Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Hej dziewczyny. Ja niedawno wrocilam z zakupow. Kupilismy kilka drobiazgow, smoczki, termometr, zestaw butelek z AVENTA i przybornik z akcesoriami do wloskow, paznokci itd. Odebralismy tez mebelki i maz wlasnie je sklada. Ciesze sie na nie jak dziecko :) Wreszcie bde miala miejsce, zeby wszystko pochowac. Obzartuszku - rzeczywiscie ginekolg olewa sprawe. Wkurza mnie takie podejscie. Ja z mojego gina tez od jakiegos czasu nie do konca jestem zadowolona. Netka - ilosc ciuszkow powalajaca!! :) Ta sprawe masz juz zalatwiona na kilka lat z góry! A ubranka widac, ze naprawde ladne, jak nowe. Moje ciuszki narazie mieszcza sie w jednej reklamowce. Bede musiala jeszcze troche dokupic. Polcia - co do porodu sn po cesarce to w przypadku Robwalki minelo juz 12 lat i mysle, ze takie zagrozenie jest minimalne. Skoro lekarze nie widza przeciwskazan to smialo moze rodzic - o ile maly sie odwroci. Megisu78 - biedna jestes z tymi nogami. Nie wiem co ci poradzic kochana. Nie ma sposobu na ta opuchlizne? Co mowia lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady kobietki :) Smerfaskr, dzięki za szczegółowe zestawienie :* Ciuszki już poukładane. Niestety nie mogłam poukładać po rozmiarach, bo na większości albo poodcinane metki, albo sprane, że nic nie widać, układałam wiec na oko. Odłożyłam bezpowrotnie te bardziej zniszczone lub przebarwione oraz te, które wiem, że dziecko i tak nie założy, bo np. nie ta pora roku , ale to tylko nie całe 10 % całości. Resztę zostawiam, tak jak poradziła mamuska2012, bedę miała je pod ręką,a co już nie będzie pasowne to do torby i baj baj ;) Mama 2008-2012 ja też lubię białe ubranka, tutaj mam mieszaninę kolorów i wzorków, będą pasowne dla dziewczynki i dla chłopca ( w razie gdyby się okazało, że to jednak synuś )no może oprócz tych typowo różowiastych i z falbankami ;) Kręgosłup mi wysiada, idę się położyć i poodhaczam z listy wyprawki co już mam. Polcia, też się śmialiśmy z mężem, że ciuchów mamy jak dla bliźniaków, a mąż bardzo by chciał mieć bliźniaki :D Co do cc to jestem podobnego zdania co Polcia, gdybym za pierwszym razem tak rodziła, to pewnie za drugim też wybrałabym ten sam sposób, no ale rozumiem też Robwalke i jej obawy, po przejsciach z cc jakie miała podczas rodzenia córy. Ajponka, zazdroszcze mebelków, nie dziwię się , że cieszysz się jak dziecko, ja też wolałabym powkładać niż ładować póki co do łóżeczka. Butelki tez chyba wybiorę z AVENTu, sprawdzone są i zastanawiam się jeszcze nad Tonny'm Tippe. Megisu, spróbuj tym liotonem, albo jak Ci jest teraz bardzo z tym źle to zadzwoń do lekarza i spytaj. Współczuję męczarni, upały też pewnie swoje robią ;/ Zmykam kochane, życze miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Megisu - to co wyszukałam na opuchnięte nogi: masaże zima wodą moczenie w letniej wodzie z solą żel chłodzący na nogi ( babydream z rossmana- na marginesie kupiłam do kąpieli dla siebie żel pod prysznic dla dzieci z babydream i w koncu nie mam suchej skóry po kapieli) leżenie z nogami uniesionymi do góry, gimnastyka nóg tzn. robienie ruchów okręznych stopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje smerfaskr kochana, jutro poprobuje :-) i skocze do rossmana. A tak na marginesie gdzie ten cholernym deszcz który zapowiadali... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I skończyłam z włosami, farba wyszła bez zastrzeżeń, czarny to czarny nie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane :-) w końcu trochę niższa temperatura 19 stopni zastanawiam sie gdzie ten deszcz który wczoraj w pogodzie zapowiadali w całej polsce... :-D moje biedne stopy niestey niezbyt dużo sklęsły po nocy :-( dalej są okropne... a wy dziewczynki jeszcze śpicie ? nie możliwe... robwalka ranny ptaszku gdzie jestes ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej:) ale tu pusto:) U mnie chłodno- więc dobrze się spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się już melduje :) także Megisu78 nie jesteś sama :) co do opuchniętych stóp ja mi również puchną, ale tylko trochę, jak sobie z tym radzę? chodzą na boso tyle ile się da, moczę stopy w baaardzo zimnej wodzie, leżę z nogami uniesionymi wyżej niż reszta ciała i póki co skutkuje... Netka ilość ubranek powalająca :) ja jakoś mimo wszystko jeszcze gdzieś tam podświadomie boję się kupować rzeczy dla małej, może po prostu nie chcę zapeszyć? (2 poprzednie ciąże poroniłam) Obżartuszku sposób potraktowania Cię przez lekarkę nadaję się do opisania w jakiejś gazecie! ja tego nie rozumie, jak można tak olać sobie sprawę, dobrze, że przynajmniej lekarz rodzinny zachował się odpowiednio.. ja zawsze u lekarza mam wyższe ciśnienie, tzw. syndrom białego fartucha mnie dopada :) dziś nareszcie jest chłodniej :) no i zaczynam 28 tydzień :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki :) U mnie chłodniutko, fajnie. Takie lato mogłoby być do końca ciąży ;), nie męczę się tak jak w upały i lepiej mi się pracuje. Właśnie wyszła ode mnie położna, równiez była zdumiona ilością ciuchów, ale chyba ucieszyła się, że już to mam. Na temat prześcieradła z folią wypowiedziała się krótko - "dobrze, że pani je ma, bo przyda się na pewno, gdyby nie to musiałaby pani stosować podkłady, żeby materaca nie zmoczyć". Czyli to co pisałam wczoraj. Olczak gdybym miała kupowac sama to pewnie też zostawiłabym to na ostatnią chwilę, żeby nie zapeszyć, a te ciuszki mam za darmo i to był ostatni taki wolniejszy czas, że mogłam się nimi zająć :) Potem mam non co tydz. wesela i mase pracy ze zdjeciami. Do porodu non stop, więc cięzko by mi było zajać sie na spokojnie wszystkim. Wózek wybiorę wcześniej, ale kupię go jednak w sierpniu i z podobnych względów nie chcę tego robić już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!dzisiaj pospałam sobie do 9.30,za oknem znowu pochmurno i pewnie będzie padać!wyobraźcie sobie że dzisiaj lewa noga mnie w nocy nie bolała,budziłam się tylko na siku-czyżby ten ASPARGIN zaczął działać?nogi tez jakby mniej spuchnięte,ale są!jeszcze czeka mnie pójście po zakupy i sprzątanie-co macie dziś na obiadek?ja mam apetyt na rosół i go zrobię!Megisu ty jutro chyba idziesz na wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj na TLC oglądaliśmy z R taki program o porodach,ale nie ten PORODÓWKA tylko inny-były 2 przypadki,że kobiety urodziły dzieci prawie 3 miesiące wcześniej-tak jak my-chłopiec i dziewczynka(jedno urodziło się przez cc a drugie sn-chłopczyk ważył 800 czy wy wiecie jakie te dzieci są maleńkie?oba przeżyły ale lekarze zastanawiali się jakie będą później konsekwencje wcześniactwa!stwierdziłam niech Kacperek w moim brzuchu siedzi jak najdłużej!później była 15 latka która sn urodziła chłopca-warto czasami oglądać takie programy,chociaż poglądowo wiem jak teraz mniej więcej wyglądają nasze dzieciaczki i stwierdzam,że jeszcze dużo im brakuje do przyjścia na świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czescv babeczki :) U mnie burze, gasze zaraz kompa. Napisze Wam tylko , ze nadal wychodzi dziewczynka, wszystko ok :) Wazy 1425 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja wlasnie przy sniadanku slonca to u mnie nie ma ale wkoncu nie pada... chyba zabiore jutro mojego mezusia do kina na dzien tatusia:) wchodzi na ekrany smieszna komedia "jak urodzic i nie zwariowac" slyszeliscie o niej?? niech ma przedsmak tego co go czeka:p ale wczoraj nadrukowalyscie.... Obzartuszku ale mialas przygode z ta baba masz racje zmien gina a Twoj rodzinny super sie zachowal... no i pokaz swoj brzusio:) netka0902 ilosc ubranek rozbrajajaca:D az mi sie w glowie zakrecilo:p super bedziesz miala z czego wybierac:) jesli nie musisz ich zwrocic właścicielką to moze masz w okolicy jakis biedniejszych sasiadow to moze oddasz im kilka ubranek... taki moj pomysl ale nie musisz skorzystac...:) Megisu wspolczuje tej opuchlizny na ngach :( jeszcze troszke musisz sie pomeczyc dla Olimpki:) Ajaponka tez bedze kupowac z AVENTA smoczki butelki:) pochwal sie mebelkami pozniej :) Robwalka tez ogladalam ten program pt. prosto z porodowki. i masakra byly te dzieciaczki takie kruszynki ciagle powtarzalam mojemu synkowi ze nie ma na to patrzec i siedziec u mamusi jak najdluzej:) Mamuska2012 ale duza ta Twoja kobieta! nawet przebila mojego synka:p fajnie ze wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny U mnie slonecznie, ale chodno narazie i masz racje Netka - oby cale lato takie bylo :) Dziewczyny zastanawiam sie nad srodkiem piaracym dla niemowlat - czy jest koieczny i jaki wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Czesc :) Dzięki za rady odnośnie spuchniętych stóp. Widzę,że też skorzystam. Wczoraj po raz pierwszy spuchły mi stopy!Aż się sama zdziwiłam jak wróciłam z pracy i zobaczyłam,że mam stpy jak Fiona. Uaktualniam tabelkę,ponieważ dziś zaczynamy 27 tc :D MEGAN86.........25.......30tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......30 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......30 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......29 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....29 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......29 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......29 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......29 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......28 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......28 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama........26......28tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......26tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......26tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......26tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......26 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......26 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......27 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......26 tc......27.09......??? Mama28.............28......27 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi mamuska 2012 napewno sie nie pomylila. To normalna waga na tym etapie ciazy. Moja znajoma urodzila w 32 tygodniu dziewczynke wazaca 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan też słyszałam o tej komedii i też myślę się na nią wybrać, zwiastun był świetny, ciekawe jak prezentuje się całość ;) Jeśli chodzi o ubranka to te które dostałam od kuzynki na pewno zwrócę, bo ona będzie chciała mieć drugiego dzidziusia i na pewno się jej jeszcze przydadzą. Te od bratowej muszę przedyskutować, nie chciałabym aby była taka sytuacja, że wydam, a ona się kiedyś o nie upomni, wolę dla bezpieczeństwa pożyczyć. Niestety nie znam tutaj nikogo biednego, kto spodziewa się dziecka i komu mogłabym coś sprezentować z resztą nie chcę się rządzić rzeczami, których sama nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie wydaje ze sie nie pomylila bo moj ma teraz 1.3kg wiec to tylko 100g roznicy a na tym etapie dzieci juz indywidualnie przybieraja na wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka czekamy na zdjęcia mebelków :) Ze srodków piorących wypróbuj lovelę lub dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka rozumiem to byla tylko taka luzna propozycja nie znalam calej sytuacji komu musisz je zwrocic:) a na ta komedie to pojdziemy jutro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerknelam wlasnie na siatke centylowa i ta waga w 29 tygodniu u mamuski 2012 jest w okolicach 50 centyla a to oznacza, ze wcale nie jest wysoka tylko przecietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka i ty dajesz jeszcze radę? podziwiam :-) ale kaska też niezła cos wiem na ten temat :-0 robwalka tak jutro wesele :-) ale raczej będe statystą przy stole :-D a ten aspargin to na co masz konkretnie na ból czy coś jeszcze? mamuśka2012 gratuluje juz sporej dziewczynki :-) sama radość :-) megan pewnie ze dla Olimpi wszystko, poświęce całą siebie :-) ale choćby na jutro te nogi troche odpusciły, dobrze ze mam dwie kreacje i obydwie długie nie bedzie się tak rzucać w oczy :-) o filmie nie słyszałam ale fajny pomysł na dzień taty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rade dziewczyny. Ta Lowella to proszek czy zel do prania? I czy uzywac plynu do plukania? Netka mebleki postaram sie dzisiaj wrazucic. W sumie planowalam kupic inne, ale nie pasowalaby mi do mebli w sypialni i zdecydowalam sie na te, ktore mam. Wazne, ze mam juz miejsce na ukladanie rzeczy i teraz wreszcie "rusze" z kupowaniem wyprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko Megan, każda sugestia dobra ;) Co do komedii to nie wiem, czy w mojej mieścinie już ją puszczają, muszę się zorientować :) Megan, a czego używasz do płukania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) mamuska2012 kawał dziewuchy ;) A jeszcze niedawno Szkraby to takie kruszynki były :) Czas leci, już niedługo niektórym dziewczynom zostaną juz tylko 2 miesiące do porodu :) U mnie też będzie lovela albo dzidziuś. Tydzień 30 rozpoczęty :D:D MEGAN86.........25.......30tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......30 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......30 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......30 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....29 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......29 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......29 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......29 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......28 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......28 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama........26......28tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......26tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......26tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......26tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......26 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......26 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......27 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......26 tc......27.09......??? Mama28.............28......27 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×