Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

:) rodzice posiedzieli i pojechali wczoraj... byłam wieczorem tak padnięta, że szkoda gadać, ale dzień miałam na pełnych obrotach:) mama musiała wszystkie rzeczy maluszka przejrzeć, dodać 3 grosze co powinnam wziąć do szpitala, itd.:) teściowa dała nam tyle owoców, że mąż dziś do pracy część zaniósł, bo nie jesteśmy w stanie tego przejeść, a sąsiadów nie znamy tak dobrze żeby im coś dać... podobno tak chrapałam w nocy jakby motor jeździł:p słowa kochającego męża oczywiście... powiem tak jak odpowiedziałam Jemu...: nie wiem, nie słyszałam:p generalnie mąż to po głośności chrapania wnioskuje czy bardzo zmęczona jestem:) nawet chrapanie może człowieka zdradzić, że się nie narobił w ciągu dnia :p Basia uczciwie Ci powiem, że z tym czopem to przesadziłaś:p !!! nie wytrzymałam i kliknęłam w google... myślałam,że zaraz zwrócę pyszne pierogi mamy.... ZŁE OBRAZKI W MOJEJ GŁOWIE:P ale odbiłam sobie pokazując mężowi z zapytaniem jak myślisz co to? :p moja radość z Jego miny ogromna... Jego mina bezcenna:D wiecie, że my nie używamy tv... w ogóle w tym mieszkaniu nie braliśmy nawet tv... w domu mamy taki jakiś wypasiony - nie wiem jaki - mąż kupił jak się znaliśmy, ale jeszcze nie byliśmy ze sobą... bo brat Go namówił... efekt... oglądaliśmy tam może z 5 filmów na dvd:p maluszkowi, no może już jak będzie nieco starszy chcemy puszczać magic english... a w ogóle to od urodzenia będziemy młodemu puszczać kołysanki ale po angielsku... już teraz mam taką jedną, którą Jemu puszczam jak się mocno kręci i jak ją słyszy uspokaja się, albo to moje wrażenie, ale maluszki już podobno zaczynają rozróżniać muzykę: http://www.youtube.com/watch?v=lG-PpAZV35A śpiewam owszem, ale to raczej wycie mogące rozganiać tłumy na manifestacji...:p fałszuję strasznie, dobrze, że chociaż to słyszę...:p zdecydowaliśmy się na ten angielski tak od małego po tym artykule: http://www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79345,11115450,Angielski___jak_oswoic_z_nim_dziecko_.html czy nam się uda... zobaczymy... bo to się tak mówi, ale gorzej z wykonaniem... Goja masz rację te pchacze są 'nieco' niebezpieczne pod względem odjeżdżania... :) Aneta w sumie może być lada chwila, a może taka dłuższa chwila... oj ciekawie się zaczyna robić...:) u nas wczoraj w ciągu dnia 2 gradobicia... 4 burze... ale noc spokojna i zimna... na szczęście mąż jest jak kaloryfer:))) a od rano znów chłodno i nieco pochmurnie... z ciśnieniem póki co u mnie ok... choć jak wchodzę do gabinetu to poniżej 140-135 nie schodzi hehe... w domu przykładne 115-120/70 :) mam syndrom białego fartucha - nie lubię chodzić do lekarzy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - pilnuj tego cisnienia, bo jest niebezpieczne. Jeśli masz do tego opuchnięcia i bialko w moczu to od razu pędź do szpitala. Ja tak miałam w pierwszej ciąży. U mnie skonczyło się tylko na lekach, ale różnie to bywa. A ja miałam nieprzespaną noc. Jeszcze się tak źle nie czułam:( glowa mi pękała, w klatce mnie kuje po lewej stronie, do tego żebra mi się tak wbijały w brzuch, ze miałam wrażenie, jakby mi ktoś nożem przywalił! Juz myslałam, że zacznę rodzić. Nie wiem, co mi się działo. Teraz ciut lepiej, choć czuję się okropnie zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie.mam opuchniec i nigdy bialka w.moczu.tez.nie.mialam ale wiem.ze bywa groznie.wiec.mierze.... sluchajcie jak aneta.mogla.zobaczyc ten czop? czy to czuc jak wypada? bo ja jak.wstaje z.kibelka to nic nie wodac bo tam juz papier.lezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja mam nadzieję, że to jeden taki gorszy dzień i taka noc... i będzie lepiej... Asiulka... generalnie z tego co wiem... z opisów... bo doświadczeń własnych nie mam... czop śluzowy może odejść w całości lub w kawałkach i w sumie od tego jest uzależnione czy masz szansę to zobaczyć i poczuć... jeśli odchodzi stopniowo w kawałkach... zauważysz od czasu do czasu nieco więcej śluzu może lekko podbarwionego brunatną czy bardziej brązową wydzieliną... jak odejdzie cały to na pewno zauważysz jeśli zostanie na bieliźnie lub stanie się to w nocy... bo jest to jednak wilgotne i w sumie długie... a równie dobrze możesz nie poczuć nic w cale i nic nie zauważyć... może być też tak, że czop odejdzie na sam koniec z wodami płodowymi... więc nie ma się co stresować:) bo to u każdej jest zupełnie inaczej... co się czuje...? czasem podobno nic... czasem lekki ból w podbrzuszu jak przy miesiączce... jak wpiszesz w google i weźmiesz obrazy to zobaczysz ten czop w całości jak wygląda... ale jak napisałam na początku to teoria i przekazy ustne koleżanek... u mnie jeszcze nic takiego ale to 35 tydzień skończony wczoraj więc czasu jeszcze troszkę chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecamm
BRIGHT STARTS huśtawka ślimaczek do 11kg , ubranka dla dzidziusia , karuzela Tiny Love wyspa marzeń! Sprawdź komentarze od osób, które już u mnie kupiły. Zapraszam http://tablica.pl/oferta/bright-starts-hustaw ka-slimaczek-do-11kg-ID1gEXX.html http://tablica.pl/oferta/tiny-love-karuzela-w yspa-marzen-ID1j4cN.html http://allegro.pl/dla-dziewczynki-lub-chlopca -roz-56-68-next-i-inne-i2466243406.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak odszedł czop to poznałam go, bo przy wycieraniu został mi na papierze i był na tyle duży, że zwrociłam na niego uwagę. Tak galaretowata kulka pozbarwiona krwią. Potem codziennie mi po troszkę odchodził, aż w koncu w nocy wody odeszły:) Chyba najlepiej czekać na skurcze, to najpewniejsza oznaka porodu. Duszno u nas a zarazem chłodno. Ostatnie dwie pralki ciuszków wywiesiłam i mam nadzieję, że nie spadnie deszcz. Wyprasuję jak wyschną i już mam wszystko przygotowane. Dzisiaj zaczynam 36 tydzień, więc chyba czas odpocząć:P Wieczorem mam babskie spotkanie u mnie w domu i własnie pikę ciasto drożdżowe. Pachnie super w całym domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)heheheh Vicodin ale się uśmiałam z tego czopa:)heh ja wpisałam w googlach oczywiście żeby tylko poczytać a obrazki mnie samą BAAARDZO mocno zaskoczyły bo hehe mi by przez myśl nie przeszło dodawać zdjęcie w internecie heh:)ja mężowi tylko powiedziałam że ktoś nawet fotki dodał ale nie chciał oglądać heh:)Ja się nie zastanawiam nad nim za dużo czy go na bieliźnie zobaczę czy jakoś sam wypadnie, bóle mi chyba wszystko powiedzą:)ja to nawet nie wiem czy ja mam skurcze czy nie mam bo nie wiem jak mam je rozpoznać:)teoria teorią ale nie umiem określić:)Goju ja też miałam bardzo ciężką noc, mało spałam brzuch mnie bolał bardzo miałam wrażenie że mała mi rączkami gmera i wyciska jak cytrynę wnętrzności tam na dole:)Ja ciśnienie mam zawsze maksymalnie 80 na 50 heh:)na badaniu ostatnio miałam 75 na 40:)Vicodin heh bez tv naprawdę pełna podziwu jestem:)chociaż faktycznie mało co jest do oglądania a kilkaset kanałów:)heh ja nie chrapę ale za to mężulek chrapie a wypiera się jak może heh:)to dziś Vicodin odpoczywaj po wyczerpującym wczoraj dniu:)Karolinka dobrze że u dentysty ok, ja nie mam niestety tyle rozumu w głowie co Ty:)Asiulka mierz ciśnienie ale się nie denerwuj i nie stresuj bo Ci od tego będzie skakać.Zjadłam dopiero śniadanie o obiedzie nie myślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mój lekarz rodzinny dziś dzwonił do mnie po 7 rano heh bo prosiłam go o skierowanie na badania żebym z nim jechała na badania to on mnie do zabiegowego wpuści bez kolejki żebym z brzuchem nie czekała, bo tam zawsze chamówa że brak słów co ludzie wyprawiają:)ale spałam więc w poniedziałek mam jechać. Tylko się zastanawiam tak bo na pewno część będę miała płatną tych badań, ale się zastanawiam czy na skierowniu tym standardowym są wszystkie te badania?może Vicodin pomoże:)mam takie w domu ale nie mogę właśnie tych badań znaleźć. Mam tak HBS, OWA(VDRL) HIV HCV toxop.IgM. Na pewno tego na kiłę czyli Owa nie mogę znaleźć, resztę gdzieś tak teraz patrzę chyba jest. Eh mam wyrzuty sumienia bo rodzinny lekarz nie ma obowiązku mi dawać skierowań na takie badania i zawsze mi głupio. Ale to sasiad i przyjaciel rodziny i sam mi pomaga chętnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia nie bardzo rozumiem na jakie pytanko mam odpowiedzieć... musisz wiesz tak po kolei o co chodzi... bo moja koncentracja też nie jest najlepsza ostatnio:p to jest lekarz rodzinny więc ma pewną ograniczoną pulę badań, na które może dać skierowanie... bo NFZ nie zapłaci za wszystkie badania, na które skieruje lekarz POZ, NFZ wymaga by na dane badanie skierowanie wystawił specjalista w konkretnej dziedzinie... tzn. jak ktoś powinien mieć Tomografię Komputerową klatki to lekarz rodzinny nie może wysłać na takie badanie, może dać skierowanie np. do pulmonologa i ten dopiero może dać skierowanie na TK... - dziwny ten nasz kraj... mam nadzieję, że w miarę to jasno napisałam:) na pewno może dać skierowanie na bezpłatne VDRL, Hbs no i te podstawowe o czym zapewne wiesz: morfologia, mocz, itd. HCV, HIV, TOXO wydaje mi się, że niestety nie... HIV już kiedyś chyba pisałam, że można w każdym większym mieście bezpłatnie robić, ale trzeba przeliczyć koszty dojazdu i potem odbioru wyniku - czasem się nie opłaca... na pewno te badania w ciąży są bezpłatne... trzeba by było tylko poszukać w Twoim mieście ginekologa z kontraktem NFZ i się do niego zapisać na najbliższy termin i On daje wtedy skierowanie na badania za free... lekarz rodzinny dostaje określoną pulę pieniędzy na 1 pacjenta albo rocznie albo miesięcznie... i teraz część pacjentów przychodzi często inny wcale... ja u swojej rodzinnej byłam ostatnio 3 lata temu i to po zwolnienie bo chora byłam... - czysty zysk:p rodzinni nie mają już limitów...:) Goja takie ciasto drożdżowe... pycha...:) nam teściowa piernik zrobiła, ale już go nie ma:p my mam dokładnie ten sam dzień... ja też wczoraj 35 tydz. zakończyłam.. :p z tym, że cc mam 10.08. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Asia ja jestem w 37tym tygodniu i do tego w drugiej ciazy, czop zauwazylam na wkaldce nic nie czulam, po prostu najpierw poszlam do kibleka na siku wyszlam poszlam pod prysznic sie rozbieram a tam wlasnie na wkladce taki "glucik" brunatny bleee heh tez najpierw w google wpisalam bo w pierwszej ciazy wygladalo to troche inaczej i tez mi wyskoczyly obrazki haha i tak samo zrobilo sie niedobrze jak wam dziewczyny ;p ale z tego co czytam w drugiej ciazy to czesto tak jest ze odchodzi wczesniej a mi sie szyjka w czerwcu juz rozwierala wiec rozwarla sie do tego stopnia ze odpadl ale to jeszcze pewnie minie zanim urodze mi wody nie odeszly przy malym, przebijali mi pecherz w szpitalu u mnie ochlodzenie takze i zapomnialam co wiecej mialam napisac taka jestem spiaca ;-) spie jak kamien wczoraj zasnelam o 22 do 7.30 tylko z chwilowa przerwa na wizyte w wc i wiecznie mi malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - jak u mnie będzie jak za pierwszym razem, to może tez szybciej urodzę:) Własnie kończę obiad, posprzątalam łazienki, a potem sobie odpocznę na dworze przy kawce:) Zauwazyłam, że jak coś robie to się lepiej czuję. Nie myślę wtedy o tych ciążowych dolegliwościach! A i przyszedł mój stanik - 75K!!!! Ale lezy idealnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Heh Vicodin a bo ja to już taka tępawa jestem przez tą ciążę że nawet opisać nie umiem o co mi chodzi:)i tak już pomogłaś odpowiedzią:)zapłacę za co trzeba będzie i już:)tylko na tym druku skierowania nie mogę znaleźć na kiłę badania tego OWA(VDRL) ale lekarz na pewno znajdzie ja się nie znam na tych skrótach on będzie wiedział gdzie to zaznaczyć:)Ja u rodzinnego przed ciążą byłam z 6 lat temu heh też nie korzystałam nigdy z niczego:)powinna się stawka miesięczna pacjenta jeśli niewykorzystana sumować jak na lokacie:)tak żeby potem można było wykorzystać:)Vicodin Ty masz cc na 10.08 ja termin porodu mam na 10.08 ciekawe czy wtedy urodzę:)w terminie to się chyba rzadko zdarza urodzić naturalnie:)ja jak dobrze liczę to kończyć będę jakoś 36 tydzień:)Aneta tego snu to Ci tak zazdroszczę:)Goja masakra Ty to tylko sprzątasz:)mi aż wstyd bo ja mieszkania ogarnąć nie mogę a Ty z hacjendą radę dajesz:)wszystkie tu takie dzielne jesteście ja tylko taki klusek rozmiękły jakiś heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wychodzę po męża do pracy, przy okazji spacerek zrobię... więc tak na sekundę... Basia może na skierowaniu masz WR odczyn Wassermanna... bo to to samo badanie, co VDRL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Vicodin dzięki :)lekarz w poniedziałek powinien wiedzieć :)ja później na spacer z mężem się przejdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia a czemu Ty z cisnieniem 80/40 nie jesteś w szpitalu?? tak niskie ciśnienie zbagatelizowane przez lekarza zabiło dziecko mojej znajomej w 9 miesiącu!! to było tak, rano była u lekarza i miała prawie 80 na 40 i lekarz pwoeidział ze tak się zdarza, ale po całym dniu jakoś jej mala się mniej ruszała, pojechała do szpitala wieczorem bo doszedł ból brzucha i okazało się ze dziecko martwe..i powiedziała ze rano była u lekarza i miała takie ciśnienie w karte ciąży wpisane...lekarz powiedział ze już rano powinna być do szpitala wysłana, wiec nie wiem co Ty w domu robisz...sorka ze tak brutalnie napisane ale znam tę historię z bliska i ciśnienia na naszym etapie zadnego dziwnego nie mozna bagatelizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle napisałam, nie powodem było niskie ciśnienie tylko to co je wywołało, odwodnienie i problem z sercem ale lekarz powinien po ciśnieniu poznać bo ono było zdecydowanie za niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka a co to znaczy miała problemy z sercem? pytam z ciekawości... bo to istotne czy były nabyte w trakcie ciąży czy były już przed ciążą... i czy te ciśnienia zawsze takie miała niskie czy tylko tak wyjątkowo na tej wizycie były niskie a wcześniej 'normalne' przyjmijmy 120/60 ? Goja 75 K?? wow... moje wklęsłe A urosło B/C :p fajnie,że dostałaś na siebie pasujący stanik:) Basia i Goja byłby to niezły zbieg okoliczności gdybyśmy urodziły w tym samym dniu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 11.08, ale czuję, że nie doczekam terminu ... jakbym miała rodzić jak z córką, to dzień przed terminem urodziłam, więc też miałabym 10.08 ;-) dziewczyny, ale mnie boli brzuch, jest mi niedobrze ... w kibelku byłam już dwa razy w ciągu 3h i szykuje się następna wizyta. Mam nadzieję, że to po jogurcie, który w południe zjadłam (jakoś w ciąży nie mogę jeść za bardzo nabiału, bo później mam właśnie bóle brzucha i biegunki) a nie rozpoczynająca się akcja porodowa, bo to dopiero 36tc skończony, a poza tym, mąż pojechał do rodziców i głupio byłoby Go ściągać, a planuje wracać w niedzielę, ewentualnie w sobotę późno w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!!! Widzę, że powoli zbliżają się Wam terminy :-) ja wg ostatniego usg termin mam na 30.08, a OM na 5.09. Muszę Was podczytać, ale przez ten zanikający net w domu idzie mi to średnio. Ale muszę bo wasze doświadczenia, na pewno mi się przydadzą :-) Poszukuję rabatów do Smyka na wózek, nie wiecie może w jakiej gazetce aktualnie można je zdobyć, albo gdzie indziej???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA i jeszcze miałam zapytać się o wasze zdanie na temat pasa poporodowego albo majtek obciskających po porodzie, ja chciałam kupić i używać, ale w szkole rodzenia powiedziała położna że do 6 miesiąca po nie używać bo potem w późniejszym wieku, narządy rodne kobietą wypadają.... już sama nie wiem co mam myśleć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja tylko na chwilę tak z doskoku, bo gości mam... mam pytanie czy wy tez odczuwacie takie mrowienie pod prawą piersią dokładnie, uczucie identyczne jak wtedy gdy drętwieją nogi... mam to od jakiegoś czasu sporadycznie, ale teraz bardzo często mi się to zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziewczyny ciekawa jestem jak to bedzie bo ja tez termin na 10.08 :) obysmy tylko spokojnie dotrwaly a nie zaczely sie wczesniej rozpakowywac :) kurcze sie przestraszylam z tym cisnieniem jak tak piszecie bo ja to jak u lekarza jestem to zawsze dobre mam np 120/68 to ostatnio jeszcze wczesniej 142/76 no i tak w tych granicach ale to tylko u lekarza bo jak w domu mierze to nigdy pow. 100/70 to nie mialam przewaznie jakies 96/56 albo jeszcze nizej czasami mi sie zdarza ze 2ga wartosc jest troche wyzsza alle to rzadko no i jakos tak nigdy glupia nie pomyslam zeby o tym lekarzowi powiedziec czasami jak jest brzydka pogoda i czuje sie bardzo spiaca to z reguly cisnienie mam w granicach cos troche pow 80/40 a tak wogole to czuje sie okropnie zmeczona dzisiaj nie wiem wlasciwie czym i brzuch mnie boli kurcze a tu mnie znow gimnastyka pod prysznicem z goleniem czeka :D ju musze bo przekaladam juz 3 dzien a tu jednak wole byc przygotowana ;D ide ogarnac malucha mam nadzieje ze zasnie szybciutko bo od wczoraj ma taki wspanialy humor ze wyjsc z siebie mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja takie niskie ciśnienie mam od zawsze:)po mamie:)mama też niskie bardzo:)mi już w podstawówce leczyć chcieli lekami ale mama się nie godziła wtedy potem sama zdecydowałam że nie chcę w tak młodym wieku leczyć skoro mam zawsze prawie na jednym poziomie to ciśnienie a z tego co wiem to najgorsze są właśnie gwałtowne skoki i spadki a u mnie zawsze jest takie niziutkie. Ja nie mam natury panikary tak że nie robię z tego afery tak mam i już:) a z dzieckiem wszystko ok więc się nie martwię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dzisiaj byłam na wizycie w sumie dwóch.Moje dziecko waży 2,2kg i chcą mnie wysłać na dokarmianie,ale ja nie widzę sensu,ponieważ ta waga nie jest wcale zła.tym bardziej ,że zostały mi 4tyg.jeszcze i na pewno nabierze jeszcze najmniej ponad kilogram.Teraz od poprzedniej wizyty przybrało ponad kilo.Więc zastanawiam się czy jest sens,a nie chcę żeby dziecko urodziło się 4 czy ponad 4 kg.:/ Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta0804 ja byłam na usg w 33tc+5 i wtedy ważyło 2200 maleństwo i lekarz mówił ze waga prawidłowa. Poza tym usg może trochę kłamać, myślę że nie ma czym się martwić. No ale co lekarz to inaczej, może zaufaj swojemu? Ja po wczorajszym pogrzebie byłam tak wykończona, że padłam spać przed 22 już i spałam do 9 prawie. A dziś jadę do mamy bo oni jadą na wesele 300km, a ja mam im pieska wyprowadzać, także będę tam nocować. Pogoda się znośna zrobiła, 20 stopni niecałe, można oddychać. Tylko te burze mnie przerażają :/ A co do ciśnienia, ja zawsze mam w normie około 116/80 ale jak leżałam w szpitalu to miałam cały czas 80/50 i cos koło tego, do tego temperatura niecałe 36st. I lekarze nic na to nie mówili, po prostu byłam osłabiona po zastrzykach rozkurczowych. Miłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
czesc dziewczyny, we wtorek bylam u lekarza, szyjka skrócona, rozwarcie na 1 cm, jutro zaczynam 37 tydzien. ita3-84 czytam na roznych forach o pasach poporodowych i mam troche metlik w glowie, jedne polecaja, inne nie. mam duzy brzuch i chcialabym po porodzie go zgubic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja normalnie już nie wytrzymam ... krocze, a właściwie kości w kroczu to mnie tak bolą, że chodzić nie mogę, leżeć nie mogę, siedzieć nie mogę ... normalnie wyć mi się chce z tego bólu ... czy Was też tak bolą kości? z córką w ciąży bolały, ale nie aż tak i nie cały czas ... poza tym, skurcze cały czas obecne ... na szczęście nie za często ... chciałabym wytrzymać do tego 38tc ... żeby dziecko było bezpieczne i miało jakąś porządną wagę, żeby nas później nie trzymali niewiadomo ile w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×