Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

mnie pierwszy raz nacinali , za drugim połozna nie chciała ale mi sie nieco rozdarło ( 2 szwy mi założyli wtedy) a za trzecim poszło bez żadnych niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Hej dziewczyny, ja dzisiaj okropnie spracowana jestem bo wreszcie zaczelam sprzatac w domu:-):-):-):-):-):-) na zewnatrz zostaly tylko schody do zafugowania wiec wszelkie brudne roboty w ogrodzie zakonczone ufffff. Sisia jak sprawdzilas te ubranka do chrztu to daj cynk, chociaz kusza mnie te w Wojciku, dzisiaj bowiem doznalam szoku jak sprawdzilam swoje konto he he he. Wyobrazcie sobie ze od 19.04. nie dostawalam kasy z zusu, tego dnia skonczylo mi sie zwolnienie lekarskie i musialam isc na macierzynski, maly urodzil sie 23.04 i jak tylko wyszlam ze szpitala to zawiozlam do firmy zaswiadczenie, niestety przetrzymali je i chyba nie wyslali do zusu skoro dopiero dzisiaj dostalam wyrownanie za ponad 2 m-ce, niezla sumka sie uzbierala, bedzie na chrzciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Sisia ja wagowo jestem jeszcze 5 kg na plusie:-(, w ciazy przytylam chyba najwiecej z Was wszystkich:-(:-( przed ciaza mialam 54 kg a w 38 tygodniu na ostatniej wizycie lekarskiej az 70 kg, mysle ze zanim urodzilam to przytylam jeszcze ze 2 kg, teraz mam 59 kg ale jeden cyc to ma teraz z kilo he he he zostalo mi troche brzuszka no i uda i ramiona mam troche za grube, jak przestane karmic to wspomoge sie jakims drenafastem :-):-):-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Ciezarowka to Ty masz blizej do mnie niz do LU :-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka81
Hehe ale ty raczej porodu mi nie odbierzesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
No raczej nie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Kassia, nie martw się, zrzucisz:) Ja przed ciążą ważyłam 53 kg, tuż przed porodem 66 kg. Teraz (tydzień po) ważę 58 kg. Miałam nadzieję, że więcej spadnie:( Ale teraz znów cyc jest nieprzeciętny (było B jest małe E !!!!!!!!!!!!). O zgrozo, nie mogę kupić żadnej bluzki, nie mówiąc o sukience :( Mogłoby zostać C i byłoby fajnie. A dodam, że brzuch mam płaski jak deska :) - więc tym sobie poprawiam humor. a co do tego macieżyńskiego, mąż zaniósł ostatnio kwit ze szpitala. Nic mu nikt nie powiedział, co i jak. Chciałabym być na rocznym i już teraz to zadeklarowałam -żeby dostawać przez rok 80 %, ale powiedziano mi, że to dopiero po tym który mi przysługuje z automatu. Nie bardzo wiem o co chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEv żeby pobierać 80% zasiłek trzeba nie później niż 14 dni po porodzie złożyć pisemny wniosek do pracodawcy o udzielenie bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze, a bezpośrednio po nim – urlopu rodzicielskiego, również w pełnym wymiarze. Zapewne są jakieś formularze ale ja mam to jeszcze przed sobą. Wszystko zależy od tego z jaką datą składałaś wniosek, po 17 czerwca? tutaj można znaleźć wszystkie informacje w formie odpowiedzi na pytania:www.rodzicielski.gov.pl/mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
MatkaEv niestety nie dostaniesz 80 %, ponieważ teraz już jesteś na normalnym macierzyńskim i dostajesz 100. żeby dostawać 80% to trzeba by złożyć wniosek minumim dwa tygodnie przed porodem, a ustawa weszla dopiero niedawno. wiem, bo sama dzwoniłam do siebie na HR wczoraj żeby się dowiedzieć. a ja się muszę pochwalić, że mam juzwagę taką jak sprzed ciąży :) tzn w sumie to nie ma sięczym chwalić, bo nadal jest duża :P ale grunt, że wyjściowa. planuję teraz zrzucić z dychę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kostecka to nie jest tak do końca jak ci powiedzieli. Nowe przepisy przewidują, że począwszy od dnia 17 czerwca 2013 r., wniosek o udzielenie bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze, a bezpośrednio po nim – urlopu rodzicielskiego, również w pełnym wymiarze, z prawem do zasiłku w wysokości 80 % przez cały okres tych urlopów, można składać najpóźniej 14 dni po porodzie, jednak nie wcześniej niż po 17 czerwca. Jeśli więc dziecko urodziło się przed 4 czerwca 2013 r. nie jest możliwe skorzystanie z takiego wariantu urlopu, ponieważ wymagany 14-dniowy termin po porodzie upłynął przed dniem wejścia w życie ustawy. (W takim przypadku można pobierać zasiłek w wysokości 100 % za okres podstawowego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz 60 % za okres urlopu rodzicielskiego). Jeśli natomiast dziecko urodziło się 4 czerwca 2013 r. i po tym dniu, jest to możliwe ponieważ w dniu wejścia w życie ustawy, a więc 17 czerwca 2013 r. nie upłynęło jeszcze 14 dni od porodu. Należy przy tym pamiętać, że wniosek (pracodawca jest zobowiązany go uwzględnić) o taki wariant urlopu można złożyć dopiero od dnia 17 czerwca 2013 r..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
prawdopodobnie jest tak jak mówisz Gosiacyku + mi wczoraj powiedzili konkretnie o mojej sytuacji, a że urodziłam jeszcze w maju to rzeczywiście mnie to nei obejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iguśka1981 zapisałam sie własnie do Pani Dr Paśnikowskiej-Żaby zależało mi na terminie a do niej było wolne miejsce, zobaczymy. Wizyta 70 zł więc mam nadzieje że warto :) Byliśmy u ortopedy - wszystko ok. Bardzoooo się cieszę że nie zapisałam się prywatnie do LuxMedu (wizyta 150 zł) tylko udało się na NFZ bo wizyta trwała jakieś 5 minut. Wkurzyłabym się wolę te 150 wydać na pudło pampersów które idą jak woda. Ja przy porodzie straciłam 9 kilo (duuużo wód miałam) i mam wagę sprzed ciąży (prytyłam 10), ale brzuch mam jak flak :( jestem załamana. W połowie lipca końcy mi się połóg i będę musiała coś zrobić ze sobą bo ciężko na siebie patrzeć... :( z racji tego że praktycznie nie mam pokarmu piersi mam normalne, ale to już nie te piersi ehhh....nie spodziewałam się że będę tak źle wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek0211 skoro jesteś taka zorientowana to mam jeszcze pytanie odnośnie urlopu dla taty - tych 2 tygodni które można było brac podczas macierzyńskiego - to nadal aktualne czy już obowiązują TYLKO te 8 tygodni po zakończeniu macierzyńskiego? Moja kadrowa w pracy mówiła, że tata może brać te 2 tygodnie jeszcze na "starych zasadach" - była na szkoleniu - ale nie do końca jej wierze. U mojego męża w pracy kadrowe jak zawsze nie wiedzą nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie , jak to jest z tacierzyńskim? było 2 miało być 8 i sprawa ucichała, wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milvane
Ja się dopiero rozeznaję w temacie, ale co do tatusiów to ich urlop wynosi nadal 2 tyg. i może być wykorzystany do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam do Was pytanie, bo niby na 15 lipca mam termin, ale gin. powiedziała, żebym się nastawiała na wcześniejszy. Czy orientuje się któraś z Was gdzie kupić pieluchy tetrowe w Lbn? czy tylko allegro zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
gosiaczek, ja urodziłam 16 czerwca. na razie zawiozłam tylko kwit ze szpitala. masz może taki wniosek? skąd go wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
gaha, a gdzie przyjmuje ten ortopeda na nfz? królewska, orkana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry ortopeda jest w luxmedzie na Orkana - dr. Latalski, zdecydowanie polecam ( jak byłam ostatnio to 120 zł płaciłam razem z usg biderek) troche cięzko sie do niego dostać bo pacjenci go b. lubią i trzeba sie ze trzy tyg. wczesniej umawiac; byłam tez kiedyś u dr. Karskiego - mijac radze z daleka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
no ja bym chciała na nfz i najlepiej na orkana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milvane
Moim no 1 wśród ortopedów dziecięcych jest dr Latalski. Przyjmuje w luxmedzie. Poza ogromną wiedzą i kompetencją jest super jeśli chodzi o kontakt z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też byłam u tego ortopedy również przyjmuje w nowym luxmedzie na koncertowej 4d :)jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
an3ta1988 pieluchy kupisz w Rampersie, Baby Fancie, sa tez w Tesco i Leclerku ale jakosc watpliwa - lepiej kupic na allegro i najlepiej brac podwojnie tkane, sa grubsze. KassiaM bylam w tym Skrzacie i kompletnie nic nie ma... Tzn ja ogladalam letnie ubranka do chrztu - byly dwa rampersy, takie eleganckie i cieniutkie ale rozm. 74 i 80, body dla chlopca byly tylko z dlugim rekawem, takie z kolnierzykiem wiec odpada, dostwa bedzie w polowie lipca ale to juz bedzie kolekcja jesienna... Byly np. koszule z krotkim rekawem i do tego mozna dobrac jakies krotkie eleganckie szorty ale ja wole zeby malemu bylo wygodnie wiec stawiam na body, rampersy. Ceny - 119 zl rampers, bez komentarza ;) Na hali w Leclerku tez zupelnie nic nie ma :( Jutro bede w Carrefourze to i tam zobacze jakies ciuszki, tam jest chyba 5-10-15. Mam juz coraz mniej czasu, chcialam kupic w tym tyg bo w przyszlym sprzatanie, szykowanie, musze okna pomyc, plytki bo cala familia sie zjedzie ;) A i do Baby Fantu zajade jesli bedziemy miec czas to dam znac czy cos jest. A na czym Ci zalezy, napisz konkretnie czy tak jak ja body/rampers czy jakis elegancki kostiumik - koszula, krawat itp. Moj maly dzis znow byl niespokojny, rano bylismy w Leclerku wiec przespal sie tylko w samochodzie. Przyjechalismy do domu, zjadl i zaraz trzeba bylo jechac po starszego. Potem przyjechala do mnie kolezanka i tez nie mogl jakos spac, drzemal po 15 min. W koncu ok 17 zasnal, obudzilismy go po 20 na kapiel i karmienie i o 21 znow spal. Boje sie ze o 4 bedzie juz wyspany i gotowy do zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha, 19donia84 urlop ojcowski ( 2 tygodnie przysługują tacie -pracownikowi) może być wykorzystany w okresie od dnia narodzin dziecka do ukończenia przez nie 1 roku życia, również w czasie, gdy mama dziecka korzysta z podstawowego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego, a także z nowego urlopu rodzicielskiego. Dodatkowy urlop macierzyński (dodatkowy urlop macierzyński następuje bezpośrednio po urlopie podstawowym i wynosi do 6 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka oraz do 8 – w przypadku urodzenia dwojga i większej liczby dzieci przy jednym porodzie) można wykorzystać w jednej lub dwóch częściach, a urlop rodzicielski w jednej, dwóch lub trzech częściach, w obu przypadkach następujących bezpośrednio po sobie. Do samych rodziców należy decyzja, czy urlopy te w całości wykorzysta jedno z nich, czy i ewentualnie w jaki sposób podzielą je między sobą. Może to wyglądać np. tak: cały dodatkowy urlop macierzyński, czyli 6 tygodni wykorzystuje mama, albo też pierwsze 3 tygodnie mama a kolejne 3 - tata. Cały urlop rodzicielski, czyli 26 tygodni wykorzystuje tata, albo 8 tygodni mama, potem 8 - tata i kolejne 10 - mama.Można go wykorzystać w całości na raz lub podzielić na części,następujące bezpośrednio po sobie, nie więcej jednak niż trzy i nie krótsze niż 8 tygodni każda. Co do druków to chyba każdy zakład pracy ma swoje własne procedury, jeszcze nie wiem jak to wygląda u mnie, ale znalazłam takie wzory:http://wniosekourlopmacierzynski.pl/pobierz/wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynski.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.sanus.lublin.pl/ tutaj ortopeda na nfz (Magnoliowa) Ja byłam - u Dr Haśca koleżanka bardzoooo polecała Dr Kiełbase ale sie nie dostałam. Latalski jest podobno super, ale w sanus juz nie przyjmuje - na 1 wizyte byłam tutaj gdyby cos bylo nie tak to bym poszła do Latalkiego. Gabinety mają nowoczesne ładne i usg na miejscu także jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek0211 jeszcze jedno pytanie, czy jak mąż złoży podanie o urlop ojcowski do swojego przełożonego to ten może się nie zgodzić? pomimo że ustawa mu to powiedzmy "gwarantuje". Bo kierownik mojemu mężowi już coś zaczyna wygrażać że mowy nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha żeby otrzymać urlop ojcowski trzeba złożyć pisemny wniosek (pracodawca jest zobowiązany go uwzględnić) w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Prawo prawem a wiadomo jak jest, można kierownika postraszyć Inspekcją pracy:) ale różnie z tym bywa, po prostu ojcowie korzystają z tego co im daje prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze tacie przysługują 2 dni zwolnienia z tytułu urodzenia się dziecka, tzw. urlop okolicznościowy. Ponadto pracownik będący tatą nie może być zatrudniany bez swojej zgody w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie przerywanego czasu pracy jak również delegowany poza stałe miejsce pracy do czasu ukończenia przez jego dziecko 4 roku życia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×