Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Chciałabym bardzo do pracy,żeby nie siedzieć , nie jeść, nie myśleć ale niestety mam krwiaka przy łożysku samym i trochę plamiłam, no i już prawie miesiąc siedzę w domu, a kolejny miesiąc na pewno jeszcze zostanę - tak mi lekarz oznajmiła. Jutro idę na wizyte ( chodzę często ze względu na krwiaczka) i pewnie dowiem się co i jak, bo kończy mi się zwolnienie. W zasadzie mam żyć normalnie ale nie robić nic ... :( weź i weź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacie w zyciu bym tyle nie wytrzymala a juz mialam 3 x usg :) i jutro mam 4 genetyczne. najgorsze jest to ze mnie to biedne dziecko nie wzrusza... ale musze chyba jeszcze dojrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No witajcie moje drogie mamusie ;) Chwilke mnie nie bylo a tu tyle sie dzieje ;) Ja wczoraj po zakupach kupilam fajne spodnie ciazowe i koszulki no i oczywiscie mojemu malemu jakos sie nie potrafie oprzec hehe co chwile mu kupuje koszulki albo ze smerfami albo z garfildem sa boskie poprostu hehe ;) i bylam u fryzjera i wiecie co jak mnie sciela to sie poplakalam na fotelu i powiedzialam ze brzydko hehe ;) Nha witamy w naszych skromnych progach ;) mamaparyzanka trzymam kciuki napisz co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha, radzę ci iść do jakiegokolwiek lekarza W TYM TYGODNIU ze względu na becikowe. Teraz jest tak, że jak sie nie bedzie pod opieką lekarza od 10 tygodnia, to becikowego nie dostaniesz. A jak wiadomo, 1000 zł piechotą nie chodzi... Wciśnij się gdziekolwiek, przecież zawsze możesz zmienić lekarza w trakcie ciąży! Z tym, że nie wiem czy to już nie za późno, ja mam termin na 6.10 i mi się zaczął 12 tydzień. Do mnie nadal nie dociera, ze jestem w ciąży, od wczoraj jakby mam większą ochotę na coś do zjedzenia (wcześniej musiałam się zmuszać), więc może to oznaka, że zaczyna się najprzyjemniejszy trymestr ciąży :) mamaparyzanka trzymam kciuki, żeby z dzidzią bylo wszystko ok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już miałam 3 usg, a jutro 4 zapewne, żeby sprawdzić co i jak, przy okazji podejrzę maleństwo :D adza1987 na pewno dojrzejesz, lada moment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że jutro dużo wizyt się szykuję :) Ja też jutro idę :) I też mam genetyczne :) I z moich obliczeń wynika że jutro już zaczyna się II trymestr :) Co chwila głodna chodzę, a dzisiaj mam wielką ochotę na rzodkiewkę - żeby tylko w sklepie była bez nawozów :/ Nha - ja bym w życiu nie wytrzymała tak długo bez USG, wizyty u ginekologa. Z becikowym to radziłabym czym prędzej do lekarza. Kwas foliowy to chyba najbardziej potrzebny jest na początku ciąży. Gdzieś czytałam, że około 10 tygodnia można już go przestać brać. Ale musiałabym to sprawdzić jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Witajcie wiosennie Nha Nie wytrzymałabym tak długo bez badania Z becikowym też prawda że najpóźniej do 10 tygodnia pierwsza wizyta mamapartyzantka Mocno trzymam kciuki za Was Ucałowania Strasznie mi smaka narobiłyście tymi frytkami ....tylko kto ziemniaki pobiera Ja po tej operacji reki jeszcze nie do końca sprawna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARYJKA, masz rację z tym becikowym :) mi to wyleciało z głowy żeby podpowiedzieć. :) uciekam na spacer, pogoda brzydka ale dotlenić się trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarz powiedział z kwasem ,ze do 13 tyg. ciąży dobrze brać. No u mnie początek 8 więc biorę, ale długo zobaczymy. Wiesz co lekarz to i inna opinia, co innego z witaminami, badaniami i ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha - Na stronie http://dzieci.pl/tydzien,12,kalendarz_ciazy.html znalazłam informację odnośnie kwasu foliowego: "Jeśli skończyło ci się kolejne opakowanie kwasu foliowego - możesz już odstawić lek. Najważniejsze struktury układu nerwowego płodu są już wykształcone". I do lekarza jak najszybciej a nie w kwietniu!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Wróciłam.. kupiłam kwas foliowy i od dzisiaj zaczynam brać.. szkoda że wcześniej nie doczytałam o tym kwasie brałabym go już conajmniej od tygodnia... Co do wizyty u lekarza to dzięki za poradę.. kompletnie o tym nie wiedziałam... 6 kwietnia czyli dzien na kiedy mam 1wszą wizytę u lekarza to 9 tydzień od ostatniej miesiączki... nie chciałabym zmieniać lekarza i iść teraz gdziekolwiek... myślicie że to będzie już za późno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Ja mam termin na 20 października a jestem już w 10 tygodniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Nha Jak obliczyłaś ten termin porodu na 13 października bo coś mi nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Agulka 76 masz rację... teraz weszłam na inną stronę i wpisałam datę mojej ost miesiączki i długość cyklu i 2 razy wyszła data 10 listopada....... hmmm jak tak liczę to faktycznie mogłoby tak być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Też mi się tak właśnie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
termin poczęcia - 18 luty - wszystko by się zgadzało ;)) sorry pomyłka, teraz już powinno byc ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
No widzisz to do 10 tygodnia będziesz miała ta wizytę ;-) Ale kwas zażywaj regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Czyli z lekarzem mam czas... jak pójdę 6 kwietnia to zmieszczę się spokojnie w pierwszych 10 tygodniach ;) Dziewczyny jak to jest u Was z pracą? poszłyście od razu na zwolnienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Już jestem. Z maluszkami wszystko w porządku:) Mierzą po 6,5 cm i fikają koziołki tak, że ciężko było się dobrze przyjrzeć, dopiero na zdjęciach co nieco można zobaczyć:D Co do badań to dostałam skierowanie na mocz i morfologię. Teraz będę się musiała stawiać na badania co 2 tygodnie bo gin chce monitorować szyjkę czy nic się nie rozwiera. Póki co mam się oszczędzać, nie dźwigać nic specjalnie i dużo spacerować:) Co do płci to niestety trochę za wcześnie, żeby wyrokować ale gin mówiła, że jak jest dobre usg to już w 14 tygodniu można coś dojrzeć więc może następnym razem czegoś się dowiem. Jeśli chodzi o witaminy to ja kupuję falvit mama. Lekarka nic nie mówiła, że mam przestać brać więc będę brała dalej tak w "razie co". Zwłaszcza, że witaminy nie są składowane w organizmie a ich nadmiar jest wydalany z moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
TO POPRAWIAM :) ..NICK................WIEK......MIASTO.........TERMIN.... ........PŁEĆ adza1987.............24.........Słubice..........25.09.1 2........ orzechoowa..........25 ........Wielkop..........1.10.12......... Miiiśka...............36.........Rzeszów......... 1.10.12........ czarnulka90..........21 ........Anglia............4.10.12........ Katasha84............28........Rzeszów..........4.10.12. ....... Borntoride............23 .......Wlkp..............5.10.12......... Viviii..................27 .......Śląskie............6.10.12........ maryjka..............35........Kraków............6.10.12 ........ olka25ul..............24........wlkp...............6.10.1 2......... Inga23...............23........mazowieckie......6.10.12.. ....... Rzodkiewa............27.......sl/Anglia..........7.10.12. ........ Jordan.pl.............25 .......Poznań............7.10.12......... Diana26...............26.......Rzeszów...........7.10.12 ......... DIANAKARINA1983...28 ......Anglia.............8.10.12......... nata_lie.............. 24 ......z.góra.............8.10.12......... saradella..............33.......Anglia.............8.10.1 2......... szczęśliwa Gosia.....24.......Łódź...............9.10.12......... Ja-Marta..............27.......Wyszków.........11.10.12. ....... Julietta24 ............25...... Wellingb......... 12.10.12........ Moniś83...............28 ......Warszawa........14.10.12........ Marla..................31 .......ok W-wy.........14.10.12........ mamaparyzanka......22 ......Pomorskie.......15.10.12........ pazMama..............26 ......Norwegia........15.10.12........ Szczęściara ...........31.......Wlkp.............16.10.12........ eljotka.................26 ......Krosno...........17.10.12........ Dotiuszka..............31 ......lubelskie.........17.10.12........ Macro..................31 ......podlaskie........23.10.12......... jagusia1308...........21 ......Wlkp.............24.10.12......... mamusia ..............32 .....podlaskie........27.10.12......... ciastekzkremem......18.......warm-maz.......27.10.12..... .... barbe77................24.......Belgia........... 27.10.12......... swinkaPIGGY..........26.......Toruń............28.10.12. ........ jstynka................24........wroclaw......... 30.10.12........ emilia23...............23........Katowice.........30.10.1 2........ Nha............24............Toruń.............10.11.201 2012.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaparyzanka trzymam kciuki !!!! Nha niewiem który masz dokładnie tydz ciąży ale jak ja rok temu urodziłam dziecko to musiałam pokazać zaświadczenie od lekarza, że byłam na wizycie przed 10t więc sprawdz sobie to dokłądnie bno szkoda nby było z powodu 1 tyg stracić parę groszy. Jeśli chodzi o badania ja ze względu na ryzyko poronienia miałam same usg i zalecenie leżenia wiec póki co lekarka z badaniami się wstrzymała ale podstawowe mocz i morfologie możesz sobie zrobić a skierowanie nawet od lekarza rodzinnego dostać a gin będize miał już wgląd w badania i za pewne da Ci skierowanie na usg bo ok 12t jest zalecane. Ale w każdej ciązy mocz i morfologia miałam robione co miesiąc inne badania to już Cię pokieruje lekarz. A kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Ja 21stycznia i według usg wczorajszego było 8t3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
ania_k26 hej i dzięki za poradę ;) ostatnią miesiączkę dostałam 4 lutego bo teraz spojrzałam w kalendarz... termin wypada na 10 listopada, tak więc teraz jestem w 6 tyg ciąży, a wizytę mam 6 kwietnia także wtedy będę w 8 tc ;) Dziewczyny a co Wasi lekarze mówią np o siedzeniu przed komputerem lub o solarium?? domyślam się że to drugie jest kategorycznie zabronione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha to teraz spokojnie wytrzymaj do wizyty masz czas :) Orzechowa super wieści fajnie że maluchy zdrowo rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Czyli na pierwszej wizycie tj w 8 tyg powinnam miec już zrobione usg?? Widać już coś na tym usg w tych tyg ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha jeśli idziesz prywatnie to pewnie zrobi ci usg ale jak do przychodni to zazwyczaj ok 12-13 t zlecają chyba, że jak w moim przypadku jest ciąża zagrożona wtedy częściej ( ja już miałam 3a za 2 tyg kolejne). Jeśli ciąża przebiega prawidłowo zazwyczaj wizyty są co 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
W 8 tygodniu słyszałam już nawet serduszko:-) Orzechowa Super że z perełkami wszystko ok :-) Kochana oszczędzaj się , odpoczywaj jak najwięcej Z szyjka nie ma żartów ale pewnie będzie ok :-) Jak by było coś nie tak to szewek specjalny zakładają do 16 tygodnia ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nha
Idę prywatnie więc na pewno mi zrobi;) dobra dziewczyny zabieram się do pracy, bo obowiązki wzywają... chociaż nie mogę się skupic!:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o solarium to nie wolno a o komputer to słyszałam, że nie więcej niż 4 godziny ale co to ma wspólnego z ciążą to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka, no mi właśnie gin powiedziała, że jak będzie się szyjka rozwierać to mi założy specjalny krążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×