Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tarczyca niedocZ.

Czy można zajsc w ciaze majac niedoczynnosc tarczycy?

Polecane posty

Gość gość
Witam ja choruje na tarczyce około 5 lat ostatnio robiłam banania i zaniepokoiło mnie TSH było powyżej 60. Teraz biorę nowe leki Letrox 100. Staramy sie z mężem o dziecko ponad 4miesiace ... A nadal nie mogę zajść w ciąże, co musze zrobić ... ???? Pomocy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 9 tsh i nie mogę przykre :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam przy 8,6, nie wiedziałam że mam chora tarczyce, szok. Dopiero przy pierwszych badanych krwi w ciąży to wyszło. Całą ciąże przepłakałam ze strachu, że urodzę chore dziecko. Na szczęście synek jest cudny i zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszłam w ciąże mając 4,6tsh za pierwszym podejsciem. Leczenie rozpoczełam równocześnie. Dzidziuśjest okazem zdrowia,mimo iż lekarz wspomniał iż mogę mieć problem z poczęciem i utrzymaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giscik
Polecam sprawdzić poziom cynku w organizmie, poczytalam troche, ma on duży wpływ na niedoczynność jak i na utrzymanie ciazy. Sama mam problem z nidoczynnoscia, oczywiście został mi zalecony euthyrox dodatkowo postanowiłam brać zincas, sprzedaje się go bez recepty i nie ma w nim zadnych dodatków tzn nie jest suplementem diety. Moje tsh nigdy tak nie zmalało jak po dwumiesięczne kuracji cynkiem mój poziom w grudniu wynosił 4. W marcu robilam badania wyszło 1.55 czytalam również że przy euthyroxie powinno się na ogół stosować cynk oraz selen i dużo wątków na temat tego dlaczego lekarze nie zapisują go przy niedoczynności. Oczywiście cynk w przesadzonej ilości może szkodzic, ale polecam spróbować iść tą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tsh ponad 3 i wysoką prolaktynę jakie są moje możliwości zajścia w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula gość
Znajdz sobie naprawde dobrego endokrynologa, obnizycie tsh i do dziela :-) Mam niedoczynnosc i hashimoto i aktualnie jestem w II ciazy. Powodzenia i glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki,nie zalam ywac sie! Ja po paru miesiacach brania euthyroxu zaszlam w ciaze! A tsh wynosilo 2,75 ...teraz mam zwiekszona dawke i czuje sie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciąże mając tsh 2.300 i to w pierwszym cyklu starań.Biore letrox 50/ 75.Prolaktyne miałam w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam Niedoczynność tarczycy i staram się o dziecko jak długo się starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1991
ja staram się już ponad rok, moje TSH waha się w granicach 2,4 - 2,6 biorę na przemian euthyrox N88 i 100, efektów brak, badania hormonów niby ok, nie wiem co dalej robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć kochane. Bardzo chciałabym mieć już dziecko z mezem. Staramy się od ok 2 lat.zrobilam badania .mam niedoczynność tarczycy a moje tsh 6.03 Stosuje euthyrox 25 od miesiąca . Jak myślicie mam jakieś szanse na zajście w ciaze?bbardzo się z tymi myślami zamartwiam. Boje się iść zrobić badania tsh bo czuję że dużo się nie zmieniło :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój lekarz powinien zwiększyć dawkę leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie owulacje przy waszych tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje tsh wynosi 2,6, owulacja w 12dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mam owylacji i nie wiem czy tp przez tarczyce. moj wynik to 2,8 reszta hormonow ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka18031
Witam serdecznie, dziewczyny potrzebuję Waszej rady, być może ktoś był w podobnej sytuacji. Mam 26 lat. Od kilku miesięcy staramy się o dziecko - bez skutku. Poszłam do ginekologa, ten zlecił badania hormonów i to co mnie niepokoi to wyniki tsh i prolaktyny. tsh wynosi 5,100 (norma 0,270 - 4,200) prolaktyna 25,99 (norma 4,79 - 23,30) Zapisałam się ponownie do ginekologa na konsultację tego wyniku, wizyta za tydzień a ja się denerwuję. Czy powinnam iść do endokrynologa? Czy to może oznaczać niedoczynność? Boje się że to wszystko dyskwalifikuje nas jeśli chodzi o starania... Z drugiej strony jednak słyszałam, że lepiej zaprzestać starań bo z takimi wynikami łatwo o poronienia i częste wady płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 672
Moje tsh 2,13 fsh 15,2 LH 5,0 prolaktyna 12,1 testosteron 0,50 a ciąży nadal brak, co tu dalej robić??? A może wina tkwi po stronie męża - nie wiem. Dodam,że o dzidziusia staramy się już 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy przy tsh 1,7można zajść w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milk2309
Witam nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda. . Ja mam niedoczynność tarczycy i hashimoto. Wszyscy mówili cud jak pani zajdzie i utrzyma ciąże tymczasem zaszłam w 1 cyklu starań i ciaza bez problemu :-) syn teraz ma 4 lata i chcemy mieć drugie zobaczymy czy ponownie się tak szybko uda :-) zaczynamy starania :-) milo byloby pogadac z kims ktobtez choruje i stara sie o ciaze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też byłam w takiej sytuacji i bez problemu udało mi się zajść w ciążę, teraz mam dwójkę dzieci. Choć muszę przyznać, że pewna obawa mi towarzyszyła. Większy stres był przy pierwszym dziecku, ale ułożyło się. Doradzam dzielić się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami na http://sanitera.pl Pomagajcie innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesjonalna Doula 7 dni w tygodniu 24h na dobę Możesz zadzwonić o każdej porze Nie masz wsparcia bliskich? Chętnie Ci pomogę 697 843 769 doula24h@gmail.com tylko 200zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesjonalna Doula 7 dni w tygodniu 24h na dobę Możesz zadzwonić o każdej porze Nie masz wsparcia bliskich? Chętnie Ci pomogę 697 843 769 doula24h@gmail.com tylko 200zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uska1974
a ja mam 42 lata... z niedoczynnoscia tarczycy staram się o dziecko i modlę się żeby się udało... tylko czy nie jest za późno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uska1974
dodam ze to staranie o pierwsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staranka
Mozna zajsc. Mam 7-letnia corke. Teraz oczekuje drugiego dziecka. Oprocz niedoczynnosci leczylam tez hiperprolaktynemie. Czesto przy tarczycy siadaja tez inne hormony. Koniecznie sprawdz prolaktyne. Wazne jest, by prowadzil cie dobry lekarz i bys regularnie badala poziom hormonow. Mi sie udalo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrina
Witam w sierpniu miałam tego roku zdiagnozowana niedoczynność tarczycy, brałam antykoncepcję przez 7 lat, ostatnio brałam plastry, 2 miesiące temu je odstawiłam, bo staramy się z chłopakiem o dziecko i nie mogę zajść, w dodatku okazało się, że miałam za dużą dawkę letroxu, brałam Letrox 50 i przez to zamiast niedoczynności mam nadczynność polekową, dawkę już mam zmniejszoną leku od kilku dni, współżyjemy regularnie, czy mam robić testy na płodność, bardzo pragnę być mama, mam 25 lat, proszę o pomoc, bo zaczynam się martwić, załamana byłam tą diagnozą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaaaaulina
Witam, mam pytanie choruje od 5 lat na silną niedoczynność tarczycy hoshimoto i od roku na endometrioze, dwa miesiace temu miałam udrażniany jeden jajowód bo był niedrożny. Mam do was pytanie czy któraś z Pań miała takie dolegliwości i pomimo to zaszła bez problemu w ciązę ? mi endykrynolog powiedziała ze raczej mam się przygotować na in vitro i jestem załamana bo staramy się i nic z tego nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi także lekarze mówili, że nie zajde w ciążę. W tamtym roku poronilam w 4 tyg. Obecnie przy tsh 46!!! Jestem w ciazy w 6 tyg!!! Endokrynolog w szoku, mówi, że jednak cuda się zdarzają. Obecnie robi wszystko aby się udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×