Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Hej wszystkim, wyspalam sie wreszcie wiec dzis juz lepiej, humor inny, usmiech na twarzy i gotowa zeby wspierac inne staraczki :) Co do tych testow to wszystko zalezy jak szybko w organizmie rosne hcg dlatego jednej wyjdzie dwa dni przed pozytywny innej dwa po. Ale zeby miec pewnosc powinno sie robic w dniu spodziewanej @ lub po. Chociaz i tak najlepsza jest beta. Ja mam tak ze jak zrobie test w dzien spodziewanej @ to za godz przychodzi @ wychodzi na to ze powinnam robic dzien po. U mnie test sie nigdy nie mylil, tylko raz w zyciu zobaczylam dwie kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
A ja dziś wstałam o 8. Troszkę mi się pospało. Dziś jestem przez cały dzień w domu sama:( Mężuś wróci z pracy dopiero jutro:( Od rana mam nabrzmiałe piersi:( Nie wiem dlaczego:( Dopiero 16 bedę miała @ tzn. oby jej nie było:) Zawsze miałam tydzień przed @ takie obrzmiałe piersi.... Jak myślicie mogę sobie zrobić test 12. To będzie 4 dni przed spodziewana @. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mereszka ja jestem zwolenniczka robienia testow w dzien spodziewanej @ dlatego ze nie raz sie juz zawiodlam i denerwowalam, kiedy robilam wczesniej wychodzily negatywne a ja do @ bilam sie z myslami czy aby napewno nie klamal a moze jednak @ nie przyjdzie. Przed terminem@ nigdy nie masz pewnosci czy wynik jest zgodny z prawda. Poza tym wiele wczesnych ciaz ulega samoczynnemu poronieniu (dziewczyny na forum podawaly fachowa nazwe) w dzien @ albo kilka dni po, to naturalne, wiec po co sie nakrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u nas zimno sniezno i wogole do d**y..z ta pogoda.. u mnie 25dc i temp.37.0...jestem 8 dni po owulce..ja tez kiedys robilam testy kilka dni przed @ i ciagle sie łudzilam ,ze zobacze chociaz cien cienia drugiej kreski -no i zobaczylam @ za kilka dni... tez nie moge sie doczekac testowania...achh ta ciekawosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej testy ciążowe należy robić w dniu spodziewanej miesiączki oraz po tym terminie. Ja zrobiłam 3 dni przed terminem ponieważ wewnętrzny głos natarczywie nakazywał mi "zrób test ciążowy" :) Nawet będąc w sklepie, na kilka dni przed terminem @ mój wzrok jak magnes przyciągnęły testy ciążowe. Zaznaczam, że nie był to miesiąc staranek lecz wyluzowania i nie myślenia obsesyjnego o ciąży. Dziewczyny, już za tydzień będzie cieplej! Ja też już nie mogę się doczekać wiosny. W drodze na Święta podziębiłam się niestety bo zachciało nam się wysiąść z ogrzanego samochodu i pójść bez kurtki do przydrożnego baru - jak się okazało nieogrzanego. Teraz kolejny dzień męczy mnie katar i kaszel. Rano męczyły mnie mega mdłości, zakończone wiadomo czym... Teraz czuję się odrobinę lepiej więc zajęłam się praniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Ja musze się do czegoś przyznać... Jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa.... Teraz kiedy się staramy o dzidziusia razem z Męzem to postanowiłam, ze pójde, aby sprawdził czy wszystko jest wporzadku. Niewiem jak to będzie na pierwszej wizycie. Bardzo się wstydze i chyba boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali- bidulko wspolczuje ci.ja jak bylam w ciazy to nie mialam zadnych objawow zadnych mdlosci nic. mereszka- ja tez nie lubie chodzic do gina.mam jednego do ktorego chodze od 9 lat.znam go bo do innego chyba bym nie poszla. ja pierwszy raz bylam chyba w wieku 21 lat.tez pozno. a ile ty masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanakali uwazaj z przeziebieniem w ciazy. Ja przechodzilam dwa razy, jedno w 3 miesiacu drugie przed samym porodem (mylam okna...), niby katar i oslabienie ale nie mozna wziasc zadnych lekow i to najbardziej meczy, nie mozna sobie ulzyc. Przed porodem tak mnie scielo ze odeszly mi wody z tego zmeczenia a skonczylo sie cc i maly mial pobierana od razu krew bo bali sie ze tez moze byc oslabiony (podobno taka procedura). Dbaj o siebie szczegolnie teraz!!!!Mozesz sobie kupic w aptece taki syropek dla kobiet w ciazy z wyciagiem z czosnku, malin i juz nie pamietam co tam jeszcze bylo w skladzie, reklamowali go ale to bylo dwa lata temu wiec nie pamietam nazwy :(Ale mi troche ulzyl. Poza tym pamietam ze wyciskalam sok z cytryny, jadlam czosnek na kanapce, oczywiscie codziennie swiezy sok z sokowirowki najlepiej z burakow(lub jablko z marchwia) to wzmacnia Ciebie i Malenstwo. mereszka nie ma sie czego bac! Trzymam kciuki zebys trafila na lekarza z prawdziwym powolaniem a wtedy wszystko bedzie dobrze. Ja pierwszy raz bylam jak dostalam pierwszej w zyciu @, pamietam wtedy bylam z mama.Nie ma sie czego wstydzic! gin widzial nie jedna kobiete i traktuje to jak prace a nie jak obiekt do obserwacji :) Ale zbadaj sie koniecznie bo moze masz jakis stan zapalny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mereszka, nie ma się czego wstydzić. To tak jak wzyta u dentysty, to tylko lekarz. Myśląc ten sposób, na pewno pozbędziesz się skrępowania. Ja myślałam, że nie dam rady pójść do gin. mężczyzny, a od przeszło roku tylko do takiego chodzę. Zrób rekonesans, dowiedz się, który lekarz jest najlepszy w Twojej okolicy i do tego się umów. Nie patrz na to czy to kobieta, czy mężczyzna, przede wszystkim ma być dobrym lekarzem. Napisałaś wcześniej, że masz problemy ze wzdęciami - nie zapomnij o tym powiedzieć gin. podczas wizyty. Możesz, oczywiście nie musisz mieć tzw. LUF czyli syndrom niepękającego pęcherzyka. Oczywiście są leki, które wspomagają pękanie pęcherzyka i nie ma co się martwić za mocno, ale gin musi to potwierdzić. Przede wszystkim badanie hormonów TSH, prolaktyna no i pewnie monitoring cyklu. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotq noooo tempka narazie trzyma sie dobrze oby tak dalej i pisz jakie wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
girszankaanka ma racje nie patrz czy facet czy kobieta, czasami mezczyzni ginekolodzy sa nawet bardziej delikatni i dokladni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali zdrówka życzę :* Ja od dwóch tygodni choruję. W poniedziałek dostałam @, ale jakąś dziwną. Dwa pierwsze dni to bardziej plamienie, a niżeli krwawienie, dzisiaj brzuch mnie boli, ale znowu tylko "pokapuje" ze mnie. Do tego wszystkiego mdli mnie cały dzień, nic mi nie smakuje... Przeszło mi przez myśl, że może jednak jestem w ciąży. Ale to chyba mało prawdopodobne? Absurdalne myśli przychodzą mi do głowy co? Hahaha śmieszna jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszak, większość dnia wygrzewam się w pościeli i czuję się lepiej. Nawet teraz leżę w łóżku a komputer jest na krześle obok. Obiadu nawet nie robię. Damian musi zadowolić się świątecznym bigosem i kiełbasą z dzika, które przywieźliśmy od rodziców :) Jestem zadowolona bo po kilku zimnych okładach na czoło przestała mnie boleć głowa a wczoraj męczyło mnie wiele godzin. Nie wiem jak u was dziewczyny ale nad morzem cały dzień świeci słońce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mereszka nie wiem ile masz lat, ale na pewno najwyższa pora iść do gina!! Każda z nas to przechodzi i piekielnie się stresuje. Jak już się odważysz to powiedz mu, że jesteś pierwszy raz, lekarze wiedzą jakie to krępujące dla kobiet i odpowiednio przyjaźnie Cię potraktuje. Możesz co najwyżej dostać ochrzan, że dopiero teraz przychodzisz :) Wiesz to jest na prawdę bardzo ważne, zwłaszcza jak starasz się o dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki zakupiłam termometr także rozpoczynam od piątku pomiary. Korzystacie z jakiegoś portalu czy same rysujecie wykresy? Albo jaki portal polecacie? ps. Nie wytrzymam do piątku, idę zaraz zrobić test....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja przy pierwszej ciazy sama rysowalam teraz program sam mi rysuje na ovufriend, i przyznaje ze jest to wygodniejsze. Nie rob jeszcze wytrzymasz!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam... i piękna jedna kreseczka... :( zarejestrowałam się też na ovufriend, dzięki duszak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszak- spoko bede informowac- bo jedynie tu moge sie wygadac o tych sparwach no i oczywiscie mojej kumpeli kszewszce przez sms :* ja tez chodze do gina-faceta od 9 lat :) w dodatku on jest jakos po 40 wiec młody :P griszanka- ja w styczniu mialam taki cykl jak nigdy w zycziu trwal 26 dni w lutym natomiast nie bylo normalnej @ tylko same plamienia i to strasznie skape -nigdy takich nie mialam..tez sobie wmawaialm ze moze akurat to ciaza...i oczywiscie testowalam-test negatywny Hanakali-odpoczywaj :*.. ja tez mam kielbase z dzika od rodziców :) ale ja oprocz swinskiego miesa i drobiu nie jem innego ,a moj to uwielbia.. paula- ja jestem i chyba wiekd=szosc dziewczyn korzysta z ovufriend.wpisz sobie i tam jest rejestracja przez 1 miesiac masz darmowe prowadzenie wykresu naprawde pomocny jest. ja teraz nie wykupuje abonamentu a i tak mi wyznacza owulacje paula -I JAK TEST???? DAWAJ ZNAC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
Mam 23 lata...;) Dzięki troche dałyście mi otuchy. Mam nadzieje, że może w tym miesiącu coś się uda, a jak nie to po @ bedę mierzyła tez temperature. Zalogowałam się już na ovufriend. Trzymacie kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotq dziś z porannego moczu też się przetestowałam i też dupa... mereszka czy poczyniłaś już jakieś kroki w związku z wizyta gina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
paula_ tak idę 12.04 do gin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula- przykro mi...na kiedy masz termin @? u mnie 26dc i 9dfl tempka 37.0 sluz jakis kremowy sie zrobil i jakos "slisko" mi tam.. ja testuje w niedziele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula :( ale czekaj do @ jeszcze wszystko sie moze zmienic, byc moze hcg nie osiagnelo jeszcze stezenia wyczuwalnego przez test. Dobrze pamietam ze starasz sie drugi lub trzeci cykl? Wiec uwierz ze to normalny czas na zajscie w ciaze, niewielu parom udaje sie za pierwszym razem, zazwyczaj trwa to kilka miesiecy. Natomiast rozumiem bo sama sie zamartwiam jak tylko przyjdzie @ i zastanawiam sie co sie dzieje ze ciagle nic, tylko u mnie to juz prawie pol roku. GLOWA DO GORY!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula -duszak ma racje...a jak u mnie jest-8 lat bez zabepieczen a od prawie 2 lat intensywnie sie staramy...pierwsza ciaza udala sie bez problemu za pierwszym razem bez wspomagaczy i zadnych wykresow. teraz czuje ze tez nic z tego kurcze zadnych objawow nie mam,ani piersi nic kompletnie nic..czasem jajniki zakluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa :) Ulęgałka, gratulacje! Hanakali, współczuje wymiotów, ale z drugiej strony to objaw mocnej ciąży. Poza tym już niedługo się skończą, jeszcze tydzień dwa i powinno ci przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mereszka
@ powinna przyjść dopiero 16.04. A ja mam już drugi dzień obrzmiałe piersi... Niewiem czemu tak jest... A może to ciążą....może akurat się udało :) Bardzo bym chciała. Staramy się z Mężem już pół roku i jakoś nie wychodzi. W tym miesiącu podczas dni płodnych kochaliśmy się codziennie. I w dniu owulacji tak samo. Niewiem czy powinniśmy się tak często kochać podczas tych dni, ale przeczytałam, że naukowcy amerykańscy robili badania, że te pary które kochali się codziennie w dniach płodnych to szybciej udawało im się z zajściem w ciąże. A wy co o tym sądzicie???? A wogóle jakie sa pierwsze objawy ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mereszka jeszcze troche czasu do 16.04 raczej nie możliwe,żebyś już miała objawy,Ja miałam takie same objawy jak na @ bolał mnie brzuch i jajniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×