Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Dobry...:) macie racje dobrze,ze pojechalismy,pogode naprawde na loterii wygralismy:) Moj maluch znow dzis aktywny:) czasem mu mowie by poszedl spac bo kiedys musi spac:) Natalie jak zjadlas kilka razy cos wedzonego to nic sie nie stanie,chyba zagrozenie jest wtedy gdyby sie non stop jadlo,my kupilismy ryby wedzone,pewnie troszke zjem dla smaka ,czasem jak maz je ser plesniowy to mu kawalek ukradne ,ale z glowa wszystko.... zeby tylko przyslowiowego''pypcia''zaspokoic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki ale się rozpisałyście... Ja dziś rano byłam na pobraniu krwi - hemoglobina glikowana, może dziś będzie wynik. Zmienili mi godziny otwarcia punktu pobrać i zamiast od 7 jest od 8 co w moim przypadku jest bez sensu bo ja jadam śniadania ok 7. No i zanim stamtąd wyszłam to było przed 9 więc cukier bardzo mi skoczył po śniadaniu :/ (im niższy przed posiłkiem tym szybciej się podnosi) Potem się wybrałam do rossmanna. Przegapiłam przystanek i musiałam spacerować do sklepu - moja miednica spacerów mi nie ułatwia. Nie wspominając o wchodzeniu po schodach - w domu na 1 piętro wjeżdżam windą. Wkurzona na siebie byłam tym bardziej, że miałam jeszcze pójść kawałek dalej na pocztę i do papierniczego. W rossmanie kupiłam lovele i już mogę prać. Były też pieluszki (ponoć jakieś nowe) 30 szt za 11,99 babydream fun&fit. Były najtańsze więc wzięłam na próbę. http://www.rossnet.pl/GalleryImages/Photos2/29-06-12/thumb31_9090336.jpg Co do serów to nie słyszałam, żeby nie można było fety. A pleśniowe nie powinno się jeść ze względu na pleśń :) Ja uwielbiam sery, szczególnie pleśniowe i ubolewam nad tym, że nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś jeżeli masz blisko lidla to polecam tam kupić lovele albo w biedronce. 2,8kg za 25zł. A w każdym innym sklepie wychodzi 1,8kg za około 22zł. Ja serów pleśniowych nie lubię, feta jest u nas pasteryzowana bo sprawdzałam. Graga a mój uparł się na ten: http://www.tefal.pl/All+Products/Cooking+Appliances/Steamers/Products/Vitacuisine+Compact+VS4003/Vitacuisine+Compact+VS4003.htm Ech sama nie wiem :) Miluchaa rybka wędzona z nad morza pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie W końcu zabrałam się za pranie ubranek :-) Viviii ja z UP zaraz po ogólniaku miałam szkolenie:kurs komputerowy oraz księgowość, kadry ,płace wspomagane komputerowo ...A teraz siedzę w papierach męża firmy heheh Co do krzywej to ja chodze prywatnie i miałam skierowanie na 75 (oczywiscie płatne) Lekarz zawsze na kartkach pisze jakie badania zrobić podbija pieczątka i podpisuje wiec nie mam problemów Moniś u mnie odwrotnie czym wyzszy wynik na czczo tym jescze wyzszy po śniadaniu Tą hemoglobine to mam zrobic w sierpniu przed wizyta Dziewczyny powodzenia na wizytach życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo i mam już wynik. 5,3 a norma 4,8-5,9 :) to znaczy, że raczej dobrze trzymam dietę. Jak to dobrze, że wyniki mam przez internet i nie muszę po to chodzić. Agulka a jaki ty miałaś wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Agulka, ja właśnie zauważyłam, że jak długo nie jem to potem mi glukoza bardzo skacze. Ja sama zapytałam o to badanie i stwierdził, że można zrobić. Cieszę się, że ten wynik taki wyszedł bo się trochę tym stresowałam. Przecież nie po każdym posiłku się kłuję - zresztą szkoda trochę pasków. Palce też za bardzo bym miała pokłute :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ja dopiero mam to badanie przed wizyta u diabetologa ona mi je zleciła Dobrze ze masz wynik ok :-) Tez mam tak ze jak długo nie jem to zaraz wynik wysoki :-( Wczoraj wstałam póżno i na czczo za wysoki i po sniadaniu tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten wynik to jakas srednia z 2-3 miesiecy jest wiec ładnie ci wyszło ciekawe jak ze mna będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbieram się za robienie wyprawki dla mnie do szpitala. Która już ma? Jak, któraś z Was kupiła na allegro to będę wdzięczna za linki do sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korbaaaaaaa
Witam!! Dzis dostaliśmy nowa dostawę kolorowych dmuchanych turystycznych wanienek:)) Zapraszam na aukcję, wanienki są bardzo wytrzymałe, renomowanej firmy OLMITOS! Bardzo praktyczne, idealne dla maluchów na wyjazdach, działkach etc:) http://allegro.pl/show_item.php?item=2527452773 Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich wielbicielek serów pleśniowych dobra wiadomość, pewnie juz ktoś o tym pisał. Z mleka pasteryzowanego mozna jeść spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o tym juz wspominalam :) pytanie do mam pierwszoklasistów:) gdzie można rożek "tyte" kupić w miare tanio? chciałam zrobic synowi kuzynki bo do pierwszej klasy idzie, ale nie wiedzialam ze sam karton jest taki drogi :P masakra jakas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o wyprawke do szpitala to ja tak moze za 3 tygodnie sie spakuje bo wiekszosc rzeczy juz mam( jak nie wszystko) wiec tylko wrzucic do torby. W Angli na drugi dzien wypuszczaja do donu wiec tez nie musze duzo rzeczy pakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, wpadlam sie pochwalic - wczoraj zostalam ciocią Emilki ("zniwa" rozpoczete :)) a co u mnie?? stopy mi puchną niemilosierni wystarczy ze do lazienki pojde czy postoje z 10 min i juz sie banie robią takie ze kostek nie widdac:( mam wodny masazer do stop ale nic nie daje trzymanie nog w gorze tez nie pomaga, a po nocy podbicia stop tak mnie bola jakbym dzien wczesniej ze sto km przebiegla. jest jakis sposob na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Natalie, następnym razem tam kupię. Mam dalej do biedronki niż do rossmana. A jak się okazało wyprawa i do bliższego sklepu była błędem. Pachiny i spojenie łonowe okropnie boli. Myślałam, że nie dojdę do łazienki tak bolało. Szłam trzymając się ściany :( No ale ginekolog ostrzegał, że tak to może wyglądać :( U mnie dziś deszczowo i 20 stopni ale i tak duszno. Kot mnie wkurza od rana, w ogóle dzisiaj wszystko mnie wkurza. Już pierwsze pranie w pralce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś co do wyprawki, to jak zaczniesz szkołę rodzenia, to tam powiedzą co masz dokładnie mieć. Bo masz szkołę rodzenia w szpitalu w którym będziesz rodzić, czy gdzie indziej? U mnie okazało się, że maluszek wszystkie rzeczy dostaje, nawet pieluchy. Więc na wyjście tylko trzeba będzie mieć ubranka. Więc u mnie moja lista jest niedługa :) A już prawie wszystko mam. Eljotka na opuchnięte nogi nie mam pojęcia co.. ja nie miałam aż tak źle ze stopami, ale palce u rąk miałam potwornie spuchnięte i prawie ich zgiąć nie mogłam.. teraz się ochłodziło i jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korbaaaaaaa
A może kolorowa zawieszka do wózeczka, łóżeczka? :) Została godzinka, ostatnia sztuka. Zapraszam na wszystkie aukcje. Wrzuciłyśmy dziś również piękne poręcze ochronne do łóżeczka oraz wanienki dmuchane:) http://allegro.pl/zawieszka-paw-i2458735467.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkołę zaczynam dopiero 20.08 a chciałabym już teraz coś kupić. Szkoła rodzenia w tym samym szpitalu co poród. To lista z ich strony: Rzeczy dla mamy 1. koszule koszula krótka na poród dwie koszule (wygodne do karmienia) na okres połogu szlafrok kapcie klapki pod prysznic skarpetki jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek 2. przybory toaletowe 3. 2 małe i 1 duży ręcznik 4. 2 biustonosze dostosowane do karmienia 5. woda mineralna niegazowana Rzeczy dla taty 1. czyste lekkie ubranie 2. kamera, aparat fotograficzny 3. kapcie lub klapki na zmianę 4. coś do jedzenia i picia Rzeczy dla dziecka 1. 1 opakowanie pampersów, 2. 3 pieluchy tetrowe 3. 3 bawełniane koszulki 4. 2 bawełniane cienkie czapeczki 5. 3 pajacyki ( śpiochy z rękawkami i nogawkami ) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów 6. skarpetki 7. ręcznik kąpielowy 8. kocyk lub rożek Przybory do pielęgnacji noworodka zapewnia Oddział Neonatologiczny W dzień wypisu dziecka nas wyjście ze szpitala potrzebne jest odpowiednie do pogody ubranko dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem i ubranie dla mamy Dla dziecka nie mam z tej listy jeszcze pieluch tetrowych. Kupowałyście już jakieś koszule do karmienia na allegro? Ja właśnie szukam i albo są z jakimiś misiami, motylkami, itp (a ja nie przepadam za takim czymś) albo są po 40 zł za sztukę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja nie kupuje koszul bo niecierpie w nich spac - musze miec spodenki lub spodnie ubrane zeby zasnac :) wiec biore moje dwie co mialam do pierwszego porodu - i tak sie ubrudza wiec kto tam bedzie na to patrzyl:) a za to kupilam sobie pizamke w tesco z taka bluzka rozpinana u gory zeby do karmienia byla:) mysle ze potem wycwiczone bedziemy umialy we wszystkim nakarmic i wszędzie :P a ja po wizycie wszystko pozamykane:) słuchalismy tylko tętna dzidziusia:) a za 3 tygodnie powiedzial zeby przyjsc i bedzie bez badan... a i co najwazniejsze ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie przytyłam ani grama :P moze te czestsze ale mniejsze posilki przynosza skutki :) albo poprostu co mialam przybrac to juz przybralam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, ja już po dwóch wizytach. Na pierwszej - usg,szyjka 30mm zamknięta i to najważniejsze :) Bo o to się martwili wszyscy. Oglądało mnie 3 lekarzy, łożysko brzeźnie przodujące, dzidzia główką do dołu już sobie leży, waży 1,100kg - nie wiem jak to na 28tc. BPD 71,0mm - 28w4d OFD 92,7mm - 28w3d HC 266,5 mm - 29w0d AC 225,5mm - 26w6d FL 52,7mm - 28w0d EFW - 1099 g No i co nie fajne, to to,że mam wody płodowe na dolnej granicy normy - czyli,że mało... Gin kazała mi pić codziennie taką miksturę : szklanka wody+łyżka miodu+pół cytryny wyciśniętej. I tak codziennie. No zrobiłam,ale jest okropne...cos jak glukoza z cytryną, tyle,że w zimnej wodzie... A na drugiej wizycie - antybiotyku ciąg dalszy - jeszcze na 7 dni :( jest lepiej,ale nadal coś tam się dzieje, więc chcą mnie porządnie doleczyć. Nie bardzo mi się to podoba, bo w sumie 14 dni będzie ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ja tez robilam to badanie hemoglobiny glikowanej i mi wyszlo 4,5(u mnie pisze 4-6 min-max),mysle ze co laboratorium to troszke inne wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu nie martw sie ,jestes pod opieka lekarzy ,wszystko bedzie ok,co do wymiarow to ja sie zbytnio nie znam ale mysle ze jakby cos sie nie podobalo gince to by powiedziala.moj maluch na ostatniej wizycie jeszcze sie nie odwrocil glowka na dol,ciekawe czy lobuz sie w ogole odwroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiesz, u mnie ciągle coś nie tak, już naczytałam się na necie o małowodziu - brrrrrr lepiej nie czytać chyba. Leżę,wypiłam to coś i jakoś to będzie. Czytałam na jednym forum,że trzeba 7l wody niegazowanej pić - ale chyba to lekka przesada aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchnaaa31 no tak właśnie jest, ze co laboratorium to inne wartości. Mój maluch też pupą do dołu siedzi. Wcześniej był z głową w dół ale kilka dni przed usg płodu się odwrócił. Coś mu się pomieszało. Jeszcze trochę czasu ma. Mamusia lepiej doleczyć. Nie no 7 litrów wody dziennie? Matko, no ktoś przesadził. Da się tyle wypić? ;) Ja już zrobiłam 2 prania i się suszą. Zastanawiam się nad 3. Wyjdą mi chyba 4 pralki. Ale jeszcze muszę dokupić pieluchy i kilka kaftaników. Kiepski ten mój humor dziś. Na pocieszenie usmażyłam sobie filet z indyka w panierce z bułki tartej i miałam 107 a potem raz jeszcze zmierzyłam i było 116. Mam nadzieję, że już nie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia dobrze ze szyjka ok ,dzidziuś zdrowy :-) Wymiary widac tez ma ok ... nie czytaj na necie o małowodziu słuchaj sie lekarzy a bedzie ok Dwie pralki ciuszków wyprane jutro ciag dalszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia mój Kuba w 28 tygodniu też ważył około 1,1kg :) z tym piciem samej wody to ponoć jest różnie. Niektórzy piszą, że to nie pomaga. Ale może ta mikstura może akurat zadziała. W każdym razie pij, na pewno nei zaszkodzi. A kiedy kolejna wizyta u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 7 litrów nie dam rady wypić na pewno, tak tylko czytałam dobre rady innych ciężarówek. Ehh nakręcać się nie będę, jest mi przykro,że znowu coś. Teraz szukam norm AFI ale coś na necie znaleźć nie mogę :( Jakby którejś rzuciło się w oczy - wklejcie linka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×