Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Ajponka, ale się cieszę :) Gratuluję z całego serca i dużo zdrówka życzę. Fajnie, że już jesteś po . Juz się nie moge doczekac aż napiszesz coś wiecej o porodzie, no i kiedy pochwalisz sie Karolinką :) No i wśród wrześniówek mamy już dwie sierpniówki i lipcówke :D Ciekawe kto następny ? Ja dziś troche wkurzona, bo mała słabo się rusza :( Zawsze po śniadaniu i gorącej herbacie dawała oznaki, a dziś prawie nic... Mam nadzieje, że to zmiana aury tak podziałała albo inne położenie, bo zaczynam się martwić... Mamo28, moja Maluszka też ma brzuszek mniejszy od reszty, ale taka budowa jest podobno normalna i do porodu może się wiele zmienić. Wczoraj nawet natknęłam się na jakiś artykuł o tym, że dziecko nie wygląda proporcjonalnie i głowa jest z reguły większa od reszty ciała lub ma nawet ten sam obwód i żeby się nie szokowac tym, bo to zupełnie normalne. Handzia bardzo dobrze opisała stawianie się brzucha. Robi się on twardy jak kamień i taki wypukły, jakby dziecko dupcie wypinało. Do tego boli podbrzusze jak na okres. Mam tak kilka/ kilkanaście razy w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, to stawianie się brzucha jest jakby skurczem przepowiadającym. Megisu, wczoraj już mnie nie było przy komp. a wszystkiego najlepszego z okazji imienin dla Twojego mężusińskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka chyba wczoraj po przeczytaniu Twojego posta, moja córeczka postanowiła zsolidaryzować się z Twoją, bo jest taka ospała jak nigdy. nie rusza sie, nie kopie, jedynie co jakis czas mi wypcha dupcie pod żebrem albo sie przeciagnie a tak to śpi jak jakiś niedźwiedź w zimie. dxiewczyny mam pytanie. czy boli Was czasem zołądek? mnie od trzech tygodni prawie codziennie boli żołądek. i to nie jest zalezne od jedzenia, bo boli czy jem czy nie, czy lekkie jedzenie czy cieższe, czy w nocy czy w dzien... nie jest mi niedobrze tylko boli żołądek;/ strasznie to uciązliwe. pomaga nospa, pomaga apap, ale zastanawiam sie czy to może zwiazane z tym ze macica zajmuje wiekszosc miejsca i żoładek protestuje czy po prostu mam cos z żołądkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko to stawianie brzucha może prowadzic do skracania się szyjki więc trzeba uważac na siebie. Poza tym ja odstawiłam już zupełnie nospę i trochę sie boję że teraz już szybko pójdzie. Mam nadzieję że jednak nie. A z drugiej strony już bym chciała. Nie chcę wyjsc na złą matkę ale jeszcze mi tak dobrze samej, bez tych obowiązków, to chyba ze strachu jak to potem będzie. A z drugiej str już bym chciała tulic małą i całowac po tych małych rączkach i nóżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia- miazga z tą dziewczyną! Chyba bym umarła ze strachu jakbym urodziła w domu, że co ja zrobie jak dziecko wyjdzie a nie bedzie oddychało albo bedzie miała jeszcze wody w buzi i w nosku. łooo oszalałabym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramysia mnie bolal żołądek jak brałam ten nieszczęsny magnez. Poza tym radzę pic siemię lniane, po 2 minutach jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja słyszałam że trzeba przecią od razu pępowinę ale w takim przypadku jak???? Matko fajnie że tak szybko jej poszło ale jak się tu zachowac, dobrze że mąż był przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie od razu ale jak za wcześnie się skraca tak jak u mnie od 29 tyg to poród też może byc o te kilka tygodni wcześniej. ale jak się oszczędza, dużo leży i bierze leki rozkurczowe to powinno byc dobrze, ja leków już nie biorę bo w pon kończe 36 tydzień więc teoretycznie mogę rodzic. Są też przypadki że dziewczynom dużo wcześniej się skraca szyjka ale dbają o siebie i rodzą w 40 tyg albo i później, nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Dzięki dziewczyny za wytłumaczenie tego stawiania się brzucha i z tego wynika że nie miałam jeszcze takiego czegoś. Mnie czasami boli żołądek ale to faktycznie od przejedzenia i przeważnie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
kama111111.....29......39 tc......02.09......Synek - Manuel Polcia91...........21......39 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....37 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......37 tc......10.09......Synek - Krystian ramysia91.......21........37tc......10.09.......córka- Marta Ło ło ło...........29........37tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......37 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......37 tc......14.09......Córka - ? Obzartuszek.......27......38 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......37tc......17.09......Córka - Dagmara espiro.............30........35tc......20.09.......synek- Adrianek Mama2008-2012...29.......35tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......35tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......35tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......35 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......34tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......35 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......35 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......35 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......35 tc......27.09......Córka - Kalina AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......35tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......35 tc......30.09......Synek Cypisek izka50mm...........32......35 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................ TP .......UR....... WAGA...... DŁ...... RP.... PŁEĆ mamuśka 2012....09.09.....28.07......2230.......51.......cc.....Gabr ysia MEGAN86..........01.09.....22.08......3330........52..... .sn......Dawid Ajponka........... 03.09.....24.08......2980........52......sn......Karolinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niech sie skraca, mi w sumie idzie 38 tydz. więc mogę rodzić. Może nawet wolałabym wcześniej, nie martwiłabym sie tak słabymi ruchami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee to Netka, przy Twoich 38 tygodniach to tylko się cieszyc z takiego stawiania :) Ja chciałabym dotrwac do tego 37/38 tygodnia, myślę że dam radę, zresztą mam wizytę dopiero 17-go a to będzie 39 tydzień więc lekarz chyba też jest tej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ajponka gratulacje :) Kto następny? Ja mogę iść z marszu :P Na ktg wyszły jakieś tam skurcze, a jak mnie odłączyli to pojawiły się silniejsze, ale nieregularne i ustąpiły. Wczoraj też doczekałam się pościeli do łóżeczka, ale zadowolona nie jestem. Czekałam 3 tygodnie w sumie to o wiele dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111.....29......39 tc......02.09......Synek - Manuel Polcia91...........21......39 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....37 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......37 tc......10.09......Synek - Krystian ramysia91.......21........37tc......10.09.......córka- Marta Ło ło ło...........29........37tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......37 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......37 tc......14.09......Córka - ? Obzartuszek.......27......38 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......37tc......17.09......Córka - Dagmara espiro.............30........35tc......20.09.......synek- Adrianek Mama2008-2012...29.......35tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......35tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......35tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......35 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......34tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......35 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......35 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......35 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......35 tc......27.09......Córka - Kalina AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......36tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......35 tc......30.09......Synek Cypisek izka50mm...........32......35 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................ TP .......UR....... WAGA...... DŁ...... RP.... PŁEĆ mamuśka 2012....09.09.....28.07......2230.......51.......cc.....Gabr ysia MEGAN86..........01.09.....22.08......3330........52..... .sn......Dawid Ajponka........... 03.09.....24.08......2980........52......sn......Karolinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra idę się szykowac bo mąż przyjedzie z pracy i mam zamiar wyjsc na spacer póki pogoda dopisuje, tzn słońca brak a temp idealna dla mnie. A potem pójdziemy gdzieś na obiad bo nie mam dziś weny do gotowania. Wieczorem mamy gości więc mogę się już dziś nie odezwac, jutro raczej też nie bo chcę spędzic jak najwięcej czasu z moim m. Jakoś przez tą kłótnię stęskniłam się za nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie mam nic przeciwko stawianiu się brzucha ;) Oczywiście nie jest to najprzyjemniejsze uczucie, ale teraz np. dziś tak sobie myśle, że jak nie czuje wyraźnych ruchów to mógłby mi się ten brzuch tak postawić, żeby coś sie zadziało w kierunku porodówki ;) Teraz jest taki okres, gdzie wszyscy dookoła przeczulają na punkcie tych ruchów, że musi być ich tyle i tyle, że trzeba to monitować, że człowiek się stresuje gdy nagle jest dłuższy spokój. Tym bardziej, że różnych historii tez się nasłuchał nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki! odmeldowuje sie rozpakowana:D Dziekuje Wam za posty i esemeski wsparcia a pozniej za liczne gratulacje :*:*:* wczoraj o 19.30 wypisali nas do domku, Dawidek jest cudowny siedzi ciagle przy cycusiu:D ogolnie czujemy sie dobrze :) odnosnie porodu to udalo mi sie bez znieczulenia urodzic:) o bolu juz nie pamietam jak trzymam mojego Babelka w ramionach:D jestesmy z mezem przeszczesliwi:D aha mezus byl ze mna przez caly porod dzielnie mnie wspieral :* jestem bardzo nie wyspana wiec spijcie na zapas :p pozniej wstawie foteczki:) narazie nie nadrobie co nastukalyscie przez te kilka dni ale mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze i trzymam teraz za Was kciuki:D Ajaponka kochana gratulacje z calego serduszka zdrowka dla Ciebie i Malenstwa!!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia to nie prawda, że pępowinę trzeba od razu odcinać, coraz częściej zdarzają się kobiety, które chcą by odciąć ją dopiero po naturalnym ustaniu jej pulsowania, a nie dzieje się to od razu jak dziecko przyjdzie na świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o zmiane w tabelce Dawid 3330g/52dl. porod SN. z gory dziekuje buziolki kochane:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan, już zostało zmienione jak tylko obwieściłas nam radosną nowinę ;) Ciesze się, że już jesteś z nami. Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia Dawidka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan86 fajnie, że już jesteście w domu :) mam nadzieję, że jak znajdziesz chwilkę czasu to opiszesz nam dokładnie przebieg porodu, bo nie ukrywam jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :-) coś nie mogę dotrzec do komputera ostatnio, ciagle zajęta jestem. Ajponko wielkie wielkie gratulacje :-) strasznie sie cieszę ze z wami wszystko ok :-) ach jak ja ci zazdroszcze :-) wczoraj późnym wieczorem myslałam o tobie intensywnie jak pisałam ostatniego posta :-) czułam ze się zaczyna.... Megan :-) nastepna szcześciara :-) Izka co do stawiania się brzucha to u mnie coś takiego nie występuje wogóle. Moze jeszcze wszystko przede mną Netko Zosia??? :-) a czemu nie :-) dzięukuje w imieniu męża za życzenia :-) Polcia a co z tą pościelą ze nie jestes zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teściowie kupowali łóżeczko i pościel i mielismy razem wszystko wybrać miało to być na poczatku lipca, ale teściowa stwierdziła, że za wczesnie i na poczatek sierpnia to przełozylismy. Do końca mi się to nie podoboało bo nigdy nie wiadomo co się stanie albo będzie trzeba dokonać wymiany a to trwa tydzień. I gdy pierwszy raz pojechjałam do szpitala 31 to pogoniłam D. a on swoją mame i kupili łóżeczko z materacykiem i prześcieradłem za resztą pościeli mielismy czekać bo ja chciałam zieloną w misie a ona w sklepie nie miała więc powiedziała, że szybko ją sprowadzi. No ok. Niestety zielonej już nie było i się pyta czy może być niebieska ok zgodziłam się ale miała byćw misie i z moskitierą. Przywiozła w misie ale z materiału a nie moskitiery bo się zapomniała no to znowu wymiana. Ja ucieszona że w końcu będzie taka jaką chce, któa tak bardzo mi sie podoba, a tu znowu problem - takiej jak ja chce nie ma! I czy może być niebiesko-żółta w myszki. Teściowa wzięła tą bo zielona w ciuchcie była paskudna. Mało tego teściowa uparła się, że wypierze poszewkę na kołdrę i poduszkę żeby była mięciutka inie mogłam jej wczoraj przegadać. Ona pracuje w soboty czasu nie ma więc ja bym mogła to zrobić. Wiem jak było z ciuszkami dla Oliviera które odkupiła od znajomej...Ale przegadać nie mogłam bo to musi być mięciutkie i ona lepiej się tym zajmie. Powoli zaczyna się zbierać tych "kwiatków" i jak nie wytrzymam to nie będzie miło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odcinania pepowiny to zgodze se z olczakiem, nawet sama zastanawiam sie czy nie poprosic w szpitalu, żeby odcieli pepowine kiedy przestanie pulsowac. nie trwa to długo bo pare minut w tą czy w tą nie zrobi dla nikogo różnicy a dla dziecka bedzie mniejszy szok. no ale czy ktos mnie wtedy bedzie słuchal to nie wiem;p megan fajnie, że się odezwałas:) jak znajdziesz chwile to napisz coś wiecej o porodzie..:) polcia-strasznie dużo zachodu jak na jedną posciel dziecięcą :) szkoda nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Doladnie Polcia91 postaraj się wyluzować i nie denerwować,bo to szkodzi. Ajponka bardzo się cieszę,że Mała jest cała i zdrowa hehe :) Gratulacje!!!! Jadę do szkoły rodzenia.Ciekawe czy będzie dziś fajnie czy nudno....Zajęcia trwają aż 3 h. Mi się brzuch chyba też nie stawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×