Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Mamcia miałaś usg? wrzuć zdjęcia jak masz możliwość. Ile maluch waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia cieszę sie że wszystko ok.:) ją właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia. byliśmy dziś oglądać oddział i akurat w tym momencie koleżanka urodziła dziecko.:) maluch duży bo 59 cm i 3500 waga.:) ale poród bardzo ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamciu - gratuluję, że wszystko w porządku :) Malentko - i jak po takiej wycieczce? Spokojniejsza, czy więcej wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia05.09.12
cześć Dziewczyny! Oczywiście ani nie zadzwoniłam umówić się do szkoły rodzenia, ani mimo że byłam w aptece, nie spytałam jakie i po ile termometry mają. Ale zwolniłam sobie miejsce w 4 szufladach dla córci.Hehhh mały sukcesik jak na ten dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja naleze do takich osob, ze im wiecej o czyms wiem tym lepiej dla mnie takze nasluchalam sie troche od chlopaka tej rodzacej kolezanki no ale....co mialam uslyszec kilka minut po porodzie...:) wiadomo ze nic milego nie powie...:P szpital mamy super bardzo przyjemnie tam bylo tylko jak zobaczylam pokoj cesarskiego ciecia to jakos tak nie dobrze mi sie zrobila.....pokoje dla rodzacych silami natury o wiele przyjemniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczyny! chyba dzis jestem pierwsza... wczoraj u nas tez byl mega upal i chyba z tego powodu bardzo zle sie czulam nie mialam sily na nic a musialam jechac do lekarza 40 km w jedna str i pol dnia stania w korkach bo u nas ostatnie szlify przed euro:/ dlatego wczoraj juz nic nie napisalam padlam i spalam na wizycie u gin. wszystko dobrze mialam usg i z kazdej wizyty mam fotki (chodze na nfz) wczoraj to bylam taka szczesliwa z jednej ze nie moglam sie na nia napatrzec:p az w nocy mi sie snila:p a mianowicie mam uwieczniona meskosc mojego synka:D maz tez nie mogl oczu oderwac chyba wczoraj uwierzyl do konca ze to chlopak bedzie:) dostalam skierowaie na przeciw ciala anty D. chociaz na poczatku tez to robilam ale widac trzeba powtarzac. aha i na ostatnim usg po wymiarach brzuszka byl jakby 4 dni do tylu a teraz tak nadrobil ze jest 2 dni do przodu:) moj Babelek wazy juz 830g.!:D i wczoraj byl wyjatkowo ruchliwy chyba mial tylko krotkie dzemki bo caly cza go czulam lezy poprzecznie z mojego prawego boku ma glowke a pupinke z lewego:) wyprawilam meza do prcy i ide dalej spac:) pozniej wstawie fotke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja juz od 7 pracuje Megan gratuluje synka tatuś musi być szczęśliwy :) Ja jutro też wybieram się do lidla zobaczyć te termometry tym bardziej że mam go pod nosem :) Słuchajcie czy wam też tak drętwieją palce u rąk? No u mnie jest masakra w ogóle to nie puszcza cały dzień drętwe :/ Wczoraj około północy wracałam z Wrocławia i zatrzymała mnie policja "profilaktyczna kontrola" i jak mnie zobaczył że w ciąży itd to aż mu się głupio zrobiło ale stali twardo nade mną i wszystko sprawdzali i chyba faktycznie pasów nie trzeba mieć zapiętych bo ja nie miałam i nic nie mówił !! Mam nadzieję że po wczorajszym deszczyku dziś będzie troszkę chłodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Ja dzisiaj też kiepska nocka, wstałam koło 6 po 5 godzinach snu....mała tak zaczęła szaleć, obudziła mnie i potem już zasnąć nie mogłam... Wczoraj wieczorem zakończyła się część remontu, teraz muszę wszystkie graty wpakować i możemy zacząć malowanie pokoju Mai:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti ale ci zazdroszczę też bym chciała urządzać pokoik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia co do urządzania to myślę, że dopiero w czerwcu zacznę, bo od 1 czerwca w końcu upragnione całkowite L4:) Traz leżą tam graty, rowery itd wieć tzreba to wszystko uporzadkować i pomalować:) Ale dzisiaj śnięta jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) ale z rana się gwarno zrobiło :) Ja też dziś obudziłam się koło 6:00. Obudził mnie ból pleców i gnatów (chyba tak już pozostanie...). Wczoraj też byłam wieczorem nie do życia. Leżałam i nie miałam siły nawet głowy podnieść. Moniśka zaczęła swoje swawole koło 22:00. Śmiałam się, bo było je bardzo wyraźnie widać. Prawie wyskoczyła przez brzuch. Co prawda cała powierzchnie brzucha była obolała, ale to niewielka cena za te codowności :D Dziś u nas upał, ale ma być deszcz i burza. Uwielbiam zapach "spoconego" powietrza po upalnej burzy :D Megan - gratulacje fotogenicznego synalka :D Marti - fajnie, że rozpoczęliście remont. Oczywiście współczuję sprzątania, ale to tak Was przybliża do urządzania pokoiku, ze chyba nawet sprawia radość... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa u mnie też jest ból gnatów :) wczoraj pojechałam połazić po galerii i normalnie czułam się jak 90-letnia babcia już nie mam siły na takie latanie. Marti a macie juz wybrany kolor ścian, mebelki itp? ( możliwe że już pokazywałaś ale tyle dzieje się na tym forum że szybko można się pogubić :) Dziewczyny kupowałyście już jakieś piżamy lub koszule nocne do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia05.09.12
Alcia28 mi stopy bardzo często cierpną. Chwile jakaś pozycja i tak właściwie to drętwieją a nie cierpną. Po prostu przez chwile ich nie czuje- jakbym kołek jakiś zamiast stopy miała- ale poruszam i przechodzi. A w nocy skurcze w łydkach mnie łapały. Ale już nie łapią. Właściwie jak zaczynam czuć że zaraz może mnie złapać to podnoszę nogę i lekko ją zginam i skurcz nie łapie. A u rąk to może z 2 razy palce mi ścierpły. Jak sobie usiadłam jakoś na dłoni. Ale Ty Alcia28 jesteś cały miesiąc do przodu przede mną:) Ponoć to dzidziuś uciska nerwy i nie tylko. I gorsze krążenie w kończynach nieraz jest. I najlepiej w przypadku nogi wyprostować ją i lekko unieść.Mi pomaga i skurcz po chwili przechodzi. A co do rąk to nie wiem czy są na nie sposoby;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Alcia - dokładnie, jak babka 90-cio letnia :) A co do drętwienia - bo zapomniałam napisać, to czasem też się zdarza. To chyba też norma. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja na szczęście odpukać w niemalowane z nogami mam spokój czasami wieczorem mi puchną no ale ja cały dzień na wysokich obrotach więc nie ma co się dziwić. Chyba zacznę brać dodatkowy magnez widziałam ostatnio że dziewczyny pisały nazwy tych które można brać w ciąży potem sobie odszukam. Niby biorę witaminy Falwit mama wcześniej brałam inne ale juz mnie cofało po nich i sobie zmieniłam ale to widocznie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na szczeście nic na razie nie drętwieje, ale non stop boli mnie po prawek stronie kregosłupa wzdłż pleców i w okolice prawego żebra. Alcia kolor będzie zółciutki-jasny, pastelowy, ciepły, mamy sosnowe łóżeczko i szafę, kupiłam obrazki i naklejki dzieciece, lampka też jest więc myślę, że na początek wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj ale sie tu dzieje od rana:) dziewczyny ogladalyscie moze wczoraj pytanie na sniadanie? mowili jak niebezpieczne sa oslonki na lozeczko... wiec jesli ktoras jeszcze nie kupila to ma szanse ponownie przemyslec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wy wczesnie wstajecie :P Mi tez konczyny dretwieja. Siedze prosto i nic nie uciskam, a w nodze mi mrowki chodza jakbym ja przydusila ;/ I tak sobie na zmiane raz rece, a raz nogi :P Moj maz chce dzisiaj jechac po samochod. Troche sie obawiam tej podrozy. Niby tylko dwie godziny jazdy w jedna strone, ale te samochody sa teraz takie niewygodne... Orientujecie sie, czy wyschnieta skora dloni moze o czym swiadczyc? Ogolnie bardziej mi sie przesusza odkad jestem w ciazy, ale teraz na prawej dloni po wewnetrznej stronie az mi sie luszczy. Nie swedzi ani nic, tylko mi schodzi :(Lewa reka jest ok. Boje sie tej cholestazy, ale wtedy chyba by swedzialo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia05.09.12
A nie oglądałam o co mówili?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia chodzi o ochraniacz na szczebelki? Mozesz cos wiecej napisac na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oglądałam, ale tak czy siak zamierzam mieć ochraniacz, wg mnie to wymyślanie kolejnych zagrożeń dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia05.09.12
Tak ciekawa byłam co mówili, że poszukałam w googlach. No nie wiem co myśleć. Napewno będę cały czas przy maleństwie i będę córcię obcerwować :) Jeśli zauważę że ją ciągnie w którą stronę to rozważę najwyżej później wyjęcie tego ochraniacza ale póki co nie bede siać paniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa - cholestaza to potworne swędzenie i nóg i dłoni, zwłaszcza wieczorne. Czytałam, że nie przeoczysz tego, bo będziesz chciała się zadrapać do mięsa. Mi też się teraz skóra wysusza potwornie. To przez płyn, to przez wodę. Nie rozstaję się z kremem do rąk, bo inaczej mi pęka. Wczoraj na nogach zauważyłam suchą skórę, a przecież smaruję je i rano i wieczorem. Ja nie słyszałam o ochraniaczu. Napiszcie więcej. Choć i tak wolę go mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie:) Dawno nie pisalam, ale na biezaco Was sledze:) Dziewczyny, ktore pytaly o dretwienie dloni. Czesto u kobiet w ciazy dochodzi do ciesni nadgarstka i stad te dretwienia dloni. Warto w takiej sytuacji zrobic sobie wyniki elektrolitow, tj potas, magnez, sod, wapn. Jesli chodzi o spuchniete stopy to raz ze wynik upalow a dwa zmiana rozlozenia sil na powierzchnie stop. Warto wieczorem wlac sobie do miski letniej wody i wrzucic w nia kilka kostek lodu i tak sobie schlodzic nozki. Pozniej polozyc sie plasko na plecach, a stopy ulozyc wyzej niz serce. W trakcie takiego lezenia " machac" sobie stopkami. Wszytko sprawdzone na wlasnej skorze i naprawde skutkuje:) Goraco polecam:) A metody sprawdzone przez fachowcow z racji mojego wyuczonego zawodu:) Ja juz po remoncie pokoiku i jestem zachwycowa! Pokoik czaro- bialy plus biale mebelki:) Za dziewczyny czekajace na remont trzymam kciuki i polecam, bo jest to niesamowite wydarzenie na kilka chwil przed pojawieniem sie Bejbika w domu:) Ale sie napisalam;) Pozdrawiam i milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. PORODU.....Pł. (Czuje/Wiem) Zussanka.......26.........32............17.07.2012......SYN EK Antek p.KwiatPolny...20.........31.........17.07.2012.......có rcia ? przyszlamama.25.........30..........30.07.2012......synek / Alcia28.... .....28.........29........ .03.08.2012......córeczka Amelia Igieleczka......21.........26....... ..03.08.2012 Uspavanka.....27.........26..........03.08.2012 Talusia...........20.........26.........10.08.2012 Izka.............26..........29.... ....12.08.2012...............Nikola Nietutejsza... 28..........26.........13.08.2012............ synek Jaś Unia77...........34.........27.........15.08.2012......co reczka Natalia Doti..............24.........27.........17.08.2012....córec zka/Kornelcia Moniq123........27.........28.........17.08.2012 Maniusia89......23.........26.........21.08.2012......Syn ek Alanek Inflagranti.......29.........27....... .22.08.2012 Kinia1109........27.........27........ 24.08.2012.......córcia Alicja Oliwia27l ........28 .........27........24.08.2012 Marti884.........28.........27........27.08.2012...... Córeczka Maja fabi784...........28.........25........27.08.2012...... Synek/? Danuti............24.........24........28.08.2012.......c órcia/SYNEK KAJKA30..........30.........24........30.08.2012 MEGAN86.........25.........26.........01.09.2012...... SYNEK DAWID Nowa_84.........28.........26.........01.09.2012... ..CÓRKA! Zuzinka Kama..............29.........24.... ....02.09.2012..... synek (Manuel) Amefa.............23.........26.........03.09.2012...... Jasiek Nika0503.........22.........23.........05.09.2012 asia05.09.2012..24........23.........05.09.2012.....córe czka Joanna............26.........23.........06.09.2012....... synek/? Polcia91...........20.........23........ 08.09.2012 MamciaJ...........26........ 22.........09.09.2012 Tala1011101190..21.........25.........09.09.2012.......sy nek Staś Dagusia82.........29.........22........10.09.2012 Wiewióreczka_...24.........22........11.09.2012 Invictia............24.........24...... .11.09.2012........córeczka Malentka...........24.........24....... 13.09.2012.......synuś/?? Plotka..............26.........24........14.09.2012...... .SYNEK FILIP Kaliwia.............24..........24....... 14.09.2012.......córcia/Natalka Tajeczka...........28.........23....... 16.09.2012........córcia/ Kasiulek91.........21.........23.... ...17.09.2012........synek? BlackRosssa.......27.........23..... ...19.09.2012......córcia/Monisia PolaL...............32.........22.........22.09.2012..... ..córcia Ulci.................26.........22........25.09.2012..... ..córeczka/synuś Tusia 21............23........14........20.10.2012........córcia/ ? ****************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE***************************** Nick.............Wiek..........Data Porodu..........Syn/Córka........Imię Pysiulek...........20..............11.03.12............. . synek.....Lukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia05.09.12
ja aż na inne forum weszłam (po znalezieniu w googlach- ktoś pytał co właśnie mówili o ochraniaczach i to jest odp jednej forumowiczki: ,,o zgrozo, że są bardzo niebezpieczne. W USA 7 tygodniowe dziecko udusiło się bo wtuliło buźkę między materac a ochraniacz. No i cały wywód pani specjalistki o tym jak powinno wyglądać łóżeczko między 2 a 6 m-cem życia. Otóż dziewczynki - powinien być sam materac. Ja się tylko zastanawiam jak to dzieciątko wtuliło tą buźkę, skoro wiemy już, że w tym wieku dziecko nie przekręca się tak jak się nakręciłyśmy ;-) Wiem, że dziecko się kręci w łóżeczku, ale ile czasu potrzebuję żeby się przemieścić tak blisko ochraniacza? Czyżby rodzice ułożyli tak blisko? W szpitalu mówią, żeby dziecko miało ciepło i przytulnie, i z tym się zgadzam, bo w brzuchu tak miało, a nagle ląduję w wielkim pustym, zimnym łóżeczku. Przykro mi, że tak się skończyła ta historia, ale chyba prawda jest taka, że ze wszystkich dobrodziejstw trzeba korzystać z głową. mam nadzieję, że dobrze przekazałam to co czuję."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×