Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Ita- do -5, jak bardzo muszę to max -10 jak jest zimniej to nie idę albo kombinuję żeby z nim nie wychodzić. Płuca nie rozwinięte jeszcze do końca i ten mróz zdecydowanie za duży.. Asiula- Pola ma PRZEPIĘKNE OCZY!! cudowne!! szok po prostu!! Ale grubasek jest fajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczyny?? A wy na prawdę już zakładacie pieluchy rozm.4?? Bo mój ma 3 i ma pod pachy prawie :D Ale pampersa rozm.3, bo te Dada jakby ciutkę mniejsze :) Ale z tym reniferem są boskie!! :) Wyślę zaraz fotkę jak on ma tego pamersa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Trala, ma takie "gały" po mnie...ja mam wielkie niebieskie wyłupiaste wrecz oczy i ona też ma takie okrągłe a nie łezkowate Trala Pola jest tez w 3, dada mi się osobiście większe wydawały a nie mniejsze...nie wiem dlaczego...i te 3 czasem jej się zsuną że ma pośladek na wierzchu i raz jej przeleciało siusiu mimo ze pampers az taki mokry nie był...ale mam jeszcze 160 sztuk 3 wiec spokojnie dochodzi ale już kupuję 4...nie chcę przejsc za wczesnie na 4 bo po co dziecko ma tyle pampersa nosić między nogami i potem w obrankach taka kacza dupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, życzę Wam pięknych, spokojnych Świąt z Waszymi rodzinami i tymi małymi cudami, które nam się w tym roku urodziły. Choćby z tego względu te Święta będą dla nas wszystkich wyjątkowe. :) Życzę wiele cierpliwości dla maluszków, uśmiechu, miłości i zdrowia przede wszystkim. Szczególnie ciepło będę myśleć o Trala, dla której pewnie te Święta będą mniej radosne. Trzymaj się dzielnie. Pozdrawiam wszystkie cieplutko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj spioszek tradycyjnie jeszcze śpi :-P Asiulka sliczna masz corenke! Oczka niesamowite :-) i buzka taka slodkasna :-) :-) fajny bobasek ! A Alunka jest na Bebiko, a Polka? W porownaniu do niej moja Ala je i pije jak smok :-P a ja dostalam chyba okres- kilka kropelek na bieliznie, ciekawe czy sie rozkreci . Prezent pod choinke hehe A tak z innej beczki- ma moze ktoras smartfona samsung galaxy mini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki Pola je enfamil 1 ale nie HA tylko.zwykly...bebiko nie chciala... ja mam.samsung cos tak ace..straszna hala jak widac po moich postach...ciagle baran kropku stawia zamiast spacji...ech...i co chwila wszystko przez samo h.bo chyba sie litera c buntuje... dzis Polka jadla.marchewke i tak polubila lyzeczke tomme tippee ze ssala ja jak szalona...marchewka jakos dzos szla tylko z krzywa minka...hehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie dziś pieczenie, wczoraj były porządki. Jeszcze odkurzyć i umyć podłogi mi na dziś zostało. A jutro salatki. W ocy pierwszy raz dalam młodemu mm. Wypił 60 ml i po 2 godzinach był znowu głodny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja jakie mm dalas? Może Kleikiem zagescic? Bólów brzuszka nie było? 60 ml to mało może dlatego tak cię meczy co 2 h? Ja dziś 2 sałatki zrobiłam 3 rodzaje mies i wsio ,resztę robie w pierwszy dzień swiat. Piec nie pieke a bym zjadla cos słodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie drogie - i te, co na stałe forumują i te, co tylko podczytują :) Życzę Wam pięknych Świąt. Z osobami, które kochacie, szanujecie i w których towarzystwie czujecie się dobrze :) Niech Wasze kruszynki przesypiają noce, uśmiechają się w dzień i miały zdrowie brzuszki :D:D:D My będziemy tylko we trojkę, bo siostrzenica się rozchorowała i pozarażała moich teściów. Szkoda - ale takie kameralne święta też mają swój urok :) Co prawda nie zaplanowałam tylu potraw - bo część miałam robić ja a część teście, ale co tam! :) Jedzenie nie jest najważniejsze. Ita - ja nie wychodzę, podobnie jak tralala. Jak jest -5 lub -4 na moim termometrze to sobie odpuszczam. Mieszkam na pierwszym piętrze więc biorę przymiarkę, że przy gruncie jest jeszcze chłodniej. Goju - nie martw się o mm. Trochę to potrwa, zanim maluszek się przestawi. I pewnie będzie na początku chciał pić mniejsze ilości, ale częściej. To całkowicie normalne - musisz dać mu trochę czasu. Asiulka - piękne oczyska ma Twoja Pola!! I w ogóle taka fajna dziewczyneczka :D A je identycznie jak mój Wojtuś. Dzisiaj rano zjadł 60, po 3 godzinach 80 a teraz przed snem 120... I tylko nadrabia w nocy - potrafi zjeść 150 albo i 170... Zastanawiam się czy nie dodawać tego kleiku tak jak Ty. Bo kupkę robi co trzy dni. Wytłumacz mi proszę ile dajesz i o jakich porach. A marchewkę daje od 4 dni... Krzywi się strasznie. I zauważylam, że puszcza dużo, dużo bąków... Myślicie, że to przez to? Mam przestać dawać? Tralala - my już od miesiąca (a może nawet dłużej?) jedziemy na rozm. 4. Musiałam zmienić bo wciąż miał przecieki :) Za każdym siusiu - mokre plecki. Tak samo było przy rozm. 2. Zresztą my kupiliśmy 40 szt dwójek i zużyliśmy tylko kilkanaście... Już po trzech dniach ubieraliśmy trójki bo był cały w kupie :P Zresztą tuż po narodzinach maly nosił ubranka 62, bo 56 były dużo za krótkie. A! Zachęcona Twoimi opiniami kupiłam pieluchy Dada. Są w porządku, chłonne podobnie do zielonych pampersów. Tylko kurczę - nie wiem czy jesteśmy z mężem przewrażliwieni - ale mają taki dziwny zapach... Taką gumą zajeżdżają.. Może mam jakąś wadliwą paczkę? Kupiłam też Babydreamy z Rossmana. W dotyku mięciutkie i milutkie - super. Tylko mam wrażenie, że trochę mniej chłonne. Ale ja i tak bardzo często zmieniam pieluchy więc akurat mi to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
demagogia, aż mi się łezka zakręciła w oku! Bardzo Ci dziękuję!!! :* to fakt Święta będą radosne bo z maluchami, i smutne bo mój ukochany siedzi gdzieś sam :( Dzisiaj gotujemy z mamą, mała była z teściową u tatusia "w szkole".. Teraz mam chwilę bo Brajanek pije, ale jak uśnie to ruszamy dalej do kuchni, tata zrobił makowic czy jak to się nazywa taki rolowany.. Ciekawe czy mu wyjdzie bo pierwszy raz robi :) Jest w piekarniku a pachnie że hoho, zaraz idę jeszcze do sklepu po goździki i będziemy z małą robić jeżyki z pomarańczy i goździków :) Jutro wigilia, z jednej strony nie mogę się doczekać tej radości maluchów, a z drugiej mi smutno, na bank to będą dziwne święta.. A może nie będzie tak najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwi ja daje jedna lyzeczke do mleczka w.poludnie taka lyzeczke od herbaty lub jak masz dzieieca...wsypuje mieszam lyzeczka a potem jeszcze trzacham i jedna do mleczka lo kapieli przed spaniem...i wtedy kupa jest codziennie a nwet dwie...bakow po marchewce nie zauwazylam tylko wzmozony apetyt...moze po to sie ja dzieciom daje...a ta ze sloiczka to mi smakuje jak surowa a ja mysllam ze to jest gotowana marchewka...wstretne dla mnie w smaku ze heja...mloda je bo lubi lyzeczke mysle ze tylko dlatego hehehe dziekuje za nile slowa...wasze dzieci tez obejrzalam tylko miesza mi sie ktore czyje bo z duzo mialam nadrabiania... wiem.tylko ze corcia Sikorki taka mi sie malusia wydaje jak wczesniaczek... aaaa wojtus to ten chyba taki duuuuzy chlopak??po nim tez nie widac ze to niejadek :) ale niestety 90ml to jedza dzieci 2 miesieczne...ogolnie by mi nie przeszkadzalo ze Pola malo je...tylko ze zeby ogole zjadla to ja robie cyrki...wyglupiam sie butelka..zabawiam ja albo tv wlaczam...albo je na lezaco...wtedy wiecej zjada...moze w ogle dziecko jesc na lezaco?? w sumie cycka tez tak jedza... dziekuje za zyczenia...ja zloze wieczorem poznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja moja Ala tez pila po 60 ml, czasem 40, i bardzo czesto, nawet zaczelam zalowac ze zrezygnowalam z piersi, kupe mleka musialam wylewac bo nie wypijala. Po jakims tygodniu jej sie unormowalo dziewczyny a marchewka jest zamiast posilku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola.je marhewke na szczescie dodakowo...bo jakby jeszcze mniej jadla to szok...godzine po mleku daje marchewke... wiwi po ilu dniah dasz marchewke z ziemniakiem??ocieplasz.marchewke?? ja tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola.je marhewke na szczescie dodakowo...bo jakby jeszcze mniej jadla to szok...godzine po mleku daje marchewke... wiwi po ilu dniah dasz marchewke z ziemniakiem??ocieplasz.marchewke?? ja tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - dałam nan, a z brzuszkiem nic się nie działo:) xx Wivi - tylko ze ja nie chce go odstawić od piersi, tylko dokarmić na noc zebt dłużej spał. No i żeby nie było problemu z butla za 3 miesiace jak do pracy wróce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopijam kawke:-) zaraz biore sie za golabki:-) Goja [ kwiat] Michal dostaje butle na noc z kleikiem (3 lyzki) wypija 230 ml (zasypia ok 20.30)hehe i budzi sie ok 1dostaje piers a pozniej juz co 2 godz :-) 🌻 Z okazji zblizajacych sie swiat chcem wam zyczyc duzo milosci i wsparcia od najblizszych. Niech szkraby rosna zdrowo :-) wszystkiego dobrego :-) :-) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja jak ja dawalam mm raz czy dwa na dobe to tez mlodej nic nie bylo bo to było malo w stosunku ile jadla mojego mleka...jejku jak pomysle ze ona mojego jadla ponad litr na dobe!!!jadla po 7-8 razy 150ml heheheh i jej sie to miescilo a teraz je po 600 ml ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asiulka :) Spróbuję z tym kleikiem. Ja się nie martwię, że on mało je - ale wolałabym, żeby mniej jadł w nocy a więcej w dzień... Zresztą, rano je malutko, ale jak podliczam wszystko - z dnia i nocy to wychodzi około 800 ml. Czyli nie jest źle. Marchewke podgrzewam w gorącej wodzie. A na razie nie będę dawała z ziemniaczkiem tylko dam jabłuszko. Bo przecież sumie niemowlę ma jeść jeden obiadek i jeden owoc plus mleczko więc najpierw przyzwyczaję go do samej marchewki i samego jabłuszka a później będę dawać inne dania :) Chociaż powiem Ci, że już mam kupione inne smaki :) A! Z tym jedzeniem to rozmawiałam z moją siostrą i jej dzieci bardzo, bardzo długo jadły 120 - nie więcej. Dopiero jak już były duże (koło roczku) to 180 wypijały. Goja, to ja nie wiem co Ci poradzić z tym karmieniem. Myślałam, że chcesz całkowicie na mm przejść. Ja przez około miesiąca karmiłam systemem mieszanym - moje plus mm (ale wszystko z butelki, nie piersi) i powiem Ci, że nie odczuwałam wtedy, że po mm jest bardziej najedzony czy dłużej śpi - nadal był głodny co 2 godziny, chociaż nie - po moim mleku to i nawet po godzinie darł się z głodu :P Dopiero jak całkowicie przeszłam na mm zaczął spać w nocy ok. 5 godzin pod rząd (od 19 do 24) i później to już co 3 - 4 godziny je :) Dobra - zabieram się za piernik! paaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaq Asiulka a wiesz zastanawialam sie dlaczego Ty tyle kropek robisz ,myslalam ,ze masz taki styl pisania hehe a to przez telefon ! ;-) :-) a probowalas zmieniac typ klawiatury ? Moze by ktoras byla ok ? Bo to tez dotykowy no nie ?ja mam tego samsunga galaxy mini i mi sie dziad zawiesza i gasnie. Nie idzie go potem wlaczyc, parenascie razy trzeba probowac. Dwa lata go mam i juz sie chrzani. tez dzis dam marchewke mlodej. Odkad wstala o 11.30 to ma juz 2 drzemke heh Ze swojej strony tez chcialabym Wam zyczyc wesolych swiat, mega wyzerki :-) i wewnetrznego spokoju. Niech dzieciaczki beda grzeczne i pozwola Wam poswietowac i troche odetchnac od codziennych spraw. Swiateczne uściski dla Basi,.by nie miala smutnych mysli w jej weśolym serduchu :-) Asiulko Tobie zycze by mezulo byl grzeczny i nie robil glupot a Polcia ladnie jadla i nie grymasila , i zeby zdrowiutka byla! Tralala Tobie zycze by mimo wszystko swieta byly u Ciebie radosne i maz szybciutko byl z Wami. Jeszcze sobie to odbijecie ! Trzymaj sie mocno. Goja - ty mistrzu organizacji :-) by Twoj zapal nie gasl a cwiczenia przynosily efekty i zeby Twoje smakolyki sie zawsze udawaly ;-) Wivi, taka tam aga, ita, vicodin - niech dzieciatka rosna i napawaja Was duma :-) wszystkim forumowym mamusiom zycze Wesolych Świat i wśpanialosci na wigilijnym stole i pod choinka :-) :-) :-) swiateczne uściski dla kazdej z Was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mize zrob to co ja i mloda przestala jesc w nocy..npediatra mi polecila dawac stopniowo mniej w nocy i twraz Polka spi do minimum 5:00(dzis 6:30) i zjada duzo rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te mnostwo kropek to moj wynysl by oddielic mysli ale miedzy wyrazami jak jest jedna lub dwie telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka tam aga a ty jakie mm dajesz i czy nie było problemów brzuszkowych?Dajesz mm 2 razy na dobę? I cos jeszcze dajesz? Goja ja tez chce od nan zacząć po nowym roku i karmić na noc i tak jak mnie nie bedZie tylko nie wiem czy tak mozna , ze np jednego dnia dostanie mm razy 2 lub 3 a kolejnego tylko raz? a może tego kleiku dorzuc na noc! Po świętach chciałam wprowadzić soczki chyba od marchwiowego zacznę a jakiej firmy wy dajecie? Potem po NR mm wprowadze oby nie było problemów z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zauwazylam zeby mloda.lepiej spala.po kleiku wrecz mam wrazeie ze wtedy jej brzusio pracuje wiecej.i.szybcien glodna...ale ja daje tylko lyzeczke moze jakbym wiecej dawala ale pediatra nie kazala narazie czytalyscie o.kaszce minima bobowity??rozwaza ja ktos na poczatek?? ita ponoc narazie lepiej sokow nie dawac tylko papki bo soki dzieci chca chetnie a potem nie chca jesc ale.tez.pewnie od dziecka zalezy ale ja nie ryzykuje my dzis juz dwie kupy!! kleik i marhewka chyba sie.przyczynily...mloda dzis juz 5 razy jadla...mniej na raz ale ogolnie wiecej wiec chyba marchewka dziala na apetyt albo chciala "zapic" jej smak.mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka a jak Ty stopniowo zmniejszałaś ilość mleka w nocy? Ile to trwało? Bo mój mały ok. 23 - 24 wypija 150 i później - około 3 też 150 (wczoraj to nawet 170) i wtedy budzi się o piątej ale głodny jest dopiero np o 7 lub 8 i wypija 60 lub - maksymalnie 80... I potem za trzy godziny znowu mało i tak im bliżej wieczora tym trochę więcej... No i jeszcze jest taka kwestia, że ciężko go uśpić jak jest jeszcze głodny... Dopiero jak wypije na maksa w nocy to śpi... A jak dodajesz kleik to zmieniasz smoczek na taki z większymi otworkami? Tzn - to mleko z kleikiem jest gęste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×