Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
widze, że temat listy wyprawkowej na tapecie:) Ja tez mam taka listę z kwotami, które przeznaczam na konkretna rzecz a obok piszę ile faktycznie zapłaciłam. W 90 % przypadków płace mniej ( na szczęscie) więc ta wyprawka może taka droga nie będzie jak na początku się wydawało. robwalka-zazdroszczę, że masz wizyte w czwartek. ja bym mogła chodzić raz w tygodniu Maluszka oglądać. Wspólczuje tym co mieszkaja w bloku, bo np. wczoraj wyjełam leżak i leżałam w cieniu. Zdecydowanie chłodniej niż w domu. Własnie pozbierałam pranie- a z prasowaniem rzeczy dzieciaczka poczekam na chłodniejsze dni:):) co do butelek to kupię jeden rodzaj a ze 3 rodzaje smoczków, bo nie wiem który małej spasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie jestem na etapie oglądania i porównywania cen. zdecydowanie najtaniej jest na allegro, mimo opłaty za przesyłkę oplacają się te rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wózek, łóżeczko butelkę+smoczki na pewno kupię w 1 sklepie bo jest tam taniej niż na allegro albo te same ceny a wolę podotykac czy wszystko jest takie solidne na jakie wygląda, czy łózeczko się nie buja itp. Ciuszki też wolę kupowac w sklepach bo sprawia mi to olbrzymią frajdę. Z allegro jeśli już to kupię pościel do wózka i łóżeczka bo to akurat jest tańsze niż w sklepach i staniki dla karmiących. Kosmetyki też wolę w aptece kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co według Was jest tańsze na allegro? Pytam z ciekawości. Bo ciuszków trochę nakupiłam i wydały mi się tańsze niż na allegro. Np półśpioszki kosztują tam ok 14 zł a ja dałam 7 zł. za body po 5, 6 zł. Muszę jeszzce dokupic ze 3 szt pajacyków r.56, niedrapki 2 szt i czapeczki. No może jeszcze jakiś sweterek nie za gruby w rozm 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko , ale dziś spiekota !!! Nie cierpie takich upałów, nie ma czym oddychać i ciężko się chodzi ;/ Jeśli chodzi o allegro to ja uważam, że nie wszystko się opłaca. Tzn. zależy ile rzeczy będziemy mogły dostać u jednego sprzedawcy. Ja mam z reguły ten problem, że u każdego podoba mi się coś innego i gdybym miała tak właśnie kupować to z przesyłką wcale nie wynosi mnie taniej niestety. W czwartek może już mi się uda przywieźć pierwsze rzeczy dla Maluszki: ciuchy, łóżeczko, wanienkę. Muszę zacząć wreszcie odhaczać z listy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny właśnie zdałam sobie sprawę że rozwiązanie tuż tuż. Fajnie tak kupowac wszystko i o tym mówic ale to naprawdę już niedługo!!! I mam pytanko czy kupujecie do wanienki podkład z gąbki żeby dziecko się nie ślizgało w niej? Bo moja kolezanka miała i bardzo to wygodne zwłaszcza na początku jak nie ma się wprawy ale na necie wyczytałam że gromadzi się w tej gąbce dużo bakterii i nie są wsakazane-i mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będe miała taką gąbeczkę, ale będę ją wyparzać po każdej kąpieli. Dawniej stosowało się pieluszki tetrowe zamiast tego. Rozkładało się pieluszkę na dnie wanienki i dziecko się nie ślizgało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupuję z allegro,ponieważ wolę wszystko co chcę kupić pooglądać na własne oczy,podotykać!smerfaskr ja niestety mieszkam w kamienicy na 2 piętrze więc również zazdroszczę tym którzy mają swój ogród!handzia26 my kupujemy zwykłą wanienkę,a na spód będziemy kładli pieluszkę tetrową,z córą się sprawdziło więc teraz zrobię tak jak wtedy!co do smoczków to muszę kupić kilka rodzai-do mleka,soków czy herbatek po kaszki-z tym że kaszki chyba będę podawać już z łyżeczki-zobaczymy jak to będzie!zamierzam kupić na razie 2 smoczki uspokajacze,na razie po 2 butelki do mleka(szklane) i 2 butelki do herbatek(plastikowe)w późniejszym czasie butelki plastikowe do soczków!sama nie wiem jak to będzie(mam nadzieję,że kolki nas ominą)bo córka miała tylko raz,ale gdyby co to będę zmuszona kupić te specjalne butelki ze smoczkami przeciwko kolką(zobaczymy czy się sprawdzą),no i na 1 miejscu laktator-mam już upatrzony LOVI SENSO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan jaka Ty zgrabniutka jestes:):) I powiem Ci ze brzuszki mamy podobne:)) pocieszam sie ze nie mam takiego małego::D:D:D Ja nie kupuje tej gabki, pielucha tetrowa tez sie sprawdza, moja ciotka jak kapała to zawsze z m i jedno trzymało a grugie myło, zreszta czytałyscie ze nie powinno sie codzennie kapac małego dzicka?? pewno ze jak sie mu lewa po jedzeniu albo cos inego o obowiazkowo trzeba kapac. Co do zakupów to ja wiekrzosc kupje w sklepach, nie wszystko sie opłaca na allegro i tak jak juz pisałyscie w sklepie mozna podotykac i wiesz co kupujesz. Ja juz wysiedziec nie moge jak dobrze pojdzie to ok 19 pojade do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia podziwiam, ja na szczęście w domu cały dzień bo w pracy dziś bym nie wytrzymała, choc jutro muszę tam zajrzec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan fajny brzusio,mój taki sam duży-pewnie też jest ci ciężko wszystko robić,ja mam nawet kłopoty z myciem włosów,jak się zginam żeby umyć włosy pod prysznicem to mam problem z wyprostowaniem się!u mnie też upał straszny,stopy puchną i jak na razie nic więcej!dziewczyny czy was tez tak bolą kręgosłupy?mnie szczególnie jak coś robię na pół pochylona np.sprzątam czy jak pisałam wcześniej myję włosy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsumie to trzyma mnie tylko kasa:(( ktorej ciagle brakuje, jeszcze mamy teraz problemy z tymi tesciamy nic sie nie dokładaja do rachunków a m sie nie upomni z racji ze tesc chory!!!!!! Ja juz wysiadam ale chyba juz nic z tym nie zrobie:(( obawiam sieb co to bedzie jak sie Mała urodzi jak sobie poradze z tym wszytskim. Przekonałam sie choc na bardzo krótko co to jest byc na swoim, swoja kuchnia, i chociaz by najmniejszy metraz ale SWÓJ i czujesz sie pewnie, a nie takjak ja... Buuuu wiem ze znowu smece ale musze sie wygadac!! Tak wiec gdyby było inaczej to napewno bym poszła na zwolnienie choc m ciagle powtarza zebym szła na wole ze sobie poradzimy, a ja wiem ile kosztuje utrzymanie domu i do tego cała wyprawka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia, ale jakbyś poszła na l4 to przecież dostawałabyś 100% wypłaty, więc kasa by była. No chyba, że masz pracujesz nieoficjalnie ;) Co do mieszkania z teściami to ja doskonale Cię rozumiem... Dopiero gdy się wyprowadziliśmy poczuliśmy co traciliśmy. Po 3 latach spędzonych pod jednym dachem głupie "dzień dobry" może stwarzać problem. Dlatego jak tylko będziecie mieć możliwość to uciekać na swoje, lub nawet na wynajem jak psychicznie nie będziesz dawać rady z teściówką. Szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ale mam sporoą premie dlatego ze kobieta kóra ze mna była jest na l4 od grudnia i ja ją zastepuje wiec mam dodatkowe pieniazki, ale jak takie upaly beda to pieprzyc kase nie chcde narazac małej. Jest ten problem z tesciami ze m sie nie chce wyprowadzic bo tesciu jest chory, tesciowa nic przy nim nie zrobi bo ma taka nature wiec wszystko spoczywa na Nas, m nie chce ich zostawic i z drugiej strony sie nie dziwie ale dziwie sie tesciowej bo zamiast sie zajc mezem to ta ma jeszcze siłe zeby mi dogryzac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuję... a czy w perspektywie macie jakąś wyprowadzkę jak teściu wyzdrowieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak...ale obawiam sie ze tesc nie wyzdrowieje choc zycze mu jak najlepiej a jak tesc umrze to pewno tym bardziej m nie bedzie chciał wrócic na mieszkanie w którym juz mieszkalismy wiec wtedy juz całkiem oszaleje z tesciowa!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu, przykro mi, nie myślałam, że aż tak chory... Na pewno jakoś rozwiążecie ten problem. Nie może być tak, ze mąż nie będzie brał Twojego zdania pod uwagę, a Ty się będziesz przez pół życia meczyć i użerać. Mam nadzieje, że dojdziecie do porozumienia alexia, 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
alexia ja Cie dobrze rozumiem. moja rodzina nawet tu do mnie nie przyjeżdza, bo wiedzą jakie sa moje stosunki z teściową i nie chcą stwarzać pozorów, byc mili. Po prostu ja do nich jeźdże a azaczną oni do mnie jak sie wyprowadze. Teściowa natomiast faworyzuje drugiego syna i przyszła synową, dzowni po nia na drugi koniec wsi, żeby ta jej włosy pofarbowała ( przeciez ja tez to mogłam zrobić), czy spotyka sie na kawce z jej mamą. Wiem, że kasa jest potrzebna, bo ja tez dostawałam "miedzy nami" pieniądze za nadgodziny. Ale zdrowie maluszka jest wazniejsze. Co do allegro to fakt, opłaca sie tam kupowac ale tylko niektóre rzeczy, bo czasami wysyłka jest strasznie droga . Gabki do kapieli nie kupuje- w naszym przypadku w grę wchodzi pielucha tetrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuje dziewczyny mieszkania z teściową. My od 6 lat mieszkamy u siebie, spłacamy kredyt i jakos dajemy radę. Nie wyobrażam sobie żeby miał ktoś mieszkać z nami albo żebym ja mieszkala u teściowej. Zreszta kilka lat temu zaszła mi za skóre porządnie i od tego czasu ma zakaz wstepu do mojego domu. u mnie do kapania sprawdzila sie gąbka i teraz tez na pewno ja kupie. Pierwsze slysze z tymi bakteriami. Ja po każdej kapieli porządnie ja wykrecalam i kładłam na grzejniku żeby wyschła wiec nie było raczej możliwości zeby zalęgly sie tam jakies bakterie. a dodatkowo co 2-3 miesiace zmienialam na nowa. Zakupilam dzisiaj na allegro wózek, pościel, leżaczek i nianie elektryczną. zostal mi jeszcze przewijak i koniecznie muszę zakupic termometr lepszy bo przy dwojce dzieci bardzo sie przyda. a reszte zakupów zaplanowalam w tesco. zreszta ubranka tam kupione bardzo sobie chwale bo gatunkowo sa super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Wy juz tyle macie a ja prawie nic... ciuchów pełno po siostrzenicy troche nowych i tyle.. wózek z łózeczkiem do odebrania w sklepie, a gdzie posciel i inne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Kobietki pomocy!!! Piszę bo do lekarza mam dopiero na czwartek. Mam straszne kołatanie serca, boje się, że w któymś momencie dostanę zawału. Naprawdę, przeraża mnie to. Naczytałam sie, że to niekiedy normalne, ale ja nigdy czegos takiego nie mialam. Oddycham jak słonica i myślę tylko żeby nie paść. Ma tak któraś z was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy tak nie miałam... Moze połóz sie i oddychaj głeboko.... albo dzwon do gin jak masz taka mozliwosc i pytaj czy to normalne nie wiem co Ci na to powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Boję się trochę. Uderzenia serca czuję w uszach, szyi i gardle. Żadna tak nie miała. Ciśnienie 110/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Jak leżę to jest jeszcze gorzej !!! MASAKRA JAKAŚ. Dziecko śpi, mąż w pracy. Mam nadzieję, że zaraz przyjedzie, bo zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciśnienie w porządku. Połóż się, nogi połóż wyżej na jakiejś poduszce i leż spokojnie, powinno przejśc ale na wszelki wypadek zadzwoń do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obżartuszek weź magnez jak masz. ja mialam przepisany wlasnie na to. cisnienie masz w normie wiec moze to tylko chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Dzięki. Juz mi trochę lepiej. Zaraz wezmę ten magnez. Udao mi sie kupić na allegro wóżeczek Mutsy. Jestem zadowolona, bo i ja w końcu kupiłam coś wiekszego. Mama 2008-2012 niewiem czy czytałas moj wpis, ale tez mam czterolatka z czerwca 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
obżartuszek- mam nadzieję, że lepiej się czujesz:) Dziewczyny, któa może i ma siłę uciekac na pole bo jest super "chłodno", mozna w końcu pooddychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Mąż wrócił to czuje sie spokojniejsza. Jutro ide do lekarza niech da jakies skierwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×