Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zabkowaPANI

jak pokonać strach przed dentysta?

Polecane posty

Gość zabkowaPANI
dzięki...trochę mi pomogliście... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrka pieczona23
Rwanie nie boli, ja miałam leczony kanałowo ząb i rwaną siódemkę i to jest nieporównywalny ból. Przy rwaniu nie czułam nic a przy kanalówce myślalam że zemdleje z bólu na fotelu mimo że miałam znieczulenie :( Rwanie boli najczęsciej przy ósemkach bo ich korzenie dziwnie wrastają w kość i moga z tym bydz problemy ale zwykły ząb rwany nie boli uiwerzmi a poza tym trwa kilkanaście sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkowaPANI
mam nadzieje ze bedzie ok..zab jest bardzo kruchy teraz jak go dotykam to mam takie wrazenie jakby sie ruszal i taki smieszny lekki bol...jakby zab byl z gabki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
ja tez panicznie bałam się wyrwania zęba ( dolna ósemka), zwlekałam 2 lata, prze które ząb mnie bolał, zmarnowałam urlop, bo akurat wtedy zrobiło się zapalenie a że byłam za granicą to łykałam co 4 godziny ibuprom, żeby jakoś przetrwać. I wiesz co nawet te zmarnowane wakacje nie przekonały mnie żeby wyrwać zęba. Wyrwałam go dopiero rok po tych nieszczęsnych wakacjach, kiedy ból znowu powrócił!!! Dodam,że ząb nie był zepsuty, tylko nie całkiem wyrośnięty i co jakiś czas robiło się zapalenie wokół tego zęba! W końcu jednak zdecydowałam się wyrwać, i mogę potwierdzić rwanie nic nie bolało, jak znieczulenie puściło ząb zaczął boleć, ale łyknęłam tabletkę i po bólu! Aha i ja też miałam sytuację że deentystka mi uśmierciła zęba i to bez znieczulenia, więc wiem jaki to ból!!Nie bój się będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiena,699
Słuchaj jak ząb Ci sie rusza i w dodatku jest jakich kruchy to dentysta go ręką wyciągnie :P ja takiego miałem to jak chwycił szczypcami ja się zaparłem fotela bo myslałem że mi łeb urwie a ten tylko lekko pociągnął i zeba już nie było może 7 sekund mu to zajęła potem jeszce jakiś kawałek szczypcami wyciągał ale to tylko taka kosmetyka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkowaPANI
tzn ja niewiem czy on sie rusza..mam tylko takie wrazenie...ale juz w nim nie bd dlubac bo znow zacznie bolec...a na przyszly bol zebow (oby nie ) polecam gozdzikl przylozyc do dziury w zabku :) bol jak reka odjal....zaden ketonal ani nimesil tak nie dziala jak naturalny gozdzik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiena,699
no wiadomo że ząb się nie rusza tak jak mleczak ale jak widzisz że jest lichy to mówię ci że ledwo siądziesz na fotelu a zeba już nie będzie. Kilka sekund i po strachu naprawde nie warto się tak tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabkowaPANI
dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika z miasta m.
ja mam też podobny problem i termin dentysty za tydzień, juz mam nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
z zębami nie ma pomiłuj.Można odwlekać w czasie wizytę u dentysty.Ale finalnie się to nie opłaca,ponieważ straty rosną.Jeśli ząb nagle przestał powodować ból to nie znaczy że się cudownie uzdrowił,Oczywiście,leczenie jest kosztowne ale niestety nie ma wyboru.Znam sporo ludzi w swoim rejonie,w wieku oi.40 lat którzy usunęli wszystkie zęby nie chcąc wydawać kasy na leczenie.Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chyba najlepiej pokonać strach przed dentystą wybierając się do jakiegoś miłego, przyjacielskiego dentysty, no jak na przykład dr Rozwadowski z Galerii Uśmiechu, przy nim strach mija. Mam nadzieję, że szybko uporasz się z tym strachem bo nie można zębów zaniedbywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurasar
Strach przed dentystą to przede wszystkim jakim... Są dentyści, których pamiętam i się do teraz boję, bo mnie ciarki przechodzą, ale są też tacy, że nawet pogadać i pożartować można na luzie. Do tych drugich mogę zaliczyć pana Malana z Klaśnieńskiej. Ludziska z Wieliczki mogą go znać :P Tak więc dużą zasługę w pokonywaniu strachu przed pójściem do gabinetu dentystycznego mają sami dentyści. Ktoś może powiedzieć, że "dziesięć lat chodzisz, a może być zły" ale jeżeli znajomi też chodzą i nie narzekają to coś więcej już znaczy. Ja w swoich wyborach bazuję przede wszystkim na opinii dobrych znajomych, a oni na mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edededede
Idz do dentysty. Nie bój się! Przecież cię nie zabije na tym fotelu,a ból? Ból jest nieodłączną częscią człowieka i towarzyszy nam niestety:/ CHwila bólu i po kłopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak dentysta ci przecież krzywdy nie zrobi, ja powiem szczerze, że podczas mojej ostatniej wizyty w Galerii Uśmiechu o mało nie zasnęłam na fotelu. Fotel był całkiem wygodny, dostałam poduszkę pod głowę i pewnie bym zasnęła, gdyby nie fakt, że musiałam mieć otwarte usta :) moim zdaniem nie ma co się bać dentystów nie są tacy straszni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinley
no może i dentysta nie zabije, ale sami przyznacie, że do przyjemności to też nie należy. Ale najważniejsze jest to co ciągle powtarzam, żeby znaleźć dobrego dentystę, jak doktor Urszula Kuczyńska, która pomaga ten strach przezwyciężać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znam to, znam
tez mam fobie i dluuuugo nie chodzilam do dentysty. niestety, porobily mi sie dziury, zaczely bolec wiec nie bylo innej mozliwosci niz sie przelamac i pojsc. trafilam na fantastyczna dentystke, jej obecnosc wplywa bardzo uspakajajoco a poza tym jest bardzo zreczna. nie bylo lekko ale jak pomyslalam, ze moge stracic zeby to juz lepiej pocierpiec chwile. teraz chodze regularnie i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej iść do dentysty z polecenia. wiem po moim ojcu - bał się stomatologa potwornie, dopóki mama go nie zaprowadziła do znajomej dentystki, która jest chyba najdelikatniejszą stomatolożką na naszej planecie :D od razu zmienił podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodzę się, że najlepiej pójść do poleconego dentysty i do takiego, który ma świetne podejście do swoich pacjentów, mnie koleżanka poleciła doktor Urszulę Kuczyńską i jestem zachwycona i jej podejściem i jej umiejętnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrwanie zęba kompletnie nic nie boli, niczego nie czujesz.Dzisiaj niektóre gabinety są tak fachowe że nie poczujesz nawet wbicia igły z nieczuleniem, rwanie zęba mignie niczym spadająca gwiazda i po wszystkim :) Najgorsze to są parę dni po ekstrakcji, jak dziura zarasta itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pruchź,
przed niektórymi stomatologami strach bardzo trudno jest pokonać, dużo jest strasznie chamskich, ja na takich często trafiałem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pruchź,
fakt wyrywanie nic nie boli, potem boli, ja po wyrwaniu mam jeszcze długie krwawienia, mój rekord krwawienia to prawie doba krwawienia po wyrwaniu :o ból mam zwykle przez 2-3 tygodnie i przez ten czas muszę być na tabletkach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łucja2012
udać się do zaufanego dentysty i jeśli ktoś chce mieć plomby na lata to polecam Krainę Uśmiechu z Bydgoszczy, sama tam chodzę i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galaxa99
Jeśli ktoś bardzo boi się stomatologów i leczenia w ogóle, znalazłam sposób na pozbycie się bólu i strachu. Przez 3 lata bałam się iść na przegląd, aż w końcu znalazłam świetny sposób. Skorzystałam z zabiegu sedoanalgezji. Zabieg miałam w Dentestetice i prowadził go dr. Tomasz Muszyński. To naprawde godna polecenia metoda dla osób, które mają taką traumę, jak ja. Oczywiście trzeba sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań, ale to godne rozważenia rozwiązanie. Ja teraz nareszcie będę mogła swobodnie leczyć zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin rak
ja to się strasznie bałem dentystów, ale ostatnio byłem w Centrum Medycznym Bamed 81 w Łodzi i przełamałem strach, naprawdę stawiają tam na bezstresowe leczenie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dogi
Taj=kie gadanie, nie boli. Pewnie, że nie boli! Ale dźwięk chrzęstu w szczęce i uczucie siły jaką dentysta wkłada w wydłubanie to koszmar!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eN
Ja powiem tyle - pokonać strach przed dentystą mozna tylko w jeden sposób - idąc do dentysty, Też miałam ten problem ale skończyło się na tym ze nie mogłam uśmiechnać się bo miałam okropne zęby. Powiedziałam sobie basta! Idąc do dentysy powiedziałam lekarce "to co Pani tutaj zaraz zobaczy, to ostrzegam, mogła pani tego wcześniej nie widzieć" Dentystka - hahaha No i zaczęło się.. do wyrwania, prychnica, do wyrwania... ;) jak skończyła z usmiechem na ustach powiedziała.. to od czego zaczynamy? moze sobie pani wybrać, mamy duży wybór ;D postawiłam na to co widac najbardziej :P i powiem wam ze po pierwszej wizycie jestem już zadowolona :D bo efekt jest bardzo widoczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek kowalczyk
zgadzam się z Tobą" Marcinie Rak" również chodzę do Bamedu81 w Łodzi, nawiasem mówiąc żona mnie wysłała i rzeczywiście jest tam miła atmosfera, bezstresowo się tam chodzi no i posiadają długoletnie doświadczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kiedyś trafiło mi się na dentystę-sadytę ... na samą myśl dostaje ataku paniki. Któregoś dnia zdecydowałam się poszukać bardzo wyrozumiałego dentystę. Trafiłam na pewną babkę. Zanim wzięła się za konkretnego zęba pochodziłam z 3 razy z mniejszymi ubytkami. W końcu gdy wzięła się za odpowiedni to chyba mnie całe skrzyżowanie słyszało :P okazało się, że musi rwać zęba. Pielęgniarka 3mała mnie za rękę (ściskałam ile wlezie), łzy leciały jak grochy i krzyk w niebogłosy. W którymś momencie dyntystka pyta się czy poważnie aż tak boli... odpowiedziałam, że nie nic nie boli. To robiła dalej swoje i ja również swoją synfonię kontynuowałam:) Wyszłam od niej cała zakrwawiona i z lekkim uśmiechem, a na korytarzu ludzie z przerażeniem na mnie patrzyli, bo chyba sądzili, że mnie tak zarzynają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja1988
najważniejsze to iść do zaufanego dentysty, ja również jak moja poprzedniczka chodzę do Krainy Uśmiechu w Bydgoszczy, gdzie zawsze uzyskam fachową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lentilek
Ja byłem w Bamedzie u dentysty. Mama mi ich poleciła xD. To był już któryś z kolei ośrodek bo się boję dentystów ale tam jest okej :) mili i odpowiadają na pytania. Ograniczają nerwy i robią dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×