Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witajcie :) Co do ubranek w rozm. 56 to faktycznie bym się tak nie przejmowała, bo dziecko 1,5 tyg. - 2 i z tego wyrasta, wiec jak sie założy śpioszki ciut większe to nic sie nie stanie ;) Ajponka, ja bym pomalowała kawałek tej ściany na kolor "kawowa pralinka" z dekorala. Jest to ciemniejszy kolor, ale na scianie wygląda bardzo ładnie w połaczeniu właśnie z beżem. Kiedys zrobiłam m niespodzianke i przemalowałam mu pokój na te właśnie kolory i był zachwycony. Poza tym kawowa pralinka pasowałaby Ci do tych dwóch szuflad, które masz w komódce i ładnie odbijałyby się na nim misie :) To taka moja mała propozycja ;) Ja też powoli zaczynam organizować pokój, ale w dalszym ciagu mam metlik w głowie i nie wiem co wybrać, szafe dużą czy komodę... chciałabym zmienić biurko, chcę dokupić dywan i nowe zasłonki, bo te mi sie znudziły i też mam metlik w głowie odnośnie kolorów, ale damy rade ;) Madleenn, zdaj relacje po zakupie wózka i jak już sie do niego przymeirzysz. Mmm, ale bym już chciała kupić swój, ale trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ajponka kącik ładny ale dołozyłabym coś albo czerwonego jakis detal albo cos w ciemnym brązie dla kontrastu z beżem. Takie moje zdanie. ja również mam nadziję, że poród zacznie sie jak m bedzie w domu- bo normalnie pracuje 6 godzin jazdy od domu a chce pracowac jak najdłużej się da. Zobaczymy . jeszcze się okazało, że musze przełozyć sobotnia wizyte u lekarza, bo mamy koparke w domu a m nie chce mnie samej puścić, bo tez chciałby niunka zobaczyć. Muszę powiedzieć znajomym, żeby nam nie kupowali ubranek, bo mamy ich tak dużo... Dziś Mała dostała jeszcze od swojej prababci 2 pajcyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
madeleen zazdroszczę, że bedziesz mieć juz wózek. ajponka- a Tobie, że dzidzia ma swój kąci czy pokój, bo u nas to wszytsko takie będzie niedopasowane i " na chwilkę", zeby przetrwac aż sie wprowadzimy do siebie. Ale potem jej odstrzele pokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu dla przykładu jest pokój pomalowany cały na kawową pralinkę, ale jak już masz ładnie pomalowane na beż to wystarczyłby detal ( jakiś pas) lub jedna ściana w tym kolorze i naprawdę kolory grają ze sobą świetnie :) http://candypee.pinger.pl/m/9350053 Do tego jasne misiaczki bardzo ładnie by się na tym kolorze odbijały i łatwo dobrać do takich kolorów dodatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr, Ty przynajmniej masz w perspektywie rychłą wyprowadzkę, u mnie nawet kącika dla dziecka nie zrobię, bo nie ma gdzie. Jej kącik to będzie jedynie łóżeczko, bo będzie stało w dużym pokoju. Drugi pokój to pracownia, gdyby nie to , mógłby być pokoik Dzidzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rady dziewczyny. Ja wlasnie mysalam nad poprzecznym fioletowym pasem na scianie, zeby dodac troche koloru i w polaczeniu z rozowymi dodatkami bedzie chyba dobrze? Nie chce, zeby wszystko bylo bezowe i brazowe. smerfaskr - to narazie tylko kacik w naszej sypialni. Jeszcze troche i bedziesz mogla poszalec z urzadzaniem w twoim wlasnym domu. Ja na to musze poczekac pare lat. Mam do ciebie pytanie odnosnie karmienia. Zdecydowalas sie jednak karmic piersia? Bo kiedys pisalas o wkladkach laktacyjnych i tak sie zastanawiam czy nie zmienilas zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! wlasnie wrocilam ze szpitala, glukoza byla ochydna fujj ;/ W poczekalni spotkalam swego gina, wlasnie szedl na USG i mnie zabral :) no coz, plec nadal nieznana. wazy 1344 gramow :) a i polozna zmierzyla szerokosc miednicy i dalej zwezona, wiec CC mam 21 wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
młodamamo- bedziesz mieć niespodziankę przy porodzie. Grunt, że z mała oki. gratuluje glukowy. ajponka- nie zmieniałam zdania z karmieniem piersią, nie dam rady. Ale wkładki laktacyjne kupiłam zanim powstrzymam laktację. Wiem, że bedę musiał brać jakis lek na to ( w sumie to jeszcze nie wiem dokładnie jak to bedzie wyglądać ) ale zanim się zahamuje wkładki moga się przydać. Dużo nie kosztują a jak mi zostana to wykorzystam do zmywania makijazu czy coś. Podobno i tak trzeba cos odciągać mleka , żeby nie było zapalenia przez zastój ale to minimalne iości. Może Ty sie orientujesz jak wygląda proces zatrzymywania laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie zmobilizowalam i wstawilam pierwsze pranie z rzeczami synka:) co do rozmiaru ubranek to wiekszosc mam od 62 a tylko 2-3 zestawy 56 wkoncu slonce unas wyszlo:) mlodamamapyta gratuluje przejscia przez glukoze:) i ladna wage ma juz Twoje dziecko:) Ajaponka ładny kacik dla Malej ale faktycznie cos by sie przydalo zeby ozywic :) moze domaluj slonko i chmurki a nad misiakami kolorowa tecze :) opcji jest wiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Ja jzu w pracy, a w przyszłym tyg ide na urlop na dwa tyg:):):) Fajnie macie z tymi kacikami dla dzieciatek:):) ja narazie łózeczko postawie w sypialni, a mały pokój bede z czasem urzadzac... ciagle brakuje kasy na wszytsko:(:( cały czas sie pracuje a jak przychodzi co do czego to ciagle mało i mało:(:( w tym miesiacu chciałam juz wiekszosc rzeczy dokupic to wypadł mi niespodziewany wydatek i lipa... Od wczoraj chodze i płacze sama nie wiem o co... Jeszcze Ci moi tesciowie, temat rzeka!!!!! Do dentysty ide w przyszlym tyg na przeglad:):) Młodamamapyta gratuluje glukozy:):):) ja nie miałam wiekszego problemu;) Jak czytam jakie wasze dzieciaczki sa duze to moja naprawde jest mini mini....no ale wsumie czego sie spodziewac ani ja ani m nie jestesmy duzi. Ja ubranka bede segregowac jak bede na tym urlopie i zobacze czego mi brakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ale dzisiaj duchota straszna :( Ledwo żyję :) Ale mam taką "fazę" na sprzątanie, że zadziwiam sama siebie.... tylko już dziś odpuszczam bo za gorąco mi już jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę podczytałam co i jak u Was :) jeśli chodzi o pokoik Zuzy, to na razie mam wstawioną jedną komodę :) Druga stoi w drugim pokoju i czeka, aż pozostałe rzeczy wywędrują z pokoju :) Komody kupiliśmy białe, w przyszłym tygodniu planuję zamówić już łóżeczko - również białe i sofę pastelowo zieloną w białe kwiatki :) na razie zdjęć nie wstawię, bo wygląda komicznie ten pokoik - wszystko z innej bajki :D Co do wózka, to powiem szczerze, że jeszcze nie jestem zdecydowana stuprocentowo na żaden..... Na razie rozważamy Espiro enzo evo, znaczy może inaczej :D mój Eł daje mi wolną rękę wyboru, gdyż godziny jego pracy nie pozwalają niestety na swobodne latanie ze mną po sklepach .... Natomiast pewna nie jestem na 100%, jest sporo opinii, i są różne... jednym pasuje, innym wcale.... Osobiście żadna moja koleżanka akurat go nie posiada, więc nie jestem tak do końca pewna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> Polcia Mi w końcu powiedzieli, że Ventolin maksymalnie 2 razy w tygodniu mogę brać..... Jak usłyszała, że brałam 5-6 razy dziennie, to się przeżegnała dosłownie :( Na podleczenie przez miesiąc brałam Symbicort 320, później przeszłam na Miflonide (tfu :O ) ale powiedziała mi, że jak nie da rady i będę czuła duszności częściej, to żebym sama wróciła do Symbicortu... Na razie sobie stosuję terapię "mieszaną" jak czuję, że jest fatalnie, to biorę Symbicort, jak jest lepiej to MIflonide...... Pod koniec lipca mam znowu wizytę u pulmo.... to już myślę, że będę wiedzieć wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! A u nas znów upały, dziś 34 stopnie w cieniu :( zmuszona byłam wyjśc na miasto i jeszcze tego żałuję, rozbolał mnie brzuch i myślałam że nie dojdę do domu... A ja kupiłam z butelek jedną lovi aktywne ssanie i nuka a potem dostałam jescze 2 z aventu. Wszystkie są po 125 ml ale ja nastawiam się na karmienie piersią więc nie wiem czy będą mi potrzbne. Podobnie mam ze smoczkami uspokajającymi, mam z lovi, aventu i 1 jakiś zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja na poczatek nie kupuje laktatora i butelek , bo nie wiem czy sie przydadza, bo jestem nastawiona na karmienie piersia . A jesli beda potrzebne to sklepow nie brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje wam za rady dotyczace ozywienia sciany.Widze, ze ile osob tyle opinii :) mlodamamapyta - fajnie, ze z dzidzia w porzadku. A to, ze plec dalej nieznana to tez jest ok, bo bedziesz miec niespodzianke i unikniesz ewentualnego szoku, gdyby sie okazalo przy porodzie, ze lekarz sie pomylil :D smerfaskr - ja tez nie wiem jak dokladnie wyglada zatrzymanie laktacji. Moja znajoma w szpitalu po porodzie powiedziala, ze nie chce karmic piersia - dostala tabletke na zatrzymanie laktacji i pokarm w ogole sie nie pojawil. Warunek chyba jest taki, ze tabletke trzeba wziasc od razu po porodzie. Zapytam jeszcze dokladnie jak to u niej wygladalo. alexia - ja tez nie mam osobnego pokoiku dla malej tylko bedzie z nami w sypialni. Nic sie nie martw kochana - powoli jakos wszystko skompletujesz. Nasze dzieciaczki nie potrzebuja tak wiele jak nam sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka ostatnie zdanei trafione w sedno sprawy :) Tylko , ze my chcemy im dac WSZYSTKO :D I to WSZYSTKO CO NAJLEPSZE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
to ajponka jak bedziesz cos więcej wiedzaiała o tej laktacji to napisz proszę. Nie chce przetrzepytwac internetu i naczytac sie Bóg wie czego i ile prawdziwego. To prawda, że nasze maluchy wiele nie potrzebują. Najbardziej naszej miłości:):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam butelki, jedną tą z lovi w razie jakbym musiała dokarmiac małą a tą zwykłą z nuka do dopajania. Z laktatorem nadal mam problem bo w sumie jak będę potzrebowała gdzieś wyjśc coś załatwic to muszę najpierw ściągnąc jakos to mleko, sama nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia nie wiem co Ci poradzic... Ja na razie nie zawracam sobie tym glowy. Okaze sie w praniu jak bedzie :) Jesli bedziesz dokarmiac, to laktator sie nie przyda, bo mozna nakarmic mieszanka jak Cie nie ma ( zakladam , ze bedeziesz dokarmiac bo bedzieswz miec malo pokarmu, chyba , ze dla wygody, nie wiem) . Jesli dla wygody to laktator tez sie przyda do sciagania. Jesli bedziesz karmic nat. no to przyda sie w razie ucieczki z domu ;) Albo jak bedziesz miec nawal, to sciagniesz i mozna zamrozic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o taką "ucieczkę" z domu mi chodzi ;) Jak będę musiała gdzieś wyjśc, ale po zastanowieniu to przez 2 pierwsze miesiące wątpię żebym gdzieś wychodziła bez małej na dłużej. W sumie racja że po porodzie się okaże czy będzie potrzebny, najwyżej wyślę męzulka do sklepu. Cały czas gorąco i duszno, choc lepiej niż parę godz temu. Ile par pajacyków czy ogólnie coiuszków macie dla dzieciaczków a raczej ile jest potrzebnych bo nie wiem czy mi starczy, chyba muszę dokupic trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia u mnie tez upal. Jutro 35st, sob,ndz-34, pon 30, wt 29 stopni. Chyba oszaleje z tych upalow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam wlasnie do domu... kleje sie cala... ja chce zeby bylo chlodniej... czy tak duzo pragne? wozka nie mam. wkurzylam sie bo mial przyjsc do sklepu we wtorek. ale podobno dostawca mial jakis poslizg i ma byc jutro. wybiore sie do sklepu w sobote. jak nie bedzie nadal to poczekam na meza i pojde z nim kupic. przynajmniej on mi go wniesie do domu- nie bede fatygowac taty. poza tym jezdzenie po miescie w taki upal jest wykanczajace... korki, klima, a po wyyjsciu z auta sauna :/ mozna sie niezle doprawic. ogolnie dzie mnie wykonczyl. wozek espiro enzo evo jest sliczny ale jego cena - 1800zl jest jakims nieporozumieniem. 2 miesiace temu jak bylam na jego kupnie kosztowal 1500zl. cena chyba uwarunkowana jest od okresu sprzedazy. teraz jest wiekszy popyt. moze we wrzesniu cena tego wozka spadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny umieram już nie zniose tego ciepła dłużej :-( nogi odmawiają posłuszeństwa i strasznie opuchniete :-( Ajponka uważam ze wcale nie jest tak zle w kąciku bobaska :-) jeśli będziesz chciała przemalujesz lub domalujesz coś :-) Co do ubranek 56 to chyba mam za dużo ale co tam :-) dokupi sie większych i już :-) Nie moge spać mecze sie bardzo w tej chwili na dworze jest 26 stopni wariactwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!już nie śpię tak duszno,w nocy była okropna burza,ale co z tego jak znowu ma być gorąco!Ajponka śliczny ten kącik dla malucha,dołożyła bym coś w ciepłym kolorze!mlodamamapyta zazdroszczę ci że wiesz już kiedy i w jaki sposób twoje dziecko przyjdzie na świat!MEGAN86 ten pokoik z linku,który podałaś jest przepiękny!1alexia2 nie martw się,nie tylko wam brakuje pieniędzy,ja tez dla małego nie mam jeszcze wszystkiego co zapisałam(nie mam laktatora(który muszę mieć na 100%),pościeli odpowiedniej,ręczników typowo dla malucha,ochraniacza na łóżeczko,pieluch,kosmetyków i wielu innych rzeczy-również to wszystko mnie dobija!mój R znowu powoli szykuje się do wyjazdu na 3 tyg do Warszawy w delegację(niby od pon.),córka od jutra jedzie na 2 tyg do babci,a ja?znowu sama z pieskiem!jestem tym wszystkim zdołowana i wkurzona na maxa!teraz kiedy potrzebuję,żeby ze mną ktoś był to nie będzie nikogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) u mnie burzy nie było, o 7 rano było 27 stopni :-( coś okropnego. co będzie dalej aż boję sie pomyśleć, ponoć dzisiaj na śląsku apogeum wysokiej temperatury nawet do 36 stopni. Dziewczyny nic się nie martwcie ja też nie mam wszystkiego, wielu rzeczy mi jeszce brakuje. Stwierdziliśmy z mężem że łóżeczko odkładmay na sierpień i wózek też, teraz po wypłacie kompletujemy wszystko dla Olimpki :-) czyli resztę ciuszków, kosmetyków i moją wyprawke do szpitala. W lipcu chcielibyśmy choc na 2-3 dni gdzieś pojechac, może się uda. Cały czas myślę jaki kupić termometr dla malucha bo tych opini jest mnóstwo i każdy co innego pisze. A wy już macie cos kupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×