Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość _Envin_
Pawłowa Mama aaa to inna kwestia w tym wieku diagnoza autyzmu jest trudna i dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Może jest mi łatwiej zauważyć te wszystkie objawy u mojego syna, bo jestem poniekąd wykształcona w tym kierunku. I wiem, że kiedy ktoś chwali mojego syna: "Och, ale on pięknie układa klocki kształtami w garnuszku klocuszku!" to i tak nie w tym rzecz. Bo powinien się tym pochwalić, przybić brawo, SPOJRZEĆ NA MNIE, gdy krzyczę uradowana, że taki jest mądry. A On tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
dziękuje :) muszę zmykać bo syn wstał. dzięki za pomoc. życzę dla was powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Envin, niekoniecznie. Gdy objawów jest dużo i są znaczące, wystarczą dwa, trzy spotkania w odstępie miesięcznym, ew. dwumiesięcznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Envin_
sama wiesz, czujesz lepiej czy cos jest w porzadku czy cos jest nie tak i skoro intuicja mowi Ci ze jednak jest cos na rzeczy... Wiem tylko ze sporo rozicow naduzywa slowa autyzm i doszukuja sie minimalnych nieprawidlowosci w zachowaniu kotre jest normlane dla danego wieku. Teraz co drugie dziecko "ma" autyzm a kazde refluks. Nie wiem czy to taka moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku*
Envin i jeszcze skaze białkowa :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Nie mogę zgodzić się z Twoim zdaniem. Nie każde dziecko "ma" refluks - moje nigdy nie miało. Rodzice szukają nieprawidłowości, ponieważ się martwią, a faktem jest, że autyzm jest teraz coraz częściej diagnozowany. Zresztą, nawet jeśli, to nie widzę w tym niczego tak złego, jak bagatelizowanie objawów. Rodzice boją się, ze stygmatyzują dziecko, jeśli nazwą rzecz po imieniu i pójdą z nim do specjalisty. Tak, jakby od unikania tematu zaburzenie to miało zniknąć. W ten sposób właśnie stygmatyzuje się malucha, bo póżniej, kiedy już nie można osiągnąć takich efektów terapii, jak w początkowej fazie choroby, objawy są bardziej widoczne i dziecko mocniej cierpi. A przecież nawet terapia "na zapas" może przynieść tylko i wyłącznie pozytywne skutki, nigdy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Cóz, chciałabym zobaczyć tak uśmiechniętą buzię, jak tutaj, na forum, gdyby to Twoje dziecko wypróżniało się z krzykiem, a na policzkach miałoby wielkie, czerwone, suche place. Skaza białkowa również częściej teraz występuje i to jest fakt, nie opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie_dzieci
mysle ze dalam po czesci do myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
1) zachowanie Synka zaczęło mnie niepokoić gdzieś miesiąc temu, choć teraz wiem, że wcześniej były objawy - np Syn nie gaworzył tak, jak inne dzieci 2) absolutnie nie, Synek je wszystko, co Mu podam, jest prawdziwym obżartuchem 3) W wieku 18 miesięcy waży około 14kg (jest też bardzo wysoki), więc nie 4) nie, nie, nie, w miarę ok, nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Mnie niekonieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie_dzieci
http://www.stimulus.net.pl/ 4 spotkania i masz diagnoze - bardzo dobrzy specjalisci przyjezdzaja tutaj dzieci z calego kraju na prawidlowa diagnoze. Im szybciej zaczniesz dzialac tym lepiej skoro jelitowka odpada dzieci z autyzmem rowniez maja specjalistyczna diete : bezglutenowa, bez cukru i bezbiałkową . wiele dzieci po tej diecie w dziwny sposob nagle ozdrowialo - mam kontakt z jedna mama ktora leczy dziecko swoje juz rok na autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie_dzieci
rodzice tych dzieci rowniez wykonuja dokladne badania w kierunku : candida ( 3 rodzaje) oraz badania na obecność toksyn w organizmie ( badanie wlosa ). polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie_dzieci
i nie trac kasy i czasu dziecka tylko JUZ dzialaj powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawłowa Mama ma brata, który ma autyzm. Dzięki w miarę szybkiej diagnozie rozwija się dziś dość dobrze. Chodzi do szkoły integracyjne, ma 15 lat. Pierwszym objawem, który zaniepokoił rodziców był fakt, że nie mówił dość długo. Teraz nie ma problemu z mową jednak nie zawsze wychodzi mu ta forma komunikacji. Czasem się zacina, gdy za bardzo coś przeżywa. Nigdy nie miał objawów takich jak niechęć do przytulania czy kontaktów fizycznych. Jest strasznym pieszczochem. Ma jednak do dziś problem z nawiązaniem kontaktu wzrokowego. Jak jakaś zabawa mu się spodoba to potrafi powtarzać ją bez końca. Ostatnio jest maniakiem muzyki. Dzięki rehabilitacji i pracy rodziców chodzi do szkoły integracyjnej, w której jest bardzo chwalony. Dość dobrze sobie radzi z nauką. W podstawówce miał wspaniałą klasę, która w pełni go akceptowała i nie przeszkadzała im jego inność. Niestety w gimnazjum już tak nie jest. Co zresztą bardzo brat przezywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie mi się przypomniało że warto by było tez zrobić badanie na pasożyty bo często lekarze o tym zapominają a np lambrie (czy jak to się tam pisze) daja objawy podobne do autyzmu a także potrafią dawać drgawki padaczkowe :/ sąsiadkę 5 lat leczyli na padaczke a to zwykłe pasożyty były :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde gerber cholerny
netta2- ja tu widze ze pawlowa mama pisze o wlasnym dziecku 18 miesiecznym na samym poczatku tematu :) skad sie urwalas ? z choinki ostatnio ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
To chyba miało być "mam brata" a nie "ma brata", ot, drobna literówka. "Nie szczędź kasy" - cóż, przede wszystkim nie będę szczędziła chęci i pracy. Kiedy ktoś chce, może dużo - nauczę się przeprowadzać terapię, w końcu jestem psychologiem. Pomoce można zrobić samemu, w większości. A i nawet planując dużo, można spokojnie poumawiać się na wizyty na nfz - tylko trochę planowania, przewidywania, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagog0terapeuta
dzieci z autyzmem NIE NAŚLADUJĄ-dlatego nie rozwijają mowy, poza tym tez nie nasladują innych czynnosci np, ruchowych. dlatego nie uczą sie nowych rzeczy bo człowiek uczy sie poprzez naśladownictwo! miał badany słuch Twój synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy dziewczyny, moj bratanek tez mnie czasami zasmuca tzn zachowuje sie inaczej niz jego rowiesnicy np. Nigdy nie mow o sobie w osobie pierwszej tylko np .marcel narysowal tak jakby mowil o kims innym , potrafi w ciagu 5 min zarsowac caly zeszyt na kazdej kartce ten sam rysunek, zyhe jakby w swoim swiecie , nie lubi sie bawic z innymi dziecmi, a nowe sytuacje wprawiaja go w szal , ma 5 lat , ogolnie jest bardzo inteligentny rok temu juz umial ladnie pisac i liczyc... Czyto tez moze byc autyzm? Martwie sie bo kocham to dziecko strasznie, niestety rzadko go widuhe bo mieszkam w niemczech :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagog0terapeuta
pawłowa mama=doczytałam, ze słuch ma super,ok. Ważną, rzeczą jest tez pojęcie AFAZJI, czesto jest mylona z autyzmem, Znam parę przypadków. dzieci z afazją rozowjową, mają problem z odbiorem komunikatów albo z ekspresją mowy lub moze byc to i to. skoro bierze cie za rekę to ma jakąś potzrebę komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Tak, miał badany słuch. Z tym naśladownictwem zdarzają się wyjątki, o czym rozmawiałam też z panią w Synapsisie. Mój syn potrafi pewne rzeczy naśladować - "wlewa" wszystkim mleko do kawy, wyciera szmatką blat w swoim stoliczku, jeśli pokażę mu, jak zwierzątko chodzi, to robi tak samo. A jednak nie mówi i specjaliści mówią, że prawdopodobnie ma autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Niby tak, ale to zdarza się rzadko, kiedy czuje się naprawdę zmuszony, bardzo, bardzo czegoś chce, a nie potrafi sam tego zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rcjakur7328
wujek moje męża zaczął mówić w wieku 4 lat :) Też ma autyzm ?:) Dzis ma 50 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
No, ale do czego zmierzasz? Że autyzm nie istnieje? Są ludzie, którzy przeżyli cios nożem w głowę, czy to znaczy, że to zwykle nie zabija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietoooooooooooooo!!!!!!!!!!
moje dziecko rowniez w tym wieku nie pokazywalo palcem, nie ogladalo obrazkow tylko kartkowalo, ale malo tego kompletnie nic nie mowilo, stymulowalo sie i wiele wiele by wymieniac co twoje i dzis ma 6 lat i jest okazem zdrowia wez sie kobieto walnij w leb. A nie wyszukujesz u dziecko ktore moze cos robic wolniej niz inne. dziecko to nie komputer i przyklad z ksiazki kazde jest inne. Psychologowie maja najbardziej posrane za przeproszeniem w glowach stad takie reakcje a nie inne daj czas temu dziecku i poswiec moze wiecej czasu na nauke a nie wysiadywanie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagog0terapeuta
uderz w kierunku afazji jeszcze, ja znam kilkoro dzieci, które miały przedziwne zachowania w tym i społecznie. poza tym, oczywiscie wazny jest tez intelkt dziecka. Tez znam chłopca który nie rozwijał mowy, był mało dosteony, ale jak coraz bardziej tez wychodizło uposledzenie i wydawł sie byc neurologiczny. twoje dizecko było badane jakąs skalą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietoooooooooooooo!!!!!!!!!!
w zyciu nie pojde do psychologa bo to mnie zabije - tak powiedzial moj maz po psychologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Posta trochę wyżej nawet nie skomentuję. Synek nie był jeszcze badany, będzie dopiero na początku lutego. O jakich skalach mówisz? Ja wypełniłam jedynie test m-CHAT, wyniki zatrważające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w dzisiejszych czasach
tez bym miala autyzm sama sie bawilam pod drzewem calymi dniami, nie reagowalam na nic i nie mowilam do 3 urodzin :)))))) ehhhhhhhhhhhhh psycholog:) juz wiem dlaczego co 3 studiuje pedagogikę lub psychologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×