Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość nowa-mama
nospa forte - 3x1, no niestety muszę brać te leki dla dobra Małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoncze 1 opak luteiny i przejde na 2x1 a nospe zostaje tak jak do tej pory. A patrzyłyscie może na komplety poscieli? tansze są w sklepach czy na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam na temat butelek i najlepsze są chyba dr Browna. Koleżanka też ma i poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny ale mnie dopadło przeźębienie, miałam chęć z Wami popisać, ale spadam do wyrka bo mam stan podgorączkowy i łamie mnie w kościach. Napiszę jeszcze szybko że używałam butelek firmy Dr, Browns i jak dla mnie są przereklamowane. Moja córa bardzo ulewała i kolki miała non stop do 4mż. Nie zauważyłam żeby jakkolwiek te butelki redukowały kolkę, choć wiadomo zależy też od dziecka. Potem używaliśmy Lovi, i mogę polecić, ale dość szybko się zniszczyła, tzn podziałka od ml się wytarła. A co do mleka modyfikowanego wybraliśmy sami, ale znajoma położna nam też doradzała. Córka piła Bebilon. Jutro się dopiszę do tabelki i postaram się przejrzeć temat, żeby być w miarę na bieżąco. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa-mama
Ja będę używać butelek lovi, a jeśli chodzi o pościel kupiłam komplet z allegro, bo mi się podobał i zapłaciłam około 35 zł z wysyłką, a drugi komplet dostałam od kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Ja mam butelki Tommee Tippee moja kuzynka ich uzywala i mówila ze dobre sa :) a dostalam je w prezencie od mamy razem ze sterylizatorem Ja mam chyba 5 pościeli ale o cenach sie nie wypowiem bo wszystkie dostałam w prezencie co do termometra to tez mam dylemat jaki kupic wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Aha handzia ja tez biore no spe forte 3 razy dziennie ale nic poza tym na szczescie juz nie poki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!wczoraj już nie zaglądałam bo oglądaliśmy mecze,a dzisiaj R już w pracy,a ja z córą sprzątanie,pranie itd.Któraś z was pisała czy ściąganie pokarmu boli-powiem wam wprost,na początku nie tak bardzo,ale później owszem(od tego odciągania jedną pierś-lewą-mam większą-więcej miałam tam pokarmu i praktycznie tylko z niej dobrze leciało do odciągania)boli dlatego,że przy odciąganiu robi się próżnia!ręczne ściąganie idzie za wolno(trzeba masować,potem odpowiednie ruchu robić dłonią itd.)najgorsze z tego wszystkiego jest jak dochodzi do zapalenia piersi(od mleka)tez to przerabiałam-piersi robią się twarde,a w środku same twarde grudy,które trzeba rozmasować i ogrzewać(pamiętam,że okładałam piersi liśćmi od kapusty)-dziewczyny wiele jest rzeczy,które musimy przerobić po urodzeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......28 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......28 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......27 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......26 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka Olczak..............25......25 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......24 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......24 tc .....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......25 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......24 tc......27.09......??? Mama28.............28......24 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09......Synek - Cypisek nowa-mama..........26......26tc.......15.09......Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......28 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......28 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......27 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......26 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka Olczak..............25......25 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......24 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......24 tc .....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......25 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......24 tc......27.09......??? Mama28.............28......24 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09......Synek - Cypisek nowa-mama..........26......26tc.......15.09......Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) MEGAN86.........25.......28 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......28 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......28 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......27 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......27 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......25 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka Olczak..............25......25 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......23 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......24 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......24 tc .....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......25 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......24 tc......27.09......??? Mama28.............28......24 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......23 tc......30.09......Synek - Cypisek nowa-mama..........26......26tc.......15.09......Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodziłam i nie będę-stwierdziłam,że bez tego dam radę!większość w takiej szkole rodzenia to opieka nad nowo narodzonym dzieckiem,a to już przerabiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
Ja też nie zamierzam chodzić bo gdybym się miała tam czegoś nauczyć to przy porodzie i tak bym pewnie wszystkiego zapomniała. Właśnie wróciliśmy z zakupów i na dworze masakra nie ma czym oddychać :( teraz idziemy robić nasze co tygodniowe super generalne porządki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zawsze chodzi sie na szkole przy pierwszej ciazy ;) Czlowiek nic nie wie. Dla mnie jakos najwazniejsze jest zeby nauczyli mnie oddychac, mysle , ze jest to pomocne. A poza tym zwiedza sie porodowke i oddzial noworodkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ma byc taki plan zajec: Każde spotkanie składa się z części teoretycznej i ćwiczeń fizycznych. Poród i połóg fizjologiczny. Karmienie piersią korzyści dla matki. Cięcie cesarskie. Metody łagodzenia bólu porodowego. Pytania i odpowiedzi. Bank komórek macierzystych. Higiena ciąży, porodu i połogu. Odżywianie w ciąży i połogu. Karmienie piersią korzyści dla dziecka. Adaptacja noworodka do życia pozałonowego. Objawy niepokojące u dziecka. Przeżycia i trudności emocjonalne w ciąży i po porodzie cz. I. Przeżycia i trudności emocjonalne w ciąży i po porodzie cz. II. Techniki karmienia piersią. Przygotowanie domu na przyjęcie noworodka. Kąpiel i pielęgnacja noworodka. Wycieczka na Trakt Porodowy i Oddział Położniczo-Noworodkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A... i kolezanka mi mowila, ze jak mam zamiar rodzic z mezem , to jemu tez bardzo przydadza sie te zajecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :-) ja mężula wyprawiłąm na wesele, w domku wczoraj kochany mi wysprzątał i dzisiaj mam totalną labe...zastanawiam sie co będe robić :-) Troche pobuszuje po allegro moze dokupie drobnostki których mi jeszcze brakuje. A wy co dzisiaj porabiacie cichutki dzisiaj coś ...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zastanawiałam sie nad szkołą rodzenia ale chyba jednak zrezygnuje, bede miała cc to po pierwsze a po drugie mój mąż twierdzi ze to zbędne on swoją córkę z pierwszego małzeństwa wychował prawie sam do 2 roku zycia i powiedział ze wszsytkim sie zajmie na początku i będzie ze mną w domu dopóki nie będe się czuła na siłach zeby robić wszystko samodzielnie przy maluszkowej :-) smieje sie ze mnie,dla niego kąpiel niemowlaka i przebieranie to nic trudnego, mówi ze to sama przyjemnośc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
No to ja już po wiyzcie. Nastepna za 4 tygodnie:( Wyniki mam lepsze niż przed ciążą ( szok!), waga - masakra.Dopiero nadrobiałm to co straciłam w szpitalu- czyli 6 kg na plusie albo na zero sprzed ciąży. Lekarz pokazał nam, że to na pewno dziewczynka- zresztą intuicja i tak mówiła, ze dziewczynka - waży 836 g . nie jest źle. Martwi mnie tylko, że dzis była w położeniu miednicowym i jak się nie obróci bedę zmuszona do cesarki. Plus wizyty taki, że wypytałam o to co mnie interesuje: poród rodzinny, szpital nastawiony jest na aktywny poród- na stjąco lub kucająco, czyli taki jak chciałam. W każdym razie na badaniu niunka miała czkawke i takie fajne bąbelki są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megisu a ja będę musiała wszystkiego nauczyć R,Angele tez sama wychowywałam bez pomocy babć,teściowa może 1 albo 2 mi coś tam pokazała,a później działaliśmy sami z mężem,tym bardziej że sami mieszkaliśmy!teraz też wychowamy sami,jak pisałam wcześniej będę musiała sobie wiele rzeczy przypomnieć,ale to jak jazda na rowerze-tego się nie zapomina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr na bank się jeszcze odwróci,a jak nie to podzielisz mój los,bo tak miałam z córką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć smerfaskr kobieto gdzie ty masz ta maluszkową? :-) ja juz jestem na plusie ok 12 kg i brzuch jak 9 miesiacu :-D ale najważniejsze ze z tobą i z nią wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr spokojnei do 30 tyg moze sie odwrocic a nawet pozniej :) Mojej kolezance coreczka odwrocila sie miesiac przed porodem, a juz ja nastawiali na cc. A drugiej kolezance odwrocil sie pare dni przed porodem :) Mowila , ze strasznei napinal sie jej brzuch. Potem sie okazalo , ze to wtedy sie odwracal :) Czasami dzieci troche pozno sobie o tym przypominaja ;) Moja jak na razie na ostatnim usg byla glowka w dol , ale wiadomo , ze pozycje moze zmieniac ;) Glowka do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja zaraz jade na budowe do M, zapraszam tam na kawke na swiezym powietrzu :) U mnie cos sie chmurzy, oby nie padalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×