Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

rzeczywiscie juz nadrukowalysmy 500 stron......:) mam nadzieje ze po naszych porodach rowniez topic dalej bedzie istnial i bedziemy mialy ze soba kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulci maka razowa nie brzmi zbyt dobrze, ale nie jest taka zla. Robilam sobie racuszki z niej i dalo sie jesc:) nawet tesc reszte pochlonal w niewiedzy z czego to zrobione :P ja musze ograniczac make biala i cukier wiec zrobie z razowej z fruktoza:) BlackRossa ja nie mam zadnego zdjecia z widocznymi rekami:P zel mialam nalozony w piatek, a w sobote juz odpryski! Uzupelnialam bialym lakierem i chowalam rece przed aparatem. A sesja byla w poniedzialek, wiec juz w ogole katastrofa z tymi paznokciami hehe:) chyba taka uroda moich paznokci ze nie trzymaja zelikow:) za to lakier trzyma sie dlugo:) a hybrydowy kolo tygodnia, ale sama robie wiec mi nie zal. Bo jakbym miala na zele chodzic co tydzien to bym zbankrutowala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti sexy te majty :P Bedziemy sie chowac przed mezami hehe :P Zussanka czekamy na jakies zdjecia albumiku :) I Twoj BlackRossko tez bym chetnie obejrzala :) Robicie te scrapbooki? (nie wiem jak to sie pisze :P ) Widzialam w hurtowni papierniczej rozne dodatki do takich albumow-naklejki, ozdoby trojwymiarowe itp :) Moze sie skusze na takie cudo... Malentka dalas rade z brzuszkiem? Ja juz nie nadazam nad moim chrzesniakiem, ale on juz chodzi, a raczej biega :P A ciocia sie za nim kula hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mam wyniki z tej glukozy. Zachwycające nie są, chyba trzeba będzie całkiem zrezygnować z zachciankowego cheeseburgera czasem i coli... Na czczo i po godzinie podręcznikowy wynik, a po dwóch - 159. Jeszcze "chudziej" jeść. No cóż. Jak mus to mus. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no te majtochy to super są....trochę mnie przerażają ale to tylko do szpitala więc luzik dam radę. Ja wczoraj wyszperałam jeszcze z worków ciuszków, któe mamy u teściów dla małej na poźniej 1 mały wsad do pralki na około 3-9 m-cy więc właśnie je piorę ale na razie w anszym proszku bo przybrudzone są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossko to chyba w miarę oki, ja się nie znam więc nie pomogę. Już mało nam zostało więc musimy się pomęczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa wspolczuje :( chociaz Ty pewnie masz do tego zdrowsze podejscie;) ja mialam 141 i fiksuje, bo z jednej strony chce trzymac diete jak na cukrzycy, a z drugiej nie daje rady i powtarzam sobie ze nie mam cukrzycy i tylko tych kilku zalecen powinnam przestrzegac... A w ogole to dziwne, ze po godzinie wynik dobry a po dwoch juz nie... Oby Cie ominal glukometr i klucie kilka razy dziennie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. PORODU.....Pł. (Czuje/Wiem) Acholek............19...........39..........1.07.2012.... ....Córeczka/ Lenka Zussanka........26.........36........17.07.2012.......Ant oś p.KwiatPolny...20.........35........17.07.2012.......cór cia ? przyszlamama..25.........33........30.07.2012.......synek Alcia28..........28.........34.........03.08.2012.......c óreczka Igieleczka.......21.........30.........03.08.2012 Uspavanka......27.........30.........03.08.2012 Talusia..........20.........29.........10.08.2012 Izka..............26.........33.........12.08.2012....... .Nikola Nietutejsza.....28.........29.........13.08.2012........s ynek Jaś Unia77..........34..........32.........15.08.2012........ coreczka Natalia Doti.............24..........33.........17.08.2012......c ór eczka/Kornelcia Moniq123.......27..........28.........17.08.2012 Maniusia89.....23..........32.........21.08.2012........S yne k Alanek Inflagranti......29..........28........22.08.2012 Kinia1109.......27..........31........24.08.2012......... córcia Alicja Oliwia27l .......28 .........28........24.08.2012 Marti884.........28.........31........27.08.2012......... .Córeczka Maja fabi784..........28..........31........27.08.2012........ ..Synek/? Danuti...........24..........30........28.08.2012........ ..SYNEK Michał KAJKA30........30..........27........30.08.2012 MEGAN86.......25..........30........01.09.2012........... SYNEK DAWID Nowa_84........28..........30........01.09.2012.......... .CÓRKA! Zuzinka Czarnulka18....18..........29........02.09.2012.......... .córeczka Kama............29..........28........02.09.2012......... ..synek (Manuel) Amefa...........23..........30........03.09.2012......... ..Jasiek Nika0503........22..........26........05.09.2012 asia5wrze2012.24.........30........05.09.2012..... .córeczka /Gabrysia? Joanna..........26..........23........06.09.2012......... ...synek/? Polcia91........20..........23........08.09.2012 MamciaJ........26..........22........09.09.2012 Tala1011101190..21.......25........09.09.2012............ .synek Staś Dagusia82.........29........22........10.09.2012 Wiewióreczka_...24........22........11.09.2012 Invictia............24........24...... .11.09.2012.............córeczka Malentka..........24.........28....... 13.09.2012............synuś/?? Plotka..............26........28........14.09.2012....... .....SYNEK Kaliwia.............24........28.......14.09.2012........ ....córcia/Natalka Tajeczka...........28........23....... 16.09.2012............córcia/ Kasiulek91.........21........23........17.09.2012........ ....synek? BlackRosssa.......28.........28........19.09.2012........ ...córcia/Monisia PolaL...............32.........22........22.09.2012...... .....córcia Ulci.................26.........26........25.09.2012..... ......synek Tymon Tusia 21............23........14.........20.10.2012..........córc ia/ ? ****************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE***************************** Nick.............Wiek..........Data Porodu..........Syn/Córka........Imię Pysiulek...........20..............11.03.12............. . synek.....Lukasz Witam kochane my dzis mamy juz dwie 33:) ale to leci szok:) jeszcze 7tyg i niunia bedzie z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm tak sie teraz zastanawiam czy ja nie mam:P u nas sie pobiera krew tuz przed glukoza i godzinke po. i ja mialam w normie bo 128 ale ciekawe ile bym miala po dwoch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja mialam na 50 g i tylko po godzinie:/ od czego zalezy to ze kazda ma inaczej robione?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze to w sumie zalezy od lekarza prowadzacego...ja mialam po obciazeniu 75g mialam 125 wiec mam w normnie a na czczo mialam 80:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie od lekarza zalezy. Moj doktorek powiedzial, ze czasem sie mierzy po godzinie cukier ale "to bez sensu". Nie wiem czemu :P Czasem tez robi sie obciazenie 50g i sie mierzy po godzinie, a po 32tc robi sie 75g i sie mierzy po dwoch godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi tez cos takiego wlasnie mowil amefa:) ale mi powiedzial ze bez sensu robic dwa razy jak mozna za pierwszym razem zrobic 75g i poczekac dwie godzinki i miec z glowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed badaniem czytalam ze robi sie 50 g po godzinie a jak wynik wychodzi kiepski to 75 g i 2 godziny...oszalec mozna:D chyba tez powinnam obejrzec film "jak urodzic i nie zwariowac":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi no dokaldnie mozna oszlaec zebys wiedziala:) kazdy lekarz gada co innego wszedzie co innego pisza:) szok:) najlepiej sluchac lekarza prowadzacego i tyle on wie najlepiej co jest dla nas najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti mój lekarz prowadzący to w ogóle jest małomówny i jak się jego nie zapytasz to nic nie mówi to jest takie denerwujące że szok ale na szczęscie jak się już go o cos zapytam to mi walnie taki wykład że masakra haha tak źle i tak niedobrze. Ja miałam robioną glukozę przy obciążeniu 75 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to lacia mamy podobnych lekarzy :P moj tez cichy jak myszka i dopiero jak sie cos wypytuje to mu sie jezyk rozwiazuje;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia a moj za to jest taki wygadny ze szok:) ja sie prawie nic nie odzywam tylko on:)jest bardzo sympatyczny i wogole:) a juz mieliscie badanie hbs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa u nas miałabyś już wizyty u diabetologa jak w banku, dziewczyny z którymi rozmawiam w kolejce do lekarza mają wyniki np 143 i już są na takiej diecie jak ja, nie że ograniczenia cukru czy białego pieczywa tylko ostra dieta i pomiary cukru 4 razy dziennie, ciekawe co Tobie lekarz zaleci. Ulci ja bardzo chcialam na tą szkołę rodzenia iść ale pierwsze spotkanie było do południa a drugie po południu a ja niestety muszę jeść co 2,5 godz i to było niewykonalne bo inaczej przez całe zajęcia bym jadła a potem się kuła. No i musiałam odpuścić niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
Dziewczyny, z tą glukozą to jest tak... Któraś z was dziwiła się, że wynik po godzinie jest w normie, a po dwóch już nie, ale w tym nie ma nic dziwnego. Badanie robi się po to, żeby sprawdzić w jakim tempie cukier jest spalany, czyli jeśli po godzinie wynik jest ok, a po dwóch za wysoki, to oznacza, że cukier się trawi, ale zbyt wolno. Właściwie tego pomiaru po jednej godzinie w ogóle nie powinno się robić, bo to za krótki czas. Najbardziej miarodajny jest właśnie pomiar po 2 godzinach. A już najlepiej zrobić dwa pomiary - po jednej godzinie i po dwóch, bo wtedy widać jaka jest różnica. Trzeba też pamiętać, że to badanie tak naprawdę jest robione w ekstremalnych warunkach, bo w praktyce nikt nie zjada 75 gram cukru w najczystszej postaci, a potem leży 2 godziny. Jedząc normalne posiłki prawie nie możliwe jest osiągnięcie takiego wyniku jak po obciążeniu glukozą. Trochę się pomądrzyłam, ale może komuś się to przyda :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączek z lukrem
No i faktem jest, że każdy lekarz ma inne podejście. Jeden przy wyniku lekko powyżej 140 zaleca tylko ograniczenie cukru, a inny od razu kieruje do diabetologa i ostra dieta cukrzycowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączku niestety cukrzyk osiągnie taką wartość po 2 godz. nawet jeśli nie zje 75 g glukozy, wystarczy żeby zjadł banana i potem np białą bułkę z majonezem i wędliną, wierz mi sprawdzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Unia, ja się raczej też nie wybieram do szkoły rodzenia, mam nadzieję, że i bez zajęć damy radę :) My dziś na obiad mamy gołąbki, właśnie powoli muszę wstać z łóżka a tak mi się nie chce... W ogóle jestem jakaś leniwa, będzie zdziwko jak się młody urodzi i moje życie stanie na głowie, powoli chyba muszę się brać w garść i bardziej aktywnie spędzać każdy dzień :) No szkoda Black Rosssko, że ten wynik nie jest zadowalający, niestety będzie się trzeba przemęczyć i trochę ograniczyć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co lekarz to inne teorie. Ja miałam po 2 h za pierwszym razem 144 a za 2 razem 139 i jakoś mój lekarz się nie przejął kazał ograniczyć słodkie ale nie drastycznie bo jakiś cukier trzeba dostarczyć do organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×