Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Ja tam nic nie mam do publicznego karmienia piersią ale sama chyba bym się wstydziła, np w parku gdzie przechodzi tabun obcych facetów, pewnie starałabym się zasłonic własnie jakąś pieluchą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr - zgadzam sie z toba w 100 procentach i nic wiecej nie napisze. Ten temat jest czesto poruszany na kafeterii i zawsze dochodzi do burzliwych dyskusji, klotni i wyzwisk. Jesli chodzi o karmienie piersia to ja w ogole mam do tego jakies dziwne podejscie i nie umiem sie do tego przekonac. Zazdroszcze kobietom, dla ktorych karmienie nie stanowi zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałabym karmić piersią, ale mam zdanie podobne do Smerfaskr, karmienie DUŻYCH ( w sensie ponad rok ) dzieci , zwłaszcza w miejscu publicznym wygląda co najmniej dziwnie i w moich oczach również niesmacznie... Natomiast karmienie noworodków nawet w miejscu publicznym mnie jakoś nie razi, bo to maleńkie dzieci i ten wizerunek nie jest odpychający. Celowe obnażanie się z tym pozostawię bez komentarza. Oprócz pieluszek tetrowych lub flanelowych można zakupić specjalne chusty do karmienia a'la Poncho i wygląda to o wiele lepiej niż wystawianie gołego cyca z wielką brodawką na widok publiczny. To ma być chwila matki i dziecka w dosłownym znaczeniu tego słowa. Mama28, cieszę się, że odetchnelaś z ulgą po dzisiejszej wizycie. Wiem, że coś tam w głowie zostaje, ja tez tak miałam po badaniach toksoplazmozy, ale jak na usg widać, że wszystko jest w porządku to znaczy, ze jest i tego się trzymajmy :) Dziś zrobiłam sporo zakupów na allegro do wyprawki. Zostanie mi do kupienia już tylko pościel, przewijak i butelki, a z kosmetycznych oilatum. Chyba niewiele ;P Ciekawe jaka wyjdzie suma końcowa wszystkich wydatków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Od jutra zaczynam 34tc, ale wstawiam zaktualizowaną tabelkę już dziś, bo jutro mogę nie mieć za bardzo czasu. Padam na nosek :) Natalcia rusza sie niemal bez przerwy. MEGAN86.........25.......35tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......35 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......35 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......34 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......34 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......34 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........33tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......33 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......33 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......34 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......31tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......31tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......31 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......31 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......32 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......31 tc......27.09......Córka - Kalina? AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) ja juz na nogach od 4:( maz mnie juz dzis "przeswiecił" i od poniedziałku chyba zostaje w domu... Pewno juz bym to dawno zrobiła, gdyby nie mieszkanie z tesciami... Mam takiego doła przez to ze wszystkiego mi sie odniechciewa:( wiem ze to nie ten temat tego forum ale naprawde brakuje mi juz sił, zeby to wszystko zniesc. Np. wczoraj usłyszałm od tesciowej ze chyba mi jedno dziecko wystarczy i potem po tabletki anty bo dzieci drogie!!!! no kur.... mac!!!!!!przeryczałm cały wieczór jak mozna tak powiedziec. Wiem ze mnie nie lubia i nie chca zebysmy mieli dzieci ale uwazam ze jest to sprawa moja i m na ile dzieci sie zdecydujemy. Przepraszam..... Co do karmienia piersia to dla mnie mysle ze nie bedzie to problem, tylko tak jak mowice zeby sie zasłonic jakas chusta czy cos podobnego, bo jak sie jedzie z malenstwem gdziekolwiek no to jest to pewne ze bedzie głodne wiec gdzies na boku nie w centrum uwagi nie widze problemu zeby karmic, troche to nie składniowo napisałam ale mam za duzo mysli i dlatego. netka to Ty juz z wyprawka jestes na ostatniej prostej:):):) super ja w przyszłym tyg jade dokupic reszte:) Megisu a jak Ty sie czujesz na wolnym?? odpoczełas juz troszke?? ja narazie laktatora tez nie kupuje jak bedzie potrzebny to wysle m i zakupi:):) Olczak wózki superrrr, mnie najbardziej odpowiada numer 2:):) Mama jak samopoczucie uspokoiłas sie troszke??:):) Smerfaskr sporo tych ogórków robisz ale potem jest miło zejsc do spizarki w zimie i wyciagnac ogóreczki czy tam inne przetwory domowej roboty:):) Pozdrawiam i biore sie za jakas prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry dziewczyny :) Dziś ja pierwsza, jakoś nie mogę spać a w sumie to wina mojego małego w brzuszku bo sie obudzil i mnie boksuje w okolicach jajnika, więc troszke posiedze na necie i pojde spać jak on zasnie. Ja Laktator mam. Co do karmienia piersią w miejscach publicznych, to mnie to nie odpowiada, ale dokładnie to jak matki to robią. Duża część wystawia całą pierś wraz z wielkim sutkiem np w naszej Galerii na oczach wszystkich i tak karmi. Ja nie chce na to patrzeć i mój W sam powiedział, że to przesada, osobiście jak będę miała karmić w takiej galerii bo może się to zdarzyć to na pewno zakryje buzie maluszka i pierś pieluszką tetrową, mały się nie udusi, ja zaoszczędzę sobie skrępowania a innym gapiom gapienia, takie jest moje zdanie. I chciałabym karmić do roku ale nie wiem jak to będzie, czy będzie mnie bolało czy nie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jej Alexia mnie wyprzedziła :P Alexia moja droga nie przejmuj się tym babskiem, ja mam tylko teścia i oboje za sobą nie przepadamy, już kilkakrotnie się pokłuciliśmy do takiego stopnia, że nie rozmawialiśmy po pół roku. Do tej pory mnie wkur... no ale całe szczęscie nie mieszkamy razem a mogło tak być bo jak mieszkałam z moim W sama w domku jednorodzinnym to nam się zwalił na głowe z psem pewnego wieczoru i powiedział, że on sobie bedzie tam pomieszkiwał, wytrzymałam tylko tydzień, spakowałam swoje i W rzeczy i wynajeliśmy mieszkanie mimo, że teść miał swoje. Ale postawiłam na swoim, mieszkaliśmy tak kilka miesięcy i odpoczełam bo zakazałam W go zapraszać do nas, jak chciał spotkać się z tatą to mógł sobei pojechać. ja bym go z chęcią udusiła, dziada okrponego!!!! Nie powinna tak mówić twoja teściowa to bardzo nie na miejscu, widocznie stado wilków ją wychowywało, że nie potrafi trzymać języka za zębami. Rozumiem, że Ci przykro, ale odpuśc sobie, chociaz może byc trudno i powiedz jej, że jak bedziesz chciała to będziesz miała 5 dzieci i to nie bedzie od niej zależało. Ja jestem kłutliwa co do teścia i oboje jesteśmy zawzięci więc się omijamy, spotykamy się żadko i mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!ja już dzisiaj też nie śpię,na dworze duszno a noga boli!1alexia2 nie przejmuj się teściową,niech sobie gada a wy róbcie swoje!relacje z matką R tez są różne,teraz jak ma urodzić się mały to jest wszystko super,ale przed tym?wiele razy ryczałam z tego powodu jak mnie traktują,co o mnie mówią-ale dobra po co ciebie i siebie dołować bardziej!co do karmienia piersią w miejscach publicznych-osobiście nie zwracam na to uwagi,choć sama tak nigdy nie postępowałam,uważam że kobiety powinny to robić dyskretnie a nie tak oficjalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja ;) Smerfaskr i Ajponka mają racje co do karmienia. Alexia kochana musisz się na teściową inaczej nastawić bo Cię zamęczy. Nie pozwól wejść sobie tak na głowę. Teściowa nie jest osobą która może Ci wszystko powiedzieć. Naprawdę Ci współczuje. Nie przepraszaj bo nie raz trzeba zrzucić ten ciężar z siebie i jest ciut lepiej. Dzisiaj od samego rana czuję jakby Mały włozył nogę mi w bok. Po lewej stronie robi wieeelką górke, a stópką łaskocze po boku :) My zaczynamy 35 tc :D :D :D Co tydzień jak zmieniam tabelkę to nie dowierzam :P MEGAN86.........25.......35tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......35 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......35 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......35 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......34 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......34 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........33tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......33 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......33 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......34 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......31tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......31tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......31 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......31 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......32 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......31 tc......27.09......Córka - Kalina? AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą tabelką trzeba coś zrobić może ma któraś jakiś pomysł? MEGAN86.........25.......35tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......35 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......35 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......35 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....31 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012...29.......34 tc......09.09......Córka - Gabriela Madleenn..........27......34 tc......10.09......Synek - Krystian Ło ło ło...........29........33tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......33 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......33 tc......14.09......Córka - Alicja Obzartuszek.......27......34 tc......15.09......Córka - Natalia? nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............25......30 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012...29......31tc.......22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......31tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......31 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......30tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......31 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......32 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......31 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......31 tc......27.09......Córka - Kalina? AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......30tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......30 tc......30.09......Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki :-) co do karmienia piersią w miejscach publicznych to troche mnie to draza co innego w domu w miejscu ze tak powiem intymnym a nie wywalac cyca w centrum handlowym...ochyda Alexia kochana olej tą piz...e a nie macie mozliwosci wynając jakies mieszkanie , chocby malutkie , na pewno byś sie lepiej czuł i po porodzie miałabyś świety spokój Polcia 35 t powazana sprawa :-) Robwalka ty bidulko ale rozumiecie cie minie wszytko boli, ręce stopy, kręgosłup juz nawet nie mam siły narzekac Betismile napisałam ci na nk numery o dziewczyn :-) Mama28 całe szceście ze wszystko się wyjasniło :-) bedzie wszystko dorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja zaczynam mieć problemy ze snem. niby kładę się baaardzo śpiąca, a potem przez godzinę, a nawet dwie wiercę się z bok na bok... dobrze, że chociaż do wc wstaję tylko raz w nocy. dziś zaczynam 33 tydzień, czyli teoretycznie do rozwiązania pozostało 7 tygodni! a dopiero co byłam w 7 tygodniu ciąży i miałam robione usg, potwierdzające, że okruszek tam jest... jak ten czas leci... dziś kolejny dzień wyjazdowy - ikea, reszta zakupów do mieszkania. a jutro za wózkiem, także odezwę się pewnie dopiero wieczorem. pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki ;) Dziś znowu ukrop, wieczorem imprezka i mam nadzieję, że sie ochłodzi, a jutro.... ostatnie wesele, obym dała rade :D Ja dziś miałam na wpół przespaną noc. 3 wycieczki do wc, duchota, do tego mój m miał temperaturę 38 i był jak włączony kaloryfer leżący obok i te okropne skurcze nóg w okolicach bioder i pośladków. Masakra ! Jedna miła pobudka zafundowana przez moją Niunie, która tak mocno kopała, że po raz pierwszy z tego powodu się obudzilam :) Włożyłam rękę pod brzuch i bardzo wyraźnie czułam ją pod palcami :) Niesamowite uczucie:) Alexia, współczuję Ci tych zmagań, moja teściowa pod moim adresem też miewa cięte riposty, ale nie mieszkamy już razem i relacje na pewno się poprawiły. Choć byłam już na skraju wytrzymałości psychicznej. Pamiętam, że masz trudną sytuację związaną z teściem, ale może faktycznie wynajem jakiegoś malutkiego meiszkanka w pobliżu (żeby m mógł zaglądać do swoich rodziców) nie byłoby głupim pomysłem, a i Ty zaoszczędziłabyś sobie nerwów i stresów. Może porozmawiajcie na ten temat spokojnie. Musi być jakieś wyjśćie z chorej sytuacji. Przeciez nie możesz zamęczać się pracą i uciekać z własnego domu... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej nie wiem co mam z tym spaniem ale budze sie o 7 jak m wstaje na budowę po czym wydaje mi się, że na chwilkę zamykam oczy a jak otwieram to 10 się robi:/ alexia doskonale Cię rozumiem, wiem ile przykrości taka osoba może zrobić... Jejku Dziewczyny jak patrzę na tabelke i nasze tygodnie to nie moge uwierzyć. Za niedługo juz będą wpisy o pierwszych dzieciątakch:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pamietacie jak ten topik powstał hehe niby to tak nie dawno a jednak juz tyle czasu mineło.... Ja tak bardzo bym chciała urodzic troche wczesniej w planach mam wielkie porzadki zeby małapobudzic :):) ale ja sobie moge planowac i zyczyc a to nie koncert zyczen tylko samo zycie:) U mnie duchota nie ma czym oddychac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u mnie pogoda też nie najfajniesza- duszno, słonecznie. Już wolałam jak lało:) Zaraz idę na budowę "skontrolować" efekty pracy męża :):) I chyba poczekamy z przeprowadzką na wiosmę np. marzec lub kwiecień... bo jak zostanę na zimę sama to sobie nie dam rady. Trduno się mówi i zyje się z tesciami dalej....choc starają się byc mili....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze w Łodzi też duszno, słońce w sumie jest ale za chmurkami, nie ma takiego czystego nieba, szkoda bo tak to bym poszła na basen się poopalać, ale jak jutro ( mam nadzieje) będie sloneczko to jedziemy nad wodę :) Uwielbiam się opalać :D a zaraz jade do znajomej która za tydzień rodzi :) czas leci.. achh... zaraz będą pierwsze smefry :) a ja bym chciała urodzić zgodnie z terminem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez duchota uff, niby słońce za chmurami a mozna zdechnąć... betismile podziwiam cie z tym słońcem bo ja nie mogę wytrzymać 15 min na słońcu od razu mi sie słabo robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu właśnie sama nie wiem, myślałam, że też b ędzie mi slabo bo wszystkie moje koleżanki w ciąży unikają opalania, a ja się bardzo dobrze czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wyobrażam sobie w taką pogodę "plackować " ;) Dla mnie ciąża w lato to naprawdę hardcore, no ale pewnych rzeczy się nie planuje ;) Mam tylko nadzieję, że Malutkiej w środku nie jest tak gorąco jak mi tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka ponoć maluszki mają stałą temperaturę w naszych brzuszkach, chyba ze właśnie brzuch jest wystawiany na słońcu to dziecko moze od nagrzania nawet udaru dostać, choc nie wiem czy to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki u mnie tez okropny upal juz trzeci dzien. Dzisiaj w nocy mialam podobne przeboje jak Netka. 3 razy zaliczylam toalete i tez mam skurcze w stawie biodrowym. Az sie boje przekrecic noge czy prostowac bo czuje, ze mnie lapie ten skurcz. Kupilam sobie koszule do szpitala i okazalo sie, ze jest za mala. Nawet jej nie mierzylam, bo wizualnie wygladala na duza, a tu sie okazuje, ze ledwo ja wciagnelam :D Jak zajde dzisiaj do sklepu to kupie najwieksza koszule jaka znajde! Alexia - wspolczuje ci kochana tych przebojow z tesciowa. Sprobuj sie wylaczyc na te docinki i olewj je. Jak tak czytam niektore pzypadki to dziekuje Bogu, ze mam normalna tesciowa, ktora w ogole sie nie wtraca, jest kulturalna, taktowna. Co prawda nie wiem jakby to bylo, gdybysmy mieszkali razem, ale puki co nie moge narzekac na nasze relacje. smerfaskr - z ta przeprowadzka na wiosne chyba dobry i rozsadny pomysl. Na poczatek z dzidzia byloby ci ciezko to wszystko zima ogarnac, a na wiosne jak mala podrosnie bedzie juz inaczej. Zima beda przeboje z odsniezanie czy paleniem w piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy wam momentami nie robi się niedobrze?wczoraj zdarzyło mi się to 2 razy a dzisiaj raz!nie wymiotowałam i ani nie zabolał mnie żołądek,po prostu trochę słabo i zaczęło mnie trochę mdlić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do opalania to ja tez nie dalabym rady w tym stanie lezec na sloncu. Jestem osoba "zimnolubna" i zdecydowanie wole chlodniejsze klimaty. Ludzie sie zazwyczaj ciesza z upalnego lata a ja odzywam jak przychodzi ochlodzenie :D Jesli chodzi o opalanie brzuszka to mnie sie cos obilo o uszy, ze wystawiajac go na slonce mozna przegrzac wody plodowe a to nie jest dobre. Chyba lepiej zaslonic czyms brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajponka ja nie wiem co z moim telefonem nie dochodzą wiadomości i juz :-D spróbuje wysłąc z drugiego numeru zobaczymy czy dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 - ja ci tez wysle sms i zobacze czy dojdzie :) Sama nie wiem czemu tak sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze zasnęłam i dopiero teraz obudziłam. Wstałam w miare normalnie więc Młody przestał uciskać - jaka ulga. Betismile podziwiam Cię z tym opalaniem. Robwalka a czy na poczatku ciązy miałaś takie objawy? Bo czytałam, że w 3 trymestrze mogą przyjść dolegliwości z pierwszego. Zdarza się to podobno dość często. Dzięki Bogu, że u mnie jest inaczej bo bym się wykończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 - nie dostalam i wyglada na to, ze u mnie cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×