Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

witam witam :) a my dzisiaj z malym z bylismy w kinie na madagaskarze super film ;) Kosiorkis kurcze ale ten czas leci bedziesz pewnie pierwsza i to podwojna hehe to bedziemy sluchaly jak opowiadasz o maluchach ;) dan mos kurcze Agatka jest baardzo duza hehe pewnie ponad 4 kg bedzie wazyla ;) to teraz odpoczywaj i ciesz sie lenistwem ;) mnie od wczoraj boli brzuch jak na okres dosc mocno myslalam ze w dzien przejdzie ale nic ;) ale pewnie juz sie przygotowuje do porodu w koncu 34 tc sie zaczal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii ty mnie nie strasz, u mnie zaczął się 30tc a ja mam bóle jak na okres. Dziś to trzyma mnie dłużej, jakbym miała zaraz naprawdę okres dostać. Próbowałam skontaktować się z gin,ale bezskutecznie. Jutro ma dyżur, więc na pewno odezwie się. Fajnie,że u was wszystko ok :) U mnie na szczęście szkoła córci załatwiona :) cieszę się,że mamy to za sobą i martwić się nie muszę, zwłaszcza,że boli mi to spojenie i ciężko poruszać się, przekładać, siadać. Maluszek też załatwiony, dosłownie kilka rzeczy brakuje no i tylko czekać i na mego i na synka i na rozpoczęcie roku szkolnego :) Dobrej nocki wszystkim !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia***
Ale Wam zazdroszcze tego oczekiwania na dzidzie. Też bym tak chciała :( Zdrówka dla Was i Waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liwia i Tobie również zdrówka, szczęścia i jak najwięcej chwil oczekiwania. :) Tego ci zyczę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś swojej córci podkładałam kocyki,żeby się nie przewracała w czasie snu - wiesz śmierć łóżeczkowa itd... :( a teraz mi tu mój wysłał linka z wałeczkami...Znajomi mają,chwalą sobie. No i weź hehehehehe nie wiem,czy nie strata pieniążków, jak może samemu coś można pokombinować :P Ale wyglądają na stabilne takie i konkretne. No nic może, ktoraś jeszcze coś napisze hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia - nie mam i nawet nie wiedziałam że takie coś jest... ale widze że sklep jest niedaleko mnie, więc jak będę w tamtych okolicach to wejdę i zobaczę z czego są zrobione:) może nawet i zakupie:) mogę więcej i powysyłam wam :) zawsze to troche mniej za wysyłkę niż oni sobie życzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Dziewczęta :) Ja tez juz po śniadanku, dopijam kakao:) Mamusiu, czytałam o tych waleczkach, podobno są polecane. Ale sama nie wiem, czy sie zaopatrywać w to cudenko :) Musze pomyśleć, bo chyba rzeczywiście fajne by to było. Może w końcu dziś skończę robić porządek w komodzie ;) Dziewczyny, a Wy macie sterylizatory czy wyparzacie gotujac w wodzie lub w mikrofali? Bo zastanawiam sie, czy kupować. Buziaki i miłego dzionka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i ja:-) coś ostatnio nie mogę włączyć się do dyskusji, wiec po prostu podczytuję:-) od soboty strasznie bolą mnie pachwiny, spojenie i dodatkowo mam jakieś bóle podbrzusza jak na okres - chyba mamusia pisała że u niej też takie występują. Dziś jest już lepiej choć nie powiem że mnie to nie martwi:-( wizyta dopiero 4 września, jeśli wcześniej mi nie przejdzie, myślę ze wybiorę się na dodatkową wizytę. W sobotę planowałam też zakupy dla maluszka bo jeszcze nic nie mam, kompletnie nic:-)No ale niestety tak bolały pachwiny że dosłownie nie mogłam chodzić a tu czytam że ostro szalejecie z praniem i układaniem ciuszków:-) Ciekawe kiedy to nadrobie hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Nikt do mnie nie pisze... :( Nawet nikt nie zauważył jak moja Liwia rośnie pięknie. Ale muszę Wam napisać, że sterylizator jak najbardziej warto- wygodny jest ten do mikrofali podobno(ja jeszcze nie kupiłam), wałeczki do spania jeszcze nie mam zdania - muszę popytać znajomych czy używali.. a detektor oddechu taki do łóżeczka ktoś kupuje? ile takie coś kosztuje? i czy warto? Dianakarina - kupuj zmywarkę (lepsza na 60cm) i nawet się nie zastanawiaj - zaoszczędzisz masę czasu i z czasem troszkę pieniędzy..ja używam tabletek finish, bo mąż zawsze wyhaczy jakąś promocję :) A ja chcę wygrać fajny rower i może na wiosnę uda mi się zrzucić zbędny balast.. a tu macie ten konkurs http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,1982b77a-7fc1-484b-b804-8d2b27422828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianka, bardzo sie cieszymy, że Liwia już taka duża dziewczynka! :) I tak cudnie rośnie:) Ja czytam wszystko skrupulatnie, ale odpisuję z telefonu raczej, a to jakieś takie uciążliwe jest :/ Ściskam mocno! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana, przeoczenie :) ale ktoś pisał,że ci córcia rośnie ładnie :) No bo rośnie . A graj kochana , graj :D graga, to zerknij :) ja cały czas zastanawiam się. U nikogo ich nie widziałam,ale mój u znajomych w UK u każdego w łóżeczku widział, a nagadał mi ,że u chłopców częściej występuje śmierć łóżeczkowa,więc zbaraniałam...Tylko cenowo u nas taniej wychodzi chyba kupić. Dyśka ja nie wiem,czy mam. Siorka ma mi podrzucić jutro swoje rzeczy. Zobaczymy co ma. Przy córce tylko wyparzałam w gorącej wodzie, a miałam jeszcze szklane butelki nawet to gotowałam w garnku :D Ania3107 ja jestem na bieżąco z bólem pachwin, spojenia i bólu brzucha jak na okres. Właśnie dodzwoniłam się do swojej gin i powiedziała,że bardzo często to niestety bywa u ciężarnych i mam no-spę, slowmag brać, a jak ból jak na okres będzie nei do zniesienia to na Izbę Przyjęć przyjechać koniecznie,żeby zerknąć i żebym nie denerwowała się. Dużo odpoczywać, ale nie w jednej pozycji-zmieniać. A powiem wam coś, właśnie jakieś 10min temu rozcięłam pobitym talerzem nogę , z boku kolana. Moja mama włożyła pobity talerz do kosza, który zamierzała zabrać ode mnie. A ja nie wiedziałam,że tam jest cokolwiek ostrego. W wąskim przejściu sobie szłam i trach czuję ostry ból - rozcięcie długość 4 cm , głębokość około 2cm, do mięsa. Nie bolało dopóki nie zobaczyłam....Boli jak cholera, czekam na mego tatę, bo ma mnie zawieźć na chirurgię. Z racji że mama jest pielęgniarką, to założyła mi ścisły opatrunek bo rana rozeszła się bardzo. No i czekam. Stąd też telefon do gin, czy mogę otrzymać cokolwiek od chirurga - coś od tężca czy co tam-talerz zniesiony ze strychu, więc pierwszej czystości nie był. No i pewnie szyć będą ... Zawsze coś...............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle za poleceniem bratowej kupilam elektryczny sterylizator aventa i nawt juz byl wyprobowany .. Do szpitalnej torby zapakowalam wysteryluzowana buteleczke nakladki na cycki zelowe do karmienia noi smoka . Bardzo wygodny trzeba tylko troszku wody wlac guziczek ciach ! I odczekac kilka minut i sie sam wylacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, zazdroszczę Wam tych usg. Ja się nie mogę doczekać, żeby się dowiedzieć co tam u dzidzi. A nawet nie wiem kiedy usg będę miałam. Wczoraj myślałam, że urodzę w metrze. Długo chodziłam po mieście bo musiałam coś załatwić i jak wracałam to rozbolał mnie brzuch. Był bardzo twardy i obolały, czułam ucisk w dole i w kręgosłupie. I miałam wrażenie, że muszę do toalety. No i wielka chęć parcia. Kilka razy po kilkanaście sekund tak miałam. Przeraziłam się. Ledwo wysiadłam na stacji. Poczekałam aż przejdzie - zresztą nie byłam wstanie iść. Jak już dotarłam do domu to było ok tylko, że byłam wykończona. I mega głodna. Dzidzia się wierciła później więc pomyślałam, że jest ok ale i tak przy zasypianiu męczyła mnie myśl czy nie powinnam zgłosić się do lekarza. Dziś mnie wszystko boli. Leżę w łóżku i nigdzie się nie ruszam. Tadeusz wierci się w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis ty chociarz zadzwon do przychodni i powierz co sie stalo , dla swietego spokoju zobaczysz co ci w rejestracji powiedza. Nie ma zartow.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś, to rzeczywiście nieciekawa sytuacja. Odpoczywaj dziś i sie nie denerwuj. Ja też zazdroszczę dziewczynom USG :) Ja będę miała w sobotę to USG, które powinno sie zrobić miedzy 28 a 32 tc. Zastanawiamy sie jeszcze czy nie zrobić 4d, ale niestety to kosztowne wydarzenie, a wydatków jest teraz niemało. Wolałabym częściej zaglądać do Malutkiej, no ale co poradzić... Za to wizyty u mojej ginekolog mam co dwa tygodnie :) przynajmniej serduszka Dzidzi posłuchać mogę :) Mamusia, no własnie ja sobie myślę, że pierwszy raz to w garnku wygotuję butelki :) Rzodkiewa, myślę o zakupie właśnie tego z aventu. Czytałam, ze jest bardzo prosty w obsłudze i mamy chwalą go sobie. Mamusia, jejku, że też muszą Ci się takie historie przydarzać, Biedulko. Współczuję bardzo :( a wzięłaś zastrzyk przeciw tężcowi? Ania3107 jeszcze zdążysz naszykować ciuszki dla Maluszka. Ja też nie mam specjalnie dużo ubranek, głównie te, co do szpitala. Uprane, uprasowane razem z pieluszkami czekają. Resztę będę kupować po narodzinach Dzidzi :) Ja na razie na żadne bóle nie cierpię, oprócz tego, że brzuszek czasem twardy no i leżę, bo jak troszkę pochodzę, to jakoś tak dół ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, trzymaj sie dzielnie! Jakoś przeczytałam, ze juz jestes u chirurga. Mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia malo masz wrazen ..!! Wiec tak dla urozmaicenia. Bidulko trzymaj sie oby nie bolalo. A ja sie musze polozyc bo mnie tak zamulilo ze ledwo stoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak kochane, ja zawsze mam mało wrażeń w tej ciąży...więc małe urozmaicenie. Już jestem w domu. Zawiózł mnie tata z racji bolącej nogi, nie mogłabym wcisnąć sprzęgła no i ludzi oczywiście jak to w wolny dzień i dyżur MNÓSTWO !!! Podeszłam do okienka, powiedziałam co się stało i że jestem w 30tc zagrożonej, leżącej. No i poczekałam 10 minut i mnie zawołali :D o tyle dobrze,że nikt nic nie skomentował, widzieli wielki brzuch, wielką mnie i nogę zawiniętą z przesiąkniętą krwią. Może dlatego komentarzy nie było. Nogę a raczej ranę odkazili,osuszyli, zajrzeli - ból taki,że dawno takiego nie miałam - no i doktorek stwierdziła,że szyć nie trzeba,rana głęboka ale to jeszcze tkanka tłuszczowa...(bez komentarza) i mięso widać ale nie została przecięta nabłonka, o tyle szczęścia miałam. No i zrobili opatrunek taki by złączyć dwie fałdy skóry, boli jak cholera ale co zrobić. Nie dostałam żadnego zastrzyku z racji czystej rany i ciąży -zbyt ryzykowne. Ale mam skierowanie do chirurga bo gdyby przez noc krew wysączyła się,albo zaczęła puchnąć noga w okolicach opatrunku (niby jak mam zerknąć jak kazali nic nie ruszać a noga zawinięta...) albo zaczęła mocniej boleć, lub gdy rano zmieniając opatrunek zauważę ropę lub coś niepokojącego to do chirurga od razu na zszycie i po antybiotyk. Ale mam nadzieję,że skończy się to dobrze. Z tego całego bólu nie wiem,czy dziś maluch się ruszał , rano tak a teraz coś cisza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja bym do gina zadzwoniła, kurczę dla mnie to wygląda na jakieś skurcze i co nie dobrze jakieś dziwne parcie a chyba jeszcze za wcześnie. Zadzwoń do gina jutro albo dziś na Izbę Przyjęć w swoim rejonie, przez telefon powiedz co i jak to może tylko na ktg każą przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, dobrze, że tak szybko się Tobą zajęli i jesteś juz w domku. Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak odpoczywać. Miejmy nadzieję, że rana szybko i bezproblemowo się zagoi. Przykro, że i jeszcze bólu nogi musialaś doświadczyć :( A Filipek może po tym małym stresie uciął sobie drzemkę:) na pewno niebawem zacznie kopać i sie rozpychać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś ja tez miałam takie bóle jak długo stałam takie dziwne uczucie ciągło w dół i po chwili puszczało moze to tylko macica sobie trenowała albo właśnie z wysiłku ale przeszło i dzidzia się rusza więc jest ok od tej pory cisza jedyne co to spuchnieta mam jedną warge sromowa ale to od dawna. A wczoraj Patryczek tak mnie kopał cały dzień w brzuch że juz myslałam, że zwarjuje za dnia i w nocy dziś też się wierci ale z przerwami. Diana ja pisałam o udanych wizytach dziewczyn więc zauważyłam Ii Ciebie słoneczko i Twoja ponad 2 kilogramową kruszynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mamusiu ale przygoda,wspolczuje bolu....chyba Cie zaraz jakims kajdankami do kaloryfera przypmniemy bys nic wiecej sobie nie narobila,bidulko Ja narazie nie kupuje sterylizatora ale zastanawiam sie nad nim... Diana nie martw sie mojego wpisu odnosnie ostatniej wizyty u gin chyba tez nie zauwazyl ,obeszlo sie echem:)tlumacze sobie to tak ze duzo nas tu czasem trudno do wszystkich wpisow sie odniesc...Super ze malutka ladnie rosnie,to chyba najwieksza radosc wiedziec ze nasze cuda sa zdrowe i przybieraja na wadze:) Monis ja bym na Twoim miejscu wczoraj na IP pojechala,zadzwon jutro do gin bo naprawde to nie zarty... Rozmawialam z kolezanka,ktora jest pielegniarka odnosnie tych walkow co mamusia podeslala ,mowi ze fajna sprawa bo maluch nie moze lezec ciagle na wznak by glowki nie odksztalcil sobie a takie walki sa wlasnie super sprawa...ona sama swojemu malemu robila takie walki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś, może tak jak pisze ania_k26 to macica trenuje, a dodatkowo wpłynęło na to zmęczenie, wysiłek. Ja dziś troszkę poprzenosiłam rzeczy z jednej komody do drugiej, troszkę postalam i już czułam, jak brzuszek twardnieje. Musiałam sie szybko położyć. Ale moze rzeczywiście powinnas swój przypadek skonsultować z lekarzem. Miluchna, dzięki za opinię na temat wałków. Chyba sobie takowy zakupię :) Oj, dziś moja Maleńka wierci sie dosyć mocno :) tak w ogóle to powinniśmy już imię dla Córeczki wybrać, ale jakoś nie możemy sie zdecydować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka Was pozdrawia, dotarła szczęśliwie nad morze :) A ja pospałam trochę, ze stresu i bólu musiałam. Ja do wałków jestem przekonana bo tak sobie pomyślałam,że robić codziennie tak jak kiedyś zwijki z kocyka czy czegoś innego to dodatkowa robota, hihihi a tak kupię i już :) Idę coś wkońcu zjeść bo nawet chęci nie miałam :( ania_k26 jak twój synek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia siedz w miejscu najlepiej zeby nic ci sie nie stalo. Zartuje oczywiscie i zycze duzo zdrowka i zadnych juz komplikacji. A te waleczki nie wiesz w jakim sklepie w Anglii sa to sobie popatrze, bo nawet nie wiem jak je po angielsku nazwac a nie widzialam tu... Dyska sterylizator mam taki jak Rzodkiewa aventa do mikrofali. Jeszcze nie uzywalam Diana26 ja mam monitor oddechu. Tu masz link. http://www.ceneo.pl/1169042b-Angelcare_Monitor_Oddechu_Niania_Ac-401_1_Plytka# ja bym nie kupila ale moj facet sie uparl. Ja tez juz czytam co robic zeby po ciazy sie nie zasiedziec z kilogramami. Ania 3107 powolutku wszystko porobisz. Mi sie tez nie chce za bardzo nic. Monis83 oszczedzaj sie teraz to mu juz na wylocie i trzeba jeszcze ten wrzesien przeczekac. Ja dzis na wizycie bylam ale bez usg i jest ok.Serducha posluchalismy i standardowo sprawdzili mocz i cisnienie. Brzuszek rosnie prawidlowo. Dziewczyny czy wy spicie w dzien? Ja jakos nie mam potrzeby i w nocy tez malo spie. Chyba sie przygotowuje organizm na mniej snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że Agulka już wypoczywa nad morzem. W przyszłym tygodniu ma być ładna pogoda:) Mam nadzieje, ze sobie odpocznie troszkę. Dianakarina super, ze brzuszek rośnie prawidłowo:) Co do spania w ciagu dnia,to jeśli jestem przez cały dzień sama, to często utnę sobie godzinną drzemkę. W nocy tez ostatnio sypiam całkiem dobrze. I bardzo sie z tego cieszę, przynajmniej sie wyspie na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×