Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Ulci pewnie że damy radę, nasze mamy i babcie jakoś rodziły bez takiej edukacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
Unia, oczywiście masz rację. Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłam. Nie chodziło mi o takiego typowego cukrzyka, ale o kogoś kto ma wynik na granicy normy. Czyli np. 143 - to jeszcze nie jest cukrzyca, co najwyżej nietolerancja glukozy. Poza tym cukrzyca ciążowa, to jednak nie jest dokładnie to samo, co taka typowa cukrzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulci podobno jak się duzo w ciąży odpoczywa to potem maleństwo też jest spokojne :) Ja w nocy budzę się do toalety jakieś 6 razy też tak macie? Piję już mniej niż wcześniej a sikam więcej no masakra !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie ciesze, ze moj lekarz ma lzejsze podejscie do tego cukru. Strasznie sie balam mierzenia cukru po posilku, tego klucia w palec kilka razy dziennie... Alcia a nie jesz w ogole slodyczy, czy jesz np codziennie? Bo ja nie wiem, czy dobrze robie... Staram sie jesc czesto male porcje, jem chleb specjalny dla diabetykow i zawsze staram sie uzupelniac posilek wieksza iloscia warzyw. Nie moge juz patrzec na pomidora hehe :P A to jedyne warzywo ktore nie wywoluje u mnie niestrawnosci:P Nie umiem wyeliminowac slodyczy :( Jem o wiele mniej, ale nie daje rady zyc kompletnie bez ciasteczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jedyne słodycze jakie jem to wafle ryżowe z czekoladą haha i czasami jakiś napój gazowany a wiadomo jaki tam jest cukier, no i czereśnie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia ale nie jesz, bo nie wolno, czy poprostu nie ciagnie Cie do slodkiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągnie mnie jak diabli i nie moge sie powstrzymac dlatego jem chociaż te wafle a one są naprawdę słodkie można je kupić z czekoladą mleczną, deserową, jogurtową itp więc mi to wystarcza, ale nie powiem bo czasami jakieś ciacho czy lody tez zjem. Przed ciążą nie miałam wogóle smaka na słodkie a teraz to jakaś masakra ale podobno jak się ma mieć córkę to tak jest. W końcu słodkie dziewczynki będą no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie wiem jak mój lekarz to zinterpretuje, ale dzwoniłam do koleżanki z laboratorium, gdzie głównie ciężarne przychodzą. Powiedziała, że najważniejsza jest tendencja spadkowa. To badanie, z trzema pomiarami to "trzypunktowa krzywa cukrowa". Jeżeli dwa pomiary z trzech wychodzą powyżej normy, czyli na czczo - powyżej 100, po godzinie powyżej 180, a po dwóch powyżej 140 (ale nie przekraczają normy do 200), to mówi się o upośledzonej tolerancji glukozy, ale to nie cukrzyca. Czyli potwierdziła mi to co przypuszczałam. Ja ambitnie siedziałam w miejscu i babka w sumie pobrała mi ostatnią próbkę o 10 min wcześniej, bo nagle przyszło dużo ludzi. Trzeba wziąć pod uwagę też błąd pomiaru. Trochę wiedzy człowiek ma i taki wynik nie kwalifikuje mnie na restrykcyjną dietę cukrzycową i pomiary glukozy codziennie. Bez przesady. Ograniczyć węglowodany owszem, ale nie panikować. Za tydzień idę do gina to będę wiedziała jakie on ma podejście. Jak będzie trzeba to powtórzę badanie. A dietka jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Co nie zmienia faktu, że wolałabym mieć poniżej 140 i mieć to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas diabetolog mówiła mi że jakiekolwiek odchylenia od normy są szkodliwe dla dziecka i nie ważne czy 2 czy 10 jdn.bo w płynie owodniowym jest jeszcze wyższy poziom glukozy wtedy, bo łożysko sobie magazynuje na zapas jakby i ciężarne mają mieć poziom glukozy nie zbliżony do normalnego a prawidłowy.Dlatego tak pilnuje wyników i jak się powtarza że podskakuje nawet nieznacznie to daje insulinę. Taką ma filozofię leczenia :)Ale może i dobrze:) A błąd pomiaru laboratoryjnego nie jest niestety duży, o ile pamiętam to 2% w zależności od metody badawczej, tak mnie na analityce uczyli inaczej glukometrem bo może być nawet 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALIWIA2
Ja mialam glukozę robiona, tylko po dwoch godzinach, bo pielegniarka się pomylila, a lekarz zapomnial. A i tak szpital mi przyjal i powtarzac nie musialam, ale moze dlatego, ze mialam wynik 96, wiec malutko. Współczuje Wam na tej diecie - chociaz ja duzo i jakos strasznie zle nie jem, ale od czasu do czasu wiadomo, chce mi sie czegos dobrego, slodkiego, lodow, poza tym ja duzo piekę ;) Zrobiłam Wam zdjęcia na Picassie, kilku rzeczy z wyprawki: - organizer, rożek zobaczycie to ten, co kiedys Wam pisalam (mamy kupione takie same zasłonki w ona), kocyk czerwony z polaru i ten w misie - taki gruby i oba kombinezonki - ten rozowy jest ze Smyka, a kremowy - z polarku; fajnie, bo ma rece i nogi wywijane, wiec Małej będzie cieplutko ;) https://picasaweb.google.com/101113149670750292370/7Miesiac# caluski Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia cos nie tak z linkiem :( Alcia ja bede miala slodkiego synka hehe :) Wszyscy mi mowili, ze bedzie dziewczynka bo ciagle na slodkie mialam ochote, a tu psikus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALIWIA2
Amefa i Alcia, ja miałam cały czas ochotę na kwaśne, wyobrazcie sobie kefir razem z ogórkiem kwaszonym, prosto z lodówki w styczniu...br..., brzuch mi było widać dopiero w IV mcu, to wszyscy mówili, że chłopak a lekarz na USG w 12 tygodniu, że na 95% dziewczynka ;)) no i będzie Natalka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma reguly z tymi smakami :) Kaliwia sliczne to wszystko :) Najbardziej podoba mi sie zdjecie brzuszka przewiazanego wstazka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dawno nie pisałam ale jakoś tak wyszło nie miałam czasu. Widzę ,że już tyle stron zapisałyście,dwie wcześniejsze przeczytałam.. Wczoraj byłam w Reserved i są mega przeceny na ubranka dla dzieci! Muszę dokupić jeszcze pajacyki rozm.56,bo każdy mówi,że to będzie na początek najpraktyczniejsze!:) Jak tam Wasze samopoczucie dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli ktoras z Was szuka jeszcze ciuszkow dla maluszka to jest znowu wyprzedaz w C&A. kupilam jasiowi kurtke za 7,90, jego kuzyneczce ktora urodzi sie w lipcu kurtke za 9,90, 2 t-shirty za 7,90, dres za 9,90 itp.... ceny smieszne wiec polecam (o ile Wam jeszcze czegos brakuje) ;) stanowoczo wiecej jest dla dziewczynek...jednak producenci wiedza ze kobiety zawsze wiecej wydaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczone:) No duma mnie rozpiera:) Mam nadzieje, ze jak Antek urosnie i ciekaw bedzie co sie dzialo przez czas ciazy to doceni starania mamy, zeby wszystko uwiecznic:D Fajna pamiatka:) Ja dzisiaj zajadam placki po wegiersku, bo zostaly od wczoraj:) A teraz leze plackiem z nogami w gorze bo polozna powiedziala ze za duzo ciekam i ze teraz to czas przede wszystkim na dbamie o siebie. No to dbam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanka - pokażesz fotkę albumu? Ciekawa jestem jak Twój wygląda. Ja może wrzucę później mój, choć jeszcze nie skończony. :) Dzięki za info o C&A. Już włączam stronkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tantum Rosa mozna ozywac w ciazy? Albo moze znacie jakies inne srodki na podraznienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie mam jakiejs aplikacji i niestety nie moge wrzucic Wam zdjec:/ Strasznie mnie to denerwuje, bo tyle chcialabym Wam pokazac... Album, pokoik, wyprawke itp ale nic na to nie poradze:( Album zrobilam sama z albumu na zdjecia takiego do wklejania z bibulkami miedzy stronami. W kolorach bieli i odcieni zieleni. Powklejalam zdjecia z USG i wszystkie rzeczy, typu bilety zdjecia kawalki tapety i takie tam rzeczy zwiazane ze zdarzeniami jakue nas przez te prawie 9 miesiecy spotkaly. Duzo opisow z pierwszego kopniaka, jak dowiedzielismy sie o plci itd Cholerka szkoda że nie moge Wam tego pokazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mam cisnienie w granicach 100-110/ 60. Zastanawiam sie, czy jest sens brania tych tabletek? Az mi sie w glowie kreci jak mam takie niskie i wspomagam sie kawa. Oczywiscie codziennie nie pije, ale czasem juz nie moge wytrzymac z tym niskim cisnieniem. Z drugiej strony boje sie ryzykowac i nie brac tabletki, zeby w razie czego nie skoczylo za mocno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanko - no szkoda, ale z opisu wnioskuję, że album musi być rewelacyjny. :D Amefko -skonsultuj to z lekarzem swoim. Sama niczego nie odstawiaj. Gadaliśmy z Mężulem i postanowiłam wybrać się z wizytą do diabetologa. Zasięgnę opinii i porady dotyczącej diety. I tak mieliśmy kupować glukometr, to sobie kupimy i będę kontrolować ten cukier. :D Lepiej tak jak Unia pisała (i inne z Was) mieć wszystko pod kontrolą niż się "obudzić z ręką w nocniku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia fajny ten zestawik :):) w ogole jaka Ty szczupluska jestes :) no szkoda Zussanka ze nie mozesz wrzucic zdjec chetnie bym obejrzala cos tam zmajstrowala hihi:P BE pewnie idz do tego diabetologa zawsze bedziesz spokojniejsza :) co do ciuszkow dla malenstw to rzeczywsicie duzo wiecej jest na dziewczynke jak chce sobie cos kupic w sklepie neutralnego bo nie znam plci to nie ma za bardzo w czym wybierac...ehhhh:P dziewczyny tak sie teraz zastanawiam bo ide we wtorek na wizyte do innej ginekolog ktora ma duzo lepszy sprzet niz moj ginekolog na kase chorych i ona wezmie 200 zł za wizyte zwykla ktora obejmuje usg i kilka zdjec a za 3d bierze 250 zl....i w sumie nie chcialam robic tego 3d ze wzgledu na to by mi sie nie wygadala co mamy za plec :P ale to tylko 50 zł bym dorzucila a pamiatka jako plyta zostalaby na cale zycie...myslicie ze jest mozliwosc ze nie zobaczymy plci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malentko - możliwe to jest, bo jak Dzidzia się ułoży odpowiednio, to płci się nie widzi :) Stąd tyle pomyłek :D Zawsze można poprosić, że chcesz 3d, ale z nastawieniem na buźkę, a nie na pupcię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo ale przy 3 d mierzy wszystko nie? nozki raczki itd? wiec jak bedzie schodzila do nozek to mi jeszcze smignie cos przed oczami heheh:P ale bym sie wkurzyla 7 miesiac juz czekamy a jestesmy wytrwali w tym i jak nagle okazaloby sie co tam nosze to ojjjj......:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze jak jej zaznaczysz ze nie chcesz wiedziec kto tam siedzi to zrobi tak zebys nie widziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×