Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
OLCZAK dzieci po kąpaniu płaczą, bo lubią przebywać w odzie, bo koajrzy się z mieszkaniem w naszych brzuszkach- ja zrobiłam eksperyment wyjełam ja z wanny ryk, wsadziłam i radość:) DZIĘKI ZA POPRAWĘ TABELKI zaglądne później jak znajdę chwilkę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobitki :-) po cieżkiej nocy Olimpia się uśpiła, ciekawe na jak dlugo.... ............................................................................................................................................ SMERFA miałam cie pytac jak twoja mała po sok marchewkowym? powiem c szczerze ja bym sie bałą takiemu maluchowi dać.... ............................................................................................................................................... Czy któras z was uzywa SIB SAMPLEX kropelki, jak tak napiszcie mi jak wy je podajecie, bo już sama nie wiem..... .................................................................................................................................... Powiem wam jeszcze jedną rzecz, wiecie ze ja dalej mam jeszcze spuchnięte nogi...zastanawiam sie czy to normalne, moze ja chora jestem na coś :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA miałam cie pytac a o co chodzi z tymi napieciami u dzieci? o jakoś widac tak gołym okiem? podob jak dziecko ma takie napiecia nie wolno szczepić tak mi powiedziała moja pediatra a otbie co na ten temat powiedziano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
SAb simplex zacielam dawać od kropelek bo gdzieś tak wyczytałam, ale lekarz powiedział że wystarczy w ciągu dnia 6kropel a około 10 jak ma silne kolki w godzinach kolek. Ja karmiłam już butlą więc dawałam je do mleka co 3 godziny. ale podobno mają lepsze działanie łyżeczką przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!kolejna ciężka nocka,ale nie przez kolki bo jak na razie się nie pojawiają,po prostu Kacperek chodzi spać ok.2-2.30 bo jest wyspany,a my padamy i coraz częściej się kłócimy o pierdoły!Megi co do spuchniętych nóg-ja też mam okropne-łydki,stopy-tragedia!ginekolog kazała mi jeszcze poczekać,a jak nie minie do chirurga naczyniowego!co do napięć o które pytałaś-to fakt z tymi szczepionkami,można szczepić ale nie na wszystko!a te napięcia może stwierdzić lekarz,a co ciebie niepokoi o wszystkim mów,mały jest przez te napięcia nerwowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA no moja małajest bardzo nerwowa i zastanwiałam sie czy to cos nie z tych rzeczy ale nic dziwnego nie robi wiec...:-( macha nożkami i raczkami wierci sie ale to chyba normalne. ........................................................................................................................................ 12341234 itd :-) własnie sie cały czas zastanawiam bo w dawkowaniu w kropelkach pisze żeby dawac do kazdego jedzenia 15 kropelek troche mnie to przerazało wiec dawałam co drugie karmienie po 5 do 8. Cholera moze za dużo jej daje :-( i bardzo pierdzi, sadzi bączki jak talala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sab simplex daje 15 kropli przed każdym jedzeniem ale tylko przez tydzien nie dłużej. synek raz mial kolke i dzieki kropelką jak narazie ich nie ma. Bede miała te krople z niemiec jak by ktoś chcial kupic bo mama mi przysyla tylko ze az 4 butelki a mi jest az tyle nie potrzebne. bo nie bede faszerowac tyle lekami. Dziewczyny mam pytanie ile wasze dzieci jednorazowo nie śpią? bo mój Dominik nie spał wczoraj od 10 rano do 2 w nocy! 16 godzin! nie wiem czy to normalne, zasypiał kilkukrotnie na 10 minut po czym się budził i tak w kółko. nie miał kolki bo nie płakał specjalnie głośno ani panicznie tylko co jakis czas poryczał potem jak na rece albo na kolankach pobujałam to spokój, w wózeczku bujaliśmy też spokój ale na 10 minut.. ja nie wiem :/ martwie sie, jutro położna przyjdzie i zobaczymy co powie, a po za tym pójdziemy z tym do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BETISMILE u mnie jest to samo, Olimpia potrafi nie spac od 7 rano do 23 :-( prze z ten cały czas uspi sie dwa razy po 15 min. I tak własnie kwięka miałczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Dagmara też potrafi długo nie spać, ale wkońcu dzieci są coraz starsze i nie będą przesypiac całych dni.. Wręcz przeciwnie. Kiedy naprawdę będą zmęczone to same zasna. Ja wychodzę z założenia że jeżeli Mała nie płacze, ma sucho i jest najedzona, a mimo to nie śpi to najwidoczniej śpiąca nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak zgadzam się z tobą, ale ten mój on nie lezy sobie spokojnie, zawsze sobie jęczy, popłakuje troszke itd, zaczełam go uczyć ciuckac smoczka bo tak to przez chwile nawet nie było by spokoju. leje mu kropelke boboticu malinowego na smoczek i dzieki temu ciucka smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla odmiany Kacper daje mi nawet popalić w dzień-lulam,tule,noszę,śpiewam-zasypia mi na rękach,odkładam go do łóżeczka piszczy i zaczyna płakać-mam tego dnia dzisiaj dosyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego napięcia to u Kacpra jest prawej strony ciała-zaciska często prawą piąstkę,napina nóżki aż czasami nie idzie mu ich zgiąć w kolanach albo podkurcza je,pręży się i denerwuje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tylko na chwilke:) u Nas jak narazie dobrze.. nie chce zapeszac ale ładnie mi spi i je. betismile ja bardzo chetnie takie krople bym kupiła jesli mozna?????? Trzymajcie sie kochane, bo wiem ze jestescie zmeczone:**** Lece cos zjesc poki mała spi:) Buzkiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny te które mają już pierwsze szczepienia maluszków za sobą :-) JAKIE SZCZEPIONKI WYBRAŁYŚCIE? 3 Ukłucia czy skojarzeniową 3 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper daje popalić,śpi po pół godziny i się budzi-nie wiem co jest?jestem na prawdę zmęczona!Megi co do szczepień ja na razie zaszczepiłam WZW B,a nad tymi skojarzonymi się zastanawiam,na pewno jakimiś zaszczepimy ale wolę te pojedyncze,którymi szczepiłam córkę! madziulkao7 mój synek ma krostki na buzi tak jak wam kiedyś pisałam-zapytaj pediatrę o jakiś krem-takie krostki to skaza białkowa albo rumień-często przemywamy małemu buzię wacikami z przegotowaną wodą i smarujemy kremem PERFECTA BABY-krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała-hipoalergiczny,do skóry wrażliwej,suchej i atopowej,pytałam lekarza o to i powiedziała,że zniknie to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper daje popalić,śpi po pół godziny i się budzi-nie wiem co jest?jestem na prawdę zmęczona!Megi co do szczepień ja na razie zaszczepiłam WZW B,a nad tymi skojarzonymi się zastanawiam,na pewno jakimiś zaszczepimy ale wolę te pojedyncze,którymi szczepiłam córkę! madziulkao7 mój synek ma krostki na buzi tak jak wam kiedyś pisałam-zapytaj pediatrę o jakiś krem-takie krostki to skaza białkowa albo rumień-często przemywamy małemu buzię wacikami z przegotowaną wodą i smarujemy kremem PERFECTA BABY-krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała-hipoalergiczny,do skóry wrażliwej,suchej i atopowej,pytałam lekarza o to i powiedziała,że zniknie to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexia ok to się zgadamy na nk, bo jeszcze ich fizycznie nie mam, mama mi wyslala w piatek z niemiec wiec powinny byc kolo kolejnego piatku, dam Ci znac kiedy bedą dokładnie :) madziulka moj tez ma krostki na buzi i na dodatek na glowie, buzi niczym nie smaruje tylko kremikiem na dzien, czxekam az jutro polozna przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki - co za dzien!!!!!!!!!!! Beti ja bym chciała te kropelki, napisz mi na nk kiedy by były i ile bedą kosztowac ?:) Dzis miałam urwanie pępka z tą moją Zośką, już wiem co przezywa Megi i inne dziewczyny,ktorych dzieci nie chcą spac i są nadpobudliwe. Dziś byllismy u rodzinki i mała dała nam popalić niesamowicie, nie mogła zasnąc, od rana tylko dwie drzemki 15-minutowe i to zmeczenie i niewystarczajaca ilosc snu powodowaly ze byla mega nerwowa. Masakra jakaś!! Ani na rączkach, ani w bujaczku, ani tak ani siak, do tego ludzie ktorzy albo cos do niej mowili, albo do siebie i hałas- padam na twarz... Wspłczuje wszystkim tym którzy codziennie zmagaja sie z taką bezssenoscią u swoich dzieci. zmykam lulu, przepsanej nocki życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć :) To ja się dołączę: NICK..........IMIĘ DZIECKA........WIEK.........WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.............13...........2 230. .............4 100 MEGAN86.........Dawid................10...........3 330...............5 200 smerfaskr ...... Karolka...............9.............2 700..............4 500 Robwalka........Kacper.................8............2 240..............3 600 mulfon83........Kornelia................8............3 360.............4 400 1234.............Tobiasz.................8............3 750..............5 120 Madleenn........Krystian...............6..........3 550................???... ramysia91.......Marta..................6............3 300...............5 300 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika.............5..........2 810.. ..............???.. Megisu............Olimpia................5............3 630 ......... ..4 300 Betismile.........Dominik................4........3 920................???.... madziulkao7.....Nikola..................4............3 392........... 4 300 Netka0902.......Zosia...................4..........3 280................???... olczak............Dagmara...............4............3 950.............4 550 1alexia2..........Kamila..................4..........3 600.................???.. Mama28.........Kalina...................5.............3190................???? Strasznie dużo napisałyście przez ostatnie dni,ale zasypiam,więc napiszę tylko Megisu78,że my też mamy pierwsze jak to nazwałyście stuku puku :P za sobą i niestety też mnie coś bolało,a jestem także po cesarskim cięciu. Byłam kilka godzin przed stosunkiem u ginekologa i stwierdził,że wszystko jest ok. Nie mam więc pojęcia co tam boli :/ Wiem,że nie chodzi o stres. No cóż....miejmy nadzieję,że następnym razem będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) i jak wasze dzieci zniosły zmianę czasu? Dagmara trochę marudzila w porze kiedy powinna być kapana ale jakoś dalismy radę. W nocy też nie było źle. Co do szczepień to czeka nas to 13 listopada i chyba wybiorę skojarzone 6w1.. Dobra idę jeszcze pospać z Mała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej zmiana czasu skończyła sie kapiela godzinę wczesniej ale mała tez w dzien wcale nie spała wiec tak naprawde nie wiem czym to spowodowane szczepionke miałam z nfz czyli 3 kłucia- nic strasznego dla dziecka tylko dla pilegniarki która marudziła ze musi tyle kłuc jakby nie mozna było kupic szczepionki 3w1. cóz niekazdego na to stac... w sobote mamy chrzciny i nie mam pomysłu na drugie danie. Nie chciałabym kotletow smazyc tylko zrobic coś dzien wczesniej ale pomysłu brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc moje dziecko chyba wogóle nie odczuło zmiany czasu, bo spi kiedy jej sie podoba je kiedy jej sie podoba wiec wiadomo ze kąpiemy ją wtedy kiedy można z reguły miedzy 18-20. Wasze dzieci wszystko tak regularnie mają? moja mała wczoraj wieczór pobiła sama siebie miała jesc około 23 ale uspiła mi sie o 22 na łózku wiec położyłam sie koło niej i obudziłysmy sie ok 3 w nocy. To normalne? tyle nie jadła i swietnie spała hmmmm. .......................................................................................................................................... Mam jeden problem nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze z moją małą cos nie ten jesli chodzi o te napiecia miesniowe, cholerny internet, człowiek sie naczyta i mętlik w głowie, dlatego wypytywałam ROBWALKE jak to jest z tymi napieciami. Mój mąż twierdzi ze nic nie widzi i z małą jest wszystko ok, ja juz sama nie wiem :-( a 6 listopada mamy szczepienie a ponoc nie wolno jakby było cos nie tak.Dzisiaj bede próbowac umówic wizyte do neurologa ale zapewne bedzie dopiero za miesiąc albo dłuzej.....i co ja mam teraz robić?????? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA pyszne są piersi z kurczaka z pieczarkami i serem.Pieczarki usmażysz sobie dzień wczesniej a przed przyjsciem gosci na brytwanke wyłożoną folią układasz wszystkie piersi, przyprawiasz wegetą lub solą i pieprzem smarujesz kazdą majonezem dość grubo na to pieczarki i na to plasterek sera żółtego i gotowe, wszystko na raz do piekarnika na 15-20 min i za jednym zamachem mamy miecho dla wszystkich :-) nam to bardzo smakuje, przepis dostałąm od kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! wczoraj napisalam posta ale go wcielo i sie nie wyswietlil... a tez mialam problem i pytalam Was dziewczyny o to jak odroznic kolke od bolu brzuszka... wiem ze Wam moze to pytanie wydac sie smieszne ale ja wczoraj przezywalam totalna masakra. maly mial po raz pierwszy taki atak bolu wiec nie wiem pod co to podczepic... kupki robil, nozek nie wyciagal ku gorze... ale od godz 17 bardzo plakal, niczym sie nie dal uspokoic... obudzil sie o 5 rano i nie spal do godz 21:/ mial moze dwie drzemki ok 15 minut... zrobilam mu masaz brzuszka i robil wtedy pierdzioszki... wypil butelke herbatki koperkowej (pierwszy raz) minki robil przy tym przeslodkie:) pozniej byla kapiel, jedzenie i w koncu usnal... noc przespal ladnie i teraz tez spi tak jak zazwyczaj... nie wiem juz sama czy to byl bol brzuszka czy zmiana czasu i pogody (u nas od wczoraj sypie snieg i jest bialo na zewnatrz) moze to tak na niego wplynelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfa mi smakuja piersi z kurczaka obtoczone w platkach migdalow... latwo sie robi a w smaku bardzo dobre, dobry jest tez schabowy nadziewany pieczarkami i serem obtoczony malutkimi grzankami... jeszcze jako salatke mozesz zrobic salatke z kurczakiem z gyrosem. na chrzcinach mojego synka gosciom bardzo ta salatka smakowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr ja tez mam zamiar zaszczepic synka trzy razy.. a jak pielegniarka mi cos powie to jej odpowiednio odpowiem... to jest jej obowiazek zaszczepic taka jaka maja refundowana w osrodku w ktorym pracuje... bardziej bym zrozumiala jakby krecila nosem na szczepionke ktora bym sobie sama zakupila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!my jesteśmy po wczorajszym mega padnięci-okazało się,że cały dzień małego męczyły chyba bóle brzuszka bo miał problemy z purtaniem-wszystko skończyło się oczywiście kolką ok.24 a poszliśmy spać przed 1,ale cały dzień piszczenia,płaczu,jęczenia i nie spania małego mieliśmy dość choć widzieliśmy,że coś mu dolega,coś jest nie tak bo jak Kacperkowi nic nie jest to się śmieje,gaworzy taki fajny chłopaczek!Megi my też musimy umówić się do neurologa,na pewno dostanę fajny termin(za miesiąc czy dalej?),a jutro idę osobiście umówić nas do neonatologa,a raczej idę ich zjeb.... za popieprzenie terminu wizyty!Megi a co cię niepokoi w zachowaniu małej?wiem tylko,że nie tylko wcześniaki mają takie napięcia mięśniowe bo dzieci urodzone o czasie również!moja lekarka stwierdziła,że czym więcej specjalistów zobaczy Kacperka tym lepiej bo będzie przebadany pod każdym kątem!Megi jak masz jakieś obawy to zaszczep mała na razie WZW B-dawka przypominająca po szpitalu!dzieci z napięciem mięśni powinny mieć odwleczone szczepienie przeciwko krztuśćowi-dlaczego nie wiem?zapytaj pediatrę co sądzi o twoich spostrzeżeniach co do małej,poza tym ona musi wystawić ci skierowanie do neurologa ,chyba że idziesz prywatnie!sama poszłabym prywatnie do neurologa i neonatologa ale koszty wizyt są porażające :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×