Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Megisu :) Ja Ci się nie dziwię, tez się okrutnie stresowałam szczepieniem, po nim na szczęście Zuza spała jak zabita.... ale "w razie W" pielęgniarka poleciła mi Pedicetamol na goraczkę, lub poproś może o Virbucol ( na receptę, to jest homeopatyczne w czopkach, u mnie standardowo przepisywane przy pierwszej wizycie pediatry z tego co wiem, na wypadek W) dziękuję za info o kropkach :) próba ............................................................................................................................................................. oby wyszło :) U mnie tez pogoda masakra... leje jak z cebra już od północy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) MEGISU no pogoda tragiczna! Leje już od nocy.. Także dziś ze spaceru nici. I jakie szczepienia wybrałas? Mnie to czeka za tydzień.........................................ŁO ŁO ŁO nie bój się wycięcia pieprzyka, ja w 24 tygodniu ciąży miałam wycinane znamie pod piersią. Nie było źle. Dziewczyny a jakich rozmiarów pieluch używaćie? Jesteście już na 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK dzisiaj ma ostatni termin podjecia decyzji o szczepionce, jesli skojarzeniowa to musze zamówic w aptece...dalej nie wiem :-( mam straszny dylemat ........................................................................................................................................................................ jesli chodzi o pieluszki to my zużyliśmy tylko jedną paczke 1 bodajże 43 szt teraz jestesmy cały czas na 2 od 3-6kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec tak ja na szybkiego, noc super mała obudziła sie tylko raz a potem nad ranem Kropki kropi wielka próba........................................................................................................... wczoraj na wieczór kolka była ale tylko raz i duzo mniejsza zakupiłam kropelki jakies tzn sis mi zakupiła delicol Robwalka moze spróbuj???? Ale problem z kupka od dwóch dni nie było:( Purki teraz ida po tym delicolu ale nie ma kupy:( U mnie pogoda tez fatalna :( w sam razy zeby spac, tylko nie ma bardzo jak. Ja mam chrzciny w sobote wiec powoli musze cos zaczac sprzatac choc i tak to syzyfowa praca bo tesciowa nawet szklanki za soba nie schowa!!!!!!!!! U mnie z chrzestnymi nie było problemu moja sis i kuzyn Bardziej sie stresuje tym wyjazdem niz chrzcinami, moja mama z siostra prawie wszytsko mi przygotuja u siebie w domu, bo gdybym miała swoja kuchnie to co innego a tak to same wiecie. wczoraj m sam poszedł dac zaproszenie na dół ja nie zeszła i małej tez mu nie pozwoliłam dac, myslałam ze bedzie zły ale chyba zaczyna do niego docierac co sie stało. no to ja zmykam poki mała spi to ide wyprasowac pranie aaaa my szczepienie mamy 15 listopada i tez sie boje, co do szczepionek to potem wam napisze bo u nas to troche inaczej wyglada z racji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kropelek to bardzo polecają BOBOTIC jak skończą mi sie sab simplex kupię własnie te:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
co do pampersów to ja użyłam dwa opakowania 1 a potem kilka dwójek i teraz kupiłam 3, bo nie ma uda pulchniutkie i nie podobały mi się odciski po pampersach dwójach na jej nogach. w sumie jest miedzy nimi bardzo niewielka róznica tylko gumeczki sa luxnijesze. Ja mam miałąm paczke pampersów 2 ( 78 sztuk) na prawie dwa tygodnie.... ................................................................................................wróciłam własnie z urzędu dostałam rodzinne a czekałam na decyzje 40 minut!!!........................................................................................pogoda fatalna , leje, wieje. A mielismy droge do nas do domu robic i jakos sie nam nic nie składa. Tak mamy pod górkę ze wszytskim , że na wiosne sie nie wprowadzimy jak sie nic nie zmienim ehhhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA mówisz ze pomiedzy 2-3 nie ma różnicy dużej??? bo ostatnio sie własnie zastanawiałam czy dalej kupowac 2 czy juz 3, mówimy o firmie pampers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! u nas pomalu jakos leci... wszystko sie kreci wkolo Dawidka... czyli tak jak u Was hehe wlasnie mam chwilke bo maly przysnal... nie sposob za Wami nadazyc dlatego przyznaje ze niestety nie czytam wszystkiego.. Megisu co do szczepionek ja wzielam na nfz i zalowalam... teraz mamy kolejne szczepienie i dokladamy rotawirusy do podstawowych. Alexia ta Twoja tesciowa za klaki bym jak chyba wytargala! dziekuje ze pytasz o wizyte mamy ja w przyszly wtorek strasznie sie boje eeehhhhh.... Robwalka przykro mi bardzo z powodu kolek Kacperka :( ło ło ło z Twojej tesciowej tez niezly babsztyl wspolczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) sorki że nie do wszystkich zwracam sie nickami ale nie pamietam co kto pisał. któraś z Was pytała ile mleka odciaga sie z piersi. jak jak odciagam to mam 120 z jednej piersi. i wogóle mam takie dziwne odczucia ze swoim biustem związane;p bo zawsze czuję moment napełniania sie piersi mlekiem. są wtedy takie twardsze, bolą i jakby mnie tak "swedzą od środka" i tak co 20 minut na pare sekund. albo jak przstawiam małą do jednej piersi to czuje ze druga piers zaczyna produkowac mleko. ale ja to wogole mam mleczną kraine mleka mam cały czas tyle ze spokojnie bym dwójke dzieci wykarmiła.............................................................................................................................................................Łoło czytałam o tej Twojej teściowej i po prostu aż sama sie rozemocjonowałam. masakra jakaś, ja bym nie była taka cierpliwa jak ty i juz dawno bym jej coś powiedziała. az mi sie cos przypomniało z tym myciem rąk. u mnie w domu jest tak, że słychac rurke ze sciany w toalecie i jak sie siedzi w kuchni to słychac czy ktoś odkrecił wode w ubikacji. i tak zwrociłam na to uwage ze prawie zaden z domowników nie myje rąk po wyjsciu z toalety. wiec zrobiłam zebranie rodzinne w kuchni i mowie im tak :D " ja mam teraz malutkie dziecko ktorego dotykacie, a zauwazyłam, że nie myjecie rąk po wyjsciu z kibelka.wiec uprzejmie oznajmiam że należałoby to zmienić" prosto z mostu powiedziałam i nikt nie robił afery. tylko mama rzuciła" no co racja to racja" i teraz wszyscy myją ręce. a ja mam aneks kuchenny w pokoju wiec i tak jak teraz przychodzą tutaj to myją ręce na wejsciu i po problemie.....................................................................................................chyba MEGISU- do wanienki kładę gąbke tą specjalną, a po kąpaniu przepłukuję ja pod prysznicem bierzacą wodą i wsadzam do suszarni, gdzie za poł godziny gąbka jest sucha wiec nie sadze zeby tam sie zdazyły jakies bakterie namnozyc, mysle ze chodził raczej o to ze gąbka kiedy nie ma mozliwosci zeby szybko wyschłą do wtedy robi sie tam jakas plesn. .............................................................................................................CIEMIENIUCHA - ja tez mam ten problem z martą. smaruje jej główke oliwką i wyczesuje to szczoteczką do zębów ale niezbyt to pomaga.;/........................................................................................................................................SZCZEPIENIE ja szczepie podstawowymi ale jakas to jest niby skojarzona ale są dwa wkłócia. bo kosztuje 120 a za 1 wkłocie 200. to sobie juz takie wydatki odpusciłam mysle ze przezyje jak ją dwa razy dziubną. a oprocz tego na pneumokoki i meningokoki bede ja szczepic. strasznie to drogie ale mysle sobie ze juz przezyje te wydatki a nie przezyłabym jakby dostała jakiegos wirusa i umarła. Miałam sobie opłacić kurs językowy ale już wole dac ta kase na szczepionki i miec spokojne sumienie.............................................................................................................................ALexia Twoi teściowie wydają mi sie tacy chłodni i bez uczuciowi. przeciez to maleńkie dziecko jest niczemu nie winne. nie przejmuj się nimi bo tylko ty się denerwujesz a im jeszcze kiedys bedzie głupio za to jacy są teraz.................................................................................................................................................................. A tak z innej beczki to myślałyście o pływalni dla maluszków? słyszałam ze od 3 miescia zycia mozna dzieci zabierac na basen.tylko woda nie moze byc chlorowana tylko jakas ozonowa czy cos w tym rodzaju. mnie to strasznie kusi i nawet juz kupiłam małej stroj kapielowy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochaniutkie!DZISIAJ NASZ SKARBUŚ KOŃCZY 2 MIESIĄC ŻYCIA!!!ale ten czas szybko leci!dzisiaj szliśmy spać o 2.30 po kolce,od codziennego noszenia Kacperka już wszystko nas boli,a ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa,nosimy i lulamy go na zmianę!.................................................Megi te zdjęcia na NK I FB są z wczoraj wieczora,co do twojego pytania to na tym drugim zdjęciu to taki grymasik,a wyszedł uśmiech!mój maluszek uśmiecha się tak cudownie!kupiłam dzisiaj mąkę ziemniaczaną i będziemy małego kapać w krochmalu,poza tym nasmaruję mu dzisiaj główkę oliwką i założę czapeczkę,a po umyciu włosków będziemy czesać jego bujną czuprynkę!w tym tygodniu w czwartek tez mam kolejne szczepienie-nie mam jeszcze opinii ani neurologa ani neonatologa więc nie wiem na co może być zaszczepiony!co do pytania o pieluchy Kacperek cały czas jest na 1,ma tak małą pupcię,że w 2 raczej by pływał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA ja tez karmie butla i daje devikap tak zaleciła lekarka do tego jeszcze multivitamine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeśli chcecie darmowe próbki dla maluchów to zaraz podam wam linki-ja już otrzymałam od Hipp-próbki mleka modyfikowanego 2 HA COMBIOTIC(2 opakowania),a dzisiaj dostałam od MUSTELA- kosmetyczkę,krem ochronny,który chroni skórę przed wiatrem,mrozem i suchym powietrzem,kojący balsam dla dzieci,który poprawia komfort w okresie przeziębień i katarów,dużą buteleczkę żelu do mycia głowy i ciał oraz coś dla nas mamusiek-próbkę podwójnie działającego kremu na rozstępy!wystarczy zapisać się do Klubu Mustela!Mustela dostępna w ogóle tylko w aptekach-http://www.mustela.pl/pl/main.html#/inscription,a drugie to musicie zapisać się do Klubu Maluszka-rejestracja wszędzie darmowa-https://klubmaluszka.hipp.pl/ankieta/!szczerze to na ich stronach można znaleźć dużo ciekawych artykułów o maleństwach,rozwoju,zdrowiu itd.Powysyłałam jeszcze do różnych innych firm zgłoszenia gdzie dostępne są próbki,jak mi przyślą dam wam znać to i wy skorzystacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeśli chcecie darmowe próbki dla maluchów to zaraz podam wam linki-ja już otrzymałam od Hipp-próbki mleka modyfikowanego 2 HA COMBIOTIC(2 opakowania),a dzisiaj dostałam od MUSTELA- kosmetyczkę,krem ochronny,który chroni skórę przed wiatrem,mrozem i suchym powietrzem,kojący balsam dla dzieci,który poprawia komfort w okresie przeziębień i katarów,dużą buteleczkę żelu do mycia głowy i ciał oraz coś dla nas mamusiek-próbkę podwójnie działającego kremu na rozstępy!wystarczy zapisać się do Klubu Mustela!Mustela dostępna w ogóle tylko w aptekach-http://www.mustela.pl/pl/main.html#/inscription,a drugie to musicie zapisać się do Klubu Maluszka-rejestracja wszędzie darmowa-https://klubmaluszka.hipp.pl/ankieta/!szczerze to na ich stronach można znaleźć dużo ciekawych artykułów o maleństwach,rozwoju,zdrowiu itd.Powysyłałam jeszcze do różnych innych firm zgłoszenia gdzie dostępne są próbki,jak mi przyślą dam wam znać to i wy skorzystacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Łapie jakiegoś jesiennego doła:-( Ciągle chce mi się płakać:-( A to nie mam mleka,a to odparzenia ,a to wysypka na buzi,a to zaparcia :-(((( Czasami mam wrażenie że jestem zła matką ZAŁAMKA:-((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIULKA nasza kochana jak to ramysia napisała uszy do góry :-) ................................................................................................................................................... zdecydowałam w koncu jakie szczepionki... i kupiłam tą skojarzoną, mam nadzieje ze dokonałam dobrego wyboru, po szczepieniach napisze wam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, strasznie jestem do tyłu z forum, dopiero jutro zamierzam nadrobić czytanie bo zawsze się czegoś nowego i ciekawego dowiaduję, ........................................................................................................................................ Moja mała z aniolka zmieniła sie w instnego szatanka, dosłownie mnie wykańcza, wszystkich nas w domu sobie wychowala, tak się potrafi drzeć żeby tylko być na rękach że w zasadzie cały dzień ją nosimy, kiedyś w wózku na spacerze pięknie spała a teraz ani mysli zasnąć, jak jej się na spacerze zachce spać to zaczyna płakać i koniec końców trzeba ją brać na ręce bo zaczyna się tak wydzierać że mogę trzepać wózkiem jak szalona a ona nic. Wczoraj byliśmy z mężem na spacerze w lesie i musiałam w końcu przez las iść z nią na rękach i śpiewać kołysanki, dzisiaj to samo tyle że byłam sama, najpierw próbowalam ją ukołysać w wózku w końcu tak się rozdarła że wracałam z nią sama do domu niosąc na rękach i próbują uspokoić i pchając wózek brzuchem. Caly żołądek mnie boli od tego jej płaczu. Uspokaja się dopiero przy cycku. Także strach z nią nawet na spacer wyjść. Dzisiaj wysłałam męża po nowy smoczek (mam już w domu chyba z 6) tym razem najzwyklejszy brązowy może do tego się przekona i trochę da mi żyć. ......................................................................................................................................... Jutro idziemy na szczepienia dopiero, mała ma już dwa miesiące ale wcześniej jak chodziłam na szczepienia i mowiłam że chce zwykłe z NFZ to moja pediatra wręcz się sprzeciwiała i wjeżdzala mi na ambicje proponując płatne i odkładała szczepienie żebym się jeszcze zastanowila w końcu przepisałam sie do innego pediatry i niech mi tylko spróbuje coś powiedzieć ze tak późno albo że z NFZ to normalnie zrobię tam awanturę. Stresuję się trochę jak mała to zniesie bo smoczkiem jej raczej nie uspokoję, mam nadzieję że pediatra pozwoli mi w gabinecie uspokoić małą piersią. ..................................................................................................................................... Co do pieluszek to ja juz przeszłam od 3-6 kg na początku wydawało mi się ze są trochę za duże ale zawijam na brzuszku i wydaje mi się że małej w nich wygodniej........................................................................................................................Zmykam do małej bo już się dre. Pozdrawiam was i życzę wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramysia ja też tak mam z piersiami. Znaczy co ok pół godziny czuje jak0się zbiera mleko i to takie dziwne, bolesne uczucie. Tak samo jak Dagmara je z jednej to czuje jak napływa mi do drugiej :). Niestety nie mam tak imponującego wyniku jak Ty jeżeli chodzi o ilość ściąganego pokarmu. A powiedz mi co jesz a czego unikasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMYSIA tez mi sie tak wydaje, ze gigi juz dawno nie było zreszta Ajponki też, Polcia zadko wpada.... a jak tam w szkole dajesz rade z tyloma obowiazkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na sekundke!!! Odważyłam się i powiedziałam teściowej !!!!!!! Jutro wam dokładnie napiszę co i jak :) wiem, że to poskutkuje nie na długo, ale chociaż kilka tygodni będzie jak być powinno... a teraz kąpu kąpu ;) Miłego wieczoru dziewczyny :* Jutro nadrobię to co napisałyście, bo piszę po kryjomu przed Eł o tej jego mamie ,,,, wiadomo,.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa wycieli mi dzis tego pieprzyka.... nie bylo zbyt przyjemne, nie bolało, ale ze strachu prawie zemdlałam :(, ale juz po ... ale mam 2 szwy bo to między pośladkami, żeby się nie rozeszło :( Masakra :( boję się nawet siku robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już używam 2 (oryginalnych) pampersów ale zastanawiam się na dadą-używa któraś i ma porównanie z pampersami????? I czy któraś z Waś dostała już okresu karmiąc piersią? bo dzisiaj miała plamienie-żywo czerwoną krew ale już ustało i nie wiem czy to okres czy coś innego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
ramysia, zazdroszczę Ci tej ilości mleczka. Załamuje się, bo 10- 20 ml za jednym posiedzeniem to masakra jakaś. Uparłam się jak osioł by karmić naturalnie, ale chyba jakaś wybrakowana jestem. Wyczyniam wszystko by poprawić laktacje. Piersi ma pełne dopiero w nocy jak malutki budzi się o 4. Po 6 godzinach jego spania. Ehh...tracę nadzieję. A myślałam, że się uda. Nie pomogły herbatki, zioła, picie 4l płynów dziennie, często przystawianie, odciąganie laktatorem, piwo Karmi nic nic i jeszcze raz nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Obzartuszku, nie masz sie co załamywac jak nie ma pokarmu to nie ma i nic nie zrobisz, ja tez chciaalm bardzo karmic piersia w 100% ale musze dokarmic butla na noc. ................................................................................................................................................................. handzia ja kupiłam te dada i musze powiedziec ze nie widze róznicy:) Wprawdzie na noc zakładam pampersa pampersa:D a w dzien jedziemy na tych z biedronki:) wiec ja polecam, natomiast moja chrzesnica jest uczulona na te dada i musi miec orginalne. ......................................................................................................................................................... Megan trzymam kciuki za wizyte:):) ........................................................................................................................................ Co do szczepien to my moze bedziemy miec na pneumokoki za darmo jak lekarka sie zgodzi bo przysługuje dzieciom z wadami wrodzonymi szczepionka tylko ze pediatra musi napisac opinie, mam nadzieje ze sie zgodzi!! zreszta łaski mi nie robi!!! ramysia ja myslalam o basenie ale teraz zima i troche sie boje moze w przyszłym roku.... Ło ło ło no to zobaczymy czy poskutkuje z tesciowa:P:P Ja wczoraj miałam kolejna akcje ale nawet nie chce Was zanudzac w kazdym bardz razie jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie wrócic do mnie dod domu:(:( ................................................................................................................................ Pogoda sie robi ładna wiec ide troche posprzatac i pojedziemy do mamy z mała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) ja zaprzestałam używać nakładek do karmienia. Z dnia na dzień miałam coraz mniej mleka, w dodatku mała ulewala i się krztusiła. Nie powiem łatwo nie było żeby prawidłowo chwyciła pierś, ale teraz już jest dobrze :) i powiem więcej. W nocy obudził mnie potop mleka, pół koszuli miałam zalanej. Czytałam później że na produkcję mleka ma duży wpływ ssanie dziecka bo w otoczce brodawki znajdują się receptory które odpowiednio pobudzone wysyłają sygnał do produkcji mleka. Używając nakładek duża cześć otoczki była zakryta więc może o to chodziło.. Teraz mała szybko się najada bo po 20 min już śpi :) nie krztusi się i co najważniejsze nie płacze, bo dwa ostatnie dni to była tragedia. Mam nadzieję że nie bazęo również odciągac będę 120 ml :). Jeżeli chodzi o pieluchy Dada to ja używam i nie widzę żadnej różnicy :) prócz ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja po dzsiejszej nocy myslałam, ze sie wykoncze. co mała usneła to to tak sie hwilke niby głodna.... wyginała, ze sie budziała a ja z nia bo co c.... pisze jedna reka, bo mala mam na kolanach........ wczoraj ruszała głowa w rytm muzyki, bo jest radio rmf baby z piosenkami dla dzieci.......................................................................... ja uzywam dad z biedronki, cena rewelacja, nie ma odparzen, nie przeciekaja, ja kupuje małej wieksze bo ma duzy brzuch i zainam je na brzuszku a nie pod..........................................................................podziwiam was, ze karmicie persia, ja taka odwazna nie bylam.....................................mj okres trwa 3 tydzien mimo, ze wróciłam do tabletek................jak zrobi sie skapszy to pójde do lekarza bo to chyba nie jest normalne.....................potem skrobne jak mała pójdzie spac.................buziolki dla was moje kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) ja tez zastanawiałam sie nad pieluchami dada ale sie boje :-( zeby jakies uczulenie nie wylazło albo co..... ........................................................................................................................................................................... ALEXIA ty to masz przeboje z tymi teściami, współczuje, wczoraj dzwoniła tesciowa do mojego męża z wontami ze dziecko ma 2 miesiace a ona je jeszcze nie widziała....i długo jeszcze nie zobaczy..... u mnie pogoda syf :-( ....................................................................................................................................................................... OLCZAK dzisiaj byłam na badaniu krwi i znowu sie spotkałam z tym twoim sobowtórem, ciekawe nie hihihi myslałam ze to ty :-) ale Pani się odwróciła i miała brzuszek tai chyba 9 miesięcy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×