Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Nie taka znowu nowa - w Synapsisie przyjmują dzieci do 24 miesiąca życia. I nie chodzi o datę zgłoszenia, starają się znaleźć termin tak, aby dziecko w dniu diagnozy nie było jeszcze dwulatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYNUS MA W TEJ CHWILI 19 M-CY. OJJ JOGGING TO JA TEZ DZIENNIE MAM.[ PO DWOCH CIAZACH W BARDZO KROTKIM CZASIE NIE WIDAC SLADU (MLODSZY SYN MA 4,5 MIESIACA)], ALE POTRAFI TEZ LADNIE ZA RACZKE ISC, LECZ NIE SLUCHA WCALE...JAKBYM WOLALA NIE JEGO:( PIESKI MOGA PO NIM SKAKAC A ON PATRZY W JEDEN PUNKT.... PAWLOWA MAMO-JESTES MOIM NATCHNIENIEM;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nie autystyka.
Witam Was mamy. Tak się zbierałam żeby coś napisać, aż dziś się zebrałam. Mój synek w wieku 2 lat był diagnozowany i stwierdzono autyzm. Przesłankami był brak mowy, zamknięcie się, odizolowanie od nas, choć do mnie czasem przychodził i się na swój sposób przytulał. Byłam załamana, ale coś mi nie pasowało, bo choć prawie się nie rozwijał to jakby trochę parł do przodu. Umówiłam się na wizytę ze znajomym psychologiem, który miał wiele wątpliwości co do diagnozy i kazał mi zaczekać. I dobrze zrobiłam, synek po skończeniu 2,5 roku jak poszedł do przedszkola jkaby wystrzelił. Nabył wszystkie nowe umiejętności, dziś mając 5 lat niczym się nie odróżnia od rówieśników. Mam nadzieje, że choć trochę Was podbudowalam. Miałam ogromne zatargi z lekarzami itd. ale nie dalam za wygraną, widziałam, że moje dziecko nie jest tak chore jak twierdzono. Mój znajomy lekarz powiedział mi, że jakbym zaczęła go trenować, terapie itd i bym go przetrenowała to wtedy na pewno nastąpił by regres i koniec... więc trochę cierpliwości, wiary i tu niekoniecznie w diagnozy, które czasem są omylne. Zyczę dużo wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nie autystyka.
Jedyną rzeczą jaką zrobiłam, to badanie włosa wynik zatrważający, oczyściłam organizm dziecka z toksyn, rtęci, ołowiu itd. I nie dokończyłam szczepień,znajomy lekarz mi odradził. Więc być może właśnie to pomogło, a szczepiłam wysoko skojarzonymi;( Drugie dziecko bez szczepień, zdrowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkrylam nowa rzecz: Mianowicie Igorek 18 marca bardzo nam wymiotowal (pamietam bo to chrzciny malego byly), malo,ze wymiotowasl to mial napady śmiechawek, smial sie na glos bez powodu...teraz zajrzalam do karty szczepien , 15 MARCA byl szcezpiony druga dawka na pneumokoki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darciaa, dziękuję za miłe słowa :). U nas tez tak było, ze synek nie słuchał w ogóle, pamiętam, że kiedy wracałam ze spacerów, byłam załamana i mówiłam mężowi, że mojego dziecka ze mną poniekąd nie było - to najtrafniej oddawało, jak wyglądały nasze spacery. Teraz synek nawet bawi się czasem z dziećmi w akuku, ciągnie je za rękę, zeby z nim poszły. Są duże postępy, choc tak, jak mówiłam, róznice między nim a rówieśnikami stale się pogłębiają. Mama nie autystyka - to wspaniale, że tak się u Was ułożyło. Nie bardzo jednak rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć - życzysz wiary (niekoniecznie w diagnozy) i cierpliwości, wypowiadasz się o przetrenowaniu. Byłaś na jakiś tam sposób odważna, ufając psychologowi, który kazał czekać. A gdyby nie miał racji? Dla mnie akurat czekanie jest ostatnią rzeczą, którą zrobię. Po pierwsze, czekanie to takie "poczekaj, załapie jeszcze, "zaskoczy" czy "wystrzeli" - zupełnie nic nie wnoszące. Po drugie, nie wierzę w "przetrenowanie" (czym by się to właściwie miało się objawiać?). Terapia dziecka, nawet nie z autyzmem, ale generalnie wykazującego braki, to nic innego, jak wspomaganie rozwoju. I nie wiem, jak miało by to zaszkodzić, a już w ogóle absurdem jest dla mnie to, co piszesz o regresie na skutek terapii. Podsumowując, naprawdę nie wiem, do czego zmierzasz, czy chcesz powiedzieć, że nie ma co panikować, lecz poczekać, czy że mamy ufać swojej intuicji (co jak widac, robimy), czy nie ufać diagnozom, bo akurat jeden przypadek Twojego dziecka był taki a nie inny - nie wiem. W każdym razie bynajmniej mnie to nie podbudowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam... nie jestem zadowolona z wizyty...nie tak sobie wyobrazalam, choc w sumie sama nie wiem jak.... przeprowadzil wywiad,poogladał Igora, i 20 min wydal mi zaswiadczenie lekarskie:CAŁOSCIOWE ZABURZENIE ROZWOJOWE O CHARAKTERZE SPEKTRUM AUTYSTYCZNEGO (ASD)... PYTALAM, CZY JEST PEWNIEN...ODP,ZE TAK, NIE MA ZLUDZEN I JEST TO JEDNO Z MLODSZYCH DZIECI JAKIE DO NIEGO TRAFIŁY,JEST DUZA SZANSA NA PRZYSZLOSC I NIE POLECA ZADNEJ DIETY,NIE POLECA ROBIC BADANIA NA GRZYBY,BO CZESTO NIE WYCHODZI..TYLKO ZDROWA ZYWNOSC.... W SUMIE TO NIE MOGE DOJSC JESZCZE PO WIZYCIE, NIE PO SAMEJ DIAGNOZIE ,ALE NIE TAK SOBIE WYOBRAZALAM,MYSLALAM,ZE ON WIECEJ CZASU NAM POSWIECI...SKASOWAL 100ZL ,KAZAL ISC NA TERAPIE BEHAWIORALNA I PRZYJSC JAK IGUS SKONCZY 3 LATA.....HMMMMM SPEKTRUM AUTYZMU TO NIE "AUTYZM",,, JUZ MNIE GLOWA BOLI OD TEGO WSZYSTKIEGO;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darciaa - naprawdę, nie czekaj i zapisz się do Prodeste lub Synapsisu. Co to w ogóle za arogancja, żeby po 20 minutach stwierdzić, jaka będzie odpowiednia terapia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
Dorcia moj 3 latek od roku ma tez taka diagnoze Wejdz na strone fundacji krok po kroku,do konca maja sa zapisy na bezpłatną terapie behawioralna w Gliwicach i i Wwie. Czyli jutro jest ostatni dzien. Odezwe sie niedlugo Ps:jestesmy z Wwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
Sorry Nie Dorcia a Daarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prodeste
Darciaa Prodeste jest w Opolu. Moja siostra jezdzi tam prawie z drugiego końca Polski. Jedyny minus - trzeba płacić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
Szkoda,ze dopiero dzisiaj znalazlam to forum bo bym zamiescila wczesniej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam,ale dla dzieci od 2 lat:( a Igor nie ma jeszcze 2 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
Szkoda Ale zapisz sobie ten link bo pewnie bedzie to kontynuacja za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Darcia, spokojnie. Najpierw solidna diagnoza a potem wybór terapii. Terapia behawioralna była całe wieki uznawana za jedyną terapię która sprawia, że autysta lepiej funkcjonuje. Właśnie..lepiej funkcjonuje. W skrócie - uczy pewnych stałych schematów zachowania, stosując kary i nagrody. Mam nadzieję, że moje dziecko nigdy nie będzie musiało być terapeutyzowane tą metodą, a już 19 miesięczny maluch..litości. Tu musi być terapia przez zabawę, może SI, może zbawy ruchowe. Zgłoś się do Synapsis lub Opola - oni zadecydują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
no wlasnie mam watpliwosci co do tej terapii.. ale czepiam sie wszystkiego co tylko moge..jest zle. Nie wiem czy to autyzm czy bardziej uposledzenie umyslowe czy tez jedno i drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisalam, kurcze szkoda, bo jedna godz koszztuje ok 50zl;/ Ja nie wiem jak po jednej wizycie mozna juz dac zaswiadczenie...? Niby jest specjalista w tej dziedzinie,ale myslałam,ze nam poswieci wiecej czasu i uwagi,jeszcze dodam,ze kazal mezowi wyjsc z Igorem,zeby sobie pobiegal na korytarzu a on dokonczy pisac zaswiadczenie.....hm, Nie wiem dlaczego pozwolilam,zeby Maz wyszedł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka wspaniałej dziewczyny
Darcia zapomnij o tym incydencie. Nie szukaj chaotycznie terapii. Skup się na rcjonalnej diagnozie. Idź do Synapsisu. Oni nie prowadzą terapii więc unikniesz diagnoz pod terapię jaką prowady dany specjalista (Pawłowa Mama o tym pisała). Oni Ci zdiagnozują dziecko i zalecą terapię dokładnie pod Twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z Wami,ale kazal mi na terapie behawioralna isc gdzie kolwiek... takie wiazalam nadzieje z ta wizyta,nic sie nie dowiedzialam,zbył mnie ...nie zdarzyklam o wszystko zapytac.pojde jeszcze do tej psychiatry i faktycznie zapisze sie chyba do tego opola.... dzis moj syn jest taki jak dawniej... duzo sie smieje,ciagnie mnie za wlosy,choc dalej malo reaguje... nie wiem czy ta dieta tu ma znaczenie czy po prostu moje ciagle go noszenie i przytulanie..dobrze,ze wazy TYLKO 10kg:) ehh...tak mocno GO kocham, z reszta cp ja Wam bede mowic, kazda z Was jest tu wlasnie dlatego. Jeżeli masz w sobie miłość taką prostą, szczerąto znak, że masz duszę i żyjesznie koniecznie dla siebie:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nie autystyka.
Pawlowa mamo jak czytam twoje wypowiedzi to zawsze jak ktoś napisze coś co robi a nie robisz tego ty to juz jest zle. A nie wydaje mi się, żebyś była specjalistą w tym kierunku. Wierzysz swojej intuicji tak? No to super, ja też wierzyłam i się udało. Poczytaj sobie o przetrenowaniu dzieci to będziesz wiedziała, co miałam na myśli pisząc o regresie. Poza tym nie mogę wyjść z podziwu, że szczepisz nadal dziecko, co lekarze na to? Ja z biegiem czasu uważam, że u nas przyczyną złego rozwoju dziecka był nadmiar szkodliwych substancji, toksyn w organizmie, które blokowały prawidłowy rozwój. Poza tym nie tylko ja tak uważam, synek nadal jest pod kontrolą specjalistów, którzy nie mogli uwierzyć, jak dowiedzieli się jak nam wystrzelił. Pani która nam diagnozowała dziecko nie chciała ze mną rozmawiać. Nikt nie przyzna się do błędu, a dziecko mogło być skrzywdzone. Ja cieszę się, że podjęłam taką decyzję. Co lekarz to inna diagnoza, zawsze tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgtryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
jak może diagnozować jeden specjalista? Przecież do tego potrzeba szeregu specjalistów...no i nie w 20 min to straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
Do zdiagnozowania autyzmu potrzebny jest zespół: pedagog specjalny, psycholog i psychiatra. Rzetelnie można to zrobić po kilku obserwacja i solidnym wywiadzie (u nas trwał ok. 3 godzin) P.Mamo a skąd wiesz, że Synapsis przyjmuje wszystkie dzieci do 2 roku życia? Jak ja się zapisywałam to jednocześnie chciała się zgłosić moja koleżanka, niestety ze starszym dzieckiem (20 m), spoza województwa i jej nie przyjęli. Darcia, nie dziw się, że lekarz nie dał wiary w grzyba, czy w dietę. Oni naprawdę nie mają o tym pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wierze w diete! Mowie Wam,ze widze ze moj syn jest lepszy,przychodzi sie przytulac,powiedzial dzis mama, nie wiem czy były to slowa skierowane bezposrednio do mnie,ale były...i ciagle ciagnie mnie za wlosy, ucieka,zebym go gonila;) wiem,ze to napewno zasluga po czesci wyeliminowanie mleka! Jadl BARDZO duzo nabialu. AAAA I DZIS BARDZO DUZO GAWORZYL:) SAMA NIE MOGE SIE NADZIWIC JAK ON WYDAL MI TAKIE ZASWIADCZENIE I POWIEDZIAL,ZE NIE MA WĄTPLIWOSCI......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie taka znowu nowa
po kilku obserwacjaCH. Coś mi komp zjada litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzzsa
http://forum.gazeta.pl/forum/f,10034,Inny_Swiat.html Tu macie link do forum Korzystajcie tez z zakatka21.To forum dla rodzicow dzieci z ZD.Jest tam sporo rzeczy,ktore mozna wykorzystac tez z autystykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka wspaniałej dziewczyny
Mama nie autystyka o co Ci właściwie chodzi bo nie rozumiem do czego Ty dążysz? Że niby nie ma autyzmu bo Twój syn miał mieć a nie ma? Rozumiesz, że autorka ma diagnozę z Synapsisu? Wiesz ile szkody Twoje gadanie może zrobić dzieciom, których matki martwiąc się wezmą sobie do serca Twoje słowa i nie będą szukać diagnozy? Przetrenowanie w wyniku terapii? Nie masz pojęcia o czym mówisz. A jeśli chodzi o szczepionki to jak już mówiłam nauka NIE UDOWODNIŁA, żeby był jakikolwiek ich związek z autyzmem więc co mają mówić niby lekarze? Mają się kierować wiedzą z internetu z portali "Archiwum X"? Ja mogę napisać, że jestem dr Lebiega i prowadzę badania nad zawartością szcepionek i ich powiązaniem z autyzmem. Wierz mi mogę tak napisać o moich badaniach, że będziesz dalej głosić moje dywagacje jako prawdę objawioną. To jest interenet, gdzie każdy może być kim chce i pisać wszystko co sobie wymyśli. A świat naukowy to publikacje, badania i powszechna do nich dostępność, prestiżowe czasopisma branżowe i publikowane tam wyniki badań. I ten świat mówi, że nie ma powiązań. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×