwięki:) zmykam dalej odpoczywać... może jeszcze się zdrzemnę....:D miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuchatki no ja uz na plusie 11 kg ostatnio troche wiecej nabralam cialka jakos apetyt chyba mam wiekszy :) skurcze niestety nadal sa choc mialam nadzieje ze mi przejda caly czas je monitoruje ale nie sa regularne wiec nigdzie nie jade bo sie boje ze mnie lekarz zostawi w szpitalu :) do tego jeszcze doszedl taki tepy bol podbrzusza wiec zaczynam sie naserio martwic :) a no i od wczoraj chodze i co chwila sie wyprozniam wiec juz sama nie wiem maz pojechal do pracy ale jest zestresowany :) kazal mi dzwonic w razie jakis mocniejszych skurczy to ze przyjedzie i do lekarza :) kochany taki zmartwiony moj maluszek juz od 2 godz biega i tylko mama mama a ja nie mam sily zeby za nim biegac :( nic wracam do lozka bo nawet chodzic mi sie nie chce a kacperkowi trzeba znalezc zajecie :) milego dnia dziewczynki i lepszego samopoczucia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka - trzymaj się:) Może to już:P A mnie nawet dzisiaj glowa nie boli. Może dlatego, ze tak długo nie spalam jak ostatnio. Zaraz się wezmę za gotowanie zupy, żeby potem z młodym wyjść na dwór. Póki nie pada, bo jak zwykle zapowiadają deszcz. ja też od jakiś trzech dni chodze częściej do toalety. Co mnie cieszy, bo raczej miałam zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×