Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Dzieki Dan-mos wlasnie warunki tam sa swietne,czytalam duzo pozytywow na temat personelu tam... Graga blizej mam do Sosnowca ale ja jestem zielona w tym temacie,jak nie ma lekarza ktory pracuje np w szpitalu w Scu to nie moge tam rodzic ?no bo moj co teraz do niego chodze to da mi do Bytomia,ze skierowaniem od niego gdzie pisze''do kliniki w Bytomiu..''to raczej w innym szpitalu mnie nie przyjma... Moj maz tez sie urodzil na Batorego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga - rozmiary moim zdanie są uczciwe - mi tak biust urósł, że masakra (tzn mój się cieszy, ale ja narzekam), a 85E jednak jest za duży. A co do przecen, to typowo letnich rzeczy brak, tzn. spódniczki jeansowe za 129zł, więc masakra, sukienki poprzeceniane wybiórczo i nic ciekawego. Ogólnie ten dział ciążowy jest lipny. Tylko te lniane gacie godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio sie smialismy z mezem zeby nasz synek zostal ginekologiem bo mialby duzoooo kasy:) 350zl za wizyte to pomyslcie ile taka osoba zarobi podczas jednego dnia przyjmowania,maskara,az sie nie chce nakrecac.... Dan mos moj mail kasiula6262@gmail.com napisz prosze namiary do tego lekarza ,dziekuje jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moich złych wyników to tak chodzi o cukier. Najpierw mocz z rana a tam ciała ketonowe 40. To tak jakby organizm głodował. Jak mógł głodować jak glukoza na czczo 93 czyli powyżej normy. Na kolację się najadłam i nie kładłam się spać głodna. A po śniadaniu (chodź zjadłam to co na kolację tylko w mniejszej ilości) to 142. Ja to chyba jestem całkowicie rozregulowana. Już nie wiem co mam jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bylam na zakupach i kupilam w orsayu ladna bluzke zielona;) ogolnie wole nie ciazowe ciuchy a nic poza brzuchem nie uroslo wiec moge chodzic;) a rodzic bede w Gliwicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś może Tadeuszek cie tak w nocy objada ..... sama już nie wiem co ci poradzić Dan-mos ja się urodziłam w Bytomiu ale w szpitalu górniczym (tak36 lat temu go nazywano )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja w poprzedniej ciąży też tak miałam-musiałam o 2 w nocy jeszcze kawałek chleba zjeść. Chleb generalnie najlepszy jest na ketony w moczu, tylko trzeba znaleźć taki nie podnoszący za bardzo cukru. Ja jem żytni na zakwasie (jak uda mi sie kupić). Ale w szpitalu dawali mi zwykłą białą bułkę i też było ok :) Najgorsze w cukrzycy jest ta chęć, żeby mniej jeść przez te cukry podwyższone, a podobno ciała ketonowe są groźniejsze dla dziecka niż cukier :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka - nie wiem niestey czy ten na Batorego był kiedyś górniczym :) coś mi się obiło o uszy, że był kolejowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka a jadłaś chwilę przed zaśnięciem? Diabetolog powiedziała, że ostatni posiłek nie później niż 1,5 przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja miałam posiłki jeść tak 8.00, 10.30,13.00.16.00.18.00,21.30. Potem jak pojawiły się ketony to dołożyli ten posiłek w nocy (pielęgniarki mnie budziły jak byłam w szpitalu). W domu jadłam o północy i od razu szłam spać, pierwsze słyszę, że trzeba jeść półtorej godz przed snem, tzn wiem, że ogólnie dla zdrowia trzeba, ale cukrzycy troszkę inaczej mają, organizm nie może głodować. A jesteś pod opieką diabetologa dla kobiet w ciąży? tu lista poradni, polecam, bo tam są dobrzy specjaliści: Poradnie diabetologiczne dla kobiet w ciąży 1. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny AM, Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Białystok, ul. M. Skłodowskiej 24 a (0-85) 746 86 07 i 746 82 39 2. Szpital Uniwersytecki, Poradnia Diabetologiczna, Kraków, ul. Kopernika 15 (0-12 ) 424 83 14 3. Centrum Zdrowia Matki Polki, Poradnia Cukrzycowa, Łódź, ul. Rzgowska 281/289 (0-42) 271 11 52 4. Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych i Diabetologii Śląskiej Akademii Medycznej, Zabrze, ul. 3 Maja 13 (0-32) 370 44 27 5. Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny AM, Poradnia Diabetologiczna, Poznań, ul. Polna 33 (0-61) 841 92 87 6. Pomorska Akademia Medyczna, Regionalna Poradnia dla Chorych na Cukrzycę, Szczecin, ul. Arkońska 4 (0-91) 45 40 112 i 45 41 007 w. 557 7. Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny AM, Poradnia Diabetologiczna, Warszawa, ul. Banacha 1a (0-22) 599 15 65 8. Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii AM, Poradnia Cukrzycowa, Warszawa, ul. Kondratowicza 8 (0-22) 326 53 08 9. Szpital Wojewódzki Nr 2, Oddział Chorób Wewnętrznych, Rzeszów, ul. Lwowska 60 (0-17) 866 40 00 10. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Oddział Endokrynologii i Diabetologii, Olsztyn, ul. Żołnierska 18 (0-89) 538 64 82 11. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4, Lublin, ul. Jaczewskiego 8 (0-81) 742 51 49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Maryjka. Też jadam co 2-3h, czasem mam nawet więcej posiłków niż 6 - szczególnie jak idę spać około 24. Tak jestem pod opieką diabetologa dla kobiet w ciąży. Zadzwoniłabym do niego się poradzić ale jest na urlopie. W przyszły czwartek mam też wizytę w poradni w szpitalu na karowej - jakieś całodniowe spotkanie. Tam mnie ginekolog skierował ale, że termin była za 2 tygodnie to poszłam wcześniej prywatnie do diabetologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pewnie cię przeszkolą dokumentnie :) nie marwt się, cukrzyca pod kontrolą nie jest groźna dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia gratulacje dla córeczki :) My też dziś zakończenie roku szkolnego i pierwsze dyplomiki z zerówki jaka Madzia dumna:) Pela ja tez maluje swobodnie paznokcie u stóp ogólnie to mój brzuszek wygląda jakbym piłke pod bluzką miała taki ogrąglutki. Jeśli chodzi o ruchy to zalezy od aktywności dziecka tak mi się wydaje bo moje łożysko jest na przedniej ścianie a ja czuje i widze ruchu i takie czasem jak się dziecko przewraca albo ogólnie jak kopie i to widac u mnie mimo iż jest wczesna ciąza. A teraz aby nie było tak kolorowo to mały ma temperature prawie 40 stopni mam nadzieje, ż eto nie szkarlatyna. Madzia zakatarzona i mówi ż eją głowa boli i ogólnie plecy i nogi. Od wczoraj taka maruda. Pięknie wakacje zaczynają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna do zwyklego szpitala nie trzeba miec skierowania - jak odejda ci wody albo zaczna skurcze to po prostu sie idzie na izbe przyjec i powinni przyjac - wiadomo sa wyjatki o ktorych mowia w telewizji ze kogos tam nie przyjeli bo miejsca nie bylo:) nie wiem jak to jest z przenoszona ciaza, ale u nas w szpitalu to sie idzie i sie umawia z ordynatorem - jezeli ma byc cesarka to on mowi kiedy przyjsc i tak jest chyba z przenoszona ciaza ze po 7 dniach cie przyjmuja bez problemu i pierwsze slysze zeby miec jakies skierowanie:) wkoncu wszystko to jest NFZ nasz kochany :) no ale na łubinowej to raz mi koleżanka powiedziała, że jakbym przyjechała z dzieckiem między nogami to by mi nie mogli odmówić porodu u nich... ale nie wiem jak to jest w praktyce, kumpela tez zmieniala na lekarza z tamtego szpitala przed porodem i mi powiedziała, ze wcale nie trzeba chodzic do ich lekarza, ale jak miejsca nie bedzie to cie odesla do innego, tak wiec wolalam nie ryzykowac:) a pierwszego syna rodziłam w Tychach - byłam bardzo zadowolona a też pojechałam nie mając tam lekarza prowadzącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania nie zazdroszcze:) ja właśnie wode do basenu leje by się trochę ochłodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchnaaa31 co do cc mimo skierowania od okulisty dodatkowo badają pod tym względem na oddziale położniczym w szpitalu. Coraz rzadziej lekarze decydują się na cięcia dlatego decyzja jednego lekarza często nie wystarcza. Mamusia gratuluję córeczki. Dziewczynki a to coś dla nas :) http://dzieci.pl/paid,14711675,title,Porod-widziany-od-wewnatrz,wciazy_artykul.html?smgputicaid=6eb77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój najmłodszy uradowany Dostał świadectwo z wyróżnieniem tzn pierwsza klasa więc paska nie ma bo opisowe jest ale książke ma wręczana na apelu Niby strasznie był zdenerwowany a ja zamiast z nim tam isc to w domu siedziałam ale nie wiadziałam ze dostanie nagrode No i w klasie jeszcze dwie ksiazki dostał od swojej pani Teraz na basanie jest z chrzesną w nagrodę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u nas gorąco, ponad 30 stopni.. chcę mi się zjeść loda, ale w taki upał wyjść to jakaś masarka.. byleby już był wieczór i chłodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wróciłam, a może dopiero. Zaszalałyśmy z córcią po akademii - należało się jej :P pojechałyśmy na pizzę, lody, do parku a potem na szybkie zakupy do Lidla. Jestem wykończona :( W szkole aż się popłakałam ze szczęścia - dostała w sumie 6 nagród - od dyrektora za konkursy, świadectwo i udział w życiu szkoły :) Juz się na sali śmieli,że ciągle ją wywołują, lepiej żeby stała obok dyrektor i odbierała nagrody :P Dzięki Wam za gratulacje , musiałam się pochwalić :D A szczerze fakt, ja też miałam zawsze czerwone paski na świadectwach, także coś tam w genach przeszło hihihihi Ale, wiecie teraz czerwony pasek a za rok nie wiadomo co może być :) Przeczytałam co napisałyście - troszkę stron więc nie odpowiem bo się właśnie pogubiłam. Ale jak poleżę i odpocznę to przeczytam raz jeszcze :D No i za jakiś czas wstawię zdjęcia do galeriusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goraco strasznie hehe ale moja siostra wrocila z internatu i jakas kochana sie dzisiaj zrobila bo poszla mi lody kupic i jak narazie nie piszczy:D (bo moja siostre to wszedzie slychac taki donosny glos ma) juz sie boje tych 2 miesiecy wakacji z nia;d;d Ja tez do konca na czerwonych paskach jechalam mature zdalam pod wzgledem pojscia na medycyne ale pozniej mi sie nie chcialo zakochana bylam i nie poszlam na studia;d;d nadrobie jeszcze bo chyba sie wybieram od pazdziernika na zaoczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela to sie masz dobrze z ta siostra jednak:-) Patrze na twój nick i tak myśle ze moja córka rocznik 1995 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia to córunia wszystkie ksiazki dziecia pozabierała ...hehe no ale super ze taka zdolna jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka to moja siostra jest wlasnie w wieku twojej córy:) a noo mloda mama bede bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka mama urodzila brata jak miala 35 lat teraz maly ma 6 lat a mamuska mloda:) a my za malym szalejemy ( z wyjatkami) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela ale masz dobrą siostrę :) My z moim wzięliśmy się za gruntowne czyszczenie pralki, bo ciągle mamy na białych koszulkach jakieś rdzawe plamki i nie da rady już ich zeprać :( Nawet ocet gotowałam, fu :) Ale mam nadzieję, że za 2 godzinki się ochłodzi bo wtedy na zakupki :) Może znowu jakaś przygoda w kolejce dla ciężarnych mnie spotka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×