Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

no to u mnie zaczya się jazda, rycek nie dobry, nic dzisiaj nie pasuje. Bartek nosi ją na rączkach nie pasuje, nic nie pasuje dzisiaj ksieżnej. ............................................................................................................................................ NETKA pytałam o to karmienie bo moja mała to najwiecej zjadła 90 ml i tak różnie jada po 50, 60 lub 70.Czasami co dwie godziny lub 3, nawet zdarza sie ze robi sobie przerwę 4 godziny. .................................................................................................................................. MUFLON3 na szczęście umojej małejtak poważnych zakrzsztuszeń nie było, choć ak widze jak łapczywie ciągnie butle to az sie boje... ........................................................................................................................................ A co do butelek to jakich uzywacie i jakich smoczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja na chwilke i spadam spać. byłam dziś u gin i rzeczywiście wyjął mi ze środka 2 szwy. powiedzial, że jak byłam tydzien po porodzie gdy zdejmował mi z zewnątrz to w środku wszystko bylo tak spuchnięte, że nie chciał nic tam robić, a szwy które miałam w środku wkońcu by się rozpuścily - mimo, że nie były rozpuszczalnymi... ale jako, że mnie to bolało i miałam duży dyskomfort to mi je wyjął. miłe to nie było, ale przynajmniej nareszcie mnie nie boli! :) pytałam też o stuku puku ale powiedział, ze jeszcze 2 tyg mamy się wstrzymać.. Moja Dagmara dziś konczy miesiąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek dzisiaj prawie cały dzień śpi,ale pogoda u nas do bani-pada deszcz i pochmurno,sama najchętniej poszłabym już spać,ale oboje z R jeszcze siedzimy bo nie wiemy teraz kiedy mały wstanie(na pewno całej nocy nie prześpi)poza tym nie wiemy czy pojawi się dzisiaj kolka?mam nadzieję,że nie!!!!!................................................Megi co do ilości wypitego mleka to u nas jest różnie-raz przeszło 100,60 itd.od dzisiaj podaję Kacperkowi tez herbatkę rumiankową na zmianę z koperkową-rumiankowa dobrze wpływa na trawienie i tez jest na kolki,jest jeszcze herbatka uspokajająca-koperek,rumianek,anyż ale na razie się wstrzymam z podawaniem!.....................................mulfon83 na prawdę uważaj z tym zachłyśnięciem-w jakiej pozycji podajesz picie w butelce,piersią a w jakiej witaminy?my praktycznie wszystko podajemy w pozycji prawie pionowej!Kacperek czasami zachłyśnie się herbatką,ale zaraz klepiemy go po pleckach!..............................Megi co do butelek to różne,ale szklane,a smoczki Nuk nie silikonowe bo mały przez takie nie chce pić,uspokajacza silikonowego też nie-więc kupiłam te brązowe-nie pamiętam z jakiego tworzywa i uspokajacza też-silikon małemu nie podchodzi na razie bo jest dość twardy a Kacperek wygodny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek dzisiaj prawie cały dzień śpi,ale pogoda u nas do bani-pada deszcz i pochmurno,sama najchętniej poszłabym już spać,ale oboje z R jeszcze siedzimy bo nie wiemy teraz kiedy mały wstanie(na pewno całej nocy nie prześpi)poza tym nie wiemy czy pojawi się dzisiaj kolka?mam nadzieję,że nie!!!!!................................................Megi co do ilości wypitego mleka to u nas jest różnie-raz przeszło 100,60 itd.od dzisiaj podaję Kacperkowi tez herbatkę rumiankową na zmianę z koperkową-rumiankowa dobrze wpływa na trawienie i tez jest na kolki,jest jeszcze herbatka uspokajająca-koperek,rumianek,anyż ale na razie się wstrzymam z podawaniem!.....................................mulfon83 na prawdę uważaj z tym zachłyśnięciem-w jakiej pozycji podajesz picie w butelce,piersią a w jakiej witaminy?my praktycznie wszystko podajemy w pozycji prawie pionowej!Kacperek czasami zachłyśnie się herbatką,ale zaraz klepiemy go po pleckach!..............................Megi co do butelek to różne,ale szklane,a smoczki Nuk nie silikonowe bo mały przez takie nie chce pić,uspokajacza silikonowego też nie-więc kupiłam te brązowe-nie pamiętam z jakiego tworzywa i uspokajacza też-silikon małemu nie podchodzi na razie bo jest dość twardy a Kacperek wygodny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć, mulfon83 a może smoczek przepuszcza za dużo mleka?Może jest dla większych dzieci? Megisu78 jak mam leżaczek-bujaczek i od kilku dni wkładam w go Małą i jest ok...Nie marudzi i jest zainteresowana maskotkami,które sa do niego dołączone. Mam nadzieję,że to jednak nie za wcześnie.... Ja dziś byłam na zakupach,bo widzę,że Kalinka zaczyna wyrastać z niektórych ciuszków.Wydałam tyle kasy,że sama w to nie wierzę!Zamówiłam też matę edukacyjną.Chyba nie za wcześnie? :) Poza tym musimy ją szeroko pieluchować.... agi91 napisz mi proszę jakie ćwiczenia wykonujesz ze swoim synkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 my mamy butlę z Tomme Tippee i Aventu,a smoczki z Lovi. Mała ostatnio pije 90-120 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kolezanki :-) sama nie wierze w to co pisze mała wczoraj poszła spac o 23 i wstała 0 4 rao zjadła i poszła spać i spaliśmy wszyscy mocno do 9 rano to pierwsza taka noc w jej karierze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
my mamy butle z tomme tippe avent i lovi a smoczki z tomme tippe:) mama28 cwiczenia robie przy kazdej zmianie pieluszki przyciskam delikatnie kolanka do brzuszka i robie kazdem kolankiem kolka po 10-15 do zewnatrz zeby robil zabke :) i tak samo stopki biore tro che kremy na rece i kolka do zewnatrz zeby stopek tez nie brak do srodka i tu tak 15-20 koleczek :) a co do stuku puku to ja tez jestem po tez mialam cc i nic mnie nie bolalo:) moze to u was dziewczyny kwestia psychiki? musicie sie rizluznic i bedzie ok :) przepraszam za bledy ale maly przy cycu siedzi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytałąm was dla tego jakie macie butelki i smoczki bo zastanawiam sie czy mojej małej cos nie pasuje jak ją karmie czy ta dziurka za małą czy za duza w tym smoczku. Po pierwsze strasznie łapczywie ciągnie i przy tym tak śmiesznie cmoka i pluje mlekiem czasami mi po twarzy i taka małą strużką leje jej się z buzi pokarm podczas jedzenia. Czasami tak dziwnie potrząsa głową na boki jakby nie umiała zassac czy nie chciała już jesc i wtedy jest bardzo nerwowa , nie wiem z czego to wynika...a u was jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytałąm was dla tego jakie macie butelki i smoczki bo zastanawiam sie czy mojej małej cos nie pasuje jak ją karmie czy ta dziurka za małą czy za duza w tym smoczku. Po pierwsze strasznie łapczywie ciągnie i przy tym tak śmiesznie cmoka i pluje mlekiem czasami mi po twarzy i taka małą strużką leje jej się z buzi pokarm podczas jedzenia. Czasami tak dziwnie potrząsa głową na boki jakby nie umiała zassac czy nie chciała już jesc i wtedy jest bardzo nerwowa , nie wiem z czego to wynika...a u was jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!my jak zwykle po wyczerpującej nocy-kolka ok.2 a my z R poszliśmy spać ok.3!Megi z tym niby nerwowym potrząsaniem główki to raczej chyba normalne bo Kacperek robi tak samo,jakby nerwowo szukał butelki ustami,a potem mocno zasysa!Megisu a podczas karmienia(podczas)przerywasz karmienie,żeby małej się odbiło?my tak robimy dlatego małemu rzadko ulewa się z buzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. czytam sobie co tam piszecie i tak- jeśli chodzi o spanie w łóżeczku i usypianie to moja martusia z reguł sama zasypia jak sie jej juz znudzi oglądanie pajacyków z karuzeli, ale jak jest marudna to głaszczę ją po główce delikatnie i zjeżdzam też dłonią na oczka wtedy sie jej zamykają i jak tak jej przejade po oczach z 15 razy to w końcu już ich nie otwiera tylko zasypia. któraś z Was pisała, że chce przesunąć łóżeczko bliżej swojego łóżka zeby słyszeć czy dziecko oddycha. szczesciara...hehe ;p ja kompletnie nie słysze oddechu mojej małej, co wiecej nieraz sprawdzam czy oddycha ale wogole nie widac ruchów zadnych brzuszka ani nic dopiero jak jej wsadzereke pod nos to czuje ciepło wydychanego powietrza. mam straszna schize o śmierć łóżeczkową, nie wiem nasłuchałam sie naczytałam i teraz drże ze strachu ciagle o tym mysle. wiec ciagle chodze i sprawdzam czy oddycha. Wczoraj byłam z "małą" i z mamą na zakupach. nie mam zadnego nosidełka ani nic wiec przez dwie bite godziny nosiłam marte na rekach. o matko ale mnie rece bolały, w pewnym momencie to jzu myslałam ze juz jej dłuzej nie utrzymam, położe na połce sklepowej i odpoczne;p ale dałam rade. ja juz jestem pewna na 100% ze kupie chuste do noszenia bo nie wyobrazam sobei wiecej tego kloca dźwigać. a żeby wózkiem do jakiegoś sklepu wjechac to moge sobie pomarzyć..niestety. wczoraj kupiłam kombinezon zimowy małej i zastanawiam sie czy mi zniego do wiosny nie wyrośnie. PROBLEM- zauwazyłąm, że marta ciagle sie drapie i ciagnie za ucho. cały czas trzyma uszko w ręce i chce go sobie urwać, albo macha ręką jakby sie drapac chciała. ale nie płącze nie pokazuje nic zeby ją cos bolało, nie ma zadnej wysypki. a mimo to bardzo nerwowo to uho traktuje, macie pomysł co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi u mnie jest tak samo wiec sie nie martw nawet myslałam ze moja tylko tak ma przez to.... ale okazuje sie ze nie tylko moja tak ma, pisze troche bez skladu ale mam mała od rana przy cycku jest takas masakra spała mi dwa razy po 15 minut;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja ciągle głodna Już nie nadążam produkować a mała sztucznego nie chce mi pić:-( Pluje i się nie napije Jak ja przekonać do innego mleka niż moje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA tak, przerywam karmienie :-) ale czasami to trudne bo jak wyciagne jej butle to jest potworny wrzask :-D ale staram sie tak robić a i tak się ulewa, niestety... ..................................................................................................................................................... jadę teraz do tego neurologa, cała w strachu, mam nadzieje ze będzie dobrze,dam znać , trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi_91
widze ze nie tylko moj maly od rana tylko by przy cycku siedzial.. zasypia na mnie ale jak chce go odlozyc to placz i spowrotem to samo... ehhh... moj nerwusek maly wczoraj jakby dziecka nie bylo a dzis wrecz przeciwnie u mnie to samo jest z karmieniem i maly bardzo ulewa chocbym nie wiem co robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek też dzisiaj marudny trochę śpi i się budzi,a później znowu bierzemy go na ręce,tulimy,lulamy,odkładamy do łóżeczka i znowu się budzi!coś chyba dzisiaj jest w tej pogodzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulkao7 postaraj się tak na zmianę z tym mlekiem,próbuj do skutku i się nie zrażaj niepowodzeniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dagmara też dziś pół dnia siedziała przy cycu. Jadła 10minut, potem spała 20 i płacz. Wzięłam ja na 1.5 godzinny spacer i dopiero teraz się obudzila :) spala prawie 3 godziny dzięki czemu mogłam zostawić męża w domu z mała a ja wyskoczyłam do sklepu. ++++++Megisu trzymam kciuki za Olimpie daj znać jak było. +++++ Ramysia nie mam pojęcia co może był powodem że Marta tak kombinuje z uchem. Ale skoro nie płacze to chyba wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :-) my juz po lekarzu i zakupach :-) Pan doktor neurolog powiedział po zbadaniu, ze mam zdrowiutkie dzieciatko i nie mam się czym martwić. Jedynie na co zwrócił uwagę to ze tak lekko sie przegina ale to przez to ze tak była ułożona w brzuszku, mamy jej układać główkę na jej lewą strone i wróci wszystko do normy :-) kamień z serca :-) i śmiało można szczepić. Zapytałam go o szczepionki polecił te 6 w 1, hmm co lekarz to co innego mówi i dalej nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nosidełek i leżaczków to powiedział mi że jeśli już bardzo chce ją wkładać do takich sprzetów to ewentualnie dwa razy dziennie po 10-15 min nie dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 cieszę się,że z Twoją Niunią wszystko w porządku. Mam nadzieję,że z moją również :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
MEgisu jesli mogę coś powiedzieć na temat szczepień to ja szczepiłam właśnie 6w1 szkoda było mi dziecka i siebie żeby patrzeć jak cierpi ja karmie butla średnio 120ml *5 i jedno karmienie przed nocnym 6h spaniem po 150-180 osttanio sie zdarzyło nawet 210ml !! wychodzi srednio 750-800ml na dzień ale i bywa ze zje tylko 60 ml wtedy to odrazu sprawdzam gardło i temperature. Mam pyt do mam kramiacych własnie butlą.Czy zdarzyło się że z pupy dziecka przy kupce wyszła też piana? Albo woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry z rana po stosunkowo udanej nocy :-) wczoraj w końcu był ten pierwszy raz ;-) tak to odczułam :-) ale tylko na początku, poźniej mąż mnie wspaniale rozluznił i było tak miło....najgorsze co moze być to te cholerne gumy :-( nie moge tego znieść, jak najpredzej muszę zastosowac jakąs antykoncepcje bo tego swinstwa nie mozemy znieść razem z mężem! później była patelnia :-D i obudziła się Olimpia, cholera wiecie ze miałam wyzuty sumienia...ona tam bidulka w łóżeczku popiskuje a mama oddaję sie seksualnym żądzą :-D :-D ................................................................................................................................ Teraz niunia śpi grzeczniutko, mąz pojechał na cmentarz, poźniej mamy gosci i tak zleci dzionek :-) ............................................................................................................................ a spaliśmy dzisiaj od 22 do 1.40 pożniej pd 2 do 6 rano cudowne byle tak dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12341234 itd a powiedz mi jak dziecko czuło się po szczepionce przez 2 -3 dni? gorączkowało? było marudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN śliczne zdjęcia Dawidka na NK uroczy chłopczyk i jaki juz duży :-) .......................................................................................................................................... mam pytanko jeszcze do was, czy w fotelikach samochodowych macie te wkładki dla maluszków? czy wkładacie pociechy bez tego? bo ja to mam i zastanawiam sie czy tego nie wyciągne bo jak lezy w tym Olimpia to mi sie wydaje że jakas taka pokrzywiona jest i jej niewygodnie, może sie myle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry dzień :) my się właśnie karmimy. Noc cudna. Daga poszła spać o 9 i obudzila się przed 3. Pojadła do wpół 4 no i teraz się obudzila. My dziś mamy w planie spacer, cmentarze odwiedzimy w sobotę bo dziś nie chce z Mała iść jak wszędzie pełno ludzi. Popołudniu z kolei jedziemy do mojej mamy która dziś obchodzi urodziny :). ++++Megisu zazdroszczę pierwszego razu. Ja jak byłam u gin teraz z tymi nieszczesnymi szwami to lekarz kazał mi czekać jeszcze 2 tyg czyli całe 6 tyg od porodu a już tak się steskniłam za mężem.. Ja też nie cierpię gumek więc skłaniam się ku tabletkom. Co do wkładki w foteliku to ja ja mam. Dagmara jeżdżąc w aucie ma przynajmniej główkę prosto a wiadomo że na naszych pięknych dziurawych drogach jeździ się jak się jeździ i bałabym się że główka będzie jej latać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:):) Megi ciesze sie ze z Olimpka wszystko dobrze, nawet jak karmiłam moja mała w nocy to sobie o Was przypomniałam ze mieliscie byc u lekarza ale juz mi sie nie chciało odpalac kompa... U nas noc (kolejna zreszta) bez rewelacji:( nie wiem dlaczego mała tak czesto sie budzi a tak mi ostatnio ładnie spała:( Za to teraz spi od 5, a ja po ciuchutku stukam zeby jej nie obudzic... Aaa Megi gratuluje tego pierwszego razu hehe :):) ja juz tez bym chciała a tu tak jak Olczak jeszcze dwa tyg:( a potem jakies tabsy trzeba bedzie bo o gumkach to ani nie chce słyszec, natomiast moj m nie bardzo chce tabletki...ale co on ma tam do gadania:):) Ide sie jakos "ogarnąć" bo całymi tyg chodze w dresach i troche dziadzieje wiec musze sie jakos odmalowac i ubrac. U mnie pogoda ładna tylko ze wieje wiatr, ale nie wybieram sie z mała na cmentarze bo za duzo ludu w weekend soebie pojedziemy na spokojnie:) Lece bo mała sie budzi miłego dnia buzkiiiiiiiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia mój m też nie chce słyszeć o tabletkach.. Więc witaj w klubie, a ja jakoś w inne metody nie zbyt wierzę. W ich skuteczność znaczy się. ++++++ swoją droga ciekawe co u Polci, tak dawno się nie odzywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×