Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość łaziennnnkaaaa

ile wydaliście na remont łazienki ?

Polecane posty

Gość gość
U mnie też poszło ok. 10 tys ale mam większą łazienkę od Twojej. Najwięcej kosztuje prysznic, umywalka, ubikacja, szafki, lustro itd. Płytki też brałem z górnej półki. Remont łazienki w kilka dni wykonała dla mnie firma www.fixbaum.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie,jak można łazienkę porządnie wyremontować w kilka dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No my z mężem wydaliśmy kilka tysięcy ale jak chce się zrobić porządnie to pomieszczenie to trzeba. Przede wszystkim kupiliśmy porządne płytki ceramiczne i meble. Wszystko w porządnym sklepie (jak ktoś jest ze Szczecina to polecam Domex) a nie w tych wszystkich hipermarketach gdzie wiadomo jak to potrafi być z jakością. Teraz dopiero wpadliśmy na pomysł żeby może jeszcze wstawić saunę. Ktoś ma ? Jak się sprawdza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No trochę wydałam ale chciałam mieć solidną łazienkę. Najwięcej wyniosła mnie sauna ale zawsze o niej marzyłam. Wiadomo że taka z dobrego drewna swoje kosztuje. Jak ktoś też by chciał to polecam AMS Sauna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234567890
Cena remontu łązienki zależy od ceny robocizny i produktów, płytek itd. Mnie nie wyszło dużo, bo kupiłam płytki w OBI a wannę, wc, umywalkę i baterie w sklepbaterie.pl i chętnie ich polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przy generalnym remoncie lazienki wydalam okolo 5 tys wiekszosc rzecyz kupilam w www.radmark.com.pl/ i ijestem bardzo zadowolona z efektu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinionszka
Generalnie zależy od tego, co się podczas takiego remontu robi, my zrobilśmy kompleksowy remont, od a do z. Bardzo nam się podobały takie realizacje, dlatego sobie też zrobiliśmy wykończenie granitem. Zerknijcie sobie na http://dario-stone.pl/lazienki-4/ Co o takich myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dosc duzo np wydalem na blaty tutaj www.btb-radzymin.pl ale byly to specjalne z betonu architektonicznego o wyzszym standardzie, zdecydowanie inwestycja warta pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne akcesoria są na akcesoriadolazienki.pl. Mają różne akcesoria, zawsze tam zamawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej przygotować sobie ok 20 tys, bo niewoadmo ile fachowiec weźmie. Resztę można kupić już taniej i za konkretną cenę. Polecam ten sklep: http://swiatlazienek.com.pl/k504,polecane.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydałam ok. 10 tysięcy na remont. Całe wyposażenie łazienki kupiłam w sklepie http://www.imextop32.com.pl/ a remont przeprowadzał mój znajomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my też bardziej systemem gospodarczym remontowaliśmy bo instalacjami zajął się znajomy a położeniem płytek teść i mąż. Taka rada na przyszłość to pamiętajcie o kontenerze na gruz bo my zapomnieliśmy. Na szczęście znajomy podał nam namiary na firmę http://www.kontenernagruz24.pl/, która szybko podstawiła kontener.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aSunsin
Przecież najwięcej zależy tak naprawdę od materiałów jakie się wybierze, a wybierać jest z czego. Ostatnio tak wstępnie przeglądaliśmy coś na podłogę w http://glazuragniezno.pl/lazienki-poznan no i wybór muszę przyznać jest, a cenowo wygląda to naprawdę różnie więc takie pytanie ile wydaliście są dziwne bo mozna wydać 10 tys. a mozna wydać i 100 bez większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina74
myśmy urządzali łazienkę w salonie Elements (http://www.elements-show.pl/) i powiem tak - wyszło pewnie trochę drożej niż w markecie budowlanym, ale przynajmniej mam pewność, że wybrane przeze mnie rzeczy są dobrej jakości i nie rozwalą się za 2-3 lata. nie czarujmy się - z łazienki korzysta się dużo i często, i lepiej wydać te kilka tysięcy więcej w dobrym salonie jeden raz, niż potem co chwila coś poprawiać i wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie poszło ok 20 tysiecy, ale mamy spora lazienke i remont byl gruntowny, lacznie z kuciem scian, zamiast bidetu deska USPA, w miejsce kabiny prysznicowej wydzielona szklem wieksza kabina z deszczownica, o wiele bardziej praktyczna lazienka teraz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio robiliśmy remont łazienki w mieszkaniu i trochę dodatków i akcesoriów w bardzo fajnej modnej estetyce zamówiłam przez https://lubie.design głównie dozowniki i dywaniki tu kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydałem stosunkowo mało, bo wszystko kupiłem w www.e-silikony.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabuenaa
wszystko zależy przede wszystkim na to na jakie materiały się zdecydujesz :) Poza meblami czy armaturą bardzo ważne są też dodatki. Nie wyobrażam sobie łazienki przez takich produktów jak chociażby kosze na śmieci. Sporą ofertę znajdziecie w sklepie https://www.awdinterior.com/produkty/kosze-na-smieci. Szeroki wybór, wysoka jakość i ciekawy design. Cenowo też wygląda to bardzo korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Florentynaaaaa
Zależało mi na tym, żeby jak najmniej pieniędzy wydać na remont łazienki, ale ważna była dla mnie też jakość . Koleżanka poleciła mi firmę Wodtech, w której znalazłam dobre wyposażenie w korzystnej cenie i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaliśmy tylko tyle co na kafelki wannę, prysznic i zlew. Mąż z teściem robili nasza łazienkę. Mają swoją firmę i zrobili w tydzień piękna łazienkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiekteria
A moja matka nic nie wydała od przeszło 25 lat. żyje w syfie z lat 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mauis
ja przy remoncie łazienki robiłem jeszcze hydroizolację, bo wcześniej strasznie szybko pojawiały się problemy z wilgocią. Co do samego materiału to polecam sprawdzić WB Duo Flex od WaterBlock. Wysoka elastyczność, dobra cena i przede wszystkim trwałość (wykonawca dodatkowo zapewnia nam ją na 8 lat). Warto trochę o tym poczytać, bo jak to mówią "lepiej dmuchać na zimne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie koszta się trochę zmniejszyły, ponieważ mąż sam wykonał część prac. Między innymi kładliśmy sami płytki. To nic trudnego, zachęcam do samodzielnych remontów :) Jeśli macie swoje własne narzędzia, tym bardziej! My musieliśmy kupić, chociaż tutaj https://www.glazurnik-narzedzia.pl nie było tak wcale drogo, a są naprawdę świetnej jakości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie wydaję bo nie mam łazienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wtelka
Ja dalam 7 tysiecy. Ale to i tak , plytki 38 zł za/m2 byly przecenione na 29zł . Kabina prysznicowa - 899zł , zestaw podtynkowy , umywalka i meble kupilismy firmy Armatura Kraków . Dzieki temu mam dobrej jakości armaturę lazienkowa w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiss
ale to i tak wszystko zależy od tego w jaką półkę cenową się celuje. Ja no szukałam coś ze średniej półki cenowej i zdecydowałam się na płytki w Cermagu - bo wiedziałam ze cenowo to tam najlepiej wybiorę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annis

Robiłam niedawno remont łazienki i wcale tak duzo nie wydałam. szczerze mówiąc miałam jeden  problem ... czyli znalezienie fajnych płytek. Ale udało mi się w Cermagu fajne znaleźć...Bardzo mi podpasowały i uważam że są niepowtarzalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, koszt łazienki zależy w dużej mierze od wystroju , niemniej jednak pozwolę  sobie na swój wpis . Mam nadzieję , że to da jakis pogląd.

..poruszony temat jest dla mnie na porządku dziennym. Jednakże w przypadku nadzorowania prac wykonywanych przez firmy na podstawie właściwych umów i kar za zwłokę/usterki nie ma problemu z egzekwowaniem jakości i terminu. W przypadku prywatnych robót, zdaję sobie sprawę , że wygląda to zgoła inaczej. Dlatego po przeprowadzeniu remontu swojej łazienki postanowiłam podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami.

Zacznijmy od tego, że czas remontu łazienki jest uzależniony od kilku czynników: min od stopnia skomplikowania wnętrza , rodzaju materiałów czy wielkości pomieszczenia.  Na rynku jednak często zdarzają sie pseudo fachowcy , którzy rozciągając czas pracy wyłudzają w ten sposób większe kwoty za swoją usługę. Moim skromnym zdaniem to bardzo staromodne myślenie, ale to wątek na inny temat. Ważna jest właściwa organizacja, precyzja koncepcji właściciela i zaangażowanie wykonawcy by szukał sposobu a nie wymówek . W tym fachu , trzeba mieć na uwadze, że  jest dużo malkontentów, fachmanów co lata robią tak samo i wtedy wszystko jest dla nich problemem (bo nowe przecież wymaga myślenia i umiejętności),  a jeśli pracują u szefa to rozciągają w czasie by nabić godziny- choć mądry szef wie ile daną robotę powinno się robić , chyba że też naciąga. Dużo tych " ekspertów" nie wystawia gwarancji na swoje roboty, dlatego warto na etapie wyboru wykonawcy omówić swoje oczekiwania i sprawdzić czy zostaną spełnione i za jaką kwotę. Niech was nie zmylą tacy co mówią, że " tak na początku nie da się wycenić, że dopiero na koniec" bo uczciwy człowiek jest w stanie to wycenić a takie uciekanie tylko powinno wam dać do myślenia.  Na szczęście jest dużo wykonawców i nie trzeba się użerać z partaczami i cwaniakami, którzy oczekiwania swojego klienta traktują za "zmianę" i "coś dodatkowego" byleby tylko wyciągnąć więcej lub nie brać za coś odpowiedzialności. Dobrze jest sporządzić notatkę z ustaleń, szkic z naniesionymi ważnymi informacjami tak by potem nie było wątpliwości, że Pan nie wiedział/nie słyszał ect. Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy jedna firma czy "brygada" robi po kolei co należy, planuje robotę i robi z głową co po czym lepiej zrobić by uniknąć dodatkowych kosztów i przestoju w robocie.  Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie oddzielnie hydraulika, płytkarza, elektryka i ustalenie z nimi kto po kim wchodzi i co robi oraz sztywne terminy- tu jest warunek -że mamy do czynienia z poważnymi wykonawcami, którzy jak się umówią to dotrzymają słowa bo z tym bywa różnie...

Poniższy przykład pokazuje wariant z rozbiciem na poszczególnych fachowców.

Nie ma co się dawać robić w konia , dlatego powiem jak to u mnie wyglądało . Zaznaczę, że robione było wszystko nowe a stare wszystko zostało usunięte, dom, powierzchnia łazienki to 6m2 , wysokość 2,7m, wystający komin ze ściany.

1-Skucie tynku ,posadzki, starych płytek i wyniesienie gruzu- 2 dni , 2 osoby.

Uwaga- dobry sprzęt i właściwe działania-  dobre narzędzia.

2-Demontaż rur starej instalacji i położenie nowej - prysznic, wc-geberit, umywalka, pralka, grzejnik ( w tym kucie w ścianie bruzd i przejść) -3 dni- 2 osoby.

Uwaga- dobry sprzęt i właściwe działania- bruzdownice, wiertnice a nie wszystko tępym i słabym młotem ...

3-Elektryk -wentylator, halogeny, kinkiety ścienne , gniazdka/włączniki - 4 godziny 1 osoba.

4- nowe tynki- 1 dzień 2 osoby .

5- sufit podwieszany,ogrzewanie podłogowe  i wylanie nowej posadzki- 1 dzień 2 osoby.

po tym nastąpiła przerwa z uwagi na schnięcie tynków i posadzki

6-Położenie płytek ,  (docinki płytek na kominie i stelażu wc)( podłoga całość -wymiary 15/60 i ściany pod sufit 30/60 ) 3 dni- 2 osoby

7- biały montaż 5 godzin - 2 osoby; elektryk wpadł na 2 godziny i założył oprawy  ;dodam jeszcze - meble w zabudowie - montaż 1 osoba 5 godzin i pomocnik 2 godziny.

Można spokojnie przyjąć , że mała łazienka- czyli taka jaką ja miałam , ok 11 dni  pracy za kwotę 5000zł robocizna - wszystko hydraulik/płytkarz/elektryk/( bez mebli) . Materiały samej hydrauliki 1500zł, kable elektryka 50 zł, tynk 300zł , posadzka 300zł, wyposażenie to już kwestia gustu . U mnie wszyscy zadowoleni , robota dobrze wykonana .

W wariancie gdyby robiła to firma mogłoby być podobnie co do terminu lub krócej, w zależności od organizacji prac .

Jeżeli robicie w bloku ważne również jest by zgłosić swoje prace w administacji/zarządcy/ wspólnocie w przypadku prowadzenia prac w bloku, a jeśli ingerujemy bardziej w ściany wymagane jest pozwolenie. Dobrą praktyką jest poinformowanie sąsiadów osobiście lub chociaż  wywieszenie notatki z informacją o terminach i godzinach prac uciążliwych dla sąsiadów oraz kontaktem do osoby z którą mogliby skonsultować godziny kucia ( np matka z małym dzieckiem będzie bardzo wdzięczna czy też odcięcie wody).

O zachowaniu czystości i kontenerze na gruz nie muszę chyba pisać

Mam nadzieję, że komuś tym pomogłam.

Pozdrawiam.

Nie dajcie się naciągać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiriska

Liczyłam w sumie każdy grosz  podczas remontu. najwięcej zjada jednak armatura i płytki....a te ostatecznie znalazłam w Cermagu we Wrocku. Bardzo łądne, wydaje mi się, że niepowtarzalne. No i przede wszystkim bardzo wygodny i sprawnie przeprowadzony zakup!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×