Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaa 282828

dziewczyny, zna się któraś na PITach? mam skomplikowane pytanie dot. rozliczenia

Polecane posty

Gość mamaa 282828
dzięki, trudno...jeszcze trochę czasu jest do kwietnia, więc powinniśmy, ba! musimy to załatwić...dzięki jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy, ile zarobiłaś kwota 3091,00 jest wolna od podatku, więc jeżeli zarobiałś tyle albo mniej, to i tak zwrot podatku dostaniesz, mąż także a jeżeli zarobiliście więcej, to jedno z was odlicza ulgę na dziecko być moze mogą odliczyć 2 osoby, bo teraz ulga jest na miesiące, zadzwoń do krajowej informacji podatkowej 0801 055 055, wybierz "podatek dochodowy od osób fizycznych" i pani Ci wszystko powie albo do swojego urzędu skarbowego do informacji ryczałt wyklucza całkowicie rozliczenie z małżonkiem, nawet jak ktoś jest na ryczałcie 1 dzień w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaa 282828
Rafinko, zarobiłam mniej niż tą kwotę wolną od podatku, bo byłam na wychowawczym większość roku, więc mój dochód to 2tys z hakiem, czyli co? ile tych pieniążków dostanę? to co do mnie piszesz jest dla mnie czarną magią i w ogóle nie wiem o co w tym chodzi:) mąż pracował tylko styczeń-marzec i czekamy na jego PIT, potem już był na ryczałcie, więc nie wiem jak to będzie z tą ulgą na dziecko wyglądało...pierwszy raz mam taką sytuację, dlatego zadaję sto pytań, bo wcześniej rozliczyliśmy się wspólnie, koleżanka nas rozliczyła, otrzymaliśmy prawie 1500zł na jedno dziecko i było z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulgę prorodzinną też można dzielić na miesiące i miesięcznie przysługuje 92.67 zł ulgi na jedno dziecko i nalezy do każdego zeznania małżonków PIT 37 dołączyć PIT O dołączyć i na str,3 wskazać za które miesiące komu będzie odliczane z tym że nie może ona zbiec się z miesiącami w którym był DG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×