Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość janoity43

luzne gatki clarkowców

Polecane posty

Makler Na jakiej podstawie uwazasz, ze tluszcze nasycone sa beeeee ? Ostatnio wykonano wiele badan, których wnioski mowia zupełnie co innego. Ponizej wrzucam fragmenty kilku artykułów. Mysle, ze warto je przeczytac i zastanowic się czy wciąż panujaca i wypromowana w latach 70tych moda na chorobotworcza diete Ancela Keysa której podstawy stanowia duzo zbozowych wegli i tluszcze roślinne jest sluszna ? http://nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy/#more http://www.tinyurl.pl?QKRqenwi „Antytłuszczowa fobia, jaka panuje od ponad 40 lat, zniechęciła nas do spożywania takich pokarmów jak jaja, wołowina i wieprzowina z uwagi na zawartość w nich tłuszczów nasyconych. Jednak tłuszcz nasycony nigdy nie stanowił problemu. To węglowodany, w połączeniu z tłuszczem nasyconym powodują gwałtowny przyrost cząsteczek LDL we krwi. Problemem były zawsze bardziej węglowodany niż tłuszcze nasycone. W rzeczywistości nowe badania oczyściły tłuszcze nasycone z zarzutów o to, że zwiększają ryzyko wystąpienia ataku serca lub udaru. http://nowadebata.pl/2012/01/19/nowe-badania-diety-polakow-solidna-robota-czy-zwykla-fuszerka/ http://www.tinyurl.pl?Bm4DoCme „Nadmiar olejów roślinnych w diecie prowadzi do niedoboru antyoksydantów, co jest przyczyną rosnącej zachorowalności na nowotwory i schorzenia neurologiczne oraz neurodegeneracyjne. http://nowadebata.pl/2012/02/24/tlusta-dieta-jest-najzdrowsza-wywiad-z-gary-taubesem-czesc-2/ http://www.tinyurl.pl?axYjRYN0 „Natomiast jeśli spojrzymy na dowody zgromadzone w badaniach eksperymentalnych, zobaczymy, że nie tylko obalają one „hipotezę tłuszczowo-cholesterolową, ale wręcz pokazują, że diety, o których mówi się, że nas zabiją (tj. bogate w mięso, jaja, boczek, masło, śmietanę itd.), są w rzeczywistości najzdrowszym z możliwych modeli odżywiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyjcie dokładnie cały film :) Dość ciekawe eksperymenty:) Pouczające:) WOW:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zmienie nick :) na Mr. Water:) hehehe sorry za tyle postów ale jestem podekscytowany tą technologią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge dać bo to prywatna osoba. Trzeba znaleźć dystrubutora Nikken Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Ale fajny watek dawno o takim marzylam ah to byly czasy jeszcze z pisaniny na ut gdy to sie gadulilo o wszystkim tylko nie o ut:P A teraz co praca, szkola nawet czasu was poczytac nie mam ah zal w serduszku sciska a z drugiej strony ile radosci ze dalej wszyscy w kupie i tej samej grupie :D No i henryk51 zawital tez z innego tematu posty czytalam, wiedze i serce podziwialam:) Pozdrawiam kochani:) Makler Wracam z podkulonym ogonem:P Szukam soku z kiszonych burakow w Twoim wydaniu i znalez na zadnym z trzech watkow nie moge ale wtopa! Wszedzie albo ze bez cukru albo ze jakie to zdrowe ale nie znalazlam pelnego przepisu w Twoim wydaniu. Napisz mi prosze dokladnie od A do Z jak robisz sok z kiszonych burakow bo mnie mama ostatnio nakierowala ze temat wart sprobowania. A pamietalam ze juz nie raz pisales sok, sok, sok i tak dzis szukam, szukam i sie nie doszukalam pelnej Twojej wersji. W jakim naczynku jakie proporcje, czy obrany burak czy nie i czy te buraczki tez sie zjada??? Ta to chyba by bylo tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryk51
Witam danke Napewno odpowiem Ci bardziej szczegolowo,ale w pozniejszym czasie. Tak na szybko,to moim zdaniem oklady z oleju rycynoego na plecy bylo bledem,taki oklad wykonuje sie na brzuchu lub watroby,chodzi o to zeby Twoje jelito grube zaczelo znowu normalnie funkcjonowac,to pomoze takze nerkom. Na nerki bezposrednio robi sie inne oklady o tym pozniej. Masz berdzo mocno uszkodzony kregoslup,a sszczegolnie odcinek piersiowy od 9 kregu do pierwszego i trzeci szyjny,co powoduje brak koordynacjo miedzy systemami nerwowymi. Zaburzenia w przewodzie pokarmowym,oslabione wydalanie powodujace nagromadzenie toksyn w organizmie,jak i negatywna postawa psychiczna. Pozniej postaram sie opisac kolejnosc,co i jak masz robic. Znajdz dobrego masazyste i kregarza,zeby zrobic porzadek z plecami. Poz.Henryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janoity43
Teraz to nie nadążę was czytać :o Mona jestem z Ciebie dumny :) Witaj Henryku! czuj się tu jak w rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monal Cóż, gdy czytałem/drążyłem temat głodowania, stwierdziłem że to nie dla mnie, a było to dość dawno, jakieś 15 lat temu. I tak naprawdę nie wiedziałem po co miałbym przechodzić głodówkę. Zawsze kojarzyła mi się z odchudzaniem, lub pozbyciem się niechcianych komórek, jakiś starych, gdzieś odłożonych, niepotrzebnych. Mówię tu o długiej ponad siedmiodniowej. Od bardzo dawna stosuję sugestię "idealnie działającego układu wydalniczego, krwionośnego, oddechowego" itd. Zmodyfiowana metoda Ewelin Monahan. Ździwiłem się gdy przeczytałem u Małachowa o tym że podczas głodówki wydala się czarną smołe. Kiedyś po okładzie z oleju rycynowego na całym brzuchu właśnie takie coś mi zeszło:) Nie pamiętam zapachu bo nie wąchałem, ale wiem że bez głodówki uzyskałem taki efekt. Może i to był argument że nie potrzebne mi głodowanie. Teraz gdy będę robił 3-dniową "dietę jabłkową", od czwartego dnia przejdę na wodę, bo wiem z doświadczenia że nie będę miał małe chęci na pożywienie. Myślę jeszcze jaką wodę zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona,niezwykle ciekawe doświadczenie i tak jak piszesz,warto je przeżyć dla samego przeżycia i obserwacji swojego organizmu. Teraz podążam inną drogą,drogą ziół,uczę się.Zawsze mnie ten temat ciekawił,ale odkładałam,no i przez te moje jelito znalazłam ludzi,co są pasjonatami i wielkimi znawcami. Słowa Linneusza "jeśli nie znasz nazwy,to zatraca się i pojecie rzeczy" trafnie ukazują to co czułam.Nie widziałam,a chciałam wiedzieć,znać co dana roślinka umie. Nie wiem kiedy wszystko mam zrobić,doba za krótka,bo dosyć,że chce jeść zdrowo,czyt.co sama zasieję,obrobię itp, to i teraz świat ziół mnie opanował,ale czuję,że to jest to,co zawsze chciałam,więc co ranek wytyczam plan i do dzieła! Bardzo interesują mnie sprawy kryształów,wody,itp,ale nie nadążam wszystkiego przeczytać,opanować tego,więc zadawalam się Waszymi opiniami. Pływak,też czasem lubię zjeść pajdę chleba ze smalcem:)Zresztą podchodzę do tego intuicyjnie,chce mi się jajecznicy,to ja jem.Na pewno nie może zabraknąć warzyw. Jest sezon na ogórki to je jem,jak po sezonie,to nie kupuję. inaczej jest,gdy tylko dla siebie przyrządza się jedzenie,ja szykuję dla dzieci w różnym wieku,dla męża,który ze spokojem znosi moje rewolucje kuchenne,ale na pewno o wegetarianizmie dla siebie nie chce słyszeć.No cóż,złoty środek jest najlepszym środkiem na harmonię w rodzinie,a wiadomo,że przez żołądek do serca;) Pozdrawiam,idę robić mydło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Henryku z tym kręgosłupem to prawdziwa prawda ale i tak jest o niebo lepiej bo dawniej to strzelało i zacinal się jak w zębatce coś przeskakiwało a teraz to jakoś moja szyja się kręci bez strzelania. To prawda ze u mnie Ci chorób dostatek ale póki co dzielnie się trzymam Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke jadasz wywary z nozek wieprzowych czy lapek drobiowych ? Zoltka jaj z uwagi na obecność wszystkich niezbednych aminokwasow tez dobrze wpływają na odbudowe czy regeneracje krazkow międzykręgowych. Zawarta w nich Prolinia i Lizyna, to aminokwasy , które wpływają na synteze kolagenu. Jest on głównym składnikiem tkanki łącznej i służy do budowy naczyń krwionośnych, tkanki kostnej, chrzęstnej i skóry. Tworzy "biologiczną siatkę" pełniącą funkcje strukturalne, chroniące i wzmacniające dla komórek, tkanek i organów. Suplement ProlisynC dr Ratha, którego zadaniem jest regeneracja tkanki łącznej zawiera te aminokwasy. W zoltku masz je gratis w idealnej pod względem przyswajalności formie. Oprocz nich mase witamin i mineralow i wiele innych potrzebnych związków. ProlisynC http://www.dr-rath.com/pl/special/prolysinc.html http://tnij.com/cfIyA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dee jay :):) ty maniaku :):) ty jestes prawdziwy wodny maniak hiehie dobrze ze te swoje nowe nowinki tu wrzucasz, sam mysle o tez o tej karafce w ksztalcie lampy alladyna...energetyzjacej ale ten bidonik full wypass :):) zalac osmotyczna pomerdac pretem.... troche w bidonie.... i bedzie... dee jay na wode ;) ile ten bidon ? :) ... na spacery, wycieczki rowerowe.... bedzie jak znalazl abo tu abo na mejla :) irazu :):) i jako ze w pokorze.... to i rozgrzeszenia udzielam ;) :):) bom milosierny ;) podaje przepis 1kg buraczkow czerwonych (nie zwiedniete - jedrne soczyste zeby byly, troche wiecej moze byc, bo z obierkami cos odejdzie) 1 marchewka 1 pietruszka 1 seler 2 zabki czosnku 1 lisc laurowy kilka ziaren czarnego pieprzu 3 litry wody przegotowanej - najlepiej niskozmineralizowanej 1 lyzeczka jogurtu naturalnego bez dodatkow 3 lyzeczki cukru 1.5 lyzeczki soli mozesz dodac kromke chleba na zakwasie, mozesz dolac jak masz ze 100 ml "wody" od kiszonych ogorkow albo kapusty buraczki pokroic w kostke, ja cos podobnego jak na frytki reszte warzyw mozna grubiej czosnek obrac i rozgniesc w szklanke odlac wode mineralna i rozpuscic sol i cukier wszystko pokrojone i przyprawy wrzucic w duzy pojemnik szklany, zalac woda i szklanka z sola i cukrem i dodac na koncu lyzeczke jogurtu wszystko wymieszac w ciemnym cieplym miejscu zostawic przykryte gaza (dobrze kilka razy dziennie zamieszac) po 3-5 dniach sok odlac i przechowywac w lodowce (musisz sprawdzic przed zlaniem czy sie zakwasilo, jesli nie to jeszcze pare dni, albo w cieplejszym miejscu) pozostale na dnie sloja warzywa zalac powtornie 3 litrami wody i zostawic na kolejne 5-7 dni sok odlac, warzywa wyrzucic po drugim odlaniu najlepiej obydwa uciagi zmieszac, bo pierwszy jest bardzo esencjonalny drugi dosc wodnisty, srednia bedzie w sam raz, a wszystko co najwartosciowsze w zielsku woda wyciagnie i nic sie nie zmarnuje takie odciagniete buraczki zbyt smaczne nie beda.... ale do jakichs koktajli blonnikowych.... mozesz zobaczyc czosnek marchewka ukiszona pychota :) to jest przepis full wypas :) ja juz tylko sol cukier i kromke daje i troche wody od ogorkow czy kapuchy reszta to.... smaczku dodaje....pikanterii :) ogolnie zadna filozofia ;) kisisz tak jak sie kisi ogorki pic 2 razy dziennie po pol szklanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*matylda* Przepyszna jajecznica zrobisz z kilku zoltek i jednego bialka. Ja daje proporcje 5 lub 6 na jedno bialko. Smaze ja na klarowanym masle, cebuli i pomidorach. Rozbijam na patelni jak przy sadzonych. Jak bialko sie zetnie i woda czesciowo odparuje, to patelnie zdejmuje z gazu, sole i dopiero wtedy mieszam zoltka az sie zetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak jestes beee ;) nie masz milosierdzia nade mna hehe juz raz pisalem taki wiekszy wykladzik o olejach... i dlaczego mnie przekonuja do siebie dieta dr budwig i oleje kluczem do zdrowia obie cienkie broszurki na chomiku mnie to przekonuje w 100% do roslinnych, jesli ciebie nie.... no coz... nic na sile :) nie wszyscy musza robic lewatywy, twardo oczyszczac watrobe, stosowac urynoterapie czy glodowki kazda ludzka komorka okryta jest podwojna blona tluszczowa, przez ta blone wnikaja do srodka komorki pozywienie tlen woda, a skoro komorka jest zywa, to w druga strone musza wychodzic odpady w polowie blona ta sklada sie z bialka i w polowie ze specyficznych rodzajow tluszczy, ktore dzialaja jak miniaturowe magnesy przyciagajace tlen tluszcze te nazywaja sie skrotowo ALA i LA gdy w komorce brakuje dobrych tluszczy ALA i LA wtedy komorka buduje swa blone z gorszych gatunkow, czesto uszkodzonych, ale za to dostepnych wowczas miniaturowe magnesy sa mniej sprawne i zaczynaja sie klopoty z dotlenieniem komorki organizm ludzki nie umie sam wytworzyc owych ALA i LA dlatego tluszcze te nazwano niezbednymi czesto jednak blednie naduzywa sie slowa niezbedny dla innych tluszczy (np EPA, DHA z grupy omega3 i GLA z grupy omega 6), ktore tak naprawde nie sa niezbednymi, bo organizm moze je wyprodukowac samodzielnie, przerabiajac ALA i LA ALA - wielonienasycony kwas tluszczowy alfalinolenowy z gr omega 3 LA - wielonienasycony kwas tluszczowy z gr omega 6 dzisiejsze! mieso ryby jaja sa o wiele ubozsze w ALA i LA niz dawniej i maja mocno (niekorzystnie) zmieniony stosunek ilosciowy tych kwasow to jest jeden z glownych powodow dla kktorego wg mnie ten rodzaj tluszczow jest beeee :) gdzie ALA : LA powinno oscylowac w granicach 1:2 .... badz 1:1 a oscyluje w granicach 1: 10-15-20 olej z ryb w ogole nie zawiera ALA lecz jego pochodne EPA i DHA czlowiek potrzebuje 20x wiecej ALA i LA niz ich pochodnych w tkance tluszczowej zwierzat odkladane sa toksyny i zanieczyszczenia z ktorymi cialo w naturalny sposob nie moze sobie poradzic i ich wydalic to jest dla mnie drugi wazny argument w pierwszym artykule ktory chyba wczoraj wrzuciles..... badania sprzed 50 lat teraz.... wspominaja o NADMIARACH OLEJOW ROSLINNYCH 50 lat temu bylo duzo czysciej i mniej napchane wszedzie chemia (dlatego jeszcze sa dziadkowie po 90-100 lat :) bo maja zdrowe podstawy! nie to co dzis) ja nie stosuje nadmiarow olejow ani tym bardziej wogole tluszczow ani weglowodanow ani bialek wiec nie cytuj mi artykulow w ktorych pisza o szkodliwosci nadmiarow tych czy innych skladnikow odzywczych bo o nadmiarze szkodliwosci picia wody i wdychania powietrza i tlenu tez nam duzo wiadomo to ilosc czyni trucizna a im sie lepiej znasz i swoje cialo i jego potrzeby.... tym mniej potrzebujesz :) wysokiej jakosci skladnikow budulcowych i energetycznych my nie potrzebujemy tkanki tluszczowej jedzenia wokol mamy w brud na wyciagniecie reki (to dlaczego wszedzie wokol tyle grubasow ? hehe ) klapek na oczach nie mam ziemniaczki w mundurkach tylko z maselkiem :) i sola.... pieprz ziolowy tez fajny dodatek tez lubie od czasu do czasu zrobic sobie troche sloiczkow smalcu i z pajda chleba i kiszonym ogorkiem ::) bomba ale to sa smakowe przyjemnosci :) jednak ja ze wzgledu na moim zdaniem ogolnie wieksza czystosc.... preferuje produkty roslinne ryby jem... nie ze wzgledu na dobre tluszcze tylko dlatego ze calkiem miesa sie nie chce pozbywac z mojego jadlospisu, a jest i lekkie i smaczne i dosc zdrowe bialko zwierzece jak bede mial wlasne kroliki to zrezygnuje z ryb ( ktore tez pewnie w jakims stopniu sa zanieczyszczone) ja o oleje dbam :) stosuje rozne oleje... i orzechy i migdaly i slonecznik tez wcinam maslo tez sie utlenia wszystko trza robic z glowa nie jestem wyrocznia ;) i nie mecz mnie juz :):) do mnie to przemawia , do ciebie co innego ale to sa chyba ...szczegoly jest wiele innych elementow tej ukladanki rownie waznych, albo nawet wazniejszych.... czy badanie cholesterolu cos ci da? raczej nie :) zdolnosci organizmu do produkcji cholesterolu sa duzo wieksze niz ty/my jestesmy w stanie dostarczyc z pokarmem to tez jest plynna zmienna bardziej bym patrzyl na jakosc zyl....zylaki...pekajace naczynka... bardziej istotny jest ogolny stopien przetworzenia pokarmow ktore dostarczasz cialu.... ich... "czystosc" chemiczna sam proces spozywania pokarmow no i jednak chyba proces oczyszczania ciala bo tylko w pelni oczyszczone cialo skorzysta w pelni z tego wartosciowego czystego i zdrowego pokarmu ktory mu dostarczysz zasyfione i nie w pelni dzialajace organy nie zuzytkuja tego w sposob optymalny dla organizmu, wiec.... prozny trud nic nowego ....nic odkrywczego... wiecej logiki i zdrowego rozsadku niz nowinek naukowych coraz to lepszych naukowcow powinnismy jesc to co lubimy :) nie zmuszac sie , nie przymuszac.... bo to moze popsuc najlepsze pokarmy energie....nastroje...nastawienie sa rownie wazne jak ...smak swiezosc czystosc ja po prostu jestem w pelni przekonany do tego co robie :) mozemy zmierzac w jednym kierunku :) sciezkami biegnacymi obok siebie :) nikt nie musi isc w niczyje slady a i o glodowce i UT pisalem/pisze sporo, bo do mnie to przemowilo ludzie boja sie/ obawiaja tego czego nie znaja, malo wiedza..... strach ma wielkie oczy, tworza sie blokady, obawy... do kogo przemowi moze probowac i obserwowac efekty glodowka i efekt mony ucieszyl mnie jak male dziecko z nowej zabawki hehe bomba :) tyle syfu z siebie sie pozbyc a teraz pomysl ze nic by z tym nie zrobila...czekala do 60 lat.... z tykajaca bomba... a bierz pod uwage ze jeszcze "troche" robi wokol siebie a gdy ktos tylko chce bazowac na "zdrowym" jedzeniu? i miec nadzieje ze.... jakos to bedzie.... bo przeciez pilnuje odzywiania ja wole robic co tylko moge pod tym wzgledem i chyba duzo mi nie brakuje, patrzac po przebiegu dotychczasowych krotkich glodowek reset :) i tylko zdrowo sie zywic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natura moc typowo.... to thermo speed olimpa jednak lepiej i zdrowiej... tauryne i/lub arginine mozesz do tego dodac jablczan kreatyny , z efektow bedziesz zadowolony ( i to bedzie duzo zdrowsze dla calego ciala niz sam thermospeed) na watrobianym... swego czasu bylo sporo i o taurynie i o argininie jablczan wzmocni efekty jednego i drugiego i duzo lepszy od monohydratu ( bo na nim zbyt duzo i szybko sie lapie wode, jablczan wolniej dziala przez co miesnie sa wyzszej jakosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pływak,też lubię z pomidorem,ale to dopiero jak mam swoje,takie ze słońca:) Teraz mam jeszcze w słoikach całe pomidory i sok z pomidorów, ze śmietaną i cebulą bardzo dobre. Tak,Makler trzeba znaleźć,to co dobre.Jak?Ucząc się,podglądać innych,siebie obserwując.Dobrze,że masz taki sposób myślenia,torujesz drogę innym. Przepis ciekawy na buraczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki pływak ale tak , wywarów z nóżek nie pijam , chociaż bardzo lubiłam obgryzać te wszelkie białe chrząstki , wogóle to żadna wędlina mnie nie korci, mięsko czasami owszem , i chyba rzeczywiście brakuje mi kolagenu tkanki łacznej bo bardzo lubię obgryzać kości z kątów żeberek , one maja taką chrząstkę właśnie, co do jajek to 2 dziennie na miękko got 3 min. od kury domowej. po za tym wszelkiej maści orzechy , migdały , sloneczniki , morele i owoce pestki moreli, siemie lniane , kaszki wszelkiej maści , olej lniany na zimno tłoczony . kiszonki kapucha , ogórek chrzan, czosnek. Co do wit to pyłek kwiatowy 1 łyżka dziennie, i cały wór wypiłam herbatki z dzikiej róży własnoręcznie zebranej, codziennie mam naoliwiany kręgosłup z oleju i dziurawca chyba dlatego przestało mi chrupieć w kręgosłupie A wniosek mój jest taki;) Starośc nie radość a młodość nie wieczność ja jestem już starocie i na coś trzeba umrzeć ale gdzie to do 100-ki jeszcze :D Dzięki pływak 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makler Hehe:) No odrobine manikus wodny jestem:) Bidonik między 120 a 170 zł. Ja zapłaciłem 130. Na 3 miesiące starcza:) Potem wymiana wkładu:) Hehe grander plus osmoza plus wlać do bidonu:) Bałbym się to wypić:) Niezły power by to musiało mieć:) Czujesz tą wode: naturalne minerały, oczyszczona chemicznie i fizycznie, niskie ORP, ph 9,0 i wibracja magnesu i grandera:) ... WOW:) i jeszcze wibracja wody Nikken czyli 'PI' Nio alladana też musze kupić za jakiś czas:) Nawet jako ozdobę do kuchni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke Jeśli masz ochote na te chrząstki to jedz je. Mój znajmy wyleczyl palec lapkami kurzymi. Dlugo je gotowal ( ok. 3 godz) po czym wypijal caly mocno odparowany wywar, a lapki dokladnie obgryzal. U niego trwalo około miesiąca. A po lekarzach wczesniej swoje się najeździł. Do zup, ktore gotujesz tez warto je wrzucic. Ja kolano wyleczyłem zoltkami jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makler Ty wiesz swoje, ja swoje i niech tak pozostanie. Dzisiejsi 80-100 latkowie wychowali się na tluszczach zwierzecych i na nich zbudowali podstawy. Brak chemii w zywnosci, to drugi filar ich dobrego zdrowia. 1szy przyklad z brzegu: moja rodzona liczy 74 lata, nie jada rozdzielnie, pije w trakcie posiłku. Spozywa wieprzowine, drob, czasami zaliczy jakas rybke. Nie uznaje tluszczy roślinnych. Zawsze używała tylko maslo. Smazy na smalcu i masle klarowanym. Nie stosowala zadnych metod oczyszczania organizmu. Od dwoch lat pije tran. Jest osoba szczupla i okazem zdrowia. Wyglada z 10 lat mlodziej. Takich przykładów jest mnóstwo, sam kilka takich spotkalem i Ty pewnie tez. Jak to wytłumaczysz ? Przeciez nie dostarcza ALA, jada korytkowo, nie robila lewatyw ani nie czyściła wątroby. Może głodowała ale to podczas wojny było , wiec teraz nie ma znaczenia. Wg Twoich warunkow dobrego zdrowia powinna być już schorowana, niedołężną kobieta. Cud ? Piszesz, ze nie przesadzasz z olejami roślinnymi. Miesnych tluszczy tez unikasz, czyli jedziesz na zaleceniach Keysa tylko na lepszych komponentach. Z drugiej strony sami ich nie wytwarzasz, wiec defacto nie wiesz co jesz. Chemia, pestycydy, GMO, wszechobecny Roundup. Olejow tez sam nie robisz wiec nie masz pewności czy proces utleniania już się nie rozpoczął. Ale jak Ci taka dieta pasi i się dobrze z tym czujesz to ok. Żebyś nie myślał, ze namawiam kogos do zmiany. A badania robie z czystej ciekawości. Sam bys był ciekawy jakie efekty przynosi nowa dieta. Geneze tworzenia cholesterolu, jego zalety i mity doskonale znam. Wiem tez, ze moja dieta nie jest cholesterolowo i cukrzyco tworcza w odróżnieniu od diet opartych na wysokich zbozowych weglach. Przykladow z ksiazki dr Lutza nie będę Ci podawal, bo pewnie je znasz skoro ja przeczytałeś. 58 letni Dr. Douglas Graham. Wege stosujący diete niskotluszczowa. Zwroc uwage na stan jego skory w minucie 3:26 http://tnij.com/gWAv0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki pływak Mam już troche lat i chorób też mi się uzbierało, ale póki co walczę , byle do wiosny , potem do lata a potem znowu ta macocha zima ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak najgorsze co mamy w dzisiejszych czasach, to ogrom mocno przetworzonej gotowej zywnosci pozbawionej w gruncie rzeczy tego co najbardziej dla nas wartosciowe i to to jest bolaczka naszych czasow :) i naszych cial a ze teraz jest zbyt duzy natlok informacji.... mozna sie bawic i zonglowac :):) do woli.... byle bez przesady kiedys tez bym sie pewnie niczym nie przejmowal i jadal swojskie miecho na normalnym zwierzecym tluszczu z tluszczami roslinnymi nie przesadzam, w sensie..... nie jadam/pije ich zbyt duzo ale to one stanowia glowne zrodlo tluszczu w moim odzywianiu nasi dziadkowie... to i zywnosc mieli lepsza i duzo wiecej ruchu na swiezym powietrzu przykladami nie ma co sie licytowac bo jak tesciowa do mnie przyleciala....po wskazowki... bo i watroba i trzustka... to jej powiedzialem co i jak, tak jak kazdemu bym doradzil po ochlonieciu przyleciala ze.... jej znajomej matka do cale zycie ino miecho i miecho i slodkie i nic sobie nie zaluje i juz ma 85 lat w zdrowiu a tesciu... paczke dwie na dzien....kaszle caly czas... to mi daje przyklad "zdrowia" ze jedo znajomego ojciec 90 lat dozyl i tyz 2 paczki dziennie hehehe no tak to nie ma co dyskutowac tylko ze oboje to u mnie.... chodzace bomby zegarowe.... bo jak wyladuja w szpitalu i co do czego dojdzie... to ino rozetna popatrza i zeszyja.... bo nie bedzie warto nic tykac.... poki jeszcze pacjent moze zejsc ze stolu tez juz kiedys czytalem o tym buszujacym :):) i to tez mi sie wydaje takie rozdmuchiwanie.... afery jak z tluszczami jesli maka makarony chleb z maki z pelnego przemialu to czemu to ma szkodzic? ja nie widze powodu bialko jak bialko jak kto uczulony to niech sie bierze za watrobe oczyszczanie itp aby poprawnie trawic pokarm kazde ziarno... pelne ziarno....przemielone jest bardzo odzywcze to wlasnie procesy oczyszczania...zeby bylo piekne bialutkie pulchniutkie czynia cale zlo i szkody w naszym organizmie piszesz... diet opartych na wysokich zbozowych weglach piekne biale pulchne pieczywko ma wysoki indeks glikemiczny ale chleb na zakwasie i mace z pelnego przemialu z dodatkami blonnikowymi z zielskiem....mam spokojnie odpowiedni indeks :) od rana do wieczora mam rowny poziom energetyczny, nie mam zadnych wahan ani przed ani po posilku... ladnie rowno paliwo jest dostarczane nawet juz podczas treningow nie zauwazam brakow powera... a nie laduje wegli przed...zeby miec co spalac gdzie tesciowie i nawet moj ojciec oczyszczajacy sie ale jedzacy korytkowo hehe opada z sil po obiedzie to jest dla mnie wyznacznik a zjadajac jeden mieszany pyszny posilek u rodzicow indyk supr sosik ziemniaczki i kapusta kiszona... cudnie smaczne.... od razu po konsumpcji spadek energii i ociezalosc na zywnosc modyfikowana nic nie poradzimy nalezy starac sie unikac, bo nie wiadomo co to bedzie w dluzszym okresie czasu a czy ty sam wytwarzasz to co jesz? :) pewnie sie starasz kupowac zdrowe i eko... ale pewnosci nie masz i nie bedziesz mial chyba ze bys sam to uprawial hodowal... moze dozyjemy zlotej ery :) czy wieku....raju na ziemi i bedzie tak... jak powinno byc :):) patrzac dokladnie na wszystko... to nic nie mozna by jesc noooo jedynie wode po potraktowaniu bajerami podsuwanymi nam przez dee jay'a mozna by w pelni swobodnie pic co do okreslen....dieta taka a taka.... hiehie dlatego ja w opisie tak rozszerzylem ten temat..... bo... to jest tak indywidualna sprawa..... tyle kombinacji udoskonalen... na razie na dzien dzisiejszy tak mi pasuje i jestem zadowolony :) a jak bede jadl za lat....5...10....20 nie wiem wiem ze bede sie staral w miare swojej wiedzy i rosnacego doswiadczenia udoskonalac wielu jest autorow naukowcow ktorzy chca blysnac...zaistniec.... rewolucyjnym odkrywczym sposobem zywienia ale ...to tylko jedzenie trzeba tez zachowac umiar i rownowage zeby nie bylo przerostu formy nad trescia sztuka dla sztuki ide robie raz dwa jem zdrowo i smacznie i mam energie zeby robic cos.... hehe no... tak se mozemy gadac ;) musze poogladac jakie tam zescie filmiki powrzucali :) dee jay no to jeszcze nie najgorzej z cena tego bidonu... tak na wakacyjny wypad jak sie osmozy nie ma przy sobie :):) dobry zamiennik zamiast targac iles tam baniakow wody w bagazniku hehe i pret energetyzujacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×