Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koszczyczek z króliczkiem

Zmiana imienia dziecku

Polecane posty

Gość gość
To ja od zmiany imienia. Żadne z powyżej wymienionych nie jest imieniem mojego dziecka. Temat nie jest o tym, na jakie zmieniłam, ale czy zmieniać. Jeszcze raz napiszę, że warto zrobić wszystko, żeby nadać imię, którego jesteśmy pewni. Jeśli czujemy, że chcemy zmienić, to lepiej zmieńmy zamiast tygodniami lub co gorsza latami zastanawiać się, czy nadane imię się nam podoba. Nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z męskich różniących się jedną literą jest np. Paweł i Gaweł (chyba najbardziej znane z racji wierszyka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dobro powraca". I wy, którzy z taką łatwością trywializujecie problem i wypowiadacie, że imię jest okropne znęcając się nad osobą, która faktycznie przychodzi trudne chwile, kiedyś prawdopodobnie pożałujecie braku pokory do życia i braku szacunku do innych. Jasne, że problem imienia dla dziecka sam w sobie nie jest najważniejszy. Ale jeśli dla kogoś jest ważny i pisze tu z nadzieją na pomoc lub wsparcie, to oznacza, że wydaje mu się, że dobrnął do ściany. I takie rzucanie się na osobę z pazurami jest nieludzkie. Kochana. Zrób jak czujesz. Ja zmieniałam dziecku imię jak miało 2 miesiące. I tak naprawdę nie uspokoiło to moich rozterek. To dziecko zbuduje to imię, a nie imię dziecko. Teraz przechodzisz ciężkie chwile i masz prawo się tak czuć. Możesz też nie zmieniać i wołać do niego Adam. Mnóstwo ludzi tak ma. Trzymam kciuki. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia01
Ja tez zmienilam imie corce w sadzie kiedy moja corka miala 10 lat, prawie 11. Mieszkamy w Stanach, poprzednie imie bylo polskie wiec czesto ktos przekrecal literki w imieniu albo pytal ;How do you spell that;. Nowe imie jest krotkie bardzo popularne w USA I w Anglii no I wybrala je corka. Nowe imie to Ava. I pasuje do hiszpanskiego nazwiska bo je tata to portorykanczyk. Dodam ze mlodsza corka nazywa sie Emma I uwielbia swoje imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mia01 dziś A nie szło dziecku dać angielskiego odpowiednika jej imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia01
juz nie chcialysmy kombinowac i wybralysmy nowe imie. Rodzina w polsce oczywiscie byla na nie. Ciekawe ze jak sie zmienia nazwisko to nie wywoluje to tyle emocji co zmiana imienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×