Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Ania, znalazłam taką tabelkę w necie: "Pamiętaj jednak, że te dane są uogólnione. Podana waga jest charakterystyczna tylko dla typowego płodu. Twoje dziecko może przybierać na wadze i rosnąć w innym tempie" Średnia długość i masa ciała płodu w poszczególnych tygodniach ciąży Tydzień Wielkość Masa 5 2 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 6 2 - 4 mm zbyt wcześnie, by to ocenić 7 5 - 13 mm 0,8g 8 14 - 20 mm 3g 9 22 - 30 mm 4g 10 31 - 42 mm 5g 11 44 - 60 mm 8g 12 61 mm 9-13g 13 65 - 78 mm 14-20g 14 80 - 103 mm 25g 15 93 - 113 mm 50g 16 108 - 116 mm 80g 17 11 - 12 cm 100g 18 12,5 - 14 cm 150g 19 13 - 15 cm 200g 20 14 - 15 cm 260g 21 18 cm 300g 22 19 cm 350g 23 20 cm 450g 24 21 cm 530g 25 22 cm 700g 26 23 cm 850g 27 24 cm 1000g 28 25 cm 1100g 29 26 cm 1250g 30 27 cm 1400g 31 28 cm 1600g 32 29 cm 1800g 33 30 cm 2000g 34 32 cm 2250g 35 33 cm 2250g 36 33 cm, od czubka głowy do palców stóp - 45 cm 2750g 37 35 cm, od czubka głowy do palców stóp - 47 cm 2950g 38 35 cm 3100g 39 36 cm 3250g 40 d czubka głowy do palców stóp - 48 - 51 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
ania26 a w ktorym tyg jestes?? bo ja na oststnim badaniu bylam w 9 i dzidzius mial 22mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
ja w 8 tygodniu miałam wielkość 23,4 mm to chyba różnie jest Z miesiączki na 20 października a z usg na 16 zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś według tabelki mieszczę się w normie :) Eljotka 8t 3d więc prawie 9 tydzień. Ostatnią miesiaczkę miałam 21 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak u was z przytulankiem? My z mężem aktywini w każdej ciąży w drugiej nawet przyczynilismy sie do rozwarcia hihi a teraz zakazane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
U nas tez zakazane tak jak i w poprzedniej ciąży :-( A kupiłam dziś spodnie ciążowe takie jak wy Tez się już nie mieszcze w swoje Mam dwie pary od koleżanki ale nie umiałam się oprzeć http://allegro.pl/show_item.php?item=2204686150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
MIESIĄCZKĘ MIAŁAM 14 STYCZNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zakazane, mam nadzieję, że na następnej wizycie usłyszę, że już mogę ;) bo strasznie mi się chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
ania dawno chcialam podjac ten temat ale jakoś się wstydzilam :) na poczatku lekarz nam zabronil ale po ostatniej wizycie dal zielone swiatlo ale ja mam wyjatkowo jakies opory, nie wiem czy to strach, czy co ale jakos nie specjalnie mnie ciagnie a moj mezulek to sie juz nawet troche wkurza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przynajmniej mi raźnie, że wy też nie możecie :) Fajne te spodnie i cena też dobra ja za swoje płaciłam 80zł. teraz to rybaczki jakieś i leginsy zakupić muszę i potrzebuję dla synka taką ocieplaną bluzę z futerkiem rozmiar 80 może któraś z was wystawia na Allegro to z chęcią popatrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eljotka rozumiem cię na początku ja też się obawiałam ale po prostu podczas przytulanka wyłączałam myśli o dziecku wtedy byłam tylko ja i mąż i na prawdę zawsze było miło a takie przytulanko zawsze dobrze działa na związek. A pod koniec na prawdę przyspieszyło akcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a teraz do 12tc na pewno zakazane :( ale za to jak potem będzie smakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Fajnie że potem będziecie mogły ...ja nie mogę na to liczyć U mnie to wygląda tak że na początku ciąży nie mogę za względu na ryzyko poronienia a w późniejszym etapie tez nie mogę ze względu na zagrożenie przedwczesnym porodem :-( Tak wiec abstynencja przez całą ciążę mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Jestem po 3 cięciach cesarskich metodą klasyczną, po poronieniu oraz po porodzie przedwczesnym w 24 tygodniu ciąży U mnie sytuacja naprawdę jest nieciekawa Mam cały czas skurcze (biorę na to no-spę forte a w późniejszym czasie pewnie dostane fenoterol) W poprzedniej ciąży 8 lat temu miałam niewydolność szyjki ...musiałam cały czas leżeć teraz boje się że sytuacja się powtórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eljotka
no ja tez wlasnie sie boje bo czytalam ze podczas seksu wytwarza się oksytocyna czy cos takiego i ze we wczesnej ciazy jesli sa jakies problemy to moze wywolac poronienie a przy pozniejszej przedwczesny porod, niby lekarz juz nam pozwolil ale i tak jakos mam wielkie obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o seks chodzi?
przytulanko - w sensie seks? Dlaczego używacie takich zamienników, później nie wiadomo o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka współczuję Ci i życzę oby ta ciąża była bez takich niemiłych sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o współżycie to my nie mamy problemu na szczęście, mam nadzieję, że taki stan rzeczy potrwa jak najdłużej. W końcu po porodzie, też nie wolno przez kilka tygodni. Oj biedni ci nasi faceci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
I dodam że dziecko żyło 2 tygodnie :-( córeczka Ewusia Urodziła się 14 stycznia 2000 roku a miałam termin na 29 kwietnia Wody mi nagle odeszły i tak po 2 dniach poród wywołano... Strasznie to przeżyłam Zmarła 26 stycznia A teraz mam dziwna sytuację .... miesiączkę miałam 14 stycznia a z mężem przytulaliśmy się 26 stycznia Niedawno to sobie pokojarzyłam .... Nie wiem co myśleć o tym Wszystkim Wam kochane życzę żeby ciąża była bezproblemowa oraz szczęśliwie się zakończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka kochana przykro mi bardzo aż mi łezka w oku się zakręciła taki malutki aniołeczek odszedł. Teraz będzie dobrze jesteś pod stałą opieką niema innej opcji :) No u mnie też dziwna sytuacja bo niby okres miałam 21 stycznia a takie ostre przytulanko było 1 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka76
Mnie chodzi o to że te daty się dziwnie pokrywają ostatniej miesiączki z urodzeniem Ewusi a przytulanie z .... dziwne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy wy też macie taki mega apetyt na wszystko? Ja pochłaniam co popadnie, dzisiaj zjadłam pół puszki brzoskwiń, na obiad fasolkę szparagową w sosie pomidorowym i ziemniaki, na śniadanie kanapki z serem i ogórkiem kiszonym, w międzyczasie jogurt, batonik i drożdżówkę. Teraz się zastanawiam co bym zjadła na kolację... Jestem ciekawa czy mnie nie zemdli od tego wszystkiego, pewnie będzie ciężka noc;) ale nie mogę się wprost powstrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
a ja teraz troszkę się boję bo znów mam takie delikatne brązowe plamienie. przed chwilą zaczęło. może dlatego że zmienione mam dawkę luteiny na mniejszą? poczekam do jutra, jak nic się nie zmieni to od razu do lekarza. dodam że tak jak poprzednim razem nic mnie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaparyzanka a możesz zadzwonić do swojego gina żeby ci doradził co zrobic? A dziś miałaś badanie bo czasem też po badaniu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoń kobietko do gina!!!! :( a ja nadal ślinotok i to megaaaaaaaa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparyzanka
nie miałam badania... poza tym to takie śladowe ilości. poczekam do jutra, chyba że by się coś działo to pojadę do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×