Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracuje i co z tego

Jak wyjechać za granicę bez znjaomosci

Polecane posty

ale zeby pracowac trzeba bylo miec wize bo ja akurat mieszkalam w niemczech a dokladniej w berlinie 2 lata zanim wyjechalam do uk :) swietne miasto, mam nadzieje je odwiedzic w tym roku na kilka dni, ale powiem wam tak szczerze ze ta mentalnosc niemiecka zle na mnie dzialala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to dokladniej bylo z praca, ale skoro niemcy rynek otworzyli w 2011 dla polakow, to znaczy ze wczesniej nie mozna bylo ot tak jechac i zaczac prace wiec moze faktycznie zdesperowana masz racje :) ja uwielbiam berlin, mialam mase okazji zeby tam spedzac czas, jestem w berlinie zakochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez uk otworzylo swoje granice bez ograniczen w 2004 i wszyscy sie tam zwalili no albo do irlandii bo nie bylo innego wyboru. tak myslalam ze niemcy otworzyli granice jakos niedawno ale nie bylam pewna tylko ze oni chyba tez daja kilka miesiecy na znalezienie pracy, nie mozesz tam siedziec bezrobotna. nie wazne. nie wybieram sie do niemiec, juz sie tam troche nasiedzialam i wcale mnie nie ciagnie. i niemiecki znam tak sobie, czulam sie tam obco. chociaz jak wczesniej pisalam berlin uwazam za naprawde fajne, ciekawe miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do furgonetki
Jeśli chcesz wyjechać czasowo, to ja ci nie powiem, co masz robić. Po prostu dla mnie jedyną możliwością jest emigracja stała. Ja rozumiem, że ty do takiej decyzji nie dojrzałaś, ale w tej sytuacji, to rzeczywiście pozostaje ci za marne grosze opieka nad osobami starszymi. Co innego, gdy planujesz tu pobyt. Wtedy masz szansę wejść w ten rynek pracy, najpierw nauczyć się czegoś, a później wykorzystywać wiedzę i dokształcając się awansować. A Ausbildung robisz bezpośrednio w firmie i nie dotyczy to jedynie zawodów prostych, tzw. robotniczych. Ot choćby jeśli chcesz być Bankkauffrau, też robisz Ausbildung. Dla niektórych w rozeznaniu sprawy pomoże pewnie: http://www.bewerbung-forum.de/ausbildungsberufe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee tam.......
Zdesperowana, pomylila ci sie wiza z pozwoleniem na prace :D Ale nie, juz nic nie jest potrzebne. Zamiast spedzac cale dnie na glupkowatej kafe, poswiec czasami chwilke na poczytanie co dzieje sie w swiecie i w Europie :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alysa
hej jak tam agnieszka? wyjechałaś? żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetimeisnow
ja mialam prace w nursing hom'ie zalatwiona przez polska agencje. Byla rozmowa kwalifikacyjna z angielska pielegniarka. Mialam lot oplacony i wynajety pokoj. Agencji nie placilam nic, nie placilam tez za lot, ani za pierwszy miesiac zakwaterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do thetimeisnow
to ci piszesz to brzmi dla mnie jak BUPA, mój znajomy przyjechał na takich samych zasadach.Jednak roku z nimi nie wytrzymał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askiripo56
ja wyjechalam z neta doo grecji trafilam do barakow gdzie mieskalam podzielonybyl na kozy a drugie drzwi my 56 osob na pietrowych lozkach, praca byla w fabryce za 3, 10euro za h zarobilam na bilet ale zwiedzilam troche:) nigdy w ciemno juz nigdy, jak lazienki s e przypomne to mi slabi sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaaaaa21
ja pojechalam do grecji ale mialam znajomosci prace sie znajdzie w barach lub w hotelach napoczatku wymagaja podstawy angielskiego potem nauczyc sie trzeba greckiego niedlugo jade tam znowu jak cie to interesuje odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak chce to potrafi
Wystarczy sama chęć i wytrwałość znam ludzi którzy wyjeżdżali z 200 euro i torbą ciuchow za granice a teraz jeżdżą autami za 15 tyś. euro więc przestnie pipepzyć bo w głupim DS.Schneider idzie się dorobić. Pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grunt do dobre przygotowanie. Poszukaj wczesniej miejsca gdzie bedziesz mogla sie zatrzymac i biur pracy tymczasowej w okolicy. Do tego oczywscie cv, referencje(tlumaczenia niemieckie warszawa www.mawil.pl/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie Bardzo chcę odmienić swoje życie i wyjechać za granicę do pracy Czy może jest ktoś w stanie mi pomóc Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawaj do jukej, tutaj czyszczac kiblena pewno odmienisz swoje zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tępe c****a. a ja sie nie zgadzam żeby baba prowadziła autobus a już tym bardziej autokar - bo nie mam zamiaru ryzykować życia oddając je w ręcę stworzenia, które zawsze było i bedzie beznadziejnym kierowcą. tak samo jak brzydzą mnie i odpychają kobietony czyli pseudo-kobiety pozbawione delikatności, wdzięku i subtelności. a wam - wyzwolone :D tepe c**y polecam pracę kanalarza - to już 1000 % "wyzwolenia" ze stereotypow narzucanych przez opresyjne męskie świnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj brat wyjechał właśnie do norwegii pracę znalazł przez pracaidealna.pl poki co jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może dobrze jest skorzystać z usług firm, które zajmują się pośrednictwem pracy? Bardzo dobra i co najważniejsze sprawdzona jest EuroHuntres, jakby ktoś z was poszukiwał pracy w Dubaju to można się do nich śmiało zgłosić, na pewno pomogą znaleźć odpowiednie zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestancie rury reklamowac te firmy przez agencje pracy, to sciema, lipa, wyludzanie pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz znac jezyk tego kraju i byc przygotowana na ciezka robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy uczcie sie jezyka Angielskiego to jest jezyk podstawowy calego swiata !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś szuka dobrego miejsca do wyszukania tanich przepraw promowych to warto sprawdzić stronę http://www.promy.botrans.eu/ Można tam w łatwy sposób znaleźć połączenia i do krajów Skandynawskich i do Anglii i do innych krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa ja się właśnie uczę tego języka angielskiego..Bo akurat widzę iż on jest bardzo potrzebny i nawet tutaj w Polsce jak tak bardzo dużo się firm sprowadza zza granicy..Teraz jak tak patrzę to prostu widzę, że jak ktoś nie umie w pełni jakoś komunikacyjnie tego języka angielskiego to byłby jakby trochę kaleką : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
To wcale nie takie trudne tylko najlepiej jest pracy szukać już z Polski, żeby nie jechać za granicę w ciemno. Dobrze jest też już wcześniej zastanowić się nad przewoźnikiem www.stantrans.pl ta firma właśnie oferuje busy do Niemiec, Holandii i Belgii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyjechac za granice bez znajomosci? No normalnie. Wsiadasz w samochod/autokar/pociag/samolot. Docierasz to kraju docelowego, wylazisz, patrzysz na lewo, potem na prawo i pytasz "gdzie sa moje znajomosci?". Nikt nie odpowiada? Udajesz sie na najblizszy dworzec i tam koczujesz wraz z grupa innych rodakow, ktorzy maja juz w tym wieloletnie doswiadczenie, albo opcja B: masz ze soba troche gotowki, wynajmujesz pokoj, udajesz sie do job centre, bierzesz pierwsza lepsza prace (najczesciej sprzataczki) i jedziesz. A reszta juz zalezy tylko od ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×