Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

betismile niestety kolki są codziennie,ale tak jak się pojawiły tak niespodziewanie się skończą-my to przerabiamy!codziennie podajemy Kacprowi krople ESPUTICON i BIOGAIA,ma zmienione mleko-jest lepiej ale jeszcze to nie to,poza tym dopajamy go herbatką koperkową BOBOVITA albo HIPP!co do szczepionek to jeszcze się zastanawiam,tak jak pisałam w czwartek szczepimy na WZW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my po badaniu uszek i wszystko wporządku :) co prawda wiedziałam że słyszy bo jak puszczę jej pozytywkę lub grzechotka pohałasuje to się uspokaja, ale teraz gdy potwierdził to lekarz to jestem spokojna :) jeszcze jutro ten pediatra.. Trochę się denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkao
U nas dziś była położna. Stwierdziła że mała jest trochę żółta nadal i musimy isc do lekarza Ja tam tego nie widzę ale skoro ona tak twierdzi Mała ma 54cm i 4300g a w piątek ma miesiąc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
smerfaskr,a nie ma pozycji,w której ta blizna po cesarskim cięciu Cię boli?Zastanawiam się szczególnie nad pozycją od tyłu....Naprawdę nic Cię nie bolało.Ja się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mama28 blizna boli mnie tylko jak mała mi ja kopnie ( czyli praktycznie pół nocy) a atak naprawdę nic nie bolało.Swoja drogą blizne widziałam dopiero przed samym badaniem u lekarza, bo wczesniej się bałam popatrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja sie melduje, w oczekiwaniu az cora sie obudzi, bo juz kwęka wiec zaraz bedzie krzyk bo głodna:) U Nas pogoda beznadziejna, i zastanawiam sie co z tym spacerem wczoraj nie byłysmy bo sie bałam, mała ma katarek i nie wiem czy cos stosowac czy poczekac moze sam przejdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz przepraszam, teraz mała trochę się sobą zajęła, więc mam trochę czasu :) Dziewczyny uważajcie bardzo jak podnosicie małe.. ja własnie zrobiłam to kilka tygodni temu za szybko i mi się coś zerwało przy kręgosłupie.... stąd moja nieobecność, zastrzyki z ketonalu i leżenie, bo ni mogłam dosłownie niczym ruszyć, jakbym była sparaliżowana..... Już pomału wracam do normy, ale była dosłownie masakra, wierzcie mi.... także jak mówił mi doktor :podnosimy pomalutku, bez gwałtownego prostowania się :) A wczoraj było szczepienie... przeżyłyśmy :) wzięłam tylko te obowiązkoweZuza jest małym kolosikiem jak na swoją wagę urodzeniową, bo waży 4080 i mierzy 53 cm :D Juz zażywam tabletki anty :) cerazette, czyli te co kiedyś COśmiałam napisać jeszcze.... zaraz dopisze... Aaaa spanie.... Moją Zuzę też łóżeczko parzy w ciągu dnia, w nocy śpi, ale w dzień... nie ma szans... kłądę ją tam gdzie akurat sama przebywam... plus dużo spacerów i wtedy śpi jak suseł... na kolkę Sab siplex jej podaję, smerfka, już tamta butelka od ciebie dawno zużyta :D ;) ale pytałam jeszcze pediatry czy czasami karmienie mieszane nie ma wpływu na to, że on asię tak pręzy i sztywnieje jak załątwia swoje sprawy... powiedziała że nie ... ale jednak jak miałam zastrzyki to Eł karmił ją tylko MM i wted tak się nie męczyła.... A pediatra przepisała mi tylko jeszcze Debridat.... ale nie mam jak jej podać, bo wypluwa, z leków jedynie sab simplex toleruje, no i jak cwanie się uda to witaminy z pompki połknie, bo z kapsułek tez wypluwała, a tak to butle zabieram szybko pompuje i butle wtykam... inaczej szans nie ma na podanie witamin.... Będzie ciężko jej podawać leki .... juz to widzę.... Aha wczoraj jeszcze na szczepieniu powiedziała mi pielegniarka, ze mozna dziecku jak ma stan podgoraczkowy podawac "pedicetamol" jest dostepny bez recepty i mozna podawać nawet takim maleństwom jak nasze :) byc może komuś się przyda ta informacja.... Całuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy piszecie ile wasze dzieci wazą a moja mała 6 tyg po urodzeniu przybrała prawie dwa kg. juz wazy 5.300 ! :D a jest tylko na moim pokarmie. żarłoczek mały ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a jak ktoras z Was miała w ciazy anemię to robiłyscie na nowo badania? ja włąsnie czekam na wyniki mają byc jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
łołoło fajnie Cię widzieć... tak ja kupiłam panadol dla dzieci- na wszelki wypadek, żeby miec w domu. Co do wagi to moja mała zaczęło 9 tydzien i waży 4500 kg tak goni z wagą. A je tyle, że cały dzien i pół nocy z falcha w buzi. Dzis nie spimy od 3 nad ranem bo sie odwidziało spanie. ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!kolka się przesunęła,była po północy,a my z R przez to poszliśmy spać przed 2,Kacperek spał aż do przed 10 rano taki był wymęczony!Mama28 ja też miałam cc i za sobą pierwszy raz zbliżenia po porodzie,na prawdę nic nie boli! ło ło ło witaj znowu i dobrze,że już wyzdrowiałaś!te wasze dzieciaczki ładnie już ważą,nasz Kacperek goni wagę dzieci urodzonych w terminie,2 tyg temu ważył 3.400,ale jutro idziemy na szczepienie więc bilans wagowy(co 2 tygodnie chodzimy)będzie inny!Kacperek też coraz mniej śpi,a jak nie śpi to piszczy z niezadowolenia,ewentualnie u mojego R na rękach jest spokojny,mały bardzo lubi zabawę nóżkami,a co lubią wasze pociechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! dlugo mnie nie bylo, ale czytalam was codziennie:) Melisa w dzien jest problemowa, non stop piszczy albo chce na rece za to w nocy cudo, budzi sie tylko 2-3 razy na cyca. a wiecie ze do mnie polozna wpadla tylko raz? ;/ nawet nie dotknela malej, tylko spojrzala czy zoltaczki nie ma i zapisala witaminy na rok ;/ dzis bylam u gina na kontroli, wszystko ok tylko mam kulke nad cieciem,cos jak polowka jajka kinder ;p ma ktoras z was tak? mowil zeby smarowac mascia rozgrzewajaca i powinno sie wchlonac, ciekawe. aaa i dostalam recepte na tabsy, zacne brac od przyszlego miesiaca bo na stuku puku nie mam ochoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamama ja nic nie mam po cieciu, a seksu tez jeszcze nie uprawialam mimo, ze minelo juz 4 tygodnie a ja sie swietnie czuje, proponowalam mojemu W ale on powiedzial ze woli poczekac po pologu. Ja robie chrzciny jak będzie fundusz na to. więc moze być to nawet za rok. Połozna już była 3 razy, pokazała nam jak kąpać maluszka jak mu masaż robić, generalnie jestesmy zadowoleni. a mój malusz spi od wczoraj prawie caly czas, widoczeni ta kolka i dwa dni nie spania dały mu w kosc i odsypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć my już po wizycie u pediatry :) Mała zdrowiutka :) co do wagi to w dniu porodu miała 3950 g po wyjściu ze szpitala 3760g, a teraz w 3 tyg po porodzie waży 4550 :) więc bardzo ładnie przybiera na wadze. generalnie jest duża bo ma 60 cm i pielęgniarka ważąca i mierząca Dagmarę pytała czy mała ma już miesiąc :D a tu raptem 3 tyg. teraz Dagmara jeszcze ładnie śpi i pozwoliła zjeść mamie obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja rana po cc już jest ładnie zagojona,a co do chrzcin to planujemy na styczeń,może połączymy to ze ślubem cywilnym?też mamy w planach zalegalizować wreszcie nasz 6 letni związek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamamapyta ślub w Poznaniu kosztuje 84zł opłata skarbowa,a dodatkowo musisz kupić i dowieźć szampana do urzędu i jeśli chcesz mieć muzykę na żywo a nie z płyty opłacasz np.pianistę-nie wiem jak jest w innych miastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc niunki:-) ja z mała na rekach siedze przed kompem, chyba spi, pierwszy raz dzisiaj od 8 rano...masakra! dzisiaj bylismy na usg bioderek i wszystko ok nastepne mamy zrobic w 4 miesiacu zycia ......................................................................................................................................... co do chrzcin to my około marca bedziemy chrzcic , teraz nie chcemy. ...................................................................................................................................... w koncu przestałam krwawic, maz pojechał do apteki bo na dzisiaj mamy plana ;-) a co wyjdzie ze stuku puku to zobaczymy :-) .............................................................................................................................. moja Olimpka wazy teraz 4300 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej piszę teraz bo mała jest chwilowo spokojna. Ciekawe co u Polci i obzartuszka bo daaawno nie pisały. Mam nadzieje, że u niech wszytsko ok. co myslicie o stworzeniu tabelki z wiekiem i np. waga nszych dzieciaczków, bo np. ja zaczęlam sie juz gubic w wieku dzieciaczków i nie ma żadnego nawet orientacyjnego porównania. Poza tym Mała nawet zagęsizczonym mlekiem sie nie najada. ?Juz nie wiem co robić,żeby była syta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :-) smerfa ja za pomysłem z tabelką jestem jak najbardziej :-) mozesz coś stworzyc jak masz ochotę. Twoja niunia duz je a moja jestniejadkiem i takto jest :-) edwo w nią wciskam 60 ml czasami 40 ale rosnie i przybiera na wadze wiec jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!u ans kolki przeniosły się na późniejszą godzinę.teraz po północy i trwają do po 1,chodzimy z R spać przed 2 więc mamy zajefajnie!dzisiaj do pediatry na ważenie Kacperka i szczepienie,a jutro neonatolog-mam już dosyć kursowania po lekarzach-co tydzień gdzieś!co do tabelki też jestem za!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!u ans kolki przeniosły się na późniejszą godzinę.teraz po północy i trwają do po 1,chodzimy z R spać przed 2 więc mamy zajefajnie!dzisiaj do pediatry na ważenie Kacperka i szczepienie,a jutro neonatolog-mam już dosyć kursowania po lekarzach-co tydzień gdzieś!co do tabelki też jestem za!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!u ans kolki przeniosły się na późniejszą godzinę.teraz po północy i trwają do po 1,chodzimy z R spać przed 2 więc mamy zajefajnie!dzisiaj do pediatry na ważenie Kacperka i szczepienie,a jutro neonatolog-mam już dosyć kursowania po lekarzach-co tydzień gdzieś!co do tabelki też jestem za!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!u ans kolki przeniosły się na późniejszą godzinę.teraz po północy i trwają do po 1,chodzimy z R spać przed 2 więc mamy zajefajnie!dzisiaj do pediatry na ważenie Kacperka i szczepienie,a jutro neonatolog-mam już dosyć kursowania po lekarzach-co tydzień gdzieś!co do tabelki też jestem za!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!u ans kolki przeniosły się na późniejszą godzinę.teraz po północy i trwają do po 1,chodzimy z R spać przed 2 więc mamy zajefajnie!dzisiaj do pediatry na ważenie Kacperka i szczepienie,a jutro neonatolog-mam już dosyć kursowania po lekarzach-co tydzień gdzieś!co do tabelki też jestem za!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) my dopiero co się obudziłysmy z Daga :) w nocy budziła mi się 3 razy więc teraz odespałysmy :). Co do tabelki pomysł fajny tylko kto się podejmie tego zadania? MEGISU a u Ciebie plan wczorajszy wypalił? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) u nas nocka jak zwykle spokojna. teraz mi mala dosypia jeszcze na brzuchu a ja kombinuje z laptopem na kolanach:) uzywacie czegos na rozstepy po porodzie? w ogóle zostały wam rozstepy po porodzie? ja mam straszną dentke na brzuchu, taki flaczek mi wisi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
własnie MEGISU-jak tam po wczorajszym... tylko nie migaj się, że w aptece nie było:P RAMYSIA-oponka z czasem się wwchłonie tylko potrzeba troszkę czasu u mnie pepęk ładnie się schował i zrobiła się głęboka"studzienka" nie wiem czy coś takiego może być , może któraś z Was ma jeszcze jakiś pomysł co mozna by dopisać nick..............dziecko........tyg.......w.pocz..........w. obecna........ smerfaskr .....Karolka.........9..........2700.............4500.............. dzięki tej tabelce nie będę myslić imion Waszych dzieci, bo głupio mi, że Wy pamiętacie a ja zapominam stale :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po pediatrze i szczepieniu-Kacper waży 3.600 więc ładnie przybiera,szczepienie WZW B zaliczone(w lewe udko)ale był płacz :(,jutro z kolei do neonatologa na badanie rozwojowe(tak jest u wcześniaków),a wasze pierwsze szczepienia dzieciaczków na co były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×