Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Gość Agulka76
Właśnie ja w dwóch ciążach brałam duphaston a teraz mi przepisał luteine Badania genetyczne mam 10 kwietnia ale nie u swojego lekarza Dostałam skierowanie na te badania i będzie usg oraz potem pobiorą mi krew zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
hej dziewczyny. no niestety dopiero wróciłam do domu, zostawili mnie na noc w szpitalu. zrobili usg i lekarz się śmiał że małe hasa jak żydek po pustyni:) z maluszkiem wszystko dobrze, mierzy 4,12 cm. plamienia stąd że mam na jednym jajniku torbiel czynna 4 cm... no ale powiedział że ciąży to nie zagraża. a teraz jeszcze bardziej mam się pilnować i leżeć, tylko siusiu do toalety... dziękuję że o mnie myślałyście. wiecie co napatrzeć się idzie w tym szpitalu. obok leżała dziewczyna co poroniła... biedna... ja tu się cieszyłam że wszystko dobrze z moim maluszkiem a ona biedna płakała. aż mi głupio było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaparyzanka super, że już wszystko dobrze :) No niestety ja jak leżałam na patologi z duzym brzuszkiem praktycznie tuż przed porodem i wiele innych dziewczyn a tam właśnie taka co poroniła i w tym samym pokoju no masakra jakaś a na przeciwko porodówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaparyzanka :* to super, że wszystko jest dobrze! Myślałam dużo o Tobie. Teraz wypoczywaj! Mam pytanie? czy w ostatnim dniu 11 tygodnia słabną Wam już objawy? Ja jutro zaczynam 12 tydzień. Ja dziś nie czuję już tak mocno bólu piersi, tylko sutki mam mega wrażliwe. A rano wymiotowałam - trzeci raz w tej ciąży... Wizytę mam w kolejny piątek - modlę się, by wszystko było w porządku. O mojej ciąży nikt nie wie - powiemy w święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i trzymam mocno kciuki za wszystkie Wasze dzisiejsze wizyty! Czekam na dobre wieści! Pogoda do niczego - okna muszą poczekać. Ale za to muffinki dziś zagoszczą w kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mama cale szczescie ze wszystko dobrze ;) ja juz wogole nie mam objawow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koncze 12 ;) od poniedzialku zaczynam 13 tydzien ;) czyli pieknie wchodze w II trymestr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm :) To fajnie. Oby tak dalej! Ja dziś kończę 11 tc. Patrzyłam w tabelkę i widzę, ze masz termin na 6.10, ja mam na 7.10 a różnica między wiekiem naszych ciąż jest prawie tydzień.. Ciekawe czy u mnie wszystko dobrze policzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana ja mam termin na ok 3 pazdzirnika ale sobie powiedzialam ze 6 urodze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana jesli ty konczysz dzis 11 tydzien to tak naprawde mowi sie ze to byl twoj 12 tydzien liczycz do przodu .. Tak jak pierwszy fzien ciazy to mowisz ze puerwszy tydzien ciazy .. Fakt jak idziesz do lekarza to mowi 10 tygodni i 5 dni a to hest 11 tydzien... Mam nadzieje ze zrozumialyscie mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja juz po wizycie. Nie było ąz tak dlugiego opoznienia, wiec przed zrobieniem obiadu zdarze do was napisac :) Malenstwo ma juz prawie 6cm. Z usg mi wychodzi 12t3d ciąży, więc zaraz wskoczę na wrzesień :) Fikało tak, że ginekolog miał problem zmierzyć i tym bardziej robić te badania prenatalne. Ale też wszystko jest jak najbardziej ok. Dostałam zwolnienie na miesiąc i dopiero 19 kwietnia kolejny raz zobaczę swoje maleństwo. To chyba będzie wieczność. Ale będzie 17 tydzień i będzie widać płeć :) Chociaż dzisiaj rozmawiałam z babką, której na każdym usg do końca wychodziło, że dziewczynka a urodził się chłopiec. Mogę powiedzieć, że wreszcie jestem w II trymestrze ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
pojawiła się i mamaparyzanka:) dobrze, że wszystko ok:) oby do końca ciąży nie było już żadnych komplikacji i problemów.... u każdej z nas!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
A jak tam Wasze brzuszki..... rosną? Widać już coś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
nata_lie super że wszystko ok;) zazdroszczę dzisiejszej wizyty... ja już nie mogę doczekac się mojej ;))!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha u mnie widać ale niedużo. Z wagi wyszło że ważę tyle samo a nawet mniej. Ale to zapewne przez to, że od słodyczy mnie odpycha a przed ciążą co chwila coś podjadałam. Zeby tylko mi tak już zostało :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Ja na razie nie mam mdłości i szczerze mówiąc mam nadzieję, że tak mi już zostanie.. ale z kolei apetyt mi dopisuje i nie odrzuca mnie na myśl o jakichkolwiek produkatach...... także jak widać wszystko ma swoje plusy i minusy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii :) No to małe oszustwo w tabelce :) podobno można urodzić na 3 tygodnie przed terminem i to się mieści w normach donoszonej ciąży. Ciekawe ile z nas urodzi we wrześniu? Rzodkiewa :) no ja właśnie nie mam zielonego pojęcia jak to liczyć. Wszędzie w kalkulatorach jak wpisywałam długość cyklu i datę ostatniej @ to mi wyskakiwały różności - prawie na każdym razem inaczej. Ostatnio u lekarza na usg wyszło, że to 10t0d a był to czwartek 8 marca i tak gin to liczył. Nie wiem, ale czytałam gdzieś, że liczy się tygodnie zakończone, więc chyba pierwszy tydzień liczy się od 7 dnia po ostatniej @. U mnie ostatnia była 30.12.2011 Jeśli się mylę to mnie szybko wyprowadź z błędu :) Z góry dzięki! :) Nata_lie :) Cieszę się, że wszystko z dzidzią ok. Oby u mnie też tak było. Napisz jak wygląda to badanie? ja mam iść w piątek za tydzień. Co lekarz sprawdzał i czy to usg przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana mi to USG robił przez brzuch. Chociaż chciał już dopochwowo, bo maluszek fikał i się chował. Taki rozrabiaka :) a badanie wygląda podobnie jak normalne, tylko, że robi zdjęcia i mierzy w paru miejscach kość nosową i jeszcze inne. USG trwa około 20 - 25 minut. Ponoc te prenatalne to można jeszcze bardziej szczegółowo zrobić już z pobieraniem krwi itd, ale to dla kobiet powyżej 35 roku życia. Takie powiedział, że wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata_lie, dziękuję, że mi tak szybko odpisałaś :) A co do płci to nie próbowałaś podpytać lekarza? Bo moja przyjaciółka w 13 tygodniu już się dowiedziała, że będzie miała synka, no i już ma Filipa po drugiej stronie brzuszka :) Rzodkiewa - sprawdziłam i masz absolutną rację. Jestem w 12 tygodniu, a jutro zaczynam 13 - tak? ufff...tydzień do przodu w tak szybkim czasie :D dzięki za oświecenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Właśnie ja będę miała z pobraniem krwi Zobaczymy Ale mam skierowanie bo latek mam już sporo... 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana lekarz powiedział że płeć za miesiąc będzie widać czyli 17 tydzień. Zapewne i można niekiedy już w 13 tygodniu poznać płeć, ale pewnie może być błędna. Cierpliwie miesiąc poczekam :)) Oby tylko dupką się nie odwrocił/a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie, kolejna w poniedziałek, tak niestety muszę chodzić często,no ale jak trzeba to trzeba. Dziś nie robili mo usg bo robili w sobotę, chciała dr sprawdzić tętno dziecka ale nie udało się, mówią,że nie za fajny sprzęt mają a i tak ciężko w 8tyg. poprzez taki sprzęt złapać. Po za tym mam troszkę sadełka co utrudniało również złapanie. Nie wiem, trochę się przygnębiłam, a jak coś nie tak???? Mam nadzieję,że serduszko bije nadal. Ale w sobotę biło więc może nie ma się co zadręczać. No ale mam o tym nie myśleć. Tak mi pani dr powiedziała i mam nastawić się do wszystkiego pozytywnie. Po czym oznajmiła ,że do pracy wrócić nie mogę do końca ciąży prawdpodobnie. No dziewczyny, załamka totalna :( I tak dała mi skierowanie na badania: morf+rozmaz mocz badanie ogólne hcv hiv wr grupa krwi (mimo iż mam ale mało czytelny stary wynik z grupą , to mam zrobić) Mam przyjść w poniedziałek, dostanę resztę badań - toxoplazmoza i inne No i to tyle :) Miała któraś sprawdzane tętno dziecka w 8tyg.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ja miałam w 6 tygodniu i 10 i słyszałam bijące serduszko jak zapierdzielało. Ale spokojnie. Od soboty na pewno się nic nie zmieniło! Głowa do góry. Widocznie jest tak jak mówiła, że mają kiepski sprzęt. A miałaś rozumiem że już przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, przez brzuch, i przez chwilę lekarka mówi do pielęgniarki, że CHYBA słyszała ale złapać i sprawdzić nie mogła. Dziś wyjątkowo była w innym gabinecie, mówiła ,że sprzęt taki sobie. No ale zasiała we mnie ziarnko niepokoju... Na usg wszystko ok było z dzidzią po za tym krwiaczkiem, ale nie plamię teraz, nie boli mi nic, więc może ok wszystko. Oby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) ja sie martwię, bo robiłam wyniki, idę dopiero jutro do gin. mam bakterie w moczu i co najgorsze mam TSH 0,08 leczyłam się na nadczynność tarczycy u różnych lekarzy, nic nie dawało rezultatu, ale usg i ft4 w normie więc trafiłam do psychiatry i kardiologa, którzy mi powiedzieli, że obniżone TSH jest skutkiem długotrwałego stresu (a ja swego czasu pracowałam po 15 godzin dziennie) i na tym się skończyło leczenie ale teraz będę musiała pognać do endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SwinkaPiggy - ja mam niedoczynność tarczycy i jestem stałą pod opieka endokrynologa. Z tego co wiem, to tsh w ciąży fiksuje, dlatego warto badać ft3 i ft4 i tym się sugerować. Ja teraz też miałam wynik tsh poniżej normy. Jeżeli się martwisz, to oczywiście warto się przejść do endokynologa a on zleci dodatkowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×