Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

odeslał.... Pobadal, stwierdzil nawet,ze nie zleca EEG glowy,bo nie widzi powodu!!! Nie wiem na jakiej podstawie tak swtierdził,ale neurologicznie jest ok... ide w lutym do innego neurologa.Skupic sie musze na metabolicznych sprawach,bo od poczatku bylo cos nie tak..... i to cholerne mleko,któe pił litrami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku zlecił zrobić badania u innych specjalistów i wrócić z powrotem. Pomimo, że neurologicznie z grubsza było dobrze. Oprócz tych rzeczy, co pisałyście: obniżonego napięcia mięśniowego. Zresztą ja przyszłam do niego m.in. z powodu bezsenności małego i moczenia nocnego. Jeżeli nie neurolog miał znaleźć przyczynę to kto? Potem dopiero pojawiły się problemy z nadpobudliwością, agresją wobec dzieci, echolalie, stereotypie ruchowe, brak empatii, obsesyjne zainteresowania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autyzm diagnozuje się objawowo i od tego jest zespół specjalistów : psychiatra pedagog i psycholog. Neurologa zawsze warto odwiedzić przy okazji natomiast co do diagnozy autyzmu hm nie wiem czy ma cos do powiedzenia. Oczywiście czasem na podstawie wywiadu zleca eeg RM ale to nie są badania potwierdzające autyzm tylko raczej schorzenia wspolwystepujace np padaczke jakieś uszkodzenia UN itd. u nas neurolog zbadał porządnie, stwierdził że odruchy super żadnego nieprawidłowego napięcia i zlecił eeg że względu na zaburzenia snu. Nie nazwałabym tego diagnostyka autyzmu tylko raczej "okoloautystyczną" Co do gościa to tu od czasu do czasu pojawiają się takie wredna trolle - ciekawe po ch ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
u nas z neurologiem było podobnie jak u nie takiej nowej :) co roku są w ośrodku konsultacje dla dzieci autystycznych i neurolog w zasadzie wszystkim mówi to samo ze to tylko taka kontrola bo to nie jej działka, ja z młodszym tez poszłam z uwagi na bezsenność i nadmierną moc w rękach, porobili badania i tez nic nie wykryto, skierowano na SI (pomogło), myślę że z autyzmem neurolog ma najmniej wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam obciążenia- moje nadciśnienie i cukrzyca ciążowa. Po porodzie mieliśmy tylko zlecone echo serca u małego w związku z tym. My walczymy z grypą żołądkową. Jesteśmy po wizycie u lekarza, mały jest już częściowo odwodniony i jeśli w ciągu 2 godzin nie wypije 2 orsalitów to pozostaje nam szpital. Trzymajcie kciuki. Leży półprzytomny a ja podaję mu co chwilę orsali strzykawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty o matko.dlugo trzyma malego ta przypadlosc.oby obylo ske bez szpitala. Strzykawka to dobry pomysl.my D tak nystatyne podawalismy-bo inaczej nie chcial. Mi w ciazy zrobila sie torbiel na prawym jajniku.nic z tym w ciazy sie nie robi.do 17tc zniknela samoistnie tak jak sie pojawila.gin mowil,ze ciaza to taki dziwny stan.:-)duze natezenke hormonow i organizm swiruje.na wizycie w 17tc sladu po torbieli nie bylo.widac hormony ustabilizowaly sie.wtedy tez poznalam plec dziecka.w ciazy mialam tez malego krwiaka.powstal jak tworzylo sie lozysko.mial niecaly 1cm.oszczedzalam sie kilka tyg(glownke lezalam,nie mialam krwawien czy tez plamien)i sam wchlonal sie.porod odbyl sie o czasie.dziecko nie bylo przyduszone,wyciskane czy cos podobnego.jak zamkne oczy to widze D placzacego,rozowego jeszcze z pepowina.pamietam swoje wzruszenie i lzy.lekarz mi je wycieral i smial sie ze D ma niezle pluca. Dostalam nazwiska kolejnych soecjalistow.to w kwestii odtrucia.mam tez namiary na lekarke z czd,ktora prowadzi badania na temat diety dzieci autystycznych.jak ogarne sie z prasowaniem (poki D spi)to wrzuce tutaj namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden lekarz to ta pani: Anna Romaniuk,mikrobiolog http://www.dietafeingolda.pl/kontakt druga to Piwowarczyk Anna.przyjmuje m.in w Kajtku w warszawie.pani jest pediatra w trakcie specjalizacji z gastroenterologii.prowadzi badania nad dieta u dzieci autystycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamo Aspika pytałaś o wiek i objawy małego Ma 21 miesięcy. Objawy trochę ich się nazbierało, ale trochę już ustąpiło, inne złagodniały, pojawiają się nowe Niepokoje zaczęły się od braku kontaktu wzrokowego, braku pokazywania paluchem, reakcji na imię, brak mowy. Teraz paluch jest, reakcja na imię o wiele lepiej(czasem krzyczy "nie"kiedy go zawołam, wzrok się poprawił,ale chyba daleko do ideału, tym bardziej,że Plamiasty pisał też,że wydawało jej się, że jest dobrze z kontaktem wzrokowym,a synapsis stwierdził,że prawie zerowy. Trzy tygodnie po wizycie u logopedy,zaczyna mówić nowe wyrazy około 10,ale dużo pracujemy, to chyba też nie rewelacyjny wynik. Kiedyś nie było chodzenia na paluszkach, ostatnio się pojawiło. Acha nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo nie wiedziałam,ze to jest ważne,ale mały nie robi min(podkówki ,zmarszczonego czoła nigdy nie widziałam), nie szuka u mnie aprobaty, mało pokazywał mi rzeczy sam z siebie, tylko poproszony. Plamiasty, w jakim mały był wieku w Synapsis, jak to wszystko wyglądało, ile miałaś wizyt. My czekamy od nich na telefon, póki co mam nadzieje,że to tylko zaburzenia, które można naprostować pracując z dzieckiem, a synapsis traktuję jak wyrocznię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy w domu. Końca biegunki nie widać ale wstał i jakoś chodzi, a od rana przelewał się tylko przez ręce. Dalej go nawadniam. Brylanciki333- my w Synapsis byliśmy jak mały miał 21 miesięcy, mieliśmy 3 długie spotkania. Relacja od strony 38. Przepraszam ale nie mam teraz czasu pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
plamiasty zdrowia! brylancik Ty piszesz o 10 słowach w 3 tyg a wyobraź sobie że z młodszym 10 słów doczekałam się po ok 7-9 mcach terapii z logopedą plus to co w domu, nie martw się na zapas! skoro szybko pewne objawy ustępują to raczej nie autyzm, moje dziecko an początku terapii zupełnie nie robiło postępów, bojkotował każde zajęcia itd.. zanim wszedł w rytm pracy i terapeuci do niego dotarli trochę zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
ja w 1szej ciązy to miałam jakiś koszmar, od ok 11/13 tc miałam cholestazę, potem od ok 28tc nadciśnienei, od 30tc rozwarcie, potem podtrzymanie, setki leków na wątrobę, antybiotyków bo od leków łapały mnie stany zapalne dróg moczowych itd.. w 2giej ciązy byłam zdrowa poza 1 grypą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy u psychiatry. przejrzał papiery powiedział nam tak , że mogą być cztery możliwości jeżeli naurologicznie jest wszystko w porządku a z tego co napisała neurolog jest to albo zespół Aspergera, albo autyzm albo całościowe zaburzenia, albo poprostu mały się wolniej rozwija. Mógłby go zbadać itd ale uważa że lepiej będzie jak zbada go cały zespól bo i tak po nim będziemy musieli iść do psychologa każdy coś napisze i będziemy mieli kupę papierów mało konkretów a tak obejrzą go razem (on psycholog i neurolog) i się skonsultują itd. Kazał nam zadzwonić do szpitala w którym pracuje psychiatrycznego na oddział dziecięcy i się umówić a jak nie będzie można odrazu to dzwonić do niego i on załatwi żeby nas szybko przyjęli. Jeszcze nie wie czy wystarczy kilka godzin obserwacji czy nawet położą go na oddziale na dwa dni porobią wszystkie badania i zdiagnozują wszystko na NFZ :-)(nie wiem dlaczego wszyscy lekarze wcześniejsi wysyłali nas na koniec województwa gdzie trzeba czekać miesiącami jak się okazuje, że można 50km od naszego miasta) Na koniec powiedział, że po tym co dziś zobaczył po małym to raczej to to ostatnie wolniej się rozwija ale lepiej zdiagnozować. Nie wziął od nas ani grosza mimo, że wizyta prywatna bo za poradę nie bierze badać go będzie w szpitalu na NFZ. Bardzo się cieszę z tej wizyty bo okazuje się, że można jednak szybciej na NFZ bo w tamtej klinice psychiatrii gdzie poleciła nam neurolog jeszcze nawet terminu nie mieliśmy, z ppp też czekamy na telefon ... Plamiasty zdrówka! ... Brylanciku fajnie że u was idzie do przodu, mojemu małemu coś się czasami wyrwie dziś np jedziemy? jak szliśmy do auta ale on raz coś powie i już więcej nie powtórzy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
wow! agazgaga udało ci się :) ja musze teraz do psychiatry iść prywatnie bo chcę zmienić w papierach diagnozę z autyzmu na ZA i niestety na NFZ nie załapię się na marzec do psychiatry /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku - prywatnie ja teraz musiałam czekać ponad 2 tyg. do psychiatry w Katowicach. Oni mają chyba pełne ręce roboty :P Agazgaga- moje dziecko ma ZA. Z mową nie ma problemu i nigdy nie miał. To jedno z kryteriów. Neurolog też jest potrzebny do diagnozy. Plamiasty- dużo zdrówka dla małego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
mój ma ZA ale miał i ma nadal duże problemy z mową, ja na razie się nie umawiam do psychiatry bo najpierw muszę odbyć rozmowę w szkole czy go przyjmą, jak nie to nie mam po co isć do psychiatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Aspika my już neurologa mamy za sobą a teraz na oddziale też będzie neurolog psycholog i ten psychiatra u którego byliśmy Ogryzku faktycznie udało nam się własnie dlatego, że czekalibyśmy na psychiatre wiele miesięcy na NFZ zdecydowaliśmy się prywatnie i taka niespodzianka nie dośc, że nie wziął złotówki to jeszcze przyspieszy nam to wszystko na NFZ. Są jeszcze dobrzy ludzie :-) Właśnie z tym autyzmem, ZA czy SI to jest tak że nie wszystkie objawy u wszystkich dzieci są takie same i ciężko to wszystko porównywać :-( Bardzo podstępna ta choroba :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat z artykułu, zaraz podam linka ;) "Wiele osób ma problemy z odróżnieniem autyzmu od zespołu Aspergera. Różnice wyjaśnili goście audycji. – Obydwa te zaburzenia rozwojowe należą do spektrum zaburzeń autystycznych. Duża część osób pracujących z zaburzeniami autystycznymi skłania się ku temu, by różnicować pewne kwestie. Mowa w zespole Aspergera rozwija się prawidłowo w czasie, mamy do czynienia z normą intelektualną lub nawet wynikami pożwyżej tej normy. Objawy dotyczące zaburzeń autystycznych są mniej nasilone w przypadku Aspergera – mówi Ilona Rzemieniuk ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera Nie-Grzeczne Dzieci" /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/955614,Zespol-Aspergera-to-nie-choroba-Z-czym-zatem-mamy-do-czynienia-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały usnął, ale nie chce już nic pić. Usta ma tak spierzchnięte, że zrobiła mu się na nich żółta skorupa, a pupę całą odparzoną łącznie z klejnotami. Na razie gorączka nie rośnie. Będę czuwać całą noc. Spotkało mnie dziś spore zaskoczenie ze strony naszej służby zdrowia. Dzwoniłam do przychodni bo chciałam zamówić wizytę domową do małego, ale mi grzecznie odmówili tłumacząc, że lekarz już skończył wizyty domowe i nie mają kogo do mnie wysłąć, dopytywali się szczegółowo o stan małego, a ja im tłumaczyłam, że w obecnej chwili nie mam jak dojechać do przychodni, a na dworze dziś taki mróz, że nie wybiorę się z rozpalonym dzieckiem na piechotę. Oczywiście zadzwoniłam zaraz po męża, żeby w takim razie przyjechał i nas zawiózł. Nie mineło 15 minut a tu dzwonią do mnie z przychodni, że przyjedzie po nas kierowca karetką i nas zawiezie do lekarza, a po wizycie odwiezie do domu. Szok! Oczywiście podziękowałam i poczekałąm na męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedna ciekawa strona, żółta tabelka na dole: ://www.atcenter.h2.pl/naszautyzm/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za pewne z przedszkola, we wtorek były tylko 3 dziewczynki i on w jego grupie. Dostawał dicoflor, enterol, smecte, kleik z marchewką. Problem mam z lekami przeciwgorączkowymi, zazwyczaj podaję mu czopki albo rozkruszone tabletki, ale tym razem czopki nie wchodziły w rachubę, z wiadomych względów, a proszków nie chciał też za nic do ust wziąć. Pozostał nam paracetamol i nurofen w syropie. To jakoś przeszło ale ubolewam nad tą dawką cukru:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty-ktos kiedys powiedzial mi,zeby kupowac syropy itp dla doroslych.a dawac po prostu mniejsza dawke.nie musialam jeszcze podawac D zadnych lekow,ale.sprawdz chociazby na necie sklad.albo dopytaj w aptece.moja siostra(jest na 5roku farmacji)mowila ze wiekszosc syropkow dla dzieci jest na alkoholu...ale sa rowniez takie bez.tylko kest ich mniej.a te z alkoholem-trzeba odparowac po prostu alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty- jak tam u was, lepiej już? Mały ma jeszcze gorączkę? Większość syropów jest na cukrze, niestety :( Na dolegliwości żołądkowe z naturalnych środków dobry jest imbir ;) Problem jest z podaniem, zwłaszcza u tak małego dziecka. Ale można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
u nas często są jelitówki, jemy śmieci to też mamy, ale zawsze gładko przechodzimy :) Mamo Aspika mowa jest tylko jednym z elementów diagnostyki Aspergera, często jest parwidłowa, ale to niew yklucza że dziecko z opóxnioną mową nie ma ZA, mój Tadek w zasadzie cały czas mówił ale po szczepieniu się cofnął i minął ponad rok zanim wrócił do tego samego meijsca w którym już był, stąd ma opóźnienie, dodatkowo ma dziwaczną prozodie no i nie mówi r i jeszcz ekilka niedociągnięć artykulacyjnych które znów wynikają z braku napięcia mięśniowego twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad ranem, przed 5 przyszedł do nas do łóżka gorący jak węgielek -39 stopni i oczywiście z prezentem w pieluszce. O 3 sprawdzałam i nie miał jeszce gorączki. Temperatura już spadłą, dziś nie jest już tak apatyczny. Byliśmy rano u naszego pediatry i zalecił dalsze nawadnianie a gdyby nie chciał pić to do szpitala na kroplówkę. Obiecał panu doktorowi, ze będzie pił i ze łzami w oczach wciąga co chwilę strzykawkę orsalitu. Dziękuję za przypomnienie, właśnie zagotowałam wodę z plasterkami imbiru na herbatkę. Myślę, że przejdzie jak mu trochę dosłodzę ksylitolem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamiasty zdrówka dla synka. Strasznie dużo dzieci teraz choruje. U Kuby w przedszkolu też nie ma sporo osób. Ogryzku zaskoczyłaś mnie tym ZA bo też słyszałam i sporo czytałam o tym,że tym co odróżnia ZA od autyzmu jest prawidłowy rozwój mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×