Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

też właśnie tego się obawiali że są jeszcze słabe płucka chociaż cały czas powtarzali że jest bardzo duże dziecko i powinno być wszystko ok w sobotę zaczyna się 37tydzień z okresu także myślę że wazie co będzie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia faktycznie duża ta twoja mała, bo ja 37 zaczynam w niedzielę a we wtorek ważyła 2,8kg i to już jest więcej niż standardowa waga, więc te 2 tyg to z pewnością racja:)och te nasze maluchy takie niecierpliwe, starsznie na ten świat się pchają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane, ja nigdy nie mam czasu rano, jak się ogarnę to 15 jest...a wstaję wczesnie! dzisiaj bylam na zakupach w Drogerii, kupilam Natalce taka ala masc - linoderm z alantoina, polecila mi Pani z takim synkiem 3miesięcznym(powiedziała mi, że u niej lepiej się sprawdziło), bo chciałam brać sudocrem, a ona mi na to, że u niej sprawdziło się tamto. Skusiłam się, bo dałam 11 zł więc jakby co, nie szkoda, a Sudocrem - 27 zł ;( zobaczymy. W sumie na zakupach na rzeczach z "gazetki zaoszczędziłam prawie 50 zł i mam zapas szamponu, chusteczek do hig. intymnej, balsamu do ciała na czas po porodzie. Wczoraj koleżanka przywiozła mi ciuszki i w sumie mogłabym...nic nie kupować...rzeczy jest do sufitu w rozmiarze 50-68 ;) szok ;) jakby któraś z Was była w okolicach Warszawy, Ząbek, Marek - to zapraszam do mnie, bo troje dzieci można by było z tego wyposażyć ;) Upał u mnie straszny - 32 stopnie! Asia, totalnie się nie martw. Teraz mój P już tak nie wyjeżdża, ale był taki czas, że jeżdził non-stop...a ja psychicznie bardzo zle sobie z tym radziłam. Nie umiałam normalnie funkcjonować...a tu dom, praca, szkoła. To był dla mnie straszny czas. Ale przetrwalismy, odkad zaczelismy na ten temat rozmawiac, Asia, będzie dobrze. Faceci są słabsi, nie daja rady działać na kilku płaszczyznach...ogarnie się, ale pewnie to chwilę potrwa. Staraj się brać to na spokojnie milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, BR, ja mam żel spakowany w kosmetyczce już od tygodnia, ze swoim zawsze chodzę wszędzie w torebce (na mojej uczelni jest mikro łazienka i masa ludzi, więc to był jakiś pomysł na odświeżenie rąk). To naprawdę bardzo dobra sprawa. Teraz jest w drogerii natura promocja taka : kamill krem do rak+zel antybakteryjny gratis. Polecam, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia ładny wózek, faktycznie ten koszyk taki oryginalny:) Ja zgapiłam wózek od Kaliwii, jakos tak mi przypadl do gustu:) Ale mają urlop do końca mies wiec jeszcze go nie mam u siebie, a juz bym go chciała na zywo zobaczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o jakim wózku mówicie? ja z mojego jestem mega zadowolona jest bardzo lekki i super się prowadzi ;) tylko dodatki do niego są drogie bo sama parasolka chya 199 zł albo 159 nie chcę kłamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia Moj mąż ma prawie 2 metry z małym wózeczkiem wyglądał by jak wyrośnięty przedszkolak;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy Baby Merc ja q7 :) Unia masz racje:) ja za to chcialam miec taki,miec raczki wysoko i bardzo stabilny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Podrzuciłam mojego o 11 pod firmę, później z koleżanką na spacerku byłam i do teściów zajechałam na kawę i niedawno wróciłam :P Co do zgagi to ja też mam czasem pare dni pod rząd, a niekiedy z 2-3 dni spokoju. Ale zauważyłam, że nie tyle, że ją mam ale nasila się po piciu gazowanego i jedzeniu i piciu słodkiego. Jak w miarę zrównoważona dieta to czasem chwilke pomęczy, a jak piję gazowane i słodkie to zaraz zgaga fessst. Ale zawsze mam gaviscon pod ręką i tak sobie ,,podgryzam po kawałeczku (że 1 tabletka tak na 5 a nawet 6 razy starczy). Alcia to fessst próba wózka :P fajny ten wózek Kaliwia mi bez niego nudno :P Siedzę tak teraz. Miałam ochotę wziąć się za pranie rzeczy dla Gabrysi ale chyba jeszcze wstrzymam się do tego 5 sierpnia :P (miesiąc przed terminem) bo czuję się chyba dobrze i chyba aż tyle wcześniej nie urodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Jestesmy po wizycie. Wyglada na to, ze Jas chce wczesniej przyjsc na swiat... Ma bardzo nisko glowke, co moze spowodowac zbyt szybkie rozwieranie szyjki. Musze wiecej lezec niz siedziec. Do tego mam brac Nospe i Asmag. Jakos zmartwiona jestem po tej wizycie. Szyjke mam niby dobra, bo 3,5cm. Wiecie moze jaka mialyscie w 35tc? Jeszcze na poczatku lekarz wcisnal zly przycisk i wyszlo, ze Jas jest 2 tygodnie mniejszy niz powinien. Potem poprawil pomiary, ale i tak wychodzi inaczej niz dotad. Chyba faktycznie im blizej porodu tym wieksze rozbieznosci. Lekarz mowi, ze wszystko ok, ale mnie jakos to zmartwilo. Zaproponowal nam, zebysmy przyjechali w niedziele obejrzec oddzial polozniczy i porodowke :) Oczywiscie pojedziemy i bardzo mnie to cieszy :) Jas ma dopiero 2100g. Malo mi sie wydaje :P I troche ma w brzuszku mniej niz powinien, za to raczki i nozki ma dlugie tak jak Tatus :) Maz jest pewny, ze Jas zrobi nam psikusa i wyjdzie wczesniej. Mowi to z usmiechem, ale widze ze sie martwi, czy zdarzymy ze wszystkim... Wybaczcie, ze pisze tak tylko o sobie ale jestem okropnie zmartwiona tym wszystkim... Musze sie jakos ogarnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefko- słuchaj lekarza, który powiedział, że wszystko z Jasiem w porządku. Dzieciaki wiadomo - różnie rosną. Leż więcej tak jak Ci zalecił. Powiem CI, że wczoraj ten lekarz na USG ( jeden z najlepszych genetyków) tłumaczył mi, że im późniejsza ciąża, tym większe rozbieżności w rozmiarach dzidziusiów. Tak samo nie określi się już terminu porodu po 32 tygodniu, bo dzieci różnie przybierają na wadze. Tobie już niewiele zostało, więc skup się na leżeniu i myśl pozytywnie. Gdyby coś było nie w porządku, to lekarz by zainterweniował. :) Uszy do góry Kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefka, nie martw sie :) Jasiek przyjdzie na swiat wtedy kiedy sam bedzie na to gotowy, a ty poprostu lez i sie nie zamartwiaj :) o ile dobrze pamietam to do wc musisz po schodach maszerowac??? Jesli tak, to niech to bedzie jedyny twoj wysilek :) Bedzie dobrze zobaczysz! Popatrz na Danuti.... Michas urodzil sie w 34 tyg i juz z mamusia w domku jest i wszystko jest dobrze :) Ja jutro mam wizyte kontrolna i nie wiem na co sie nastawiac... Od ktorego tyg sprawdzaja czy nie ma rozwarcia i jak sie miewa szyjka itd???? Jutro zaczynam 34 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za pocieszenie :) Kochane jestescie. Niby wiem, ze nie powinnam sie martwic i tylko wiecej wypoczywac, ale wiadomo... Kazda z nas martwi sie o Maluszka ;) Plotko moj lekarz na kazdej wizycie sprawdza mi szyjke. Zawsze przeprowadza zwykle badanie na fotelu, potem ide zalozyc dolna czesc garderoby i klade sie na lezanke na usg. Dzisiaj mowilam, ze mam klucia w pochwie. Spytal, czy twardnieje mi brzuszek i jak czesto. Powiedzialam, ze nawet do kilku razy na godzine, wiec zmierzyl mi szyjke usg dopochwowym. Nie wiem, czy zmierzyl ze wzgledu na moje dolegliwosci, czy to standard w tym tygodniu ciazy... To moje podraznienie intymne jest juz nie do zniesienia. Myslalam, ze lekarz da mi jakis cudowny lek i przejdzie, ale dowiedzialam sie, ze to "normalne" :P Sa upaly, zmienia sie ph w tym miejscu i nic sie nie da zrobic. Moge sprobowac Clotrimazolu, ale jesli nie pomoze w ciagu trzech dni to juz mi nic nie pomoze :P Doktorek powiedzial, ze jak najczesciej wietrzyc to miejsce i chodzic bez majtek. Ciekawe jak ja mam przed tesciami paradowac bez majtow :P Bede sie "neglizowac" jak bede lezec, moze pomoze :) Dzis chyba pobilismy rekord dlugosci wizyty, tyle mialam pytan :) Pobral mi jeszcze wymaz na gbs i mam zrobic badanie hbs z krwi. I uslyszalam "za dwa tygodnie musi miec pani wynik, bo moze pani juz rodzic". A moj maz na to "za dwa tygodnie jeszcze nie! Najpierw remont!" hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi dolegliwościami to i ja mam nadal problem. nic nie pomaga :P cały czas jak gdzieś chodę to muszę bieliznę poprawiać bo włazi nie tam gdzie trzeba i podrażnia. a to takie upiorne jest! mój mąż się ze mnie śmieje ,że robię to publicznie ale co ja innego mam zrobić?:D jestem kobietą w ciąży więc "prawie wszystko" mi wolno :D I widzisz Amefko...dobrze mówiłam że trzeba wietrzyć i najlepiej spać bez bielizny ;) tylko,ze ja ostatnimi czasy wstaję dosłownie mokra i wszystko jest brudne od tych "upławów". Eh. No ale czasem lepiej czasem gorzej ;) Tak mówicie o tej szyjce...i ja ani razu nie miałam badanej. no może na początku. teraz to juz nie. i co to za wymazy o których mówicie? co dokładnie za badania wykonuje lekarz? bo wiem,że u mnie w tej poliklinice w 36 tygodniu posiew z pochwy od tego paciorkowca będzie pobierany czy jakos tak. a ten gbs czy co tam to nie wiem? olśnijcie mnie kobietki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia ten gbs to wlasnie na paciorkowca. Ja musialam kupic taka "wymazowke"-cos takiego jak patyczek higieniczny do czyszczenia ucha ;) Lekarz mi tym "pogrzebal" i jutro zawioze do laboratorium. Jesli chodzisz na NFZ do lekarza, pewnie zrobi to sam :) Na to podraznienie lekarz mi zalecil Tantum Rosa, ale mi nie pomaga. Sprobuj, moze Tobie pomoze ;) Jakos musimy to zniesc... Teraz to mi zalezy tylko zeby do nastepnej wizyty Jas grzecznie siedzial w brzuszku. Potem juz moze sie rodzic, najwyzej zamieszkamy na "chwile" w pokoju szwagra... A po porodzie zmniejszy sie ilosc wydzieliny i wszystko sie zagoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa nic się nie martw bo teraz pomiary wagi są niedokładne nawet o 500 g tak mi nawet lekarz mówił bo mojej małej brzuszek za mały wyszedł , a co do dł szyjki to ja od początku miałam 3,9 cm a teraz to lekarz palpacyjnie bada tak samo czy nie ma rozwarcia. Ostatni pomiar usg dł szyjki mialam gdzieś w 23 tc, potem już tylko na fotelu. Na pewno jest wszystko ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, wszystko jasne ;) a już jakoś się przemęczę. mam ten swój płyn i maść i pilnuję cały czas sytuacji hehe ;) a Ty się nie zamartwiaj niepotrzebnie tylko! Dzieci doskonale wiedzą, kiedy są już gotowe na przyjście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Amefcia bądź dobrej myśli, na pewno Jasiu jeszcze trochę tam u Ciebie posiedzi, jeśli lekarz nie panikował to zapewne wszystko ma pod kontrolą i wszystko będzie w porządku. Co do szyjki to ja przy każdej wizycie mam badanie na fotelu, później usg dopochwowe a później przez brzuch. Współczuje tych infekcji, jak tylko czuję lekki dyskomfort w tych okolicach to zaraz się denerwuję... a tym bardziej teraz w upał to na pewno dolegliwości bardziej dają się we znaki, a i ciężko to wyleczyć. Upał niemiłosierny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia jak bedziesz tą maścią smarować to wyeliminuj wszystkie słodycze bo one też zmieniają pH i może będzie wtedy mniej podrażnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodycze? o tym nie słyszałam. Ale ja jednego dnia mam spokój, później coś poswędzi a później znów cisza przez kilka dni. Może to kwestia potu... Mój Maluszek tak kopał i się rozpychał,że aż dostał biedaczek czkawki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, niestety słodycze mają wpłw na pH i wtedy o grzybice łatwo a clotrimazolum to o ile dobrze pamiętam to jest na grzybice właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotka mi gin też co wizytę sprawdza tam i mówi :) Amefa to od Ciebie już brali te wymazy do GBS? :) Mi jeszcze ,,z tyłu ;) nie pobierali :P to tak jakoś na wierzchu czy ,,głebiej pobierają? ;/ głupie pytanie ale ciekawość zżera ;P Dopiero doczytałam, że ,,grzebał tym lekarz :) a głeboko? :) Mi pierwszy dzień bez męża minał bardzo szybko :P Najpierw spotkałam się z koleżanką, póxniej kawka u kuzynki, a na koniec zakupy z siostrą i w domu byłam po 22 :P A żeby samotne noce mijały tak samo jak dni :P Troszkę oczy mi się przymykają ale idę pooglądam jeszcze coś w tv, tak żeby jutro spać jaaaaak najdłużej :) Dobrej nocki życze Wam i maleństwom :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się naspałam :P Musiałam wstać do wc. Mała to mnie tak kopać zaczęła, że myślałam, że nie zdążę do toalety :P No i jak zwykle jak już wstanę to nie zasnę prędko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia najpierw mi wsadzil ten patyczek do pochwy tak na ok 1-2cm. Dokladnie nie wiem, bo nie widzialam hehe :) Tylko na wyczucie ;) I potem z okolic odbytu pobral. Szczerze mowiac to niewiele pamietam z tego pobierania, bo to chwile trwalo. U nas w okolicy w ogole byl problem, zeby ten wymaz oddac do badania... Musialam sie naszukac laboratorium, ktore by sie tego podjelo. Widzicie jak to jest-lekarz mowi, ze wszystko ok, a my panikujemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny u mnie od rano mdłości, ból żołądka i wymioty eh a to 39 tydz a czuje się jak na początku ciąży. Mój gin wraca we wtorek z urlopu mam nadzieję ze mi dziś przejdą te wymioty bo jak nie to wieczorem jadę na pogotowie nie ma na co czekać. Ja ten wymaz miałam brany jakoś 3 tyg temu ale u mnie brali tylko z pochwy i oddawałam to w laboratorium w szpitalu w którym mam robione badania krwi co miesiąc ale nawet nie wiem jakie są wyniki bo mój gin je odbiera, myślę, że jak by było coś nie tak to by dali znać, zresztą we wtorek idę znowu na badania to się dowiem. U was też tak gorąco? Bo ja siedzę w pracy i dmuchają na mnie 2 wiatraki a mi nadal ciepło. Asiu faktycznie pospałaś długo hihi ja się też jakoś przed 8 obudziłam i juz nie mogłam spać i sąsiadów robotnicy takim młotem elektrycznym coś robili haha. A co do kopania to moja mała artystka też dała mi dziś w nocy popalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! A ja nadal leżę i leżę...nudne to no ale cóż zrobić, w niedzielę rozpoczynam 37 tydzień więc już będzie bezpieczniej w razie W. Alcia to może faktycznie coś się zaczyna..lepiej przejedź saię wieczorem lepiej to sparwdzić no i po co się męczyć.. trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh Marti nie wiadomo co faktycznie moze byc objawem ze cos sie zaczyna w końcu to moja pierwsza ciąża wiec wszystkie objawy kojarzą mi sie z rozpoczeciem porodu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×