Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość ogryzekogryzek
ja wiem co oznacza ASO bo ja mam podwyższone od ok 20 lat i non stop mam zapalenie stawów wystarczy że zmarznę :/ podejrzewam że u niego zaczyna się to samo... u mnie zaczęło się od przemrożenia głowy, potem nogi a teraz to ogólnie chodzę ciepło ubrana bo jak tylko wyjdę na sekundę na zimno bez kurtki czy czapki to już jestem chora, mnie została z tego leukocytoza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku- ojej, czyli podejrzewasz, że odziedziczył po Tobie chorobę? A skąd się wziął pomysł na takie badanie? My nigdy nie robiliśmy ASO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
generalnie to nie jest choroba dziedziczna, ale skłonność do chorowania może mieć po mnie, wystarczy że ma takie skłonności i przemarzł i zapalenie stawów gotowe, jeśli chodzi o diagnostykę to poszłam z nim do lekarza bo gorączkuje od ok 2 tyg i nie ma żadnych innych objawów choroby, obadał go osłuchał i nic nie znalazł więc zlecił kompleksowe badanie krwi i moczu, w badaniach wszystko jest ok poza tym ASO, ob jest nieznacznie podwyższone, crp w normie a ASO jest przekroczone kilkukrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
ogryzku zdrowia dla Tadka. plamisty my 12.12 tez mamy wizyte w czd.tylko ze w poradni metabolicznej.do genetycznej zapisali nas na lipiec 2014r. wiecie co,bylam wczoraj w ppp.smiech na sali.4-8h mies.to co sa w stanie zaoferowac.8h na tydz.to powinien byc standard a nie takie ochlapy...no nic,trzeba bedzie prywatnie reszte ogarnac.chyba ze w stowarzyszeniu ciut wiecej nam dadza. pani w ppp powiedziala ze dla takich maluszkow najlepsze jest jednak przedszkole terapeutyczne.na integracyjne jest za maly.to slowa kobiety z ppp.26.11 mamy kolejne spotkanie w ppp z pania pedagog i kims jeszcze.tyle zachodu o te 4-8h.porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Dziewczyny bardzo martwię się o mojego synka. Do 12 miesiąca nic nie wzbudzało moich podejrzeń (teraz za 2 dni kończy 13), 2 tyg temu poszłam do pediatry, mały ma kłopoty ze spaniem i przy okazji zaczęłam rozmawiać o jego zachowaniu, lekarka ze szczątkowych informacji wyciągnęła wniosek, że ma on zaburzenia neurorozwojowe (czyt. autyzm), dała mi do zrozumienia, że jej od dawna coś się nie podobało. Opiszę jaki jest: przede wszystkim uśmiechnięty, pogodny, jest z nim bardzo dobry kontakt, kontakt wzrokowy od początku bez zarzutu, około 2 miesiąca zaczął odpowiadać na uśmiech, jak do córki, 9 lat, przyjdą koleżanki chce być z nimi i bawić się. Od 2 tyg potrafi nie tylko wyjmować rzeczy z pojemnika, ale i wrzucać z powrotem, chwali się tym co ma, jak mu coś pokazuję patrzy na to, dużo rozumie, daje mi rzeczy jak go proszę, karmi misia, przebija piątkę. Tydzień temu zaczął pokazywać w przestrzeni co go interesuje i widzę, że jest tego pokazywania coraz więcej, ogląda książeczki i dotyka paluszkiem to co go interesuje, najwięcej czasu spędza na zabawie samochodami, kolejno oglądanie książeczek, zajmuje się też innymi aktywnościami, ale to raczej na krótko, jak się mocno zdenerwuje trzepocze rączkami. Z tego co mnie najbardziej niepokoi to to, że jak proszę go by coś pokazał to rzadko to robi, nie chce pokazywać oczka, noska chociaż wiem, że doskonale wie o co mi chodzi, sporadycznie pokaże na misiu czy zwierzaku, jak go proszę to odchodzi albo jak jestem namolna to się denerwuje. Sam jak ogląda książeczki to wiele razy pokazuje sobie np. tylko oczka. Poza tym nie mówi, jedynie "nie" jak zrobię coś czego on nie chce, najczęściej słychać tylko brrrrr, poza tym posługuje się samogłoskami, żywo gestykuluje i "gada: aaaooo" jak coś tłumaczy. Nie chce robić papa chociaż mu pokazuję, zrobił tylko raz a piąteczkę pokazałam mu dwa razy i jak go poproszę to odrazu robi, karmię go piersią więc jak powiem gdzie jest cyc odrazu pokaże, od tygodnia zaczął też ciągnąć mnie za bluzkę jak chce ssać. Poza tym nie chodzi na palcach, kręcenie kółkami, czy pranie interesuje go raczej w stopniu normalnym tzn. kiedyś jak odkrył kręcenie kółkami to potrafił kilka razy dziennie po 1 czy 2 min, teraz często jest to raz na kilka dni, przy pralce też stal kilka minut, teraz może minutę. Ogólnie lubi być z ludźmi, nie chce być sam. Wiem ,że się rozpisałam, ale chciałabym byście wypowiedziały się, strasznie się boję od 2 tyg właściwie nie jem, nie mogę spać, właściwie gdyby nie to, że lekarka mi nagadała o tym autyzmie nie przyszedł by mi do głowy, żałuję, że poszłam bo teraz tylko siedzę i myślę, boję się, napewno są opóźnienia, ale czy tak może być czy może rozwinąć się czr. Syn jest zapisany na diagnozę, generalnie byłam u neurologa i na pierwszy rzut oka neurologicznie jest ok, powiedziała tylko, że są opóźnienia mowy i komunikacji. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Jest jeszcze coś, po szczepionce w 6 tyg po 2 godzinach zaczął się płacz, trwał 2-3 h, 2 razy potwornie zaczął krzyczeć, mam wpisany NOP do książeczki, już nie szczepię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magnolia to co ci się nie podoba w zachowaniu twojego dziecka?? bo ja nie widzę w nim nic co by miało związek z autyzmem, dziecko ponad przeciętną rozwinięte do wieku, nie napisałaś chyba skąd ta wstępna diagnoza lekarza, ze coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku- może dzięki temu uda się go całkowicie wyleczyć na tym etapie? To znaczy, żeby później nie miał takich epizodów. Na pewno są jakieś metody a może trzeba mu wzmocnić odp***ość? mama 2-latka: może racja z tym przedszkolem terapeutycznym na tym etapie. W końcu 2 latki nie zawsze mają możliwość iść do przedszkola a jak jeszcze z problemami, to tak lepiej :) Ale potem go przeniesiesz? Magnolia- trudno stwierdzić coś na podstawie opisu tak małego dziecka czy wszystko OK. U mojego dziecka rozwój przebiegał normalnie do ok.5 roku życia. A jednak ma ZA. Na podstawie tego, o piszesz, jeżeli występują jakieś odchylenia to są one niewielkie i moim zdaniem, nie musisz się niepokoić. DObrze byłoby stymulować te niedociągnięcia już teraz, to nigdy nie zaszkodzi. ALe co do diagnozy byłabym bardzo ostrożna. Czy dziecko lubi bawić się długo samo? Nie zwraca uwagi na otoczenie? xxxxxx Ja chcę teraz zapisać małego na rehabilitację zaburzeń sensorycznych. Koszt 70zł./ wizytę. Dzisiaj się wszystkiego dowiem na miejscu, ile musi być tych wizyt, na czym to polega i co daje. Nie ma tego w ofercie z NFZ. Normalnie Skandal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
Mama Aspika - robię Tadkowi kolejne badania zobaczymy czy coś wyjdzie... co do SI to według MZ nie jest to terapia/rehabilitacja stad brak refundacji, chociaż ośrodki przemycają SI jako zajęcia fizykoterapii, tak jest w In Corpore, ale możesz bardzo dużo ćwiczeń SI robić w domu, zapytaj o wskazówki terapeutę bo twój już starszy więc może wymagać zupełnie czego innego niż mój, ja ściągam mnóstwo pomysłów na zabawy sensoryczne z internetu plus to co mam wskazane od fizjoterapeuty z SI, ale dla mnie płatne SI jest nie do przeskoczenia, zalecane jest 2 razy w tyg a najlepiej co drugi dzień, chociaż to zależy od stanu dziecka, dla mnie te zabawy przypominają czary mary ale skoro pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Lekarka przyczepiła się, że nie pokazuje palcem i bawi się głównie samochodami, poza tym niechęć do wskazywania części ciała i brak mowy, palcem co prawda już wskazuje, ale ta niechęć by pokazać oko no i dziś parę razy trzepotał rękami w chwilach podekscytowania i parę dni temu i dziś zatkał uszy jak odkurzałam, strasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
to dziecko ma 13mcy!!!! opanuj się kobieto, moje dziecko części ciała nauczyło się mając dwa lata, może to nie jest wyznacznik diagnostyczny ale dziewczyno nie wymagaj zbyt wiele od roczniaka, w książkach dla zerówki są zadania pokaż oko a ty chcesz żeby to potrafił 13m, masz jakąś panikarę lekarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogryzku- z tego, co czytałam u nas to jest zamknięty cykl terapii tzn. jest jakiś program, możesz ewentualnie powtórzyć, ale nie ma tak, że się chodzi non-stop. Spodziewam się, że będzie to tylko 1 raz w tyg. jak wszystko, co proponują. No i dobrze, bo zbankrutowałabym ;) Napiszę Ci, jak się dowiem konkretnie ;) Magnolia- rzeczywiście, lekarka ma jakieś wygórowane wymagania. W tym wieku dziecko nie musi umieć tych wszystkich rzeczy, nawet nie musi chodzić i o niczym to nie świadczy. Z mową jest różnie, ale nawet w podręcznikach przyjmuje się przedział od-do, który jest normą i nie jest to bynajmniej 12-13 m-cy :) Ono ma jeszcze czas na słowa, sylaby to już jest coś. O wiele ważniejsze jest to, czy dziecko reaguje na swoje imię? Czy odpowiada uśmiechem na uśmiech? WYciąga rączki, robi papa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Magnolia777 potwierdzam to jest jeszcze malutkie dziecko i na wszystko ma czas. Nie żałuj, że się tym zajęłaś, bo gdyby było coś nie tak to dopiero byłaby rozpacz, że to zbagatelizowałaś. Ważny jest kontakt wzrokowy, czy mały trzymany na rękach patrzy w oczy czy odwraca głowę? Istotne jest jak mały bawi się samochodami, czy kładzie się na podłodze i obserwuje ruch kółek? Czy miewa stany zawieszenia, zamyślenia że nie reaguje na wołanie? Czy wita Was jak wracacie do domu, czy jest mu to obojętne?... Znam malucha u którego od 8 mieś. życia podejrzewa się autyzm. Dziś ma on 13 miesięcy i ani w Scolarze, ani w Synapsis do tej pory go nie zdiagnozowano bo jest jeszcze za malutki i ma na wszystko czas. Nie taka znowu nowa- gdzie jesteś???? U nas pojawił się nowy obiaw, mały szereguje przedmioty. Ustawia klocki, zwierzaki, autka...w rzędy, woła nas i pokazuje, że zrobił pociąg. Co z tym robić? Zabraniać, odciągać uwagę, czy nie reagować? Zgłupiałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamiasty- mój zaczął się bawić w ten sposób dopiero jak miał 7 lat, to był dopiero szok! Mam na to swoją teorię, ale póki co, zachowam dla siebie (w końcu jestem laikiem) Myślę, że trzeba mu pokazać, że można bawić się inaczej. On i tak będzie próbował po swojemu, ale trzeba go odwieść od tego. Jest z nim kontakt (przychodzi, pokazuje, chwali się) więc jest to możliwe. Życzę Ci cierpliwości i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
plamiasty - wykorzystywać tę umiejętność do budowania sekwencji, szeregów skojarzeń itd.. zabaw służących analizie i syntezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Może uchylisz rąbka swojej teorii??????? Proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
plamiasty - poszukaj sobie w necie zabaw sekwencyjnych bo jest ich mnóstwo :) możesz kupić też zeszyty cieszyńskiej do analizy i syntezy ale mały może nie współpracować na takim materiale, będzie traktować to jak zadanie a nie zabawę a to nie w tym rzecz ma mu to sprawiać radość :) do najprostszych należy grupowanie z zbiory np owoce osobno, osobno pojazdy, ubrania itd... albo małe oddzielnie i duże oddzielnie, a potem kombinacje małe na przemian z dużymi, zabawy w skojarzenia np czapka rękawiczki bałwan itd.. jeśli nie to to można układać sekwencje z autek, u nas było to genialne że układaliśmy żółte zielone czerwone żółte zielone czerwone itd.. albo w odpowiedni wzór klocki, na zasadzie odwzoruj... takich zabaw jest ogromnie dużo :) a pomagają potem w mówieniu, czytaniu, pisaniu, liczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
Mama Aspika no właśnie weź się podziel teorią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Nie, moje nie lubi być samo, jest bardzo kontaktowe, na ulicy, w sklepie sam zaczepia ludzi, zazwyczaj krzyknie ooo i uśmiecha się, w domu biega za siostrą, ale on właściwie cały czas chce z kimś być, ciągle u mnie na rękach, jak wyjdę z pokoju idzie za mną, jak pójdę z nim gdzieś dobrze reaguje, przyłącza się do zabawy, zaczepia, tak samo jak ktoś do mnie przyjdzie. Tak jak mówię, ja sama w nim jako takiego autyzmu nie widzę, ale jak zaczęłam czytać i dokładnie mu się przyglądać to widzę, że macha rączkami w chwilach ekscytacji czy złości, ale to pojawiło się dopiero teraz, no i uszy dzisiaj tak zatykał, to był dzisiaj raz tylko tak ciągiem po kilka razy zatkał, odetkał, zatkał. Wyciąga rączki, na imię reaguje prawie zawsze, chyba, że jest czymś zajęty a ja chcę by coś zrobił, ale generalnie reaguje nawet jak jestem w kuchni i go wołam to przybiega, papa mimo, że mu wiele razy pokazywałam nie che robić, za to z radością przebija piątkę, nie lubi zabaw kosi kosi czy kokoszka, nigdy nie lubił, dotyku dłoni,ale teraz daje się za rączkę prowadzić, sam zaczął chodzić 3 tyg temu, ale nieporadnie. Kontakt wzrokowy sam chętnie inicjuje, ale nie jestem pewna czy jak bym go brała na rece i z bliska patrzyła mu w twarz czy by nie odpychał. Ja boję się, że coś jest na rzeczy i może coś wyjść, bo przecież część waszych dzieci też jest towarzyskich i na pierwszy rzut oka nie widać, że mają jakieś zaburzenia. Dzięki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
jeżeli nie lubi dotyku, zatyka uszy itp to mogą być zaburzenia SI ale u tak małego dziecka też niekoniecznie, na pewno nie autyzm, za dużo objawów ma pozytywnych sprzecznych z autyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Dzięki za podpowiedzi. Jak określają terapeuci on jest bardzo kumaty poznawczo. Bardzo chętnie się bawi w segregowanie zabawek kolorami, odwzorowywanie figur, grupowanie kształtów...ale zabawy w skojarzenia ni w ząb. Magnolia777- z tego co piszesz rozwój społeczny ok, na ocenę komunikacji jest za wcześnie, zaburzenia SI bym zdiagnozowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Ja też podejrzewam zaburzenia si, tym bardziej, że ja jestem nadwrażliwa słuchowo, długi czas nie zdawałam sobie nawet z tego sprawy, moja córka też, była spokojnym niemowlęciem, do 10 miesiąca plakała tylko jak byla głodna (co nie znaczy, że była takim aniołkiem, też umiała się złościć), więc gdy zabraliśmy ją na poprawiny po weselu u znajomego, zaczęła grać muzyka a ona płakać to od razu zorientowaliśmy się w czym rzecz i rzeczywiście ma to do dziś, nie lubi hałaśliwych miejsc, festyny itp omijamy z daleka, poszła do szkoły narzekała na hałas i dzwonki a poza tym towarzyska, radosna, wszystko ok. Co do synka to mam takie wahania, raz wydaje mi się, że jest ok a raz, że się oszukuję, mam nadzieję, że to moje uczucie, że jest ok, że to 'tylko"nadwrażliwość nie zwiedzie mnie i wkrótce wyjaśni się, bo ta niepewność jest straszna, dopiero teraz wiem co i w jaki sposób rodzice przeżywają chorobę czy diagnozę zaburzenia, ten moment do uzyskania diagnozy jest chyba najgorszy, dopóki nie wiemy co się dzieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
Co do prof. Cieszyńskiej czytałam w internecie kilka listów rodziców z prośbami o ocenę zaburzeń u dziecka i przeraża mnie to, że ta pani zazwyczaj widzi w dziecku poważne zab, jedna mama opisała zach swojego dziecka (nie podała wieku), dziecko dużo umiało, a ona na to, że to norma dla 14-16miesięcy więc jeśli dziecko ma więcej to napewno zaburzone, a moje mimo 13 mies wielu tam wymienionych nie umie, więc przypuszczam, że u mojego też by stwierdzila zab i to mnie przeraża, ale to tak na marginesie, ja się boję teraz wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamiasty
Tak przy okazji! Mój właśnie po kąpieli ubierany w piżamkę uderzył sie w główkę o obrazki, które wiszą w zagłowiu i nagle śmieje się i mówi:"dyńka była!". Co ciekawe tydzień temu byliśmy u mojego brata, który jest trenerem piłki nożnej i długo się z nim bawił i pokazywał odbicia głową! A ta spryciula pamięta wszystko!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
magnolia bo to że dziecko umie za dużo może być objawem poważnego zaburzenia :( ja się cieszyłam że mam genialne dziecko kiedy w wieku ok 1,5 roku układał lego całe miasta, układał skomplikowane puzzle i a okazuje się że mając 6 lat nie potrafi jeść, ubrać się, załatwić się sam itd.. za to wspaniale liczy, dodaje, mnoży, ostatnio nauczył się dodawać w słupku.. byłam w szoku kiedy poszedł na testy psychologiczne w wieku 4 lat i dostał 7 z 100 pkt z obszaru społecznego co plasowało go w przedziale wieku ok 12mcy a nawet mniej :/ za to w teście poznawczym wykonał wszystkie zadania bezbłędnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
plamiasty polecam też zabawę opowiedz mi... i jak nie chce opowiadać to zadawaj pytania pomocnicze, mój mały miał to na terapii metoda Cieszyńską i pomogło bardzo w wypowiadaniu się, w budowaniu wypowiedzi logicznych i sytuacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plamisty a to zle ze dziecko buduje pociag?dzieci nieautystyczne przeciez tez buduja rozne pojazdy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
jeżeli nie układa obsesyjnie to nic złego ale autystycy układają obsesyjnie szeregi ze wszystkiego kolorami albo od najw do najm albo równo pod linijke itd.. takie zabawy przeciętnym dzieciom się zdarzają sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy wasze dzieci były bardzo spokojne w wieku niemowlęcym tzn mało płakały zajmowały sie sobą bawiły sie dość długo same jak wstawaly po drzemce to nie płakały itp ktoś mi powiedział ze takie grzeczne dzieci to moze myć wczesny objaw autyzmu jestem ciekawa czy u waszych juz starszych dzieci dało sie kiedyś zauważyć takie wczesne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×