Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

I to i to ładne imię :) No więc decyduj albo nadaj dwa :) Wiem, co miałam zapytać. Może któraś się orientuje, czy osoba o wyznaniu prawsoławnym może ochrzcić dziecko w kosciele ???? Mamy dylemat z chrzestnymi i stąd ciekawa jestem czy może czy nie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiu nie pomoge niestety bo nie wiem... Drugiego mial nie miec ale M chce by mial po jego tacie,ktorego stracil w wieku 7lat i sie zgodzilam....dobry z niego czlowiek byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli rodzice chrzestni sa prawosławnymi to nie baardzo,jesli rodzice dzieciątka to chyba mozna...bo i nam robił ksiadz problemy bo jestesmy po cywilnym,ale tu liczy sie dobro dziecka a nie nasze...ale jesli chodzi o rodzicow chrzestnym to musza byc katolikami i dac wzór dziecku a trzeba miec zaswiadczenie ze swojej parafii...bynajmniej u nas tak jest,a my chrzcinki planujemy w Boze Narodzenie az,razem z ślubem koscielnym 2 w 1:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja....chociaż wczoraj myślałam wieczorem ze to już.....skurcze były porządne co 10 minut przez godzinę a potem cisza i o 2 w nocy do 4 to samo.....eh już się coraz bardziej boje tego porodu;:( te skurcze były dość silne......takie ostre "opasanie prądem" i parcie w dół do tego z ból kręgosłupa i bóle jak na @-jak sobie przypomnę poród z Szymonem to aż mam dreszcze:( no a to już blisko bo są coraz silniejsze.....tylko cholera nieregularne........eh......i cała bluzka mokra-tak mi siara leciała..... Z Szymonem to wody mi odeszły więc zupełnie inaczej......nie odchodził mi czop -nie krwawiłam wcześniej-i bądź tu mądra...najgorzej jak mówi Agatka akcja w nocy...:/ Dziś mam wizytę ciekawe co gin powie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adza i Agulka trzymam mocno kciuki za was :) Agata Ty dzielnie do jutra wytrzymaj już tak niewiele :) Ale fajnie :) I ja się dołączam do tych, co brzuszki bolą mnie od wczoraj wieczór jakoś tak dziwnie boli :( No tak ale pewnie to kolejny objaw ciazy więc jakoś wytrzymać muszę. Piękna pogoda więc miłego dnia wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla trzymaj się dzielnie nie panikować będzie dobrze kochana :) U mnie też żaden czop w żadnej ciąży nie odszedł tak abym ja go widziała, brzuch mi tez nie opadł wiec nie zawsze jest tak jak opisują w gazetach. A wody odchodziły zawsze wtedy jak położna przebiła a skurcze po kroplówce oj teraz bym chciała aby mnie tak zebrało np wody w domu odeszły choć raz byłoby inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;) kurcze ale akcje porodowe nabierają tempa!! Powodzenia dla wszystkich rodzących mam :) U mnie dzisiejsza noc na szczęście przebiegła nieco łagodniej, plecy bolały ale jak obudziłam się do łazienki to przynajmniej miałam siłę się jakoś zwlec z łóżka.. i nawet w miarę się wyspałam także od razu samopoczucie też i lepsze ;) Aleksandra_82 z tego co piszesz to moje bóle jednak są nieco inne.. pazmama nerki no nie mam pojęcia.. poczytałam trochę na internecie i najbardziej by się zgadzało że to właśnie rwa kulszowa tak jak pisała mamusia.... zadzwonię jutro i przepiszę się na wizytę na jutro lub na piątek zobaczymy co powie lekarz... Mamusia a Ty jak miałaś te bóle to czym one były spowodowane mówił Ci lekarz?? Jak długo Cię to trzymało??? Jestem wytrzymała na ból, ale najbardziej męczy mnie fakt, że przy wszystkim co robię muszę uważać i robić wszystko powolnie... aż mnie nosi żeby sprzątać, jechać gdzieś itp ale wiem, że muszę troszkę odpocząć;/ Powiedzcie dziewczyny jeszcze jakie kupiłyście foteliki samochodowe dla maluchów??? I pościel? Wiem, że sporo z Was kupowało przez internet... pochwalicie się?:) Ja fotelik kupię chyba Maxi Cosi Cabrio Fix, ma któraś? A pościel podoba mi się Feretti.. ale jest dosyć droga i nie wiem czy warto????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, ja jeszcze w jednym kawałku :) Nie pisałam bo miałam co robić w weekend... No to dziś będą 2 dzieciaczki? Super :) No Adza to już najwyższa pora ;) Widzę, że jak mnie nie było pojawiła się nowa mamusia. Chyba pytała o kogoś z Wilanowa - to ja się zgłaszam :) Powiedziałam sobie, że jadę dziś na ktg ale tak mi się nie chce, że może pojadę jutro albo w środę - przynajmniej będzie cieplej. Życzę wszystkim miłego dnia bez bóli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha pytasz o wklady poscielowe,ja kupuje Foretti wlasnie okolo 100zl bede placic ale kupuje u nas w sklepie na osiedlu bo wole dotknac na zywo i obadac:) ja mam maxi cosi citi fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Wyobraźcie sobie, że wczoraj pojechałam do szpitala na ktg tak jak ustaliłam z moim lekarzem ale nie podłączyli mnie!! Jakaś wredna położna powiedziała, że nie może tak robić i trzeba się przyjąć na oddział bla bla bla. Byłam zaskoczona bo w pierwszej ciąży jeździłam tam pod koniec i nie było problemu. Nie wiem czy trafiłam na zły dzień kobiety czy co ale było mi bardzo przykro po tym jak mnie potraktowała. Powiedziała że nic nie wiem, że lakarz nie uprzedzał że ktoś przyjdzie itd... (lekarz zaskoczony sytuacją też nie wie o co chodzi:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan ja mam ktg wykonywane w przychodni przyszpitalnej. Dziwna sytuacja - może ta położna była jakaś niedoinformowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchnaaa31 w sumie chodzi mi o wypełnienie i o powłoczki na pościel.. bo wiem, że można kupić zestawy Feretti- powłoczki+wypełnienie i taki 4 częściowy komplet z wypełnieniem kosztuje około 250zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś83 kupiłaś z bazą czy bez?? Nowy czy używany? na allegro? Jeśli z bazą to jaką wybrałaś? Ja zastanawiam się czy nie skusić się na tą FamilyFix w którą można wpiąć 2 foteliki.... podobno większy komfort z tą bazą jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś, mnie wysyłał zawsze na odział normalnie na porodówkę. Mam nadzieje że jak tam teraz trafie to ta wredota nie będzie miała dyżuru bo bardzo nieprzyjemna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pościeli nie kupuje. Będę używać śpiworków. Ale jakąś pościel mam tyle, że dostałam od rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede kupowac samo wypelnienie kolderki plus poduszka,my bazy nie kupowalismy,wiem ze wygoda by byla potem ale obejdziemy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam bez bazy, używany na allegro za 185 zł. Sam fotelik ma ocenę 4/5 w testach, z bazą ma 5/5. Ale baza sporo kosztuje. Komfort może być w montażu bo nie zapina się pasów tylko "wciska" i już zamontowane. Na warsztatach koleś powiedział, że tak naprawdę ta baza używana jest głownie do tego pierwszego fotelika bo z drugim jest bardzo ograniczony wybór. I nie pasuje do wszystkich samochodów - musiałabyś sprawdzić czy Twój samochód ma miejsce do montażu tej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do fotelika. Szukałam w Warszawie tak abym mogła przed zapłatą go obejrzeć. Nie może mieć żadnych pęknięć czy uszczerbków bo to może oznaczać, że brał udział w wypadku (a sprzedający różne bajki może wymyślić) a takiego już nie można używać. Trzeba też sprawdzić czy styropian pod materiałem jest cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis no fakt baza to wydatek rzędu około 600zł więc nie mało... faktycznie trzeba się zastanowić czy ta 'wygoda' jest warta tych pieniędzy. Akurat jeśli chodzi o montaż tej bazy w moim samochodzie to nie byłoby problemu.. no ale pomyślę jeszcze. Moniś i jak ten używany fotelik? zdjęcia z allegro nie przekoloryzowały za mocno jego faktycznego stanu? nie okazał się mocno porysowany? Ajj kurcze kompletowanie wyprawki to na prawdę niezła harówka ;P miluchnaaa31 czyli za wypełnienie kołderki i poduszki 100 zł dajesz tak? a powłoczki A wózki jakie wybrałyście?? nowe używane? jakie modele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pościel wkład kupowałam zwykły i poszewki mam spadkowe ale nową kupowałam tez jedną i dwie się szyją. Ale na razie i tak będę używać czegoś mniejszego - rożka rozłożonego do nakrycia. Foteliki mam dwa: mothercare i z xlandera ten co do wózków jest. Na pewno będę używać w aucie ten pierwszy bo jest konkretny a ten z xlandera to tez ale pewnie rzadziej, bardziej do wózka będzie na szybki spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha fotelik naprawdę w świetnym stanie. Porysowany jest głównie od spodu. To ten fotelik - http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-cabriofix-bcm-w-super-stanie-i2523182215.html Mąż uprał go i przetarł i wygląda super. Wózek też mam używany x-lander xa gondola i spacerówka za 470 zł! Nie ma prawie żadnych śladów użytkowania! Te co niby miały być otarciami okazały się brudem ;) Kupiłam tak samo jak fotelik - zanim zapłaciłam pojechałam go zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka napisała: pół dnia na porodówce, ordynator chciał ciąć a lekarz prowadzący za tym by podać sterydy na płucka. No i leży na tej samej sali co ostatnio i póki co cesarka w środę. Ktg skurcze o sile 40,nie zna się Agulka a ja tym bardziej. Co wy myślicie - duże czy nie???? Biedna się wymęczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna Agusia..... Hmm skurcze 40 w skali na 100 ....no same pomyślcie-bolą jak cholera ale najgorsze przed nią........kurcze po co ja męczyć do środy? idioci.....ciekawe jakie ja mam teraz ile by pokazało ktg.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oryginalny kolor tego fotelika.. nie widziałam takiego ;) też zastanawiałam się nad zakupem używanego fotelika ale kurcze jakoś nie ufam tym zdjęciom z allegro... boję się że kupię, fotelik przyjedzie i okaże się jakaś porażka... To wózek też wyczaiłaś w dobrej cenie.. szok! Wózek to akurat już mam zamówiony nowy.. navigator caravel. Jakoś ciężko było mi się zdecydować na zakup używanego... ale wiem, że faktycznie można kupić czasami używany w extra stanie.. ja chyba nie mam tyle cierpliwości żeby szukać i szukać... To Wy dziewczyny macie już wszystko gotowe na pojawienie się nowych członków rodziny??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha ja z Dyska kupilysmy Jedo 4 fyn http://allegro.pl/wozek-jedo-fyn-2w1-torba-folia-kurier-gratis-i2624933114.html, tylko nie przez allegro a normalnie sklepie,cena mnie wyszla podobna bo placac gotowka ,zaproponowano mi rabat fajny,moj M nie chcial uzywanego wozka kupowac,pewnie by sie duzo zaoszczedzilo ale uznal ze tyle czekalismy na malucha ze on chce by nowy wozek mial..(oczywiscie to nasze zdanie,nie chce nikogo urazic tym wpisem,kazdy robi jak uwaza i ja nikogo nie potepiam)a za fotelik zaplacilam 200zl,dostalam super spiworek nowke do wozka,pojechalam tak jak Monis go obejrzec bo szukalam sprzedawcy ze swojej okolicy ..nie chcialam w ciemno kupowac... A posciel jedna kupilam na allegro a druga podobnie jak rozek z tej samej serii na miescie u mnie,patrzylam tylko zeby polski producent byl i 100% bawelna a wymiar 100x135 . Agulko trzymaj sie tam bidulko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do skurczy to chyba nie zawsze ma to powiązanie z odczuciami bóli. Jedna dziewczyna miała skurcze jak ją przyjmowali 60 i mówiła, że ich nie czuje. Jak zaczęła rodzić to miała około 40 i mówiła, że teraz boli bardziej. To dlaczego te sterydy nie podali jej jak wcześniej była? Bezsens... Nha no to poszukaj u siebie - tak, żebyś mogła wcześniej obejrzeć. Jak Ci się nie spodoba nie musisz kupować. Wózek szybko kupiłam - to był pierwszy, który licytowałam. Z fotelikiem trochę zeszło bo albo były za drogie (nie chciałam wydać więcej niż 200zł) albo były zniszczone albo nijakiego koloru :) Ja już mam wszystko - chyba ;) Nie no muszę jeszcze kupić pojemniki na pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla,a ty masz dwa nicki ? czy już mi w głowie przestawia się ? hehehhee jak sie czujesz ? Nha wiesz jeden kupi używany , inny nowy. Ja kupiłam w dobrej cenie uzywany xlander ale kółka już mój ponaprawiał, w jednym zesżła opona tak dziwnie,że jak zobaczyłam to chciałam kupić nowe opony. Ale mój przyjechał spuścił powietrze i napompował i jest ok :) no i rdzy troszkę jest, ale to tez ma naprawić w tym tygodniu :) tzn. przetrze, a potem pomaluje na nowo szprychy. A ja już panikowałam z tymi kołami. A tak jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Moniś, sama nie wiem,czemu jej nie podali sterydów. Tyle trzymali ją w szpitalu, pełno zachodu a teraz bez jedzenia, po lewatywie i męcz się. Kazała was pozdrowić, załamana jest bo się nastawiła. No ale ponoć jeszcze badania przed nią, usg itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×