Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Ale się fajnie ochłodziło, od razu lepiej się oddycha :) Giga, spora malutka, 1600 g to już coś ;) Megan ja jestem z Konina, ale obecnie mieszkam w Słupcy - to jest blisko Wrześni. Do Poznania mam ok 70 km, więc nie jest to dla nas jakaś wielka wyprawa ;) Hanka Rumcajsa witaj po przerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po wizycie. Maluch wazy 1400 g a z usg termin mi wychodzi tydzien szybciej. Niestety mialam za duzy cukier i powtorka z glukozy. Do tego oczywiscie dochodzi dieta, zero bialego pieczywa,zimniakow i makaronu. Musze ograniczyc slodkie(tego akurat jem malo) i owoce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Cześć dziewczyny, dzidziuś podobno przy urodzeniu waży plus minus 300 gram w stosunku do wagi urodzeniowej matki, waga ojca nie ma tu nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć Dziewczyny :) Mnie też tu dawno nie było,ale czasem Was podczytuję. W weekend byliśmy na weselu i od tamtej pory mam spuchnięte nogi. Kostek mi nie widać!!!Wypróbowałam już moczenie stóp oraz leżenie z nogami wyżej niż reszta ciała. Ponadto kupiłam krem na spuchnięte nogi z Bielendy z serii Sexy Mama i gówno to dało ;( Może macie jakies lepsze,skuteczne sposoby na opuchliznę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
MEGAN86.........25.......32tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......32 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......32 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......31 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......30 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......31 tc......10.09......Synek smerfaskr.........26......30 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......29 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......30 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......28tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......28tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......27 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......27 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......28 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......27 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......28 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......28 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie. ciesze sie ze odezwaly sie w koncu dziewczyny ktorych u nas dawno nie bylo :* dzien goracy... 30 stopni na termometrze o tej godzinie... dzieci sie ciesza... ja wymiekam... jak widze dziewczyny opalone na braz... mmm... zazdroszcze. chyba tez zakupie wiatrak elektryczny i wstawie do pokoju bo w bloku idzie zwariowac. dopiero wrocilam od rodzicow. niby moglam siedziec w cieniu na ogrodzie ale to nic nie dawalo. w domu bylo chlodniej... smerfaskr kiedys slyszalam ze jak brzuch sie obniza to jest znak ze od tego momentu liczy sie iles tygodni do porodu... ale niestety nie pamietam ile to tygodni jest:/ mama mi mowila ze kiedys jak ona rodzila to nie bylo USG i gin sie pytal od kiedy brzuch sie obnizyl i od tego obliczali date porodu. i podobno to sie sprawdzalo. ale nie wiem czy teraz gin sie tym sugeruja. mozesz zapytac swojego gin. jak jest starej daty to moze jeszcze pamieta te obliczenia:D mama2008-2012 wozek ladny. ale waga to jakis koszmar. 17kg gondola + ok 3 kg dzidzius = nie wynioslabym tego na 2 pietro ;/ zupelnie nie dla mnie. ten co ja wypatrzylam dzisiaj wazy 5kg stelaz + ok 5kg gondola wiec wychodzi calosc 10kg. a to link do tego wozka: http://www.babyactive.pl/elipso/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z powrotem :) A ja wcfzoraj czytalam , ze brzuszek obniza sie 2 tyg. przed porodem, bo dziecko schodzi nizej - tak jest u tych co sa pierwszy raz w ciazy, a u wielorodek moze tak sie dziac dopiero przed samym porodem np. 2h przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :-) Cały dzień nie miałam czasu napisać a teraz czytałam i czytałam tyle nadrukowalyscie :-) Smerfaskr współczuje z tymi ubrankami ja bym jednak próbowała powtórzyć operacje z wybielaniem itd może pomoże :-) szkoda ciuszkow. I dziekuje za pamięć, niestety nogi spuchniete na maksa :-( Megan no laska z ciebie ze hoho, brzusio fajowy :-) i te nóżki :-) moje tez tak kiedyś wyglądały teraz niestety są bardzo opuchniete. Hanka brzusio zgrabniutki :-) zdecydowanie mniejszy niż Moj. Dzisiaj byłam u lekarza, moja Olimpka waży już prawie 1500 gr co do moich wyników lekarz nie był zachwycony ale powiedział ze mogło być gorzej i czekamy jeszcze do 19 lipca i powtórka badań i cały czas to żelazo w ampułkach bo najbardziej zadwalajace efekty są po około miesiącu i dłużej teraz minęło dopiero 20 dni. Życzę miłej nocy:-) jutro wstawie nowa tabelke bo kolejny tydzien za mną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Czyżbym była pierwsza? Alexia? Robwalka gdzie jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! melduje sie u nas dzis byla o 1 w nocy taka burza ze jak zyje na swiecie czegos takiego nie widzialam i nie slyszalam!masakra! druga lagodniejsza byla o 5 na rano. teraz codziennie burze co sie dzieje? Netka a tam u siebie bedziesz rodzic?? czy w poznaniu? Mama2008=2012 i Megisu duze te Wsze szkraby 1.5 kg to jest sie czym chwalic:D super ze tak rosna:) ja jeszcze w lozku bo odsypialam ta burze teraz musze sie zmobilizowac i isc po swiezy chlebek bo synek sie juz dopomina ze glodny:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 ja niestety nie znam sposobow na opuchlizne tylko te co napisalas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
halo:) ja dopiero wstałam- teraz jak mój m jest to sie wysypiam:) Upał niesamowity- żadnej burzy w prognozach nie ma:( Dzięki za słowa pocieszenia z tym obnizonym brzuchem - 2 tygodnie do porodu to dobrze,że się za pranie wzięłam :P:) Giga, mamuśka i hanka - ale macie fajne bąbelki- z taką wagą to już coś. Hanka brzuszek wersja mini :) wózki też zakupiłyście ładne. Ja sswojego jeszcze nie mam. Miałam w planach w tym tygodniu kupic resztę wyprawki ale na taki skwar nie wybieram się do miasta. Teraz zyję byle do soboty- do wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
MEGAN86.........25.......32tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......32 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......32 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......31 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......30 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......31 tc......10.09......Synek smerfaskr.........26......31 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......29 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......30 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......28tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......28tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......27 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......28 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......28 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......27 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......28 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......28 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! upalow ciag dalszy... nic nie zapowiada burzy... moze dam rade i wytrzymam... na slowacji upaly jakich nie bylo od 140 lat... a ja mieszkam w strefie nadgranicznej... :/ akurat musialo trafic na moja ciaze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) U nas też przeszła niesamowita burza, ale chyba tylko jedna i dziś fajne chłodniejsze powietrze :) Megan, myślę, że będe rodziła u siebie. Tu mam swojego lekarza i tu mam duże prawdopodobieństwo, że trafie na nią, gdy będę rodzić, a raczej tak bym chciała:) Mama 2008-2012, Maluszek ładnie waży i najważniejsze, że z nim wszystko w porządku, a badania i ograniczenia w jedzeniu jakoś przetrzymasz. Moja wizyta dopiero za tydzień. Myślę, że moje maleństwo nie będzie miało tak pokaźnej wagi jak Wasze dzieci, no ale zobaczymy. Cały czas mi sie wydaje, że brzuszek za dużo nie urósł i czasami zastanawiam się, gdzie ta moja Pszczółka się mieści ;) Madleenn, wózek który wypatrzyłaś bardzo ładny i elegancki :) Oczywiście dodaję do ulubionych by przyjrzeć mu się bliżej. Ten Livero mimo, że bardzo mi się podoba, faktycznie wydaję się bardzo ciężki. My mieszkamy na 2 p. więc waga też będzie miała dla nas znaczenie. Do tego znaleźliśmy wczoraj z mężem opinie o nim na innym topiku w kafeterii i poza tym, że piszą, że ciężki to problem jest z włożeniem go do samochodu, jakim my właśnie jeździmy, więc zakup wózka trzeba naprawdę dobrze przemyśleć. Megisu, Twoja Olimpka też ma ładną wagę i najważniejsze, że wszystko z nią dobrze :) Wyniki na pewno się poprawią. Smerfaskr czemu martwisz się obniżonym brzuchem ? Czujesz jakby Ci się obniżał ? Ale mi sie dzisiaj nic nie chce, a tu tyle do zrobienia ...;/ Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :-) upał niemiłośierny ufff, niestety żadnej burzy u mnie w nocy nie było... :-( wstawiam tabelkę :-) MEGAN86.........25.......32tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......32 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......32 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......31 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......30 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......31 tc......10.09......Synek smerfaskr.........26......31 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......29 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......30 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......28tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......28tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......27 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......28 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......28 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......27 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......28 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......28 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to sie stało ale miałam poprawiony tydzień w tabelce, zobaczyłam dopiero jak chciałam poprawić przed wklejeniem, dziękuję w każdym razie :-) smerfaskry wszystko masz już wyprane dla dzidzi? bo ja jeszce nie zaczelam i myslę czy to już czas...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Megan wszystko Ci w brzuszek idzie :) Hanka Twój też jest bardzo ładny :) Dzieciaczki też już są duże, już tak nie wiele brakuje a będą z nami :) U mnie też burza była, trzaskało jak nie wiem co. wczoraj dostałam dziwnych skurczy, wystraszyłam się, ale ustały. Były co chwile. Nie wiem czy to przez zdenerwowanie czy przez chodzenie po mieście :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) U mnie tez nadal upal, caly czas ma byc powyzej 30st. i dopiero w ndz. 27, zawsze to cos. U siebie tez zmieniam tydzien :) MEGAN86.........25.......32tc......01.09.... Synek - Dawid kama111111.....29......32 tc......02.09.... Synek - Manuel Ajponka..........27......32 tc......03.09.....Córka - Karolinka Polcia91...........21......31 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......31 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......31 tc......10.09......Synek smerfaskr.........26......31 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......29 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......30 tc......15.09......Córka Basia? nowa-mama.......26......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......27 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek. Mama2008-2012...29......28tc.......22.09......synek Tymon 1Alexia2............23......28tc.......23.09......Córka- Kamila agi_91..............20......28tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......27 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......26tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......28 tc......26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......28 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......27 tc......27.09......???Oliwier - Oliwia Mama28.............28......28 tc......27.09......Córeczka - Karinka HankaRumcajsa....28......28 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu poprawiłam ci tabelkę, bo pisałaś, że będziesz dziś zmieniać:) taka samowolka z mojej strony :) ubranka mam praktycznie wszytskie wyprane- zostało jeszcze jedno do zrobienia ale już nie w tym tygodniu chyba, że sie ochłodzi. Wiesz, masz jeszcze troszke czasu. Ja zaczełam w 30 tygodniu :) co do mojego brzucha to nie czuje, że sie obniża tylko od początku mam wrażenie, że jest nisko. Mam okna w pokoju zasłonięte nie wiem jak sprzątać...Magnez mi się skonczył ale nie chce mi się nigdzie jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz tez pomalu piore :) Dzisiaj tez bym chciala zrobic pranie, ale czy mi sie bedxzie chcialo ;) Moze zamiast tabletki magnezu masz czekolade gorzka: kostka zamiast tabletki :) Na pewno smaczniejsza :) Albo garsc orzechow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mam cisnienie 124/89 i tetno 101. Najgorsze , ze w ogole nie czuje tego wysokiego tetna tak jak wczesniej :( Do tego spuchniete dlonie i stopy :( MUsze regularnie zaczac mierzyc cisnienie i zobacze jak to bedie wygladac. Zaczynam sie martwic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr dziękuję bardzo za zmiane w tabelce i wcale się nie gniewam :-) ja wpisuję skończone tygodnie czyli 28 tak jak poprawiłaś bo w rzeczywistości zaczełam 29 tc wiec za tydzień biorę się z pranie :-D może trochę słońce odpuści. mamuśka ciśnienie nie takie złe i ten puls :-) jeśli nie przekracz 140/90 to może być tak mi lekarz zawsze mówi, puls tez mam wysoki ale to podobno taka przypadłość ciążowa. Ale zalecił ciągłe kontrolowanie bo 7 miesiąc jest podobno niebezpieczny i tzreba wszystko dokładnie kontrolować. współzcuje spuchniecia , naprawdę wiem coś o tym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi tez lekarz mowil, ze takei kolatania serca moga byc w ciazy. Tylko , ze teraz cos cisnienie troszke mi rosnie. To pierwsze mam dobre, a to drugie od serca takei na granicy :( W ndz.mialam na 93 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśka nie mysl o tym zbyt często bo może to troszke nerwy a napewno cholerny upał, lekarz mi powiedział żeby wypić melisę :-) oczywiście kontrola to najważniejsze wiec sprawdzaj 3 razy dziennie co i jak, ja mam tak właśnie zalecone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w pracy wiecie... chyba na mózg upadłam, co prawda od 8-14 ale jednak w pracy ale pokusa była duża, może wytrzymam jakoś do 13 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Gabryska od wczoraj kopie powyzej pepka , chyab nogami :) Az w szoku jestem, bo zawsze lubiala dolna granice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
moje kopie po bokach brzucha zaś czasem czuję jakby mi siadała na pęcherzu: a wtedy biegiem do WC:):) żar straszny, a najgorsze to , że dzis już musiałam zdjąc obrączkę. Jeszcze jej nigdy nie zdjęłam ale rece od upału puchną. Trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×