Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość Wiewióreczka_
Eh dawno mnie juz tu niebyło ;-) Heh jeżeli chodzi o ''te sprawy" to odkąd sie dowiedziałam o dzidziusiu ochota tez spadła.... a może to raczej strach żeby nic nie zrobic maleństwu. Wiem, że jak wszystko jest wporządku nie ma przeciwskazań do figlowania ale chyba jestem za bardzo podekscytowana ciążą i czuje że musze sie troche nacieszyc myslą o maleństwie zanim ponownie zainteresuje się jego tatusiem ;-) Pozatym zaczeliśmy 6 tydzien i mam okropne wzdęcia.... kurcze brzuch jak balon (prawie jak w połowe ciąży). Jem owoce, warzywa, nie wiem juz co poradzić na te wzdęcia.... Któraś z Was tez tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewioreczko tez tak mam, siedze z laptopem na nogach a brzuszek sterczy jakby to juz kilka miesiecy do przodu bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie, orientujecie sie jak to jest z pracodawca? ja dzis slyszalam,ze do 3 go m-ca ciazy kobieta nie jest chroniona? ale to chyba nie jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. 2. Przepisu 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca. 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Hm tyle z kodeksu, też mam ten problem bo słyszałam coś podobnego ale z kodesku nie wynika od kiedy kobieta jest chrona. No ale chyba trzeba by tu wypowiedzi fachowca z tej dziedziny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewióreczko dzięki, w takim razie chyba dla bezpieczeństwa poczekam do 3 go miesiąca i wtedy im powiem. Umowę mam na stałe, ale atmosfera nie zachęca by siedzieć do końca ciąży, więc jak tylko będzie ok, marzy mi się zwolnienie lekarskie. a teraz myślę, po wczorajszej wizycie u gin, by pójść do mojej dawnej gin i na nfz zrobić sobie wszystkie potrzebne badania. Czy Wy może też tak robiłyście? bo moja gin, do której teraz chodzę na nfz nie przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor Kobietki:) u mnie z seksem podobnie jak u Was w ogole nie mam potrzeby przestal dla mnie istniec strasznie sie boje ze moze znowu sie cos stac...i wole nie ryzykowac. zal mi tylko mojego meza na dluzsza mete bede musiala mu chyba dmuchana lale zalatwic ;p moj brzusio rano jest normalny ale jak juz zaczynam jesc to taki wydenty sie robi moj maz sie smieje ze juz cos tam widac a ja mu tlumacze ze to jeszcze nie mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Moja umowa na czas określony, ale zdążę urodzić dzidzie przed końcem. Zastanawia mnie więc kwestia urlopu macierzyńskiego... czy pracodawca musi też przedłużyć umowe na czas urlopu macierzyńskiego. Ehh może za wcześnie te pytania ale z drugiej strony dobrze jest być poinformowanym o swoich prawach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Eh no u mnie ten brzuch to też masakra.... rano jeszcze normalnie ale wieczorem juz taki wzdęty, nie do wytrzymania ;-) Ale dla maleństwa wszystko ;-) Mam tylko wrażnie że nawet jeśli bym chciała poczekac z radosną nowiną do trzeciego miesiąca to przy tych wzdęciach juz wczesniej kazdy zacznie coś podejrzewac ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewióreczko chyba każdej kobiecie lekarz powinien dawac jakas broszure o prawach, bo tak to tylko net pozostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiewióreczka zawsze możesz mówić, że przytyłaś po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie Wiewióreczko my kobietki wszystko zniesiemy dla naszych malenstw i jestesmy gotowe na wszelkie poswiecenia dla ich dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Dobrze byłoby odrazu dostać taki pakiet informacji o prawach ciężarnej ;-) Wypytam znajomą jak to wygląda z prawnego punktu widzenia i w przekładzie na język polski ;-) Wg mnie ochrona jest od samego poczęcia... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Megan86 masz racje ;-) To moje pierwsze maleństwo wiec i tak jestem spanikowana troszke bo wszystko jest nowościa ;-) Aby tylko doczekac tego bezpiecznego drugiego trymestru ;-) Kurcze codziennie wpatruje sie w necie w kolejne objawy i sprawdzam ile moje maleństwo ma mm, heh wiem że przesada ale tak sie ciesze z tej istotki;-) Taki mały skarb.... jeszcze naprawde bardzo mały ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewióreczko jak bym slyszala siebie :p tez codziennie sprawdzam ile ma mm co mu sie wyksztalca itd... :) to moja druga ciaza ktorej tez bardzo pragnelam i tez jestem strasznie znerwicowana i codziennie drże czy bedzie wszystko dobrze pierwsza ciaze stracilam w 6 tyg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Megan86 w takim razie trzymam kciuki aby tym razem wszystko było ok. Mam nadzieje że nasze maleństwa będą całe i zdrowie, no i bezpiecznie doczekają przyjścia na świat ;-) A w którym ygodniu teraz jestes? Też 6? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wiewióreczko trzynaj mocno:) teraz jestem w 6 tyg i wsumie 4 dniu;) a TY ??:) bylas juz na usg?? jakie masz objawy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
U mnie 6 tydzien i 2 dzien ;-) Tak na USG byłam tydzien temu jak tylko zobaczyłam dwie kreseczki na teście ;-) Ale maleństwo miało 2mm, gin kazała przyjśc za 4 tyg bo narazie nic nie mogła pwiedziec. Także czekam z niecierpliwościa i mam nadzieje na nast USG usłyszeć serduszko mojej fasolki ;-) Z objawów te wzdęcia najgorsze teraz, czesto siusiu biegam. Pozatym piersi drażliwe. Nudności nie mam a na ból brzucha dostałam No spe takze jest ok. Tak tylko mysle czy ta No spe można w ciązy w tak końskich dawkach? Ale ufam mojej gin, mysle że wie co robi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide 31stycznia na kolejna wizyte i tez mam nadzieje uslyszec serduszko:) wiec pozniej bedziemy sie wymieniac wrazeniami jak one pieknie bily:) mnie tez bola piersi i czeste wizyty w toalecie ahhh no i mogla bym spac 20h na dobe:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
No to ja lece kilka dni później- 2 lutego. A i mam juz stos badan do zrobienia, najlepiej na ta wizyte lutowa jak pwiedziała gin ;-) Kurcze u mnie z tym spaniem nie jest tak tragicznie, raczej tak jak było. Może troche większe zmeczenie ale póki co nie śpie w dzien;-) Może dlatego że mam egzaminy i musze zakuwac, heh dzidzius zakuwa razem ze mną;-) Chyba najdziwiejszym objawem jest jednak to, że gadam do maleństwa ;-))))) No nie moge sie powstrzymac, heh ;-) Teraz jesteśmy My a nie ja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja jestem w 5 tyg i 3 dniu - chyba tak mi wychodzi z obliczen - ale bede wiedziala dokladnie jak pojde do gin z reszta juz sie nie moge doczekac tego dnia... :D a tak wogole to dziewczyny np w moim przypadku mam mowic ze jestem juz w 6 tygodniu czy ze w 5?? ja tez mam ogromny brzuch. wieczorem musze siedziec w rozpietych dzinsach bo mnie sciska...a wydawalo mi sie zawsze ze brzuszek dopiero rosnie w pozniejszych miesiacach... a u mnie jakos tak od poczatku... i na wadze tez nie ma spadku kg jak to u innych kobiet sie slyszy. u mnie wrecz odwrotnie 3 kg do przodu :( jak ja tak przytylam na samym poczatku to az sie boje ile przytyje w ciagu calej ciazy :) chyba sie musze wybrac na zakupy i kupic sobie jakies sukienki i tuniki. bede nosila do leginsow to nic mnie nie bedzie obciskalo :) i chyba wiekszy biustonosz bo piersi tez sie zrobily duzo wieksze i w starych biustonoszach czuje sie nizbyt komfortowo. teraz mam inne pytanie: czy stosujecie juz jakies kremy przeciw rozstepom? ehhh ja od kiedy zobaczylam na tescie dwie kreseczki to tez wogole z mezem sie nie kochamy.. i chyba tak zostanie do wizyty u gin. az sie dowiem ze jest wszystko ok to wtedy pomyslimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) Ja również jak wy zobaczyłam II kreski na teście. U lekarza jeszcze nie byłam wizytę sobie umówiłam na 17 stycznia. Pierwszy raz jak tu zawitałam była tylko jedna strona a wczoraj nadrabiałam zaległości bo już się zrobiło 6 stron. Objawy mam podobne jak wy czyli senność i wizyta w wc na siusiu. Mam już córeczkę Alicję ma 14 miesięcy i bardzo się cieszę, że znowu jestem w ciąży. Ale z tego co przeczytałam to większość z was była już na USG.Ja w pierwszej mojej ciąży pierwsze USG robiłam w 14 tyg. ponieważ lekarz powiedział, że wcześniej się nie powinno robić ponieważ wszystko się dopiero wykształca i fale z USG nigdy nie wiadomo czy nie zaszkodzą. Ja w pierwszej ciąży narzekałam na ból brzucha i tak jakby jajników teraz takich objawów nie mam. Madleenn co do kremów to na razie nic nie stosuję tylko zwykły balsam jak zawsze po kąpieli. kama111111 co do sposobów na nudności to ja w pierwszej ciąży nudności miałam poranne pomagały mi sucharki jedzące jeszcze w łóżku żeby nie wstawać i herbatka z melisy tez pita w łóżku zawsze sobie w termos wieczorkiem robiłam zjadłam kilka sucharków popiłam herbatką i było wszystko dobrze. Nudności zaczęły mi się w 7 tyg. zobaczymy jak teraz będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! jak sie czujecie? u mnie na razie jest ok :) i z tego powodu sie bardzo ciesze... moze akurat omina mnie mdlosci ciazowe:) ja narazie uzywam na brzuch tylko oliwki ale musze sie wybrac na zakupy w koncu i kupic jakis balsam. moze jakis polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam poranne mdłości, ale wieczorem :D i conajmniej 2 razy w nocy wstaje siku, co mnie wkurza, bo córka od kilku dni zaczęła przesypiać całe noce i ja zamiast z tego korzystać i też spać muszę odwiedzać kibelek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe ja na szczescie w nocy mam spokoj ale przez dzien jestem czestym gosciem w WC :( co troche mi przeszkadza bo np wychodze do sklepu i stojac w kolejce czuje ze musze do WC... i tak w kolko... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I brzuszek zaczął już trochę odstawać... Kiedyś myslałam, że to bujda, że przy 2 ciąży brzuch już zaczyna być widoczny w 6-8 tygodniu, a tu okazuje się to być prawdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! jak sie czujecie? mnie wczoraj dosc mocno kul jajnik i musialam wziac nospe. mialam tez pierwsze mdlosci:/ mam pytanie przyjmujecie jakies witaminy oprocz kwasu foliowego?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Falvit Mama, brałam już od października. W pierwszej ciąży brałam przez wszytskie 40 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Cobyeta za odp. tez bede musiala wybrac sie do apteki po zakup witaminek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy pierwszej ciąży mój lekarz twierdził, że nie ma potrzeby bym brała jakieś witaminy, bo wszystkie wyniki z krwi i moczu miałam bdb, ale ja i tak brałam gdyż w ciążę zaszłam zimą tak ja teraz, więc w ogródku nic nie rosło, a druga sprawa, ja się bardzo źle odżywiałam do połowy ciąży. Prócz mandarynek, grejfrutów, paluszków solonych, fast-foodów i coli nic innego nie potrafiłam jeść, także uzupełniałam dietę tymi witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×