Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość Lokti
Mała 767 co Ty opowiadasz? W uk masz health visitor które przychodzą od niemowlaka do dziecka i kontrolują jego zdrowie, sprawdzają jak się rozwija, jak widza coś nie tak kierują w odpowiednie miejsce! Potem kierują na terapie, do logopedy itp itd! w przedszkolu przydzielają panią jeden na jeden! Wszystko robią za rodziców! wysyłają pisma przypominające o badaniu, a badania są co chwile, dziecko jest pod stałą opieką, leczenie zaczyna się bardzo wcześnie dzięki temu monitoringowi i pomocy! a nie w wieku 5, 6 lat! Do 2 lat w ogóle przychodzą babki na każde Twoje zawołanie, że masz problem z dzieckiem i pomagają! np siostra miała problem z usypianiem, przyszła babka i przez 2 dni jej pomagała zastosować technikę zostawiania dziecka w łóżeczku wychodzenia na chwilę, pokazywania się w drzwiach itp itd W UK masz świetną pomoc, w Polsce nie ma żadnej i o wszystko trzeba zadbać samemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokti
Synowie siostry byli bardzo wcześnie zdiagnozowani i od tamtej pory mają cały czas pomoc! chodzą do speech therapist... Mała od kiedy jesteś w UK, dziecko jeśli jest w przedszkolu to nie wierzę, że nikt nie zauważył i nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała767
Lotki- ja wiem że istnieje health visitor, ale Ona właśnie mi powiedziała że badania w kierunku autyzmu wykonywane są w tym wieku, czytałam różne fora i zdania są podzielone, wydaj mi się że co województwo jest inaczej...gdybym miała takie możliwosci jak Twoja siostra pewnie już bym z niej dawno skorzystała, następne spotkanie mam w kwietniu zobaczę co mo powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała767
a jeżeli chodzi o logopede, jak juz pisałam w lutym zaczynamy:) tylko ja jako mama juz sama nie wiem, czy to autyzm czy jakies inne opóznienie rozwojowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokti
Nie wiem, może faktycznie zależy od województwa, u nich to po prostu samo się kręciło, co chwile ktoś przychodził, badał, czuwał, zlecał ćwiczenia, specjalistów itp itd A gdzie mieszkasz, moja siostra blisko Londynu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość test m-CHAT
3 pkt na 22-miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość test m-CHAT
Instrukcje dotyczące oceny formularza M-CHAT Wynik formularza uznaje się za nieprawidłowy, jeżeli co najmniej na 2 krytyczne pytania LUB na 3 dowolne pytania udzielono odpowiedzi wskazanej w kluczu zamieszczonym w tabeli. Odpowiedzi zawarte w tabeli wskazują na nieprawidłowość zachowania dziecka ocenianego za pomocą danego pytania. Odpowiedzi zaznaczone pogrubioną czcionką i wielkimi literami odnoszą się do kr ytyczn ych pytań. Nie wszystkie dzieci z nieprawidłowym wynikiem formularza spełniają kryteria rozpoznania zaburzenia ze spektrum autyzmu. Dzieci takie należy poddać bardziej szczegółowej ocenie w placówce specjalistycznej. 1. Nie 6. Nie 11. Tak 16. Nie 21. Nie 2. NIE 7. NIE 12. Nie 17. Nie 22. Tak 3. Nie 8. Nie 13. NIE 18. Tak 23. Nie 4. Nie 9. NIE 14. NIE 19. Nie 5. Nie 10. Nie 15. NIE 20.TAK 21.NIE 22.TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Do wydaje mi się - ze względu na wulgarność i niski poziom Twojej wypowiedzi nie będę podejmowała dyskusji z Tobą. Mała 767 - ja akurat kompletnie nie znam się na diagnozowaniu dzieci w UK, ale skoro dziewczyny mówią, ze jest inaczej, to może rzeczywiście warto jeszcze trochę poszukać, dowiedzieć się czegoś konkretniej. Co do badania m-CHAT. Mój syn miał 3 odpowiedzi krytyczne i 8 "zwykłych". Niepocieszające..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego testu, to trzeba chyba wziac pod uwage w jakim wieku jest dziecko. Moja corka w wieku do ok. 2 lat pokazywala rzeczy najczesciej poslugujac sie moja reka. Potem siegala po cos moja reka tylko w sytuacjach stresowych. Teraz ma 4 lata i pokazue wlasnymi palcami juz od dawna. Wykazuje nadal pewne cechy autystyzne (nadwrazliwosc na dzwieki i zapachy, lekliwosc, unikanie kontaktu wzrokowego w formie ogromnej niesmialosci, napady histerii, przywiazanie do rutynowych zachowan i ustalonych procedur), ale nie ma faktycznego autyzmu.Ma za to zdiagnozowany lek spoleczny i mustyzm wybiorczy. Widze, ze powolutku wyrasta z pewnych zachowac albo przynajmniej udaje nam sie opanowac je pewnego stopnia. Mam nadzieje, ze kiedys bedzie normalnie funkcjonowac w spoleczenstwie, bo w domu wsrod najblizszej rodziny to clkiem normalne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokti
Zrobiłam test myśląc o pierwszym synku siostry, ma 19 pkt na 22...ale nie widzę, żadnej tabelki ani klucza... Pawłowa Mama kiedy idziesz z małym na badania, bo chyba gdzieś przeoczyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sie odczytuje wynik
tego testu? wyszlo 4/22 co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
jeżeli chodzi o badania, ze strony neurologicznej synek rozwija się prawidłowo lekarz stwierdził że jest żywiołowym dzieckiem, bo badaniu od razu zaczął się interesowac się co znajduje się na biurku itd.zasugerował by zaczekac do ukonczenia trzech lat, bądz ewentualnie skorzystac z psychologa dziecięcego, bo on się rozpoznawaniem autyzmu nie zajmuje... health visitor powiedziała mi że nie przeprowadzają do 5,6 roku diagnoz, dopiero póżniej psychotesty etc. na razie mam zacząc spotkania z logopedą, a następne spotkanie z nią w kwietniu więc zobaczymy. Gdy zapytałam ją czy ma/miała kontakt z dziećmi autystycznymi, odpowiedziała że tak, ale to już ciężkie przypadki, jezeli chodzi o zachowanie synka stwerdziła że jezeli to faktycznie autyzm to w lekkim stopniu, sama mam juz mieszane uczucia czy nie wyolbrzymiam sama problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
Lokti - pochodzę z okolic Manchester, małe miasteczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokti
Mała wkurzam się jak czytam co Ci powiedziała ta idiotka health visitor! To nie wie małpa jedna, że im wcześniejsze leczenie tym większe szanse na zdrowie?? Pierwsze objawy są bardzo szybko i diagnozy przeprowadza się na każdym etapie, najlepiej jak najwcześniejszym, zazwyczaj są to 2 latka bo pierwsze objawy około roku zauważa rodzic, potem postawienie diagnozy trwa, robi sie mnóstwo badań, średnio wychodzi 2 latka, oczywiście to tak podaje plus minus! Lepiej działaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
kteż zrobiłam test, wynik 6 na 22, ale nie rozumiem które trzy pytania są krytyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
Powiedziałm jej dokłdnie to samo co Ty teraz napisałas , na co Ona pokiwała głową ze zgadza się z tym ale tutaj jest tak a tak, jak będe miała z nią spotkanie w kwietniu powiem jej że moja znajoma z Londynu ma syna chorego który został zdiagnozowany w wieku 2 lat i zaczął od razu terapie itd. ciekawe co mi wtedy odpowie, na pewno się nie poddam , poieważ wolę sie upewnic wczesniej, niż póżniej mieć pretensje do samej siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mała
w odpowiedziach masz zanzaczone grubsza trzcionka odpowiedzi krytyczne-jesli wiecej niz 3 sa takie same to masz wynik:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Hej, krytyczne to 2, 7, 9, 13, 14, 15. A do lekarza z małym idę 7-go lutego (neurolog) i 15-go - diagnoza. Sprostuję trochę - ilość punktów jeszcze o niczym nie przesądza, gdyby tak było, nie potrzebna byłaby diagnoza:). To tylko wskazówka, ze warto z dzieckiem udać się do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ktora tez ma problem
dziewczyny mam pytanie moze jest ktoras z was z malopolski albo slaska potrzebuje namiary na dobrego psychologa badz psychiatry dzieciecego. niepokoja mnie pewne zachowania u dziecka podobne zreszta do tych ktore wy opisujecie i nie wiem do kogo mam sie z tym udac. prosze jesli mozecie pomozcie bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Ja niestety nie mam takowych namiarów. Ale na pewno gdzieś w okolicy jest jakiś ośrodek diagnostyczny, poszukaj w internecie bądź spytaj pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
dziękuje za wskazówki dotyczące testu, nasz wynik to 6 na 22 w tym 2 krytyczne, wczoraj rozmawiałam z psychiatrą co prawda nie dzięciecy aczkolwiek jest juz 50 lat w zawodzie i swego czasu miał do czynienia z dziećmi autystycznymi,powiedział że jeżeli dziecko nie pokazuje palcem ale jezeli cos chce i wyciąga rączki bądz w jaki kolwiek sposób to okazuje nie swiadczy jeszce o autyzmie, a jezeli chodzi o mowe niestety nie które dzieci zaczynają mówić pózno, za niedługo zaczynamy zajęcia z logopedą zabacze jakie będą efekty, ewentualnie pozniej będe szukała dalszych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Moj synek ma delikatny autyzm, ktory nazywa sie fachowo Syndrome Aspergera. Ma tez ADHD. Jesli bedziesz chciala porozmawiac, jestem tutaj. Mam juz troszke wiecej doswiadczenia, bo moj synek ma juz prawie 10 lat. Pozdrawiam i pamietaj, ze nie jestes sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Mala - dziwi mnie trochę Twoja postawa. Wynik wyszedł Ci znaczący, a Ty stwierdzasz, że wszystko jest ok na podstawie jednej rozmowy z psychiatrą i w dodatku nawet nie dziecięcym... Rozumiem, że nie widział dziecka. Mój syn też wyciąga raczki, kiedy coś chce, a jednak nie ma to nic wspólnego z pokazywaniem, nie tworzy ze mną pola uwagi po prostu. Listonoszka - dziękuję Ci bardzo:). Na pewno wymyślę całą masę pytań do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smialo, i nie krepuj sie wcale. :) Sama probuje radzic sobie z zaburzeniami synka, czasami czuje sie za nie winna. Oczywiscie, wiecie o co chodzi. A moze to ja cos zrobilam, moze w ciazy cos nie tak zrobilam, moze za duzo stresu mialam, a moze po porodzie, bo mialam depresje poporodowa. :( Obwiniam sie o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
Pawłowa Mama- nie rozumiem, czyli to że synek nie pokazuje palcem i jest mało zainteresowany dziećmi oznacza że ma autyzm? nie sądze że wynik jak napisałas jest znaczący, ewentualnie dający do myślenia... do tego dołączyłabym mowe, wszystko inne jest normalnie, synek bawi się z nami, rozumie co do niego mówimy itp.jakkolwiek za niedługo zaczynamy zajęcia z logopedą, a w kwietniu wymuszę na mojej health visitor wizyte u psychologa dziecięcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
Listonoszka- czy mogłabyś napisać jak autyzm rozwijał się u Twojego synka, jakie były objawy...z góry dziękuje:) i nie obwniaj się za nic, nie sądze by depresja poporodowa miała wpływ na autyzm, ja tez miałam po pierwszej ciąży przez długi poród, w ciązy stres matura itp. a córka jest zdrowa, z synkiem ciąża, poród wspominam códownie a nie rozwija się jak byśmy chcielibyśmy, życzę dużo zdrówka i wytrwałości Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała 767
*jak chcielibyśmy, idę spać bo zmęczenie przekłada się na pisownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Mała - Ja nie powiedziałam, że Twój synek ma autyzm. Powiedziałam, że wynik jest znaczący, a to zupełnie co innego, sama mówisz - daje do myślenia. Cóż, każdy sam ocenia, co robi w sytuacji, kiedy niepokoi się o swoje dziecko, zwłaszcza, jeśli powody do niepokoju w jakiś sposób się potwierdzają (test). Ja wtedy działam u specjalistów z dziedziny zaburzeń, które podejrzewam i nie czekam - bo niby na co. Ty uspokajasz się za radą psychiatry, który nie widział nawet dziecka. I ok, przecież to Twoje dziecko. Natomiast napisałam, że mnie to dziwi, bo mam zupełnie inne podejście do takich spraw. Listonoszka - jak zespół Aspergera objawia się u Twojego synka teraz? Z czym macie największe problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×