Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Natalie, ja już od jakiegoś czasu używam zwykłego wacika. Co do szczepień, my szczepilismy rowniez na pneumokoki, pezedwczoraj była druga dawka. Po szczepionce Ninka spała prawie cały dzień:) Niestety w związku z tym ze Ninka mało przybiera musiałam wprowadzić dodatkowe karmienia wiec noce nie są już tak piekne ;) Dodatkowo dostaliśmy mleko Infatrini do podawania podczas ostatniego karmienia około 23. Mamusia, wiem, co czulas podczas tej sytuacji z Filipkiem... :( ja taką sytuacje miałam już w szpitalu po porodzie, a potem po powrocie przynajmniej raz dziennie. Przy refluksie tak bywa :( Dlatego zawsze ktoś musi być przy Nince. I nawet jak śpi, to trzeba czuwać. Jak jestem sama w domu, to nic nie jestem w stanie zrobić, bo patrzę na Ninke. U nas dzieje sie tak Czesto przy przebieraniu vo leży wtedy na wznak i raczej płasko.. Mamusia a jaki Ty masz laktator ? Dziewczyny które karmią/ dokarmiaja mm, w jakiej wodzie rozrabiacie mleko - w jakiejś zrodlanej czy w zwykłej z kranu? Oczywiście przygotowanej :) Buziaki dziewczyny, zdrzemne sie jeszcze z godzinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski mój dziś kończy 3 miesiące i powinien dostać ostatnią K+D a od jutra tylko D ale mam jeszcze 5 kapsułek - myślę je dokończyć i dopiero samo D. Chyba nic się nie stanie jak pobierze 7 dni dłużej. Jak myślicie? xxx Natalie ja od dawna przemywam rano zwykłym wacikiem. Wieczorem buźka jest myta w kąpieli. Chichra się przy tym strasznie :) I też się bardzo śmieje jak mu wkładam nóżki do kombinezonu - może ma łaskotki :) xxx Jeżeli dobrze kojarzę, to ktoś pytał o rymowanki dla dzieci. Ja korzystam z tej strony: http://wierszykidladzieci.pl/ i też śpiewam piosenki :) http://www.piosenkidladzieci.org/ http://piosenkidladzieci.edu.pl/ Ulubiona to kaczka dziwaczka ale chyba dlatego, że się bardzo wygłupiam śpiewając :) xxx Miłego dnia Ja dziś wyrywam się z siostrą na zakupy :) BEZ dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mimba ja szczepiłam i rota i pneumokoki.Widzisz mój Szymon chodzi do szkoły- dom pełen dzieci sąsiadów ciągle a do tego ja pracuje w przedszkolu-więc wolę zaszczepić niż potem żałować -dużo miałam o tych szczepionkach na studiach.....różne opinie -sama musisz zdecydować.Jeśli nie masz za bardzo kontaktu z małymi dziećmi i nie planujecie żłobka to spasuj. Jej mój Antoni wczoraj przez cały dzień spał pół godziny i poszedł spać o 23 .....obudził się na jedzenie o 2 i o 4.30......śpi teraz....oby jak najdłużej.Wczoraj płakał przez frejkę więc z nim tańczyłam na rękach nosiłam i dziś żebro boli jak cholera.....:( Moje drugie dziecko dostało 6 tke z dodawania:) ale jestem z niego dumna dodaje w pamięci do 100 i mnoży.....czyta płynnie .....a ma dopiero 7 lat skończone teraz w styczniu.zadaje takie ciekawe pytania że ja aż zdziwiona:) ale za to zachowanie-heh masakra-codziennie coś-juz mu zaczęłam wkładać karteczki z przypomnieniem:bądź grzeczny synku-kocham CIĘ:)-działa od dwóch dni.....tak mu ciężko być grzecznym do tego ma wychowawczynie -o matko taka mimoza-ciało chodzi dusz śpi-on rezolutny jak połowa jego grupy i wchodzą jej na głowę.....eh ja go krótko trzymam a tam czuje luz i .....ciągle uwagi.......ostatnia mnie rozśmieszyła mnie jako nauczyciela :Szymon przez 70 minut nie zdążył napisc jedenjlinijki z literami"-:D dobre to pani zamiast zachęcić dziecko to stała z zegarkiem i odmierzała czas.....nierobienia pracy.....hahaha uwaga sąsiadki : "Zosia przez 45 minut chodziła po klasie i przeszkadzała innym dzieciom w pracach "-nosz qrcze a ona gdzie jest-jej autorytet- żeby 6-letnie dzieci robiły swoje......takie małe......-a ona jest w stanie tylko im czas nieposłuszeństwa odmierzać:( ojejeej.......... Mamusia mój tez często się krztusi ale jeszcze tak poważnie nigdy nie było.........u nas też nadmiar śliny plus paluchy w buzi...... współczuje...też dre się na swojego żeby nie spuszczał z oka a on na to że panikuje.... lece smok mnie woła........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej mój Misiaczek dzis o 10.05 skończy 3 m-ce.Ale czas szybko leci.prawda? U starszego wczoraj był bal choinkowy. Mega zadowolony. We wtorek dzień babci i dziadka i ferie. Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś83--- wy tez dzis świetujecie . to co o 10 całujemy naszych chłopaków 3 razy??? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś - ja byłam przed wczoraj na szczepieniu i pytałam o dawanie wit. D i K. Lekarka powiedziała, że mam nie kończyć opakowania D i K, tylko podawać samą D. Nie wiem czy to ma aż takie znaczenie, ale pójdę dla świętego spokoju i kupię samą D... xxx Marla - w prawdzie nie w bieżącym temacie - ale Wiktor ma w lutym 3 urodziny i chciałabym mu coś fajnego zorganizować, ale nie mam pomysłu, a po drugie żaden ze mnie pedagog, więc nie wiem co począć. Już nawet myślałam, żeby "wynająć" skądś taką panią, która przyszłą by do nas, zorganizować dzieciakom jakieś gry, zabawy czy tańce... tylko gdzie ja tej pani mam szukać hehe Szkoda, że nie mieszkasz bliżej :) Mały byłby zachwycony, gdyby miał taką mamę jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś, Ninka jeszcze nie skończyła 3 miesięcy, ale pediatra w środę powiedziała mi, ze jeśli dokarmiam mm, to już mam nie podawać wit K, bo podobno z nią nie można przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan mos kochana nie przesadzaj:) bo obrosnę w piórka;) He no szkoda chętnie bym się wypożyczyła;) może poszukaj animatora urodzin u was :) pewnie są...... a jak nie to powiedz mi czym interesuje się Wiktor najbardziej- to ci przygotuje plan imprezy......łącznie z konkursami...coo?niestety dojechać nie dojadę:)chociaż może by tak skumać Agatkę z Antkiem;) heh Jak coś to podaj maila i podam propozycje...naprawdę nic trudnego:)tak niewiele trzeba żeby nasze urwisy były szczęśliwe......;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! tak graga zaglądnęlam już na galieriusa by zobaczyć jak to wygląda, trochę pooglądałam Wasze fajne maluchy.... muszę pozmniejszać fotki i wrzucić parę malej mimbki..... tak oglądalam te z urodzenia z pierwszego dnia, to się śmiałam jaka śmieszna była, nochal wielki, nabrzmiałe poliki, mała główka..a wtedy to mi się taka piękna wydawała :D teraz to już jakis kształtów nabiera jednak i jest spora róznica, której na codzień zupełnie nie widzę! xxxxxxxxx Natalie, w ifnormatorze mam napisane że jest dostępna ta szczepionka skojarzona, ale czy bezpłatna to nie wiem :) dowiem się na miejscu! I jeszcze mam te ospy, odry, grypa, świnki i różyczki - ale to w poźniejszym terminie, zastanowię się czy na to szczepić czy nie bo jest dobrowolne ale i bezpłatne. Wiem że moja siostrzenica miała ospę zaszczepioną i gdy przyszła to ospa w końcu, to przeszła ją bardzo lekko...dobra, na razie temat szczepień odkładam i muszę podjąć z M pierwszą męską decyzję co do tego :) xxxxxxxx Moniś, ja dokończyłabym te witaminy - na pewno szkody nie wyrządzą dziecku! xxxxxxx ja wyjałowionych gazików nie używam już od dawna ;) tak na serio to używałam je na początku, gdy córcia miała zapalenie spojówek od razu po szpitalu (prawdopodobnie po tym badaniu podczerwienią)...a potem dosyć szybko przeszłam na inne waciki, jak skończyły się te wyjałowione :) i nie było problemów już.... xxxxxx a wczoraj Wam powiem że pierwszy wieczor, gdy się położyłam czułam taką dzika radość i satysfakcję z posiadania dziecka - ale taką dziwną radość, jakiej wcześniej nie miałam, bo wiadomo że cały czas ona była. Może dlatego że nie jestem już tak zmęczona, że panuję bardziej nad dzieckiem, że mam z nią coraz większy kontakt i płynie z tego radość. Po raz pierwszy było mi żal że dzień się kończy bo było tak fajnie nam razem.....Jak ktoś kiedyś powiedział - 3 pierwsze miesiące to bombardowanie emocjami skrajnymi..od szczęścia i wzruszenia, po nerwy, strach, zrezygnowanie i frustrację....a potem pojawia się po prostu wielka radość i satysfakcja z posiadania dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla, cudowny jest Twój Szymuś. A Ty jesteś naprawdę wspaniałą Mama :) Podziwiam Cię :) Sto pomysłów na godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak faktycznie z K nie można przesadzać, bo mój M ze względów zdrowotnych na przykład nie może jeść zbyt wiele produktów z witamina K (czyli całej zieleniny i innych paru warzyw niezielonych).... wpływa to chyba na gęstość krwi. Ale jak Moniś dokończy tabletki to spoko.... ważne by potem już ich nie stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla, hehe dobre z tą szkołą..ale nie Ty pierwsza masz pewne opinie o paniach wychowawczyniach..... że nie mają pomysłu na dzieci, które albo się nudzą (bo są do przodu), albo rozrabiają i rozwalają zajęcia w klasie.... i śmieszy mnie to, bo coraz więcej osób mówi że program pierwszych klas jest na serio lajtowy, poznawanie cyfry 5 po roku gdy właśnie dziecko potrafi już mnożyć i dodawać!!!! :) a dzieciaki są bystre i dlatego potem rozrabiają bo nie mają co robic :) a panie nauczycielki mają program i nie potrafią zapełnić główek innym zajęciem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla mój mail danuta.moscinska@wp.pl. Dziękuję za wsparcie :) Małego interesuje wszystko, ale zaznaczam, że tortu w kształcie statku nie dam rady zrobić - ewentualnie pokuszę się o klucz lub piłę Boba Budowniczego hehe Poza tym Strażak Sam też jest top'owy :) Agatka wczoraj miała randkę z Dominikiem Gragi, ale pierwszą połowę przespał on, a drugą ona hehe Za to Piotrek z Wiktorem poszaleli, a ja od wczoraj słucham, że muszę kupić łózko piętrowe takie jak ma Piotruś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładnie dziewczyny już na dobre sparowały Dominisia i Agatkę:) Ok pomyśle i ci wyślę moją propozycję:) Fajnie macie że się możecie spotkać:)zazdroszczę:) jak byłam na forum styczniówek po roku miałyśmy spotkanie w wakacje ale niestety mój synio zachorował i nici nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tortów to mój nie był idealny bo ja nie potrafię piec....ale troszke dekoracji lego i uszło......do tego race ....i git:) torciki można podpatrzeć:http://www.google.pl/search?q=tort+bob+budowniczy&hl=pl&client=firefox-a&hs=BxT&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6hD5UMTzNoOB4gSGxYHIDg&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1600&bih=710 strażak sam:http://www.google.pl/search?q=tort+bob+budowniczy&hl=pl&client=firefox-a&hs=BxT&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6hD5UMTzNoOB4gSGxYHIDg&ved=0CAoQ_AUoAA&biw=1600&bih=710#hl=pl&client=firefox-a&hs=4co&tbo=d&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=tort+star%C5%BCak+sam&oq=tort+star%C5%BCak+sam&gs_l=img.3...51332.54028.0.54327.11.11.0.0.0.0.126.1108.2j9.11.0...0.0...1c.1.4Y4lUEEwshs&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41248874,d.bGE&fp=f19b03ac7f1e07a3&biw=1600&bih=710 w cukierniach są takie obrazki z masy czy wfli przedstawiające ilustracje bohaterów ulubionych bajek .....wystarczy zwykły biszkopt i na to kładziesz taką dekorację:) co do planu to zaraz coś ułożę......o ile Antonio mi da.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa dan-mos najważniejsze ile latek będą mieć goście.....jaki przedział?tez 3-latki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie masz za co.....;) napisz ile latek będą mieć zaproszeni goście....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyśka ja mleko rozdrabniam na wodzie butelkowanej, naturalnej..niestety kranówka jest twarda bardzo.... więc wolę taką podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimba 2012 faktycznie coś w tym jest co napisałaś na poprzedniej stronie o posiadaniu dzieci... pierwsze 3 miesiące bywają ciężkie (co prawda u mnie one jeszcze nie minęły - ale już niedługo;) ale jaka satysfakcja jak widzisz jak dziecko dobrze się rozwija, zdrowo rośnie i jest radosne.. szczęśliwe... Mówi się, że ciąża to niezwykły cud i dar - będąc w ciąży już z większym brzuszkiem myślałam sobie "no jasne ładny mi dar", ale faktycznie to prawda.. to niesamowite ile taka mała istotka daje radości i szczęścia ;))!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja wieczorkiem nie mam jak się odezwać - rzadko udaje mi się, bo mój szkrab od 17 daje popalić, po prostu jest płaczliwy i nic nie chce, do 19-20 noszenie na rękach, potem kąpiel ( wtedy cisza i śmiech) a potem ani jeść,ani spać. Było dobrze przez 2,5 miesiąca a teraz coś mu się odechciało spać po kąpieli, jeść też nie za bardzo :( no ale walczę z 3/5/7... xxx Dyśka, mój Filip też prawdopodobnie ma refluks, ulewa nadal, czasem z noska też się zdarzy. Ale lekarz kazała jeszcze obserwować, czy ulewanie zmniejsza się i do najbliższej wizyty poczekać, bez leków. A laktator mam medela mini electric.Kupiłam używany, bo troszkę dużo kosztuje nowy.Ale kupiłam z gwarancją jeszcze do lipca 2014r, także spoko :) xx Moniś, ja ściągam po 100ml z nocki po karmieniu :D w dzień znacznie mniej, ale coś tam zawsze zleci. Ale i tak super, bo przynajmniej mogę zamrozić, i jak gdzieś wychodzimy już zostawiam swoje a nie mm :) A jak u ciebie ?? Co do witaminy K, ja 2 dni jeszcze podawałam bo mi tak zostało. xx Ja mleko mm robię z wody kranówki przegotowanej tylko, dłużej ją gotuję w czajniku. xx dan-mos i graga ale wam fajnie :) kurczę szkoda że bliżej mnie nie mieszkacie wszystkie, w sumie Macro, ty mieszkasz gdzieś troszkę dalej ale blisko :P xxxx Marla dzięki za info odnośnie kupy:P na razie 2 dni nie robił i dziś była ale już normalna - hmmm superowo wypłynęła z pampków sleep&play :D było wesoło :) xxxx Mimba ja nie wiem odnośnie szczepień, sama się długo zastanawiam - na razie zwykłymi szczepiłam. Myślę o rotawirusach, bo chyba do pół roku można ??? xxx nata_lie ja przemywam zwykłymi już gazikami, a częściej też ręką :) xx Całuski dla 3 miesięczniaków :) w zasadzie co drugi dzień całuski dla każdego dzieciaczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimba ja też nie szczepiłam na pneumo. z dodatkowych wybrałam rotawirusy - tak nam lekarz zalecił. Mimba przeglądałam właśnie fotki w galeriusie i ta Twoja kruszyna to ma bujną fryzurkę ;)) słodziak;)) też dodałam 2 fotki do galeiusa;) Miłego dnia dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×