Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość POMOZ JESLI MOZESZ

JAK WYGLADA LECZENIE KANAŁOWE JEDYNKI? Z ROPA W DZIĄŚLE?

Polecane posty

Tylko pogratulować :) Jest ropa, czyli stan zapalny. Trzeba go wyleczyć. Antybiotykiem najlepiej i najskuteczniej. Trzeba też spuścić ropę, czyli otworzyć kanał, założyć lekarstwo, zaplombować. Po dwóch tygodniach otworzyć, usunąć lekarstwo i martwy nerw. Oczyścić. Zacementować, zaplombować. Założyć licówkę, ewentualnie wybielić :) Tu masz przykład: http://centrumstomatologii.pl/gfx/zak/end2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyobraźniaan
zwykle wiercenie jest w miejscu próchnicy , więc wiesz chyba gdzie ta próchnica jest jeśli inaczej, to robi się oszczędzająco, czyli jak najmniejsze nawiercenie w niewidocznym miejscu, od wewnątrz jedynki i to wysoko przy dziąśle. Jeśli trzeba zatruć nerw bo próchnica głęboka i niezbędne leczenie kanałowe, to nie ma wyjścia, tak ratuje sie ząb, umartwia się go, i może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, jeśli zmieni barwę, to mozna założyc koronkę wykorzystując korzeń zęba i piękny ząbek służy do końca życia lub krócej Ale zwykle wystarczy wyleczyć próchnicę, bez leczenia kanałowego jeśli próchnica nie dotarła do kanału korzenia, a zapalenie i stan ropny wczesniej leczy się antybiotykami. Jeśli czubek korzenia wewnątrz dziąsła jest zmieniony i stąd stan ropny, to robi się resekcję czubka korzenia (cięcie dziąsła i dostanie się do końca korzenia i spiłowanie zepsutego wierzchołka), na takim uratowanym korzeniu można osadzić koronke i miec piękny i sprawny ząbek prawie końca życia, prawie jak własny zdrowy. Idź do innego dentysty i porównaj diagnozy, najpierw trzeba wyleczyć antybiotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy otwarcie kanału boli? nie trucie czy wyrywanie ale samo otwarcie? Jeśli robisz to bez znieczulenia, to boli. Da się wytrzymać, ale boli. Jeśli wybierasz opcję ze znieczuleniem - nie boli :) Po prostu nie czujesz nic a nic. Czasem może mocno boleć kilka godzin po ustaniu znieczulenia (dobrze jest mieć wtedy dobry środek przeciwbólowy i porcję mrożonek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
czyli wszystkimi silami natury mam walczyc u niej o antybiotyk?? wiec dlaczego mi go nie wypisala widząc ząb tylko zajela sie innym zebem a ten mowila ze zostawi na potem?? czy mogla byc az tak nieczula na ludzkie cierpienie? fakt wtedy nie bolal mnie on. ale mogla mi zaleczyc ten stan tym glupim antybiotykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
czyli ona wwierca sie w jedynke ale dziąsla nie dotyka jakby? tylko wglab zęba? czyli obejdzie sie bez wielkiej krwi?:) o.s. nie lubie widoku krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że powinnaś poprosić o antybiotyk. Ale najlepiej będzie, jeśli pójdziesz do innego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co ma dotykać dziąsła? :) Oczywiście zawsze może się stać coś nieprzewidzianego, ale bez obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
spoko juz zrozumialam DZIEKUJE ZA CIERPLIWOSC. kurcze a myslalam ze ta dentystka jest spoko. Mam 26 lat. Ale ona mi powiedziala ze druga jedynka rownie chyba bedzie kanalowym. i tu juz zrobilam oczy jak zarowki bo ona jest perfekcyjna byla leczona. ale nie kanalowo. Jest ok. nie dam sie! ale ta ropa juz mi przeszkadza i drazni mnie. i jutro dzwonie. czyli najpierw antybiotyk i az stan zapalny minie i wtedy dawac sie wwiercac??? wiec nie rozumiem dlaczego od razu mi go nie dala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
a jak rozumiec to ze ząb wyglada jak super zdrowy bialutki a reaguje na cieplo.zimno? czy to rowniez jakis stan zapalny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
a mpoze dentystka miala racje moze spojrzala na rtg i stwierdzila ze mego zęba nie wyleczy sie antybiotykiem tzn stanu zapalnego i pozostal tylko kanal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
uzywalama elmex bardzo dlugo. teraz uzywam pasty AJONA. bardzo ją lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie tak. Zanim zacznie się leczenie kanałowe, trzeba wyleczyć stan zapalny. Nawet jeśli dentystka zaleciła leczenie kanałowe, poradziłabym się innego dentysty - choćby dlatego, że nie wspomniała o antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
Damascenka masz racje. bardzo rzeczowo odpowiadasz. A moze wiesz czy jako osoba ubezpoieczona NFZ mam znizki na jedynki??bo duzo zabkow zrobilam juz darmowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
chodzę prywatnie do gabientu ktory wspolpracuje z NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
Damascenka jest jedna jeszcze istotna kwestia. ilekrocx tu czytam czy na innym forum medycznym wypowiedzi klientow pacjentow dentysty.... to co druga osoba isze.. mialam kanalowe- stan zapalny.. znieczulenie nie dzialalo.. mysialam ze umre na fotelu! i to czytam naprawde setki razy. Czyli mozliwe ze dentysci nie daja antybiotykow???? JAK TO MOZLIWE SKORO WIEDZA ZE ZASTRZYKI znieczulające NIE DZIALAJA NA STAN ZAPALNY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem, NFZ zapłaci za darmowe leczenie kanałowe tylko dwunastu zębów z przodu (także od jedynki do trójki). Takie info znalazłam w nwcie: http://poradystomatologiczne.blog.onet.pl/Stomatolog-w-ramach-bezplatne-,2,ID400106150,n Skąd jesteś? Jeśli z Wawki lub okolic, polecam stomatolog Grażynę Masalską-Chmielewską. Jest "pod" NFZ-tem a podejście do pacjenta ma wręcz intuicyjne. Poza tym jest chirurgiem szczękowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
wlasnie slyszalam podobnie jak napisalas:) no to fajnie bede miala darmowe uff.. niestety mieszkam w wawie ale jestem z innego miasta i tu mam wszelkie swiadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
Damascenka dziekuje za wszelaką pomoc. Nie nastawiam sie na wczasy na fotelu ale czlowiek swiadomy praw i obowiazkow:) juz wie jak ma podejśc do sprawy... czego żądać..jak sie bronić. To pewnie zrobila mi na zlosc ze nie dala antybiotyku. Zobaczyla ze NFZ i wsciekla ze kaska nie wleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
Bo chyba swiadczenia tylko moge miec w miescie w ktorym jestem zameldowana tak?? czy to dotyczy calej Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuracja antybiotykowa może trochę potrwać a wielu stomatologów chce po prostu skrócić sobie ten czas. Najpierw powinno się usunąć stan zapalny, potem zabrać za leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo chyba swiadczenia tylko moge miec w miescie w ktorym jestem zameldowana tak? Taką odpowiedź znalazłam na forum NFZ-tu: "Nie ma "rejonizacji" świadczeń opieki zdrowotnej. Można korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej niezależnie od miejsca zamieszkania. Przynależność do oddziału wojewódzkiego Funduszu jest ustalana zgodnie z adresem zamieszkania, a nie zameldowania. Aby składka zdrowotna była odprowadzana na rzecz oddziału wojewódzkiego NFZ właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, należy to zgłosić u swojego płatnika składek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze :) Nie bój nic - poproś o przepisanie antybiotyku a potem o znieczulenie i bólu nie będzie :) Pozdrawiam Cię serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOZ JESLI MOZESZ
Damascenka jesteś strasznie inteligentna osobą. Strasznie dziekuję.Za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta
BOLEŚNIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaakkkkkkkkkkkk
'JAK WYGLADA LECZENIE KANAŁOWE JEDYNKI? Z ROPA W DZIĄŚLE?" jak moja była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rteste
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimczatka
obecnie mam leczenie kanałowe jedynki i to jest tak ze od tyłu zęba robi otwór żeby dostać sie później w głąb zęba, wierci takim cienkim wiertełkiem, daje lekartwo, nastepnie znowu wwierca sie do środka i potem tym cienkim wiertłem nakłada paste i zapycha otwór, teraz dał mi antybiotyk osłonowy i na nastepny raz juz będzie zatykał dziure:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×